Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele Motinski k tomuto seriálu (7)

Hra o trůny (2011)

Toto je seriál v ktorom som sa absolútne našiel a stále viac a viac ponáral do sveta kde spoznávame pútavý príbeh, s takým množstvom zvratov, že to budete až nenávidieť, no zároveň milovať. Neviem či v seriálových vodách niekedy vznikne niečo podobne monumentálne. Triky a výprava na úrovni Hollywoodu a nato že ide viac o konverzačku ako akčné fantasy, tak si seriál právom vytvoril obrovskú fanúšikovsku základňu. Ku kontroverznej poslednej sérií mám aj ja výhrady, no tie som napísal samostatne. GoT ako celok je aj napriek tomu niečo čo sa stalo kultovou záležitosťou ešte predtým ako skončilo a nech si hovorí kto chce čo chce tak momentálne ide o to najlepšie čo nám seriálová tvorba ponúkla. Bude mi to chýbať a dúfam že spin-off seriál/y sa kvalitou aspoň priblížia. 1.séria 8/10 - 2. séria 10/10 - 3. séria 10/10 - 4.séria 10/10 - 5.séria 9/10 - 6. séria 10/10 - 7.séria 7/10 - 8. séria 5/10  ()

Série 1 (2011) (S01)

Prvá séria ma výborný začiatok a ešte lepší koniec, ale čo sa týka prostrednej časti tak sa budete trochu aj nudiť a občas strácať v postavách (samozrejme iba ak ste nečítali knihy). Už tu cítiť náčrt toho čo prinesú ďalšie série, od nepredvídateľných zvratov až ku dialogovým scénam ktoré vyhrávajú nad výpravnými. Všetko sa ale ešte drží pri zemi a zatiaľ sa príbeh verne drží predlohy.  8/10 ()

Série 2 (2012) (S02)

Druhá séria zo mňa spravila fanúšika čo má rád knihy aj celý svet ľadu a ohňa. Dostane sa tu už aj na väčšie súboje, pár vecí sa síce od predlohy odkláňa ale všetky tie zákulisné intrigy a hľbkový rozbor a prerod postáv funguje ako hodinky. Toto sú tie Hry o Tróny aké máme všetci najradšej.  10/10 ()

Série 3 (2013) (S03)

Tretia séria je kvalitatívne identická ako druhá a definuje to čo robí GoT výnimočným. No a Red Wedding je natočená bezchybne.  10/10 ()

Série 6 (2016) (S06)

Šiesta séria bola zatiaľ úplný strop v rámci konkurencie a celkovo seriálovej tvorby a už teraz je jasne že Hra o tróny sa stala kultovou záležitosťou. Medzi fantasy seriálmi nevznikne dlhé roky nič obdobné čo by spôsobilo tak veľký ošiaľ. Epizódy Battle of bastards a Winds of winter sú zatiaľ najlepšie aké som v celom seriály mohol vidieť.  10/10 ()

Série 7 (2017) (S07)

Siedma séria zmenila štýl a tempo rozprávania na veľmi urýchlene, čo doteraz nebolo zvykom. V rámci možností ale ešte seriál baví, pár momentov bolo výborných a cítiť že sa blíži finále. To ale bohužial nedokázalo dať divákom taký silný zážitok aký silný je sám seriál.  7/10 ()

Série 8 (2019) (S08)

Musím priznať, finálna séria sklamala. Čo sa týka postáv, ich vývoja a konca v seriály a ajkeď som čakal že tempo bude oveľa rýchlejšie ako v začiatkoch, toto showrunneri prepískli. Napchať všetko do šesť častí bola obrovská chyba. Čo ale treba pochváliť je vizuálna stranka a práca trikárov. Takáto blockbusterová výprava sa v seriáloch zatiaľ neobjavila a prekonať ju bude veľmi ťažké. Koniec sa mi tiež páčil, bol horkosladký presne tak ako nám sľubovali a celkovo mi zlepšil dojem. To čo ste ale milovali na GoT v prvých 6. sériách (áno aj siedma už nebola to pravé orechové) tu už bohužiaľ nenájdete.  5/10 ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci