Odpadlík

USA, (1992–1997), 78 h 52 min (Minutáž: 42–44 min)

Série(5) / Epizody(110)

Dragoni

Další z akčních seriálů mého dětství (a nejen mého), který se nesmazatelně zapsal do mojí paměti, ... neohrožený bojovník silnic vyráží za nastolením spravedlnosti, hnán pomstou a odhodláním na svém Harley-Davidson. Parádní znělka. Lepší než Walker a přitroublá Kobra 11, ve svojí době 90. let měl Odpadlík to správné osobité kouzlo a i přes mizerný scénář a stále se dějově donekonečna omývající díly rád po dlouhé době podívám na Odpadlíka. Býval dobrým policistou, ale spáchal ten nejhorší hřích, protože svědčil proti zkorumpovaným kolegům. Snažili se ho zabít. Místo toho zabili ženu, kterou miloval. Obviněn z vraždy nyní projíždí krajinou. Psanec, který loví psance. Lovec lidí. Odpadlík. 60 % ()

gudaulin odpad!

Na to, jak beznadějně zoufalou pitomost ve své době tenhle seriál představoval, má velmi vysoké hodnocení, za které vděčí věkovému profilu členů CSFD a nostalgii. Už první řada představovala hromadu klišé a stereotypů, další řady dílo zkázy završily přežvýkáním a vykrádáním sebe sama. Celkový dojem 10 %. ()

Segrestor

Renegát honí renegáty, oh, ano. Bylo to naprosto vzrušující vidět pravého renegáta na skvělé mašině valící to Americkou stepí na cestě za spravedlností. Bohužel jsem během seriálu stihl dospět, takže vám ani nemůžu říct, jak to celé skončilo, ale doufám, že se Lorenzo nakonec přeci jen očistil a stal se zněj zase slušný občan USA. ()

Gilmour93

Pojízdná reklama na Vidal Sassoon s odzbrojujícím hlasem Jendy Čenského křižuje americké silnice za účelem nakopání desperátských zadnic a obličejů. A pokud si nezamotal vlasy do špic, brázdí si to Reno Raines na Harleyi po Státech dodnes.. ()

Aluska88

Lorenzo Lamas rovná se Odpadlík. A nijak jinak:) Tehdejší seriály nebyly vždy dokonalé, perfektní a hlavně vyumělkované, ale právě proto na ně tolik vzpomínáme. A taky kvůli těm dobrým časům, kdy se člověk staral jedině o to, aby stihl své oblíbené seriály. Kde bychom my, filmoví fanoušci před léty znali výrazy jako "herecký výkon", "scénář", "kamera" či "režie.":) Kde, že. Stačil ovladač a udělané úkoly do školy. Případně obráceně. Vlastně nejdřív byl asi důležitý ten seriál:) Kdybych mohla vrátit čas, tak bych absolutně kašlala na nějaké případné csfd, Youtube či F*ckbook. Minimálně měsíční maraton u staré televize, VHS a nekonečného programu:) "Obviněn z vraždy nyní projíždí krajinou. Psanec, který loví psance, lovec lidí. Odpadlík." ()

Ainy

Když to začali vysílat v televizi poprvé, tak si dodnes pamatuju svůj výraz údivu, který se mi rozhostil při úvodní znělce s nádherným chlapem na Harleyi :-) Charismatický, dlouhovlasý renegade mě okouzlil jako snad každou. Bylo velmi příjemné sledovat i Branscomba v jeho jedné z mála kladných rolí, které jsem s ním viděla. Tento seriál nevidím vůbec jako špatný, naopak ... není to vymývač mozků jako některé jiné telenovely, má příjemný děj doprovázený sympatickou hudbou. ()

