Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

zaseprd

Další pětihvězdičkový seriál poslední doby s originálním námětem, který si mě omotal kolem prstu a já chci další a další díl. ()

Natabar

Vím, že půjdu proti proudu a obecnému nadšení, ale... Ano, i mně se Dexter líbil. Neokoukaný nápad, zajímavé dilema hl. hrdiny. Jenže po několika dílech mi došlo, že se tak nějak pořád točíme v tom samém a nic nového, nic jiného už Dexter nenabídne. - Respektive, pokud nabídne, měl tak učinit dříve než do pátého dílu. Víc nejsem ochoten obětovat koukání ničeho odnikud nikam a doufat, že se to u 20. dílu změní. ()

VasaX

Výborně. Jsem opravdu šťastný, co všechno "Nová seriálová vlna" vyplavila na břeh. často se najdou opravdové poklady. Mezi ně rozhodně, tedy v oku mém, patří Dexter. Alespoň první sezóna, co nasadila laťku pořádně vysoko. Trošičku se bojím těch dvou dalších, co mě čekají, protože příběh roztažený na deset hodin byl opravdu ale opravdu vydatný a zápletka moc dobrá. Rozhodně tak dobrá, abych se vydržel na Dexe koukat po zbytek jeho následujících sezón, i když úroveň může i kolísat či poklesnout, což se bohužel často stává... ()

Slider

Krvný analytik pre Miami Metro Police a masový vrah v jednej osobe je celkom zaujímavá kombinácia, ale nič čo by ma udržalo sledovať jeden seriál tak dlho. Dôvod prečo Dextera doslova hltám epizódu po epizóde je jeho neskutočná vrstevnatosť. Áno, je to síce o vrahovi, ale ani náhodou tu nejde o zabíjanie. Skôr je Dexter akási krvou postriekaná metafora na bežný život. Scenár je doslova nasiaknutý dvojzmyslami a ja si až hovorím, či je to v poriadku keď sa s pánom Morganom stotožňujem v toľkých veciach :) Čo narobím, moja najobľúbenejšia seriálová postava je masový vrah. 1.séria 95%, 2.séria 85%, 3.séria 90%, 4.séria 100%, 5.séria 98% 6.séria 75% 7.séria 85% ()

Tereza666

Nejlepší seriál na světě. Říkejte si co chcete. Dexter je borec a já ho prostě miluju :-) .... Dexterovo charisma je naprosto strhující. Každá jeho vražda, je tak dokonale promyšlená. Já zírám, nestačím se divit. Žádný seriál semnou takhle nezacloumal. Někdy vážně litiju toho že tyhle seriály tak prožívám, ale když jste svědky něčeho takového tak se mi prostě nemůžete divit ;-) 1.řada ***** ... 2.řada ****** .. Bože.. ne! Já chci víc! 3.řada se rozjela vážně fantasticky, poté co se tam připletl další vrahoun, přestávalo mě to bavit. Ale nebyl by to Dexter, kdyby to celé nezakončil famózním koncem. 3.řada *****_ Ach můj bože ! Tohle je neskutečný. Cítím se normálně emočně znásilněna. To, to to... ***** !! ------------ Po x letech dopisuji komentář a ano, hanba mě plácá po zadku (juch! ) .. 4.řada byla naprosto excelující a pro mne naprosto nejlepší. Ani milion hvězdiček by mi nestačilo. A pak už jsem se jen vezla. Přicházela jedna řada za druhou stejnou rychlostí jako já tloustla. A konec? No, mohl bejt lepší. S láskou tvoje Terezka. Love Dexíí. ()

Linka2

Neznám lepší seriál! I samotné série jsou čím dál tím lepší, nemluvě o gradaci napětí v průběhu jednotlivých sérií. Je tam tolik nečekaných momentů a zvratů, které přitom nepůsobí nevěrohodně nebo nepřirozeně, že snad každý si musí zamilovat styl, jakým je Dexter vystavěn. Nic se vám nedostane pod kůži tolik, jako věta "Tonight is the night"... ()

Nyck

1. série = 100% ; 2. série = 95% ; 3. série = 100% ; 4. série = 100% ; 5. série = 100%; 6. série = 95%; 7. série = 100%; 8. série = 85% Nepočítám-li vynikající obsazení, příběh, hlavní postavu, excelentní rozpravy s temným já a další elementy, jež tvoří z Dextera jeden z mých tří nejoblíbenějších seriálů, je tu ještě jedna věc. Asi nejlepší úvodní znělka k seriálu, kterou jsem kdy viděl! ()

Imune

6. série dodívaná, tak si to shrňme. Vzpomínám si na zhruba první 2 díly, u kterých jsem myslel, že to vypnu a pujdu se radši dívat na nějakou Pixarovku, že je to přeceňovaná záležitost, ale jsem strašně rád, že jsem to neudělal. Už první série, kde Dexter zjišťuje, že má pokrevního bratra je velkolepá. 2. série jak bývá zvykem jde ke dnu, ale to u Dextera neplatí, zase parádní, napínavá podívaná, kde se mi kolikrát stalo, že mě přesvědčili v Dexterův konec. 3. série možná o chlup slabší, ale to asi hlavně proto, že jsem byl zvyklej z předešlích sérií na pořádnej nářez na konci, ale v tomto případě to končilo svatbou. Každopádně 4. série - absolutně nečekaná smrt Rity, ta mě dostala, luxus. 5. série, kde se kvůli oběti vraha dostane do problému a nakonec jeho nová vyvolená odchází, zase paráda, zase mě pořád a pořád překvapuje. 6. série - když už to vypadalo na slabší pokračování, kdy sem si říkal, že už došly geniální nápady. Naopak Tahle byla ke konci tou nejsilnější a nemůžu se dočkat na další díly. Kdybych to měl shrnout tak za 3. serii 85, za 2. - 5. 90 a za 6. 95, ale jak říká můj učitel fyziky, hodnotit se má komplexně, takže hezky odvedená práce. 90% ()

