Agenti S.H.I.E.L.D.

• USA Agents of S.H.I.E.L.D. (více)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (více)

Série(7) / Epizody(136)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Recenze uživatele BaronMartin k tomuto seriálu (144)

Poslední přípitek (2016) (S03E13)

Třináctá epizoda Parting Shot ( bacha, jsou tu na ní SPOILERY :D ) je dobrý příklad takového obyčejného výplňkového dílu, jehož konec ale zvedá hodnocení hned o několik procent. Celá epizoda je jakože fajn, extra nenudí, ale že by byla nějak super se říct nedá. Zároveň je to dost epizodní a výplňkové, není tu žádné pořádné propojení s dalšími díly. Každopádně Inhuman generál Androvich je podle mě docela nevyužitý. Jeho schopnost, kdy může ovládat vlastní stín, je hrozně zajímavá, bohužel tahle postava nemá moc prostoru a hned umře. Celkově takový průměrnější díl. Ale ten konec. Odchod Bobbi a Huntera je udělaný naprosto výborně a i když ani jeden z nich neumře, celá finální scéna, kdy si dávají sbohem, je udělaná velice emočně a i ta slzička ukápla :D Skvělý závěr pro dvojici skvělých postav. Akorát mě mrzí, že jejich připravovaný seriál Most Wanted, který měl právě pojednávat o osudu Bobbi a Huntera po Agents of S.H.I.E.L.D., tak nebyl schválen a nikdy nevznikl... docela bych si ho dal :D Hodnocení: 72% ()

Watchdogs (2016) (S03E14)

14. díl Watchdogs je strašně výplňkový a zbytečný díl. Zbytečněji působí ještě víc, když si uvědomíte, že poměrně zajímavé postavy z tohohle dílu už nikdy neuvidíme. Celý děj je takový obyčejný, ale je zábavný a nenudí vás, to nic nemění ale na tom, že je to epizodní příběh, který s dějem série nijak nesouvisí. Představuje se nám skupina Watchdogs, která je docela zajímavá, a jako její vůdce se nám po 1 celé sérii vrací Felix Blake. Ten je super, jeho postava je hrozně zajímavá a líbí se mi celkově ten nápad, že se z dobrého agenta S.H.I.E.L.D.u stal zlý velitel teroristické organizace. Bohužel, jak jsem již zmiňoval, tuhle postavu po téhle epizodě už nikdy neuvidíme, a to mě opravdu mrzí. Je zde taky Mackův bratr, který je docela fajn, ale opět, už ho nikdy neuvidíme, takže působí zbytečně. Bavila mě dynamika Lincolna a Coulsona, to mě přišlo opravdu fajn. A máme tady historicky první Shotgun-Axe, jéj :D Každopádně, dost nic moc díl. Hodnocení: 55% ()

Časoprostor (2016) (S03E15)

Patnáctý díl Spacetime je další výplňkový díl, narozdíl od toho předchozího je ale hrozně super. Celý děj, který se točí kolem Inhumana, co předpovídá budoucnost, je super a celý nápad, že se náš tým snaží zabránit budoucnosti, kterou viděli, mi přišel fajn. Další dějová linka, kdy se May loučí s Andrewem je taky super, je emotivní a jejich poslední sbohem je dobré. Trochu prostoru tu má i Hive, který je pořád dobrý, a reakce týmu na to, když poprvé vidí Hive ve Wardově těle je úžasná mrazivá scéna. Taky mi díl přišel docela brutální, třeba moment, kdy Malick rozmáčkne hlavu nějakého týpka se svýma robotickýma rukama, to bylo dost cool :D A na závěr se nám opět ukazuje jistá scéna na vybuchující vesmírné lodi, která nám slibuje smrt některé z důležitých postav. Fajnový díl. Hodnocení: 73% ()

Ztracený ráj (2016) (S03E16)

16. epizoda Paradise Lost je opět celkem dost zbytečný a výplňkový díl a už je docela vidět, že sérii lehce dochází dech a o 5 dílů méně by jí rozhodně prospělo. Velkou část epizody tvoří backstory Gideona Malicka, které je poměrně fajn. Hive je taky dost super, dozvídáme se nějakou jeho stručnou historii a máme i lehký nástin jeho pravé formy. A taková scéna, kdy zabije Malickovu dceru jako oběť, je poměrně dobrá. Linka Lincolna s Daisy mě už moc nebrala, James ( ze kterého se později stane Hellfire ) je brutálně otravný. Aspoň moment, kdy Lincoln vypráví Daisy o své minulosti je dobrý. A cameo Whitehalla potěšilo :D Hodnocení: 60% ()

Tým (2016) (S03E17)

17. epizoda The Team je skvělá. Příběh je strašně super, celý díl se točí kolem hledání zrádce ovládaného Hivem v týmu S.H.I.E.L.D.u. To, že je to Daisy, mi udělalo poměrně velkou radost, jelikož to přináší zajímavé možnosti do budoucna, jak bude příběh pokračovat. Taky se mi líbí Lincoln, jelikož se v tomhle díle asi jako jediný Inhuman choval rozumně :D Škoda Secret Warriors, jelikož tahle skupina měla potenciál, bohužel například takového Joeyho v seriálu už nikdy neuvidíme, což je fakt škoda a nechápu, proč ho takhle uklidili. Ještě chválím Malickovu smrt, která je podle mě dobře udělaná. Hodnocení: 80% ()

Singularita (2016) (S03E18)

18. epizoda The Singularity je další výplňkový a hrozně zbytečný díl. Představuje se nám postava doktora Radcliffe, který zatím nemá moc prostoru, ale působí poměrně charismaticky. A prostor samozřejmě dostane, hlavně v další sérii. Co mi trochu vadilo, je poměrně podivné chování Coulsona, které mi příjde lehce mimo jeho charakter. Kdy například jen tak dá Lincolnovi výbušnou vestu :D Nevím no. Taky se mi úplně nezdá jeho štít z jeho robo ruky :D Hellfire je pořád otravný, Hive je pořád docela fajn. A vztah Fitze a Simmonsové je taky super. A na závěr se S.H.I.E.L.D. konečně zbavuje Hydry... teda až na Hive... a vlastně se vrátí v 5. sérii.... takže se jí vlastně vůbec nezbavuje, ale dělejme, že jo :D Hodnocení: 60% ()

Nezdařené experimenty (2016) (S03E19)

19. díl Failed Experiments už pomaličku připravuje půdu pro finále. Celá epizoda se hodně zaměřuje na Hive, vidíme tu i jeho minulost a to je dost fajn. Taky se tu opět objevuje rasa Kree a tu bylo pěkný zase vidět, jelikož ve filmovém MCU se na Kree docela kašle. Musím ještě pochválit Radcliffa, který je hrozně super charakter, má pár dost solidních hlášek a je prostě fajn :D A závěrečný rozhovor Macka a Hivem posedlé Daisy byl velice dobrý. Celkově takový fajnový díl. Hodnocení: 70% ()

Osvobození (2016) (S03E20)

20. díl Emancipation je fajn díl, který je dobrý hlavně tím, že již všechno graduje do finále. Epizoda řeší následky filmu Captain America: Občanská válka, takže tu máme Sokovijskou dohodu, registrování Inhumanů a tak dále. A to je fajn, líbí se mi, že se pořád nezapomíná na ten filmový vesmír. Děj sám o sobě je dobrý, máme tu opět Talbota, který je skvělý a má fakt cool hlášky :D Radcliffe je taky fajn, ale pořád nemá tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Taky se nám vrací Watchdogs a třeba takový Hellfire konečně nepůsobí tolik otravně, ale mnohem víc husťácky :D Představují se nám i Primitivové a odhaluje se nám velkolepý plán Hive, jak zničit lidstvo. A samozřejmě na závěr tu máme i smrt Lashe, která je velice dobře a emočně udělaná, škoda jen, že Lash neměl v druhé polovině série tolik prostoru. Ale jeho smrt je vážně dobrá. Hodnocení: 70% ()

Rozhřešení (2016) (S03E21)

Dostáváme se k finále 3. série, které začíná 21. dílem Absolution. A ten je celkem dobrý. Celá dějová linka Daisy je hrozně zajímavá a třeba její moment s Mackem je super. Opět chválím Bretta Daltona jako Hive, který je boží, jde z něj strach, jde z něj respekt a je charismatický. Epizoda se nás také snaží zmást tím, kdo nakonec zemře ve finále, takže si postavy předávají řetízek a S.H.I.E.L.D.ovskou bundu a to je taky fajn, přidává to napětí do příběhu. Celkově dobrý díl a fajnová příprava na finále. Hodnocení: 70% ()

Nanebevstoupení (2016) (S03E22)

