Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

pugs

Môj prvý najobľúbenejší hraný seriál zo všetkých. Dexter je zo seriálov, ktoré ma po pár dieloch do seba vtiahli a nepustili. Najnapínavejší a najpomalší seriál - t.j. pomalý na to, ako sa rozvíja. Ja osobne som sa po troch sériach s postavou Michaela C. Halla, ktorý inak hrá svoju postavu výborne, som sa doteraz nevedel stotožniť. A to je asi pri jedinom seriáli, pretože Dexter je taký šialenec, ako nikto nemôže byť, samozrejme realičnosť v tom vidíte a veríte tej postave. Najviac chcem samozrejme pochváliť scenár. Scenáristi nám predvádzajú svoj um, ktorý vedia naozaj dopracovať k vrcholu. Kamera a strih sú výborné a o réžíí ani nehovorím. Jednoznačne jeden z najlepších seriálov, aké som kedy videl. 10/10 ()

rudess

Skrátka výborný seriál s výborne vymyslenými charaktermi, vzťahmi, zápletkami, vnútornými monológmi, prácou s napätím, brutalitou a zároveň vtipom...nie je o čom... konečne prišlo čosi, čo tu ešte nebolo a u mňa to jednoducho dokonale funguje. Koniec zatiaľ neviem celkom stráviť, po ôsmych rokoch mi bude ale fakt chýbať. ()

Linkyc

Dlouho jsem se nutil do sledování tohoto seriálu. Když padla zmíňka typu: počkej co bude v dalším Dexteru, nemohl jsem to vydržet a začal jsem také sledovat tu Dexter- mánii. A zatraceně se to vyplatilo. Už od 1. dílu 1. řady je divák vtažen do děje, ať už postavami, skvěle vypracovaným scénářem a v neposlední řade skvělým hereckým výkonem Michaela. C Halla. Bohužel s každou řadou kvalita různě kolísala (neříkám pouze snižovala) a byl jsem nucen odebrat hvězdičku. ()

spikey1

úžasný profil psychopatického vraha, který nás staví před etickou otázku, je vražda ve jménu spravedlnosti špatná nebo dobrá? Zároveň zjišťujete jak vypadá mysl člověka, kterého vzrušuje zabíjení a to je pro mě úžasný studijní materiál. K tomu skvělé zápletky, dialogy, hudba a minimálně dvě hvězdy si zaslouží úvodní znělka, obyčejné věci zde dostávají vražedný nádech a nikdy jsem netušil, že pojídání volského oka je tak vražedný počin, neplést s brutalitou, vše je zde dodáváno velmi podprahově a to je pro mě velký výkon. ()

Wbcko

Dexter je chlap, co žije v Miami, pracuje jako detektiv, v soukromém životě je milující přítel, gentleman, občas fungující jako chůva, v kolektivu oblíbený. Vlastně je to celkem sympaták. Novodobý coloumbo? Ne tak docela. Je trošku jiný, trochu víc jiný. Je to toiž mentálně narušený masový vrah se zálibou v krvi, absolutně imuní vůči jakýmkoli lidským pocitům, emocím a touhám, který od narození žije v nepřetržité přetvářce a křeči. Přesto je to klaďas. Celý seriál víceméně stojí na jeho charismatu a zvláštní osobnosti. Po pravdě zbytek jeho oddělení Miamské policie mu hraje druhé housle, včetně jeho sexy sestry, od pohledu nesympatické šéfky a partáka Angela. Já na podobný seriál čekal dlouho. Podobnou atmosféru jsem naposledy zažíval u Komisaře Rexe, když mi bylo osm. :)Ten pocit, kdy do poslední minuty nevíte kdo je vrah a sledujete detektivy jak krůček po krůčku postupují ke správnému vyřešení případu mám rád. Stejně jako spoustu twistů (pravda, občas předvídatelných) v ději a Dexterovu narušenou psychiku. Pro mne seriálové překvapení roku, které se vyhouplo během prvních několika málo epizod do pomyslného žebříčku deseti nejoblíbenějších seriálů všech dob. Zatím jsem neviděl ani kompletní první sérii, tak je možné, že hodnocení budu průběhem času měnit. Zatím ale můžu žít v naději, že si seriál udrží svou kvalitu až do konce. Edit1: První série *****, Edit2: druhá ***, Edit3: začínám být silně alergický na Debru Edit4: třetí ***** ()

Lenulinka

Tomuto seriálu jsem se záměrně vyhýbala už z toho důvodu, že hodnocení je příliš vysoké na to, abych se taky chytla, a Krimi / Drama / Misteriózní / Thriller žánr není nic, co by mě nějak extra zaujalo. Prvních 5 epizod jsem si držela zdravý odstup s tím, že je to průměrná záležitost, ačkoliv s excelentním námětem. Od osmého dílu jsem se však vezla a nešla spát, dokud jsem neviděla první sérii celou. -------------- R.I.P. Dexter, loučení s tebou bylo těžké. A pondělnímu seriálovému nástupci jsi nasadil opravdu vysokou laťku! ()

