Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

MarekTulen

Tomuto seriálu jsem se vyhýbal jak smrti. Po první epizodě, a po několika dalších mě to nebavilo. Od 6. epizody mě to chytlo, ale ne na dlouho, až při 4. sérii, mě to chytlo. Zkrátím to, byli epizody, které mě absolutně nebavili, ale byli epizody, které mě naopak zase parádně bavili. Akční scény, dobrodružství některých postav, zvraty, smutné momenty, obsazení herců a hudba, děla z tohoto seriálu extrémní bombu. Jak jsem říkal, seriál mě mockrát nudil a proto mi to trvalo dokoukat 2 roky (a to byli všechny série už venku), i přesto doporučuji. <3 ()

jindrak

Ano, seriál jsem shlédnul až teď a asi jsem "divnej", ale nechtěl jsem jet na vlně mejnstrýmu, tak jsem se na něj podíval, když už ti není tak "in" :oD. Seriál měl několik postav, které byly velmi zřetelné a poutavé, ale současně měl i řadu problémů, což ho stáhlo dolů. Začněme těmi pozitivy. Tyrion Lannister, to byla postava, kterou jsem si vážil. Peter Dinklage předvedl vynikající herecký výkon a dodal Tyrionovi vtip a inteligenci. Byl to antihrdina, který měl své kvality, a to ho dělalo zajímavým. Ale na druhou stranu, nesmíme zapomínat na nedostatečné vykreslení některých postav. Cersei Lannister, ačkoliv byla zahrána Lena Headey s přesvědčením, byla postava, která byla v podstatě jednoduchá a neustále zlá. Chyběly jí hlubší motivace a vývoj, což ji činilo trochu stereotypní. A co Jon Snow? Kit Harington měl několik dobrých okamžiků, ale postava Jon Snowa byla občas tak kýčovitě hrdinská a rozhodování, která dělal, nebyla vždy v souladu s jeho charakterem. A když už mluvíme o rozpačitých rozhodnutích, tak Daenerys Targaryen měla jeden z nejzmatenějších vývojů postavy v historii televize. I přes Emiliu Clarkein výborný výkon byl vývoj její postavy až příliš rychlý a nepřirozený. Kromě postav byl problém i v pozdějších sériích, kdy se příběh zdál být někdy zmatený a rychlý, jako by tvůrci chtěli co nejdříve dostat všechno dohromady. Celkově řečeno, "Hra o trůny" byla série se svými výkyvy. Měla pár skvělých postav a momentů, ale také řadu nedostatků v návaznosti na vykreslení postav a příběhu. S příznivým startem a postupným poklesem kvality dávám seriálu tři z pěti bodů. ()

emde odpad!

Zaspal som pritom. Mix skoro všetkého, čo som už kdesi videl predtým a tie draky?? Dnes už môže písať fantasy knihy ktokoľvek. ()

LaaYosh

Dneska už bych o tento porno LGBT snímek nezavadil ani mrknutím okem. Né, že by mi to tehdá nevadilo, ale .... nějak sem to překousával a přetáčel. Jak krásně se v čase mění názory .... nádhera si to uvědomit a přiznat. PS: to hodnocení tam nechám. Dnes by to byl nejspíš "odpad" :-) ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci