Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

berusche

Pardón předem, pokud se někdo domnívá, že tohle je brak. Omyl! Pro mě je to úžasná přehlídka kostýmů, načesaných hlav, vtipných diskusí, komických situací, krásných žen, bezcharakterních mužů jejichž charakter přebírají i ženy a prostředí, v němž by ne jedna z nás chtěla strávit alespoň nějaký čas. škoda jen, že už jsem zjistila, že není díl, který bych si nepamatovala. ()

j.bena

Sex ve městě je pro mě jako droga, je to seriál, který by mělo vidět mnoho žen, aby pochopily, že život se dá žít i jinak. Nejvíce se mě ze všech postav líbí Samantha, která je zábavná, sexy (i na své roky) a hlavně si umí říct, co chce… Hodně žen, by chtělo být, jako je ona. Na druhou stranu se mě v posledních sérií přestává líbit Carrie, její sebevědomí a hlavně povaha se mě vůbec nelíbí. Ale jako celek v seriálu, jsou jedničky. ()

Beagle

S odstupem času se mi zdá, že Sex ve městě stojí opravdu za to. Je to ten typ seriálu, k němuž se můžete vracet, k libovolné řadě, dílu, a neztratí své kouzlo, vtip ani aktuálnost. Vpravdě kultovní záležitost a seriál, bez něhož by HBO dnes nebylo, čím je. ()

TheDon

Koní ksicht, zrzavej chlap, blonďatá bába a prdelatá Charlotte řeší 1628 dílů, která z nich ojela větší část Velkýho Vohryzku, badokonce si to nechala udělat do prdele, nebo se nechala pochcat. Pro otylé, zapšklé staré panny ideální seriál. 30% ()

easaque

+2* typický relaxační seriál, kde není podstatný vývoj v ději, takže vynecháním několika dílů o nic nepřijdete. Nic smysluplného v něm stejně nenajdete - prostě podbízivá, lehká a někdy lechtivá zábava. Cílově nevyhledávám, ale zkouknu, když chci vypnout mozek a většinou stejně zrovna v bedně nic lepšího nevysílají. Divoká Samantha jede vždy na plné koule. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Úspěch a oblibu tohohle seriálu jsem prostě nikdy nepochopil. Asi bych musel být jiného pohlaví, protože mě osobně ten seriál vždycky připadal strašně otravný. Lepší 1* ()

lekr

Povedený seriál, který je sice hlavně pro holky, leč epizody jsou vtipné, zábavné a někdy i lechtivé. K pornu to má sice daleko a poslední řady jsou vloženě ubohé ale dobře, přiznám že jsem se na ty první díval i já.... ()

peiton

,,Carrie Bradshaw vie veľa o sexe a nebojí sa opýtať".Zbožňujem Carrie Bradshaw,ostrov s názvom Manhattan a ,,pánaBožského" by som najradšej nakopala!Śtve ma!Sú to také tie bla bla bla rečičky medzi ženami/priateľkami,ale je to aj seriál,ktorý vie byť vtipný,sexy,poučný a sentimentálny zároveň.TOP! ()

Wiikii

Dá se to snadno shrnout... Je to o divných chlapech a bláznivých ženách co ne a ne najít toho božského.. A pro mužské publikum to bývá často drásající podívaná, (hold ego je ego:)), také témata co se zde rozebírají, jsou ryze ženské a i proto pro muže nepochopitelné.. Ale jako chlap si myslím, že provedení seriálu není špatný no, také to není seriál co bych ve volné čase zkoukával. .... HODNOCENÍ: 59% (3*) ()

vydumnica

Sex and the City som sledovala pred nejakymi 15 rokmi, takze teraz s odstupom casu je to tazke ohodnotit. Mozno vtedy by som bola dala aj vyssie hodnotenie, ale teraz je tolko lepsich serialov, ze tomuto mozem tak nanajvys udelit 3,5*. Rada som to pozerala. Pacilo sa mi, ze kazda zo styroch hlavnych predstaviteliek bola uplne ina. Pacilo sa mi, ze to bolo trochu feministicke. Pacilo sa mi, ze to nebolo iba o sexe. Pacil sa mi New York a jeho atmosfera. Cool outfity, najma saty a topanky. Hudba. Romantika a vztah Carrie a Mr. Big. Moja oblubena bola Charlotte. Z hereciek najoblubenejsia Sarah Jessica Parker. Drink Cosmopolitan a mnoho ineho. Uz si ani nepamatam, ci som videla vsetky serie. ()

cariada

Tenhle feministický blábol mě nikdy nebral. Těch ženských keců je tam moc. Já se u toho ani moc nebavil antož smál. Seriál určený hlavně pro ženy. ()

Mefistofelle

Tak tenhle seriál opravdu žeru. Momentálně u něj zabíjím svůj čas, který jsem si původně vyhradila na učení... a necítím se kvůli tomu vůbec provinile. Myslím, že hlavní čtveřice žen, kolem kterých se děj seriálu točí, je velmi dobře vymyšlená, protože téměř každá žena se v nich může najít. Moje osobní favoritky jsou Carrie a Samantha. A přiznejme si to, každá z nás by si chtěla aspoň na chvilku zkusit žít život těchto žen. Tomuhle seriálu jsem ochotna odpustit leccos - například místy se opakující scénáře vztahů, některé pitomé řeči či nesrovnalosti v logice vývoje myšlení postav. Není to na pět hvězdiček, ale nemůžu říci, že by existoval byť jen jediný díl, který by mě nebavil, a to už u seriálu něco znamená. ()

annihilation

I přes to, že Sex ve městě obsahuje všechny věci, které nesnáším - posedlost nakupováním značkového oblečení, povrchnost, jednání s lidmi jako s věcmi a takové to ženské pištění a hysterii a podobně, se mi líbí. Je to něco, u čeho se dokážu odreagovat, protože seriál se zabývá problémy ve vztazích (tudíž sexu) velmi vtipnou formou a utahuje si z věčně probíraných témat, kterými se celý život trápí každá žena. Vždy je zde vidět více náhledů na téma díky skvělému zvolení čtyř naprosto odlišných žen. Nejvíc jsem se vždy viděla v Carrie, ale postupem času mi připadá víc podobná Miranda věčně skeptická, cynická a nesnášející dogmata, která ve vztazích panují. A právě proto je seriál mezi ženskou populací tak oblíbený - že se v něm čas od času najdou a zasmějí se mu. A právě proto ho většina mužské populace nenávidí - protože se smějeme na jejich účet. :)) ()

Fleinka

Ať si každý říká, co chce, ale tenhle seriál je moje srdcovka. Nechci mluvit za všechny ženy na téhle planetě, ale mám pocit, že kdyby se muži posilnili několika kusy piv a zhlédli několik dílů, možná by pochopili část ženského myšlení. Ač je to trošku vyumělkované do poměrů paniček z New Yourku, má to myšlenku, humor a upřímnost. Po zhlédnutí několika dílů zjistíte,že jedna z nich se vám podobá. Ať je to naivní Charlotta snící o dokonalé rodině, racionální Miranda, neponaučitelná Carrie nebo sexuální bohyně Samantha. A nebo možná nakonec zjistíte, že z každé máte kousek a co se točí kolem lidí v šatech od Versace mohou prožívat lidé v teplákové soupravě. ()

dubinak

Uznávám, že to strašlivě zavání feminismem, ale často je to neuěřitelně zábavné a každý díl hýří neskutečnými hláškami ze strany kontroverzní Samanthy. I přesto, že to nejčastěji v posledních dílech kazí většinou jen hlavní hrdinka Carrie, kterou paradoxně ze skupiny dam můžu asi nejméně, stejně je její i scénář osatních plný trefných poznámek, které jen prozrazují to, co se žena neodváží říct nahlas. Proto je to u dam tolik oblíbené. A ač je na čsfd po většině můžu, nedivím se zdejšímu hodnocení. Nedivím se ovšem ani tomu, pokud si berou ony prořeky tolik na srdce, asi bych se k tomuto seriálu jako muž stavila jinak. Za mě ale za pět hvězd. ()

C0r0ner

Totálně o ničem. Nulová zábava, debilní scénář. Prostě všechno špatně. To, co to vytahuje nahoru, je skvělé řemeslné zpracování tohoto seriálu. Jinak je to vážně bída. +- 30. nejoblíbenější seriál? Chápu, že se v tom strašně moc holek vidí, ale mně to prostě přišlo úplně o hovně. 30% ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)