Lottr

Po skončení každé epizody ještě sedím několik minut zařezaný v gauči a říkám si, že tohle nemohl nikdo vymyslet. Ale mohl. Dexter je šokující a skvěle promyšlený seriál, který vás nenechá dodívat se na díl a nepřemýšlet nad dalším. Viděl jsem asi osm dílů po sobě a stejně jsem chtěl další. Nebezpečně návykové a úchylné, jako Dexter sám. Kdo nemá rád igelit, napětí do poslední minuty a překvapení, ten nemůže pochopit. ()

Death

Jednoznačně nejlepší kriminální seriál všech dob. Pravda s rostoucím počtem dílu kvalita pomalu ale jistě upadá. Ale pokud je Dexter na seriálovém Olympu, tak jeho pád na zem bude trvat opravdu hodně dlouho :). Občasné opakování některých motivů a drobné vytrácení originality ale stále válcuje temná atmosféra a psychologická propracovanost hlavní postavy, takže i v šesté sérii má seriál stále co nabídnout. ()

DeathTheKid

Dexter byl pro mě minimálně 1. čtyři série dokonalý. Absolutní natěšení na každý nový díl, což je samozřejmě zásluha scénáře, hudby, výběrů herců a ztvárnění jejich postav, které bylo mimochodem excelentní, no a zápletka samotná. Hl. postava sériový vrah, osobně jsem se s tím nesetkal a konečně tady můžete říci, že záporák vyhrává. Bohužel to vše jen do konce 4. série...6. možná ještě taky nebyla tak špatná, ale vše ostatní je jedna velká tragédie...postrádá to vše co jsem vypsal, a hlavně, leč si to scénárista nepřipouští, z Dextera nám dělá normálního člověka, nikoli psychopata. No a k VELKÉMU FINÁLE...veliké převeliké zklamání, sám bych vymyslel lepší finální sérii než šašci z Miami, to mě mnohem více zdeptal poslední díl s Triniti killer. Pět hvězd, za ty dokonalé 4 sérky a to co představovaly. ()

giovanni3

Výborný seriál, který je opravdu promyšlený od začátku do konce. Výhodou seriálu je, že v hlavních rolích jsou neokoukaní herci a hrdina není ani kladný ani záporný. Dexter je ideální řekněme psychopat, Debra je obhroublá, Masuka je pořádný zvrhlík, Batista je sympaťák a Doaks mne štve od začátku, Rita je uťáplý blázen, Lila je skvělá patronka. Prozatím jsme viděl 1. - 3. sérii a sleduji 4. (zvláště 2. série je luxusní a 4. též). 5z5 ()

venca163

1. série Úžasně napínavá záležitost především díky svému námětu a hlavnímu hrdinovi. "Morgan, you are fucking psycho!!" žertuje na Dexterovo účet často jeho kolega serža Doakes. Rozepisovat se tady o Dexterovo netradičním koníčku by bylo nošením dříví do lesa. První série má kvalitní gradaci děje, který je promyšlený a neobsahuje vykonstruované "šokující" zvraty, jak je známe z jiných seriálů. Vynikající je také zpracování, žádné lacinné "seriálové". Bonbónkem je potom herecký výkon představitele Dextera (Michael C. Hall), podle mě si s rolí perfektně rozumí. Navíc si seriál vytvořil svůj humor, který mě osobně perfektně sedí. Posledních pár dílů jsem shlédnul jedním dechem! (95%)                                                                                                                                                                 2. série Bylo pro mě příjemným překvapením, že kvalita s druhou sérií neklesla. Už na konci první sérky se rozehrálo několik zápletek, které se v druhé sezóně rozjely naplno. Navíc je stále přítomen prvek Dexterovi minulosti, která se nám postupně odhaluje, a jeho osobnosti, která se v průběhu seriálu stále vyvíjí. Rozhodil mě akorát jeden díl s ubrečenym dítětem, ale závěr byl opět exceletní. (95%)                                                                                              3. série I třetí série nezklamala dostatečným počtem námětů a zápletek. Ovšem ne všechno už tak sedělo mému gustu. Přes pořád skvělé provedení se námět začal moc točit kolem Dexterovo rodinných záležitostí a Debry...tak trochu příklon ke "klasickým" (rozuměj ostatním) seriálům. Chybí mi Doakes, žertíky obstojně sází Masuka. Ale pořád to není žádná nuda a až na slabý první díl a odfláknutý závěr (neobjasněné zabití Kinga) to má stále pořádnou úroveň. (90%)                                                                  4.série Čtyřka mě zase přikovala k židli. Ke stávající kvalitě se přidal pořádný sériový vrah a Dexter hodně chyboval. Velké napětí. A za ten závěr nemohu jít níž. Naprosto odzbrojující. (100%)                                                                                                                          5.série Pětka zase víc a víc sklouzává k průměrnosti zápletek. Příliš mnoho energie věnováno Lumen (neustálé dramatické pohledy do minulosti - vzpomínky Lumen = nuda). Stále je to ale Dexter. Bojím se šestky. (80%)                                                               6.série Poprvé v souvislosti s tímto seriálem musím použít slovo zklamání. I když námět mi nepříjde v zásadě vůbec špatný, zajímavá klička s rozdvojenou osobností. Celkově ale málo akce, odfláknuté, nepromyšlené. (65%)                                                                                                7.série Sedmička se mi těžko hodnotí samostatně, když z ní (hlavně ze závěru) děsně čpělo, že byla točená dohromady s osmičkou. Ze všech věcí, co mi tam vadili, musím vypíchnout tu nejdůležitější - Dexter definitivně ztrácí svojí identitu, s Dexterem v prvních sériích už má pramálo společného. Normálně je takový vývoj namístě, tady ovšem ztrácím toho sympatického hlavního hrdinu a zjišťuji, že to bylo to, proč jsem seriál tolik žral. Plus spoustu klíčových nelogičností a absence dřívějšího humoru (nebo jeho utlumení téměř na všech frontách). Z nových postav mě zaujal ten ukrajinskej boss, škoda, že nevytvořili s Dexterem parádní duo. Přes to všechno už ne takové rozčarování jako po 6. sérii. (75%) () (méně) (více)