Finále 3. řady Ascension je upřímně skvělé a parádně emotivní, takže samozřejmě budu používat SPOILERY. Děj je zajímavý, je správně velkolepý ( ještě aby ne, když jde o osud světa :D ) a opravdu to působí jako finále. Epizoda je i napínavá, řetízek a bunda se neustále předávají, takže až do posledního okamžiku nevíte, kdo zemře. Musím pochválit Hive, který i zde předvedl super herecký výkon. Jediné, co mě mrzí, je to, že jsme jeho pravou formu viděli asi jenom na půl minuty, ocenil bych jí trošku víc, jelikož vypadá sakra dobře. A máme tady Shotgun-Axe, co víc chtít :D Teď samozřejmě ten závěr. Lincolnova smrt je strašně super, je dojemná, je dobře udělaná. Trochu mě mrzí, že Lincoln neměl moc důležitou roli, ale jeho závěr je udělaný opravdu dobře. S tím souvisí i Hivova smrt, která je dokonalá. Hrozně se mi líbí, že s Lincolnem na Quinjetu neměl žádný souboj, ale oba dva se prostě smířili se smrtí a měli takový „přátelský“ rozhovor, to bylo hrozně fajn. A finální momenty nám klasicky naznačují, co se bude dít v další sérii, takže tu máme Daisy, která konečně používá svoji přezdívku Quake, máme tady nového ředitele S.H.I.E.L.D.u a máme tu i LMD a Aidu, ze které se stane hlavní záporák 4. řady. Úžasné finále, ukončující velice dobrou sérii. Hodnocení: 80% ()

Série 4 (2016) (S04)

SPOILERS! Čtvrtá řada Agents of S.H.I.E.L.D. je kvalitativně poměrně dobrá, pro mě to je ovšem mírné zklamání. Nepopírám, že jsem si její sledování užil a bavila mě, prostě jsem jenom čekal trošku víc. Rovnou začnu tím (pro mě) největším negativem. Série je totiž rozdělena na 3 příběhové části, kdy každá se soustředí na nějakou samostatnou dějovou linii, místo toho, aby byl odvyprávěn jeden velký příběh. Tohle bolí hlavně u první části, která prostě moc nesouvisí se zbytkem řady. Ale projdeme si tyhle jednotlivé části postupně. 1. part Ghost Rider je čistě jenom fajn. Jestli je něco fakt dobré, tak je to samotný Ghost Rider, který mě bavil, na televizní seriál vypadá i velice dobře, je vidět, že do jeho efektů šel nemalý rozpočet :D, a prostě, Ghost Rider je cool. Ten zbytek už docela strádá. Ať už přes celou linku s duchy, která se mi vůbec nehodila do tohohle seriálu, přes podivného záporáka Eliho, až po takové zvláštní interakce mezi postavami. Podobně budu mluvit i o druhém partu, LMD. Tahle část je prostě utahaná, je plná výplňkových dílů a hlavně, samotný potenciál robotických dvojníků, je totálně nevyužitý a pořádně se používá asi až v posledních 2 dílech. Finální part Agents of Hydra je skvělý, to musím hned říct. Svět Frameworku je úžasný, autoři si s ním hrozně vyhráli a je to prostě super. Obecně k sérii, máme tu hromadu nových postav, a většina z nich je dost fajn. Moji oblíbenci byli především Robbie a nový ředitel Mace. Taky hlavní záporačka Aida je dost solidní, a to hlavně v posledních několika dílech. Hudba je skvělá, efekty taky vypadají dobře. Celkově mě série bavila, ale mohlo to být prostě lepší. Hlavně skrz to fázování a tempo, to rozdělení na 3 části, kdy každá je podstatně jiná, podle mě spíš škodí, navíc většina z těch částí ani pořádně nevyužívá svůj potenciál. Agents of Hydra jsou výjimka, to byl skvělý part, ale jak Ghost Riderovi, tak LMD, něco chybělo. 4. řada Agents of S.H.I.E.L.D. je dobrá a bavila mě, jenom mohla být lépe rozfázovaná a některé prvky nevyužívají svůj plný potenciál. Hodnocení: 70% ()

Duch (2016) (S04E01)

The Ghost je pilotní díl čtvrté série a sám o sobě je velice fajn. Celá linka s Daisy / Quake ( která má mimochodem fakt hrozný emo look :D ) je celkem ok. Dějová linka v S.H.I.E.L.D.u je super, jelikož pořád zůstává plno věcí záhadných, teď myslím hlavně nového ředitele. Stanovují se nám i nějaké věci do dalších dílů, ať už jakýsi podivní duchové, kteří mi ale svým konceptem do seriálu vůbec nesedí, nebo třeba Aida a Framework. A teď samozřejmě to zaručeně nejlepší, Ghost Rider. Ten je prostě skvělý. Robbie Reyes, hraný Gabrielem Lunou, je sympaťák a působí dobře, samotný Rider vypadá úžasně a hlavně narozdíl od Cagova Ridera, nahání strach. Tomu pomáhá i to, že 4. série se narozdíl od předchozích vysílala v pozdních hodinách, což umožňuje trošku temnější a brutálnější scény a to je taky super. Celkově, Ghost Rider je opravdu peckový a už teď je jasné, že bude jeden z nejlepších aspektů 4. řady. Celkově velice fajn opening. Hodnocení: 74% ()

