Reklama

Reklama

Noční show Davida Lettermana

(pořad)
  • USA Late Show with David Letterman
všechny plakáty
Ukázka z filmu 113
Talk-show / Komedie
USA, 1993, 4242x60 min

Režie:

Jerry Foley

Účinkují:

David Letterman (moderátor), Hallee Hirsh, Julianna Margulies, Evangeline Lilly, Jessica Biel, Jimmi Simpson, Jorge Garcia, Jamie Oliver (více)
(další profese)

Obsahy(1)

V poradí 11. sezóna veleúspešnej talkshow amerického televízneho veterána Davida Lettermana sa nesie presne v duchu zavedených pravidiel. Spojenie inteligentného humoru a serióznych rozhovorov zaistilo Lettermanovi stále miesto na najsledovanejšej stanici East Coastu CBS a to hneď v prime time. Dave spolu s hudobníkom Paulom Shafferom ztrpčuje svojimi štiplavými otázkami život nielen hercom ale aj spevákom, športovcom alebo vedcom. LATE SHOW je v Amerike jedna z najsledovanejších relácií už cez dvadsať rokov a stále si udržiava svoj status výbornej zábavy na každý večer. (JohnFarst)

(více)

Videa (143)

Ukázka z filmu 113

Recenze (65)

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Kdo mě zaujal: Bruce Willis (stylový oranžový sáčko, smysl pro humor, těžkej gangsta), Jessica Biel (baví mě ji poslouchat, baví mě na ni koukat, i když to vůbec není můj typ), Emma Watson (šprtka, práskla na sebe A-známky, ale milá a oduševnělá), Colin Farrell (klasicky nad věcí, on prostě nerozlišuje, jestli hraje ve filmu, nebo ne), Evangeline Lilly (roztomilost sama, zvlášť když je nalíčená, znal jsem ji pouze z Lostu, kde zpravidla není), Paris Hilton (příjemná a vtipná). A samozřejmě Dejvid Letterman. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

"Vítejte v show. V New Yorku je podzim. Máte rádi podzim? Padající listí, padající akcie... Krása. A víte co? Je 79. výročí krachu na burze. A na paměť této události se akcie prodávají za ceny z roku 1929." Dave Letterman svou noční show uvádí už pěkných pár let, ale stejně se na ni pořád moc dobře dívá. Je sžíŕavý, ironický, satirický, to ano a hlavně vůči Republikánské straně, která mu asi moc k srdci nepřirostla ("Prezident Bush prohlásil, že nepotřebuje souhlas OSN, aby začal válku, a mě tak napadá, no vždyť sakra nepotřeboval ani souhlas amerických voličů, aby se stal prezidentem."), ale přes to všechno se nesnaží své hosty zesměšnit a čas od času je na něm dokonce pozorovatelná jakási aura úcty k pozvanému. Davův styl mi jednoduše mimořádně sedí a vždycky si ráda poslechnu nějakou tu historku Al Pacina nebo názor Billa Clintona na prezidentské volby. Vyjádřeno slovy Rogera Eberta: "Two thums up!" "Svět se zbláznil. Nejlepší rapper je běloch, nejlepší golfista černoch, nejvyšší chlap v NBA Číňan, Švýcarsko vyhrálo Americký pohár, Francie obviňuje USA z arogance, Německo nechce jít do války a tři nejmocnější muži v Americe se jmenují Bush, Dick a Colon. Je třeba říkat víc?" ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

Nejserióznější. Právě takhle vnímám já Davida Lettermana. Ze všech těch amerických talk-show (Leno, DeGeneres, Kimmel, Ferguson, O'Brien) mi právě tento pořad přijde nejvíce uhlazený a spíše informativní. Ale to nic nemění na tom, že si David s hosty slušně pokecá a málokdy chybí legrace… Viděl jsem už hodně rozhovorů, ale jednoznačně u mě vede Bruce Willis, který si téměř pokaždé, co přijde, udělá z něčeho prdel. Jednou z High School Musical, jindy zase z Lady Gaga… Tenhle chlápek bude zřejmě fakt pohodář… Pár dílů (s českými titulky) najdete zde a dalších zhruba milión jich najdete na YouTube… dokonalý způsob, jak si zlepšit angličtinu (nebo si ověřit, jak na tom jste). Čím více dílů vidím, tím více mám Lettermanův styl rád. 90 %. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

O vnější podobnosti (struktura pořadu, rozestavení scény, doprovodná kapela) a obsahové rozdílnosti (spec. co se týče způsobu vedení rozhovoru) Uvolněte se, prosím a Noční show Davida Lettermana by se dalo dlouze diskutovat. Oba dva pořady mají své klady i zápory a oba dva do jisté míry reflektují požadavky široké divácké obce v zemi svého původu a tedy, vzato zjednodušeně a v globálu, i národní povahu (trapnost, ironie, závist x přátelskost, bezkonfliknost, přetvářka). Tím stěžejním pro talk-show by každopádně měla být krom zábavnosti i určitá informační hodnota a zde má nevtíravý Letterman oproti agresivnímu Krausovi i přes občas neobratně maskovaný propagační charakter svého pořadu navrch. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Někteří hosté se nepředvedou zrovna jako největší hvězdy filmového plátna, ale jiní jsou opravdu neskuteční. Pro někoho možná pokleslé, povrchní a levné, někteří budou tuto show milovat od první sekundy do poslední (od první do posledního zasmání diváků podle svítícího napíšu "smích" :-))). Čeští diváci by se mohli podívat, odkud čerpá Jan Kraus inspiraci a na koho stále opravdu nemá, i když je to už těsné a kdyby k Honzovi chodili hvězdy jako Bruce Willis nebo Bill Murray asi by se diváci divili (i ti američtí, protože Honza Kraus je trochu drsnější a přímočařejší než David Letterman). Ochutnejte a uvidíte, zda vám koláč, ikonicky vystihující americké televizní pořady zachutná. // Jennifer Connelly-nádherná,sympatická a vtipná. Nicole Kidman-sympatická. Meryl Streep-nemocná, přesto s přehledem královna večera. ()

Galerie (48)

Související novinky

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,…

Courteney Cox popírá návrat Přátel

Courteney Cox popírá návrat Přátel

23.04.2014

David Letterman se netají tím, že i on je velkým fanouškem komediálního seriálu Přátelé, který skončil před deseti lety a o jehož návratu se po stejnou dobu neustále diskutuje. Když jej tedy v rámci…

Reklama

Reklama