sochy.zirafka

Z nějakého důvodu krájím citrusy jen zubatým nožem, zavazovaní tkaniček věnuji extrémní péči a v hlavě mi neustále zní zvláštní, tichá melodie. Chvilku trvá, než se Dexter zmocní diváka, ale jakmile se to stane, velmi těžko se ho zbaví. Na druhou stranu - je to tak špatně? Kdo by se přeci nechtěl stydět za to, že fandí vrahovi :) Lehce mne mrzí, že se náš hrdina s postupem času začíná chovat mírně, občas ovšem přehnaně emotivně, což popírá prvotní schéma postavy. S dalšími sériemi také ubývá rozličných způsobů osvobozování od života (chybí mi vrtačka!) a naopak přibývá humorně laděných vnitřních monologů, ovšem ani to nezmění můj názor. Dexter je prostě jiný, zábavný, návykový. ()

Narya89

Dexterovi jsem se nejdřív určitou chvíli vyhýbala, protože jsem ho považovala za další z kriminálních seriálů, kde se jen kouká na mrtvá těla a hledají stopy. Nicméně jsem se spletla a jsem za to ráda, protože Dexter má mnohem víc co nabídnout, než cokoliv v podobném žánru před ním. Už jen ten koncept sympatického, možná i soucítícího "spravedlivého" vraha vyvolává kontroverzní otázky a jednoznačně zaujme svou originalitou. Záporno-kladní hrdinové tu sice byli, ale asociální hodný snažící se zapadnout chlápek ve středním věku s neobvyklými vraždícími sklony je jedinečný. Mimo hlavní postavy obsahuje ještě mnoho dalších zábavných postav jako Angel či Masuka a v několika sériích se zajímavě a dramaticky rozvíjí, kupodivu ne na úkor kvality. Really fuckin' great! ()

BetuSKA

Tohle se komentuje pěkně blbě. Chvíli ho miluju, chvíli ho nesnáším - poslední 3 řady Tě, seriále, zabily. A ta úplně poslední Tě ještě nakopala do žeber. ()

LEGACY

Hrdina, ke kterému jsem s respektem a plamenem v očích vzhlížel až do dob, kdy mu jednoduše došla šťáva. Snažím se pamatovat si hlavně ty první episody než postupně se vytrácející kouzlo. ()

Danny F.

Nějaká ta krev se objeví. Seriál co mě docela zaujal. Dexter a ta jeho fikanost a zdařilé zahlazování a utajování stop. A co teprve likvidace delikventů. Takový kliďas a Deb dobře sprostá. 70% ()

Maik22

Kam se hrabou kriminálky (Miami,New York,atd.). Nádherná ukázka toho, jak se má točit seriál. Dexter Morgan se vám totiž zaryje hodně hluboko pod kůži a jen tak z ní nevyleze. ()

zdenny

Viděl jsem první, možná i druhý díl. Nemyslím si, že to je špatné. Ovšem neuhranulo mě to natolik, abych se sjel všechny série. Nevím, kam by mě to posunulo a kam bych se dostal. Policista z oddělení vražd, který sám brutálně vraždí. Nevím. ()

mab odpad!

Na tento seriál jsem byl upozorněn ještě před samotným vysíláním na nejmenované české komerční televizi. Kamarádka, která mne k němu přivedla, ho popisovala tak, že i Černá zmije či Neskutečné historky jsou proti němu hadr. Vydržel jsem asi deset dílů, než jsem tento seriál zařadil do kategorie odpad a dále již shlédnul tak jeden díl z 10 a to z důvodu, že fakt nikde nic jiného neběželo. Pominu-li myšlenku glorifikace masového vraha, která je tak příznačná dnešní pošahané době, bych i dejme tomu bral to odstraňování lidí, kteří se provinili proti lidskosti, ostatně nejsem odpůrcem trestu smrti. Seriál je však od začátku neskutečně nudný, navíc plný latinoamerikaňos na které už jsem silně alergický a ta Dextrova sestřička? No to je pí* že to svět neviděl, ta kromě velmi sprostého nadávání na vše a na všechny a silné namyšlenosti víc neumí, mám podezření, že neumí ani abecedu, přesněji ta písmenka, která se ve vulgarismech nenachází. Odpad jako většina současného - Lost, Prison Break apod, američtí scénáristé už delší dobu přešlapujou na místě a snaží se pro nedostatek talentu dojit z už dávno vydojeného. ()

sskrblik

Po dvou sériích si myslím, že je čas na ucelenější hodnocení. Upřímně si přiznejme, že geniální seriál to rozhodně není. Proč by takový seriál obsahoval tolik nevěřícných situací? Odpověď je jasná, jde o umělou sledovanost. Dokonce jsem si za celé dění v seriálu neoblíbil ani jednu postavu. Možná ze zvědavosti, ale nikoliv už ze zájmu, se odhodlám pustit třetí sérii. Co seriálu neodepřu je dobrý scénář (to je ovšem knižní předlohou) a že poměrně vtáhne. Škoda těch pomalejšího rozjezdu každé série a přehánění. (1. série 80%, 2. série 50%). ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021