Seznamte se s novým šéfem (2016) (S04E02)

Meet the New Boss je velice fajnový dílec, který má spoustu dobrých příběhových linek. Pro mě asi nejméně výrazné a zajímavé jsou linky s trošku šílenou May, která mi prostě příjde divná :D A potom celá ta linka s duchy, která mi pořád vůbec nesedí do seriálu svojí stylizací. Nastiňuje se nám tady mocná kniha Darkhold, ale pořád mi tihle duchové prostě nesedí... Co je stále skvělé, tak je Robbie / Ghost Rider, který je prostě úžasný, jeho dynamika s Daisy je taky dost fajn, jeho vizuál je super a hudební motiv je taky dost dobrý :D Asi nejdůležitějším prvkem epizody je odhalení nového ředitele Mace, kterého hraje Jason O'Mara, a ten mi zatím příjde velice fajn, navíc má dost solidní hlášky :D Celkově dobrý díl. Hodnocení: 74% ()

Povstání (2016) (S04E03)

I přes to, že je Uprising poměrně epizodní příběh, který je dost očividně pouze výplňkovou vatou v sérii, mě bavil a to hlavně kvůli velice dobrým postavám. Všechny charaktery jsou zajímavé, mají super dynamiku a jsou zábavné. Totálními tahouny zůstávají Jeffrey Mace a Robbie Reyes, kteří jsou prostě skvělí. Máme tu pár nových postav, třeba Robbieho bratra, který mi zatím připadá lehce otravný, nebo například senátorku Nadeerovou. Co mi vadilo, tak byla ona epizodičnost, a i když obě dvě linky, jak Coulson řešící výpadky proudu po světě, tak snaha Simmonsové a Radcliffe zachránit May, mě bavily, tak pořád je to takové dějově slabší, oproti minule. Ale Coulsonův running joke s tím, že jako jediný neviděl Ghost Rider, je fakt super :D Uprising není špatná epizoda, ale působí to jako čisté natahování série. Hodnocení: 70% ()

Nech mě stát vedle tvého ohně (2016) (S04E04)

Let Me Stand Next to Your Fire je velice fajnová epizoda, kterou tahají převážně dialogy mezi postavami. Užíval jsem si jak všechny rozhovory mezi Coulsonem a Robbiem, tak třeba shledání Daisy a Coulsona. Hlavně již zmiňovaný Robbie je prostě super, jak jako postava samotná, tak jako Ghost Rider. Představuje se nám i jeho strýc Eli, který samozřejmě bude ještě důležitý později, ale zatím je poměrně fajn. Díl má i pár akčních scén, je zde jedna skvělá automobilová honička mezi Coulsonem s jeho Lolou a Robbiem. Největším zklamáním epizody je ovšem rozhodně Hellfire, který se nám vrátil ze 3. série. Zklamáním je hlavně jeho souboj s Ghost Riderem, který měl hrozný potenciál, ale nakonec je tady odbytý pár vteřinama. Celkově v pohodě díl, hlavně skrz ty dialogy, ale mohl být lepší. Hodnocení: 71% ()

Vězení (2016) (S04E05)

Lockup je fajn díl, bohužel je to zase další výplňkový díl, bez kterého by jsme se klidně obešli. Pořád je tu skvělý Ghost Rider, třeba jeho scéna ve vězení je fakt dobrá, jsou tu skvělé dialogy, např. interakce členů S.H.I.E.L.D.u s Daisy je velice fajn. Pořád mě úplně neoslovila linka s duchama, a třeba takový ředitel Mace bohužel začíná pomalu padat k takové klišovité postavě, co si vymýšlí své hrdinské činy... Epizoda není špatná, Ghost Rider ji hodně pozvedává, ale myslím, že tu vůbec nemusela být. Hodnocení: 70% ()

Dobrý samaritán (2016) (S04E06)

