Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele dr.fish k tomuto seriálu (7)

Hra o trůny (2011)

První čtyři díly jsou na šest hvězdiček. Nádherně rozehrané intriky, feudální vazby, loajalita, povinnost, čest a tak dále. Sean Bean je velkou hvězdou seriálu, ostaní však nezaostávají. Druhá polovina výrazně ztrácí na tempu a s ním najednou mizí i závrať ze sledování. Že by to bylo jen o tom tempu? Zdá se, že když se konečně seznámíme se všemi postavami, začínáme se drobátko nudit!? Jde přece ale jen o úvod k velice rozmáchlému projektu! Hrdinové i padouši odcházejí a přicházejí, rody zůstávají. Na konci série jsem se ale ptal, jestli mne vůbec zajímají další osudy Westerosu. Tvůrci zapomněli na obyčejného diváka, který chce a musí dostat a zamilovat si postavu, která s ním půjde do další série. Ačkoli jich pár na tento post aspiruje, pro mne tam už naděje mnoho nezbylo...75% P.S. Další dvě série přinesly především zklamání, tvůrci hrají o čas, člověk se celý čas nudí, aby na konci dílu došlo ke zvratu, a tím i k vyvolání zájmu o další díl. Totální kalkul. Sestříhat na polovinu, pak možná. 60% ()

Série 1 (2011) (S01)

Beru to jako úvod. Představení hrdinů. Některé postavy se povedly, jiné méně. Místy nudné. Vše podstatné se rozvine až v sériích dalších. 60% ()

Série 2 (2012) (S02)

Série řekl bych nejslabší. Dvorské intriky, matlání se marasmu velkoměsta. Ani linka s Daenerys nikam nevede, jediné zajímavé je dění okolo Hadriánova valu na severu. 55% ()

Série 3 (2013) (S03)

Místy opravdu dobře natočené, tady se místy seriál přibližuje jinak nedostižnému Římu. Místy ovšem tak patetické a romantické, že bych prokopl obrazovku. Další stránka věci je, že se právě v této chvíli začal scénáristům seriál rozpadat pod rukama. Postav je tam jako v Bibli svaté a hrdina ani poselství žádné. Alespoň padouši se občas polepší, že? 70% ()

Série 4 (2014) (S04)

Tahle série mne jako první ze všech opravdu bavila. Přehledná, přímočará. Tak bych si přál, aby to bylo i nadále. 80% ()

Série 5 (2015) (S05)

I tahle série se povedla. Až na několik hluchých míst sázka na jistotu. 75% ()

Série 6 (2016) (S06)

Prvních pět dílů je naprosto bezkrevných a bezradných. Vypadalo to na naprostou katastrofu, závěr se však naštěstí vrátil do starých kolejí. 60% ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci