Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

Merkin

Sice jsem nikdy nepatřila mezi fanoušky této kultovní ságy a asi mezi ně ani v budoucnu nezapadnu, přesto jí musím uznat určité kouzlo a cosi navíc. Hlavní hrdinky mají rozhodně charisma a jsou inteligentní, což se o mnohých podobných romantičkách říct nedá. Atraktivní prostředí New Yorku dodává seriálu šmrnc, didaktické vyústění jednotlivých epizod působí přirozeně a tak nějak ,,žensky", byť snímek rozhodně není jen čistě dívčí záležitostí. Zkrátka Sex ve městě, světe div se, nemluví jen o tom jednom, ale spíš zrcadlí dnešní dobu:) ()

Paity

Svého druhu první a skutečně i příběhem vcelku naplněný seriál, které je vlastně tak trochu, nebo spíše docela dost, o ničem. To ale kupodivu nehraje takovou roli. Je to vyprávěno velmi nenuceně a to se cení. Na rozdíl od všech dalších Džinglí rtěnek, Bodů G, Láska je láska či podobných napodobenin si totiž Sex ve městě udržuje svou kvalitu. ()

Bouřňák

Bylo by zbytečné zmiňovat nějaké hluboké polemiky na téma žena vs. muž. Tento seriál není nic světaborného, ale je to trefně napsané - určitě příjemná zábava. A mě jako muže to v žádném případě neuráží. ()

ClimbVibe

Nevím jak je to možné... feministický, do sebe zahleděný seriál, hlavní hrdinky málokdy řeší jen hlouposti... přesto jsem se na něj velmi rád díval a dobře se bavil.... ()

Piškotka

Kultovní seriál plný módy a rozhovorů o sexu. Téma, které osloví zejména ženy, protože hlavními hrdinkami jsou také ženy. Zjišťuju, že mám podobný nebo totožný pohled na sex, takže bariéry mezi Američankami a alespoň jednou střední Evropankou jsou zbořeny. Líbí se mi, že se o sexu hlavní hrdinky baví naprosto na rovinu, bez příkras nebo ostychu. Sex je totiž nevyčerpatelné téma jako bezedná studna, pořád je se o čem bavit. Ale pozor, muži asi mnohé nepochopí nebo se vůbec nechytí. Mluví se totiž nejčastěji o nich:)). Takže muži, na vlastní nebezpečí! Další samostatnou kapitolou je móda. Je to jako procházka rajskou zahradou, Manolo Blahnik snad ve všech pádech, Dolce and Gabbana naživo. Carrie Bradshaw proslavila i Diorovy šaty s obrovskou květinou. Takže tento seriál se může stát i módní ikonou a přehlídkou zároveň. ()

kwoky

Jak hodnotit serial, ktery me chytil a dal jsem tri rady za ctyri dny? Prijde mi to velmi trefne, napadite a hodne situaci me nuti k zamysleni. U jednoho dilu jsem se malem rozbrecel (chybelo opravdu malo). Nekolikrat jsem zase umiral smichy. Takze u me je to jasne. ()

Schuldiner

Viděl jsem jen pár dílů, ale vcelku jsem se bavil, tohle je prostě jen další komediální seriál s lehkým nádechem romantiky. Ale neni to hloupý.. naopak.. Jakýkoliv humor je nutno brát s nadhledem.. ()

DannyBoy80 odpad!

V patek jsem viděl ari 2 minuty. Dohromady by to dalo na jeden díl, co jsem viděl. Nikdy nezvládnu více jak 3 minuty, protože ty rozhovory, co vedou ty 4 staré škaredé brécy, jsou neuvěřitelně debilní. ()

Prochy38

Pro mě asi trochu náročné hodnocení. Nikdy jsem seriál nesledoval pravidelně, ani nijak v kuse. Vždycky jen sem tam díl. Hlavní představitelky fajn. Nejsou to žádné sexbomby a řekl bych, že to byl i plán. C. Cattrall pořád kus! Ne, já nevím. U mě lehký nadprůměr a vzhledem k tomu, že jde trochu o kult, .... Ne, není to seriál pro mě. Proto unáhlený komentář, páč už těch dílů ani moc víc vidět nechci... ()

tterez

Toho času, kolik jsem tomuhle už dala! Nesnášim, když něco takovýmhle způsobem miluju. Carrie je sice občas ufňukaná koza, ale která z holek není? Navíc ta Samantha a její hlášky :-) "Já, on a jeho malý penis. Velká šťastná rodinka." Závislost je prostě odporná věc (každej si to přeberte, jak chcete). ()

Erinye odpad!

Upřímně nechápu, proč je tenhle seriál tak oblíbený. Nepřijde mi ani vtipný, a už vůbec ne zábavný. Prostě seriál v americkém stylu. Moderní ženy, všechny prosperující a na vrcholu. Jediné, co se tam řeší je sex, co taky jiného, viz název. Navíc nechápu, jak se Sarah Jessica Parker mohla stát módní ikonou, ty kreace co v seriálu obléká, jsou naprosto otřesné. Seriál naprosto o ničem, snad jen o botách zn. Blahnik, který si musel udělat pěknou reklamu. Stačilo mi pár dílů, a ani jeden mě neoslovil. A co je naprosto mimo mé chápání, že na motivy seriálu, byly natočeny dva filmy, které jsou pro mne naprosté propadáky, bez nápadu, bez ducha a se stárnoucími hrdinkami, které se za každou cenu snaží vypadat mladě, jako kdysi, ale bez úspěchu. Hodnotím jako odpad! ()

J*A*M*A*L

No není to zase ten nejhorší seriál, ale mě se to prostě nelíbí.Je to vlastně v okolí seriálů docela klasika a pro fanoušky seriálů by to bylo možná dobré, ale mě to tedy moc nevoní. ()

jasiska

Toto je taká kultovka, že som sa jej len kvôli tomu dlho vyhýbala. Keď som si však konečne pozrela prvé diely, pochopila som, o čom to veľké haló vlastne je. Hoci na prvý pohľad povrchné príhody promiskuitnej hlavnej štvorky, každá epizóda je taká nenápadná a veľmi štýlová (na 90. roky :-) malá perla. Hoci realita nie je až taká extrémna, ako je to zobrazené v seriáli, jeho témy sú veľmi reálne a ponúkajú zaujímavé food for thought. Navyše sa nedá neobľúbiť si hlavné hrdinky, ktoré sú všetky iné a predsa prekvapivo rezonujú s divákom. ()

Wiluna odpad!

Tesne pred vstupom do nového Milénia, strhol v dámskych radoch vlnu ošiaľu „sprostoduchý“ seriál a IN si nebola vtedy, ak si  nepoznala mená hlavných predstaviteliek a nefandila ich spôsobu života. Muži dali seriálu šancu asi účelovo, možno si mysleli, že im tam niektorá Odborníčka na vzťahy odpovie na otázky, ako to vlastne v hlavách žien (š)rotuje. A možno pozerali len zo zvedavosti až sa objaví valcujúca  Samantha (Kim Catrall), collectorka vrypov na svojej „Winchesterovke“. Toto skutočne nie. ()

Marťas

sex ve městě je kvalitní seriál, ale když dám pět hvězdiček Simpsonům a Přátelům, musím slevit a proto čtyři hvězdičky. ()

dehlie

seriál mám pomerne rád, celkový dojem u mňa kazí katastrofálna 6. séria. za ženu by som však nechcel ani jednu. u mňa vedie samantha a jej pohľad na "vec", najmenej sympatická mi bola buržoázna puritánka charlotta. ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)