The Good Samaritan je skvělý díl, ale pořád mi tam něco chybělo :D Co je opět úžasné, je Ghost Rider. Konečně se dozvídáme jeho origin, jak Robbie získal schopnosti a objeví se i původní Ghost Rider Johnny Blaze, u kterého mě akorát mrzí, že se už v seriálu nikdy neukázal. Pořád mi lehce vadí Mace, který je jako postava fajn, ale občas se chová tak hrozně nelogicky, stupidně a otravně... Každopádně, závěr ukazující, že za vším stál Robbieho strýc Eli, který se tak stal jedním ze záporáků této série a na konci tohoto dílu získá schopnost tvořit hmotu, ten je fakt super. Taky mě bavily odkazy na 2. sérii Agentky Carterové, kdy se nám vrací Dark force, Isodyne a Roxxon. Celkově velice dobrý díl. Hodnocení: 78% ()

Podej ruku ďáblu (2016) (S04E07)

Deals with Our Devils je opět velice dobrá epizoda, která mě celou dobu bavila. Nápad, že jednotlivé scény vidíme dvakrát, vždycky z pohledu normálního světa a následně z dimenze, ve které jsou zaseknutí Coulson, Fitz a Robbie, mi přišel opravdu fajn, navíc celá tahle linka je velice napínavá. Užil jsem si i Macka jakožto Ghost Ridera, Aida taky pomaličku začíná dostávat prostor. Jediný, kdo mi pořád nesedí, je Eli Morrow, ze kterého se stává taková podivná verze Molecule Mana a prostě působí zvláštně. Díl celkový ovšem super. Hodnocení: 78% ()

Zákony pekelné dynamiky (2016) (S04E08)

The Laws of Inferno Dynamics uzavírají první část 4. série zvanou Ghost Rider. A jako finále této části to funguje poměrně dobře. Tým S.H.I.E.L.D.u se tu opět dává dohromady, aby společně porazili Elie, který mě konečně docela bavil. Sice tu má podivně překombinovaný plán a je tu i podivně překombinované vyřešení S.H.I.E.L.D.u, jako postava celkově se mi ale docela líbil. Rozvíjí se nám tu i nějaké vztahy, třeba vztah Coulsona a May, nebo Macka a Yo-Yo, která se nám opět vrací a má tu 2 takové scény alá Quicksilver, kdy vidíme ve slowmotionu používání jejích schopností. Ta první scéna, kdy utíká před ohněm, je vyloženě divná, protože nedává moc smysl :D Notak, jak může být rozšiřující se oheň rychlejší, než člověk běhající rychlostí 1 tepu srdce :D Ta druhá, která je přímo součástí finálního souboje s Morrowem, už byla lepší a bavila mě. Ghost Rider je pořád super, akorát mě mrzí, že už se v seriálu mockrát neobjeví a jeho připravovaný seriál bohužel Hulu zrušilo, takže se ho nikdy nedočkáme. Quake je taky fajn a Mace, ze kterého se stává Patriot, mě taky bavil. Ještě bych chtěl pochválit hudbu, která je prostě super. Zároveň se nám zde nastiňují nějaké věci do zbytku 4. série, hlavně záporačka Aida a celkově LMD. Každopádně tento díl jsem si poměrně dost užil. Hodnocení: 74% ()

Porušené přísliby (2017) (S04E09)

Broken Promises je první díl druhého partu 4. série, věnovaný LMD. A užil jsem si ho, i když s ním mám pár problémů. Asi ten největší je tempo a celkově smysl tohohle dílu. Oproti předchozímu našlapanému dílu je tenhle jednoduše pomalejší, slabší a působí strašně vycpávkově a zbytečně. Máme tu celou linku se senátorkou Nadeer a jejím bratrem, která je taková podivná a navíc, Vijayova druhá terigeneze, kterou projde na konci dílu není vůbec vysvětlena ani v tomhle díle, ani ve zbytku seriálu :D Linka s Aidou mi přišla už trošku lepší, i když má pár much ( třeba scéna, kdy Mack a Yo-Yo střílí na letadlo.... jako really? :D ), Aida mě jako záporák prostě baví a LMD May mi také příjde zajímavá. Co jsem zatím u žádného dílu Agentů nezmiňoval, ale vadí mi to, tak jsou takové ty podivné střihy, kdy se totálně vypne zvuk a hudba, scéna se ukončí, a následně po třeba vteřině opět pokračuje. Je jasné, že tyhle chvíle jsou dělané pro lepší vkládání reklam ( přece jenom, je to televizní seriál ), ale když se uprostřed souboje tohle stane, hrozně to vytrhává z děje. Epizoda sama o sobě fajn, ale mohla být výrazně zkrácená, aby to prospělo jejímu tempu. Hodnocení: 65% ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (více)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (více)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (více)