Wilson

Michael C. Hall kterýho znám dříve ze seriálu ,,Odpočívej v pokoji´´ (Six feet under), kde stvárnil v podstatě človíčka, kterej nebyl taky moc nápadný, ale rozhodně ne tak zásadový jako v tomto ,,díle´´, je jednoznačnou trefou do černýho, obsadit ho právě do těchto dvou postav/rolí ;) Neskutečná trefa :) ()

BloodMax

Od prvního dílu jsem se nemohl pořádně na nic soustředit a chtěl jsem další a další díly. Vždy když to vypadalo, že už Dextra dopadnou jsem si oddechl, že tomu tak nebylo :-) Snad bude ještě více dílů, které mě budou dál těšit :-) Občas mu tu jeho zálibu tiše závidím a sním o tom jaký to musí být pocit, když dává takovým hajzlům kapky. Jak řekla Líza Simpsonová v díle, kde byl Homer smrťákem: "Tátova práce je potřebná pro celé město, provozuje nenahraditelné cenné služby, ale bývá často nepochopen jako sup nebo červíci!" :-D Dextr si u mě vysloužil plných 100 %! ()

ZinedineCR7

Ani posledná séria mi neskazí pocit z neskutočného napätia počas ostatných sérii. Trinity, vrahovia( :) ) súdneho dňa, pomsta Lumen alebo naháňanie samotného Dextera v druhej sérii. To som bol celé noci hore. Plus výber herečiek ako Julie Benz alebo Yvonne Strahovski poteší aj oko diváka. Koniec trošku pokrivkáva, ale možno si tvorcovia nechávajú otvorené zadné vrátka pre nejaké to pokračovanie. ()

TroiMae

"The darkly dreaming Dexter lays to rest once and for all in a bitterly disappointing final season that is so hesitant to punish its anti-hero for his misdeeds, it opts to punish its audience instead." A když jsem doufal, že ten seriál tvůrci konečně zabili, tak bude jak prequel, tak pokračování s Dexterovým synem Harrisonem. Jo, z toho hadru jde vyždímat ještě spousta krve a z diváctva spousta pozornosti a zklamání zfušovanými finále. Seriálu oslavující sériového vraha, který si něco namlouvá, tak jako my, že to je televizní zábava. Chybí zde Stella Gibson. "Additional spin-off series, depicting the origins of various other characters from the original show including the Trinity Killer are also in development." such fun ()

Looser

Určitě nejlepší seriál posledních let, který u mně zastínil takový vypalovačky jako Lost a Heroes. Obdivuji odvahu tvůrců natočit televizní seriál na takhle kontraverzní téma a ještě takovým syrovým způsobem. Sázka se vyplatila vznikl temný a přitom velmi sarkastický seriál, který snad musí zaujmout kohokoliv (at uz negativne, nebo positivne). Skvělá hudba a hlavní hrdina jsou klenoty tohoto díla, které se možná nekdy dostane i k nám. Jedine obavy mam nad 2. sezonou, ale uvidime. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021