MM_Ramone

Reno Raines bol fízel, ktorého jeho skorumpovaní kolegovia neprávom obvinili z vraždy a preto sa rozhodol, že sa z neho stane osamotený pomstiteľ, čo uteká pred zákonom a popri tom ide po krku zločincom všetkého druhu, na ktorých natrafí. Na svojom Harleyi križuje Ameriku hore dole, takže nemá núdzu o konflikty. Jediným jeho priateľom, ktorému môže veriť, je nadmieru podivný indiánsky lovec ľudí Bobby Sixkiller. Spoločnými silami potierajú zločin. No poviem vám, že je to pekná blbosť. Možno, keby tak hral hlavnú úlohu Chuck Norris. To by mohlo byť vskutku zaujímavé. Vlasatý Lorenzo Lamas ma nedokázal ničím osloviť. "Odpadlík" u mňa skončil skoro až v odpade. * ()

ripo

svalnatí, udatní chlapíci + krásne, silikónové dievčence + trápne súboje + škaredí a zlí ničomníci = trápny americký seriál pre predpubertálnu mládež ! ()

Phobia

Hmm, závan nostalgie, vracím se do svých středoškolských let, kdy TV hovNOVA byla ještě čerstvá a svěží v zatuchlých vodách dlouhodobě okupovaných nudnou veřejnoprávní ČT. Nemohla jsem se nabažit svalovců s meči, svalovců s kulomety, svalovců s tvrdými pěstmi a efektními kopy (věříte, že jsem si nikdy nehrála s panenkama?:-)). Jó, sladké, blbé mládí. "ODPADlík" si okamžitě získal mou pozornost, ale kupodivu to nebyl ztepilý rváč s žůžo culíkem a nadupanou mašinou Lorenzo, díky komu jsem seriál pár měsíců pravidelně sledovala. Ani ta rádoby kung-fu blondýna z Londýna (tolik jsem si přála, aby ji nějaký zločinec kuchnul, ať tam pořád nezaclání, slepice). Ano, tušíte správně, mým favoritem byla ona vyžraná indiánská atrapa v nemožných růžových oblečcích, bože odpusť, připadal mi vtipný ten domorodý hulibrk. Dala bych 4*. Po letech jsem se s Wastemanem, pardon - Renegátem, na pár minut setkala na polské televizi znovu a výsledek byl dle očekávání: co mě na tom, holly shit, kdysi bavilo? Neházím "Odpadlíka" do odpadu, pro příznivce akčních seriálů to může být stále špica seriál, leč mně už nestačí ke štěstí tvrdé pěsti, efektní kopy, dlouhé přestřelky a ještě delší automobilové honičky. A z tria hlavních hrdinů už mi nepřijde sympatický vůbec nikdo, tlustý indiánský komikoň ze všech nejmíň. Dvě hvězdičky bych nad "Odpadlíkem" možná uronila. Zprůměruju si teda stav předtím/potom a vychází mi přespříliš laskavé 3*. 50% ()

-bad-mad-wolf-

Co si budeme povídat - u nás to frčelo hlavně proto, že vedle těch zásadových policajtů a převlečených Mirků Dušínů byla úřady stíhaná mánička na motorce prostě cool. Nakonec ale vyhrála konkurence, jelikož vrstevník Nick Slaughter z Vražedného pobřeží měl navíc smysl pro humor. ()

Hrabka

Lorenzo LAMAs aneb Chuck Norris má konkurenci. Tomuhle frajerovi a jeho hrdinským výkonům jsem nikdy nepřišel na chuť. ()

LiVentura

"Býval dobrým policistou, ale spáchal ten nejhorší "hřích", svědčil proti svým zkorumpovaným kolegům..." :-) Akční seriál, který však pro určité skupiny mladších lidí skrývá v sobě nostalgii v tehdy hlavním vysílacím čase, na začátku těch neklidných devadesátých let.! ()

paascha

jen´nepatrná špetička dělí Odpadlíka od Odpadu. A to účast hezkých hereček, častý výskyt Harleye a fakt, že i když je Lamas tragéd všech tragédů, na Chucka Norrise nemá. Kopat teda umí, to jo, ale Chuckova noblesa a přehled mu nějak schází:-) ()

sheen

Klasika akčních B-televizních seriálů, kopající chlapék s ohonem, krásná blondýna a Bobby sixKiller:) ()