Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele MsUtahraptor k tomuto seriálu (4)

Série 1 (2011) (S01)

Vynikající! Bleskový přesun z „MUST SEE“ do kategorie „IHNED!“ v době odvysílání osmého dílu a napjaté očekávání devátého s desátým. Chytré, poutavé, sympatické postavy, po shlédnutí neutuchající nutkání zjistit víc. Následovala četba čtyř vydaných knih, páté anglicky (Jsem nanejvýš průměrný angličtinář a celé knihy jsem v té době měla za sebou jen dvě.) a pečlivý průzkum internetové encyklopedie a dalších dostupných materiálů. Tomu říkám UPOUTAT! Mínusy: Po přečtení knih mi už tady lehce vadil Jon, ale jeho slabomyslné výrazy zdaleka nestačí na víc než lehké povzdechnutí následované dalšími oslavnými ódami. TOP scény: Tywinova přednáška u kuchaného jelena, vyhlášení krále Severu, Sansin pokus o likvidaci Joffa Hodnocení: ***** ***** z 10 ()

Série 2 (2012) (S02)

Každé pondělí nutno shlédnout ještě před vyučováním. :D Množí se výtky, ale stále dost baví. Po roce zjišťuji, že v paměti takřka nic neuvízlo a na rozdíl od předchozí série necítím žádnou potřebu vidět znovu. Mínusy: Jon je definitivně slabomyslný idiot- jedna z mých nejoblíbenějších postav v knize se stává jednou z nejNEoblíbenějších. Robbova linka těsně v závěsu, poté Sansina (tady jsou ale i světlé momenty) a nakonec přesun Jaimeho ze skupiny „kinGslayer“ do skupiny „kinslayer“. TOP scény: trestání Sansy před dvorem, celkové ztvárnění Theona, gigantické plus za hudbu (Greyjoyské melodie u příjezdu na Štít, odhalení mrtvých dětí na Zimohradu) Hodnocení: ***** ** z 10 ()

Série 3 (2013) (S03)

Veškeré nadšení vyprchalo. Najednou je podstatně důležitější vidět tři jiné seriály (nový Hannibal, The Borgias a zbytek taktéž novýchVikings) a tlačítko PAUSE používám přespříliš často. Odvysílané díly splývají a (drobné) výtky rostou jak houby po dešti. Očekávaná UDÁLOST sezony spíše zklamala. Mínusy: Bran, Robb a Jon v lepším případě nehorázně nudí. Dvě a půl sezóny obtěžování s neknižní děvkou a její zbytečná/hloupá smrt, když se konečně začne zdát, že s ní možná i něco zamýšlí. Atd. atd. atd. TOP scény: - Vyzvedla bych alespoň všeobecně herecké výkony, především pak u Tywina, Olenny, Joffreyho a dua Jorah & Barristan. Plus příjemné překvapení ve formě valyrijštiny. Hodnocení: ***** * z 10 ()

Série 4 (2014) (S04)

Vzdávám to, na tohle vážně nemám nervy. Mluvená valyrijština nemá naději vyvážit ty "zábavné" zhůvěřilosti prokvétající odhnívajícími pozůstatky předlohy. Světlejší okamžiky připomínají lepší FanFikci, zbytek radši nevidět. TOP scény: Joffrey (Long live Jack Gleeson!) a Purpurová svatba; roztavení Ledu; souboj Red Viper vs. The Mountain; v rámci série i Tyrionovo přiznání Hodnocení: *** z 10 pozn.: Po zralé úvaze vyřazuji z oblíbených. Ačkoli tam první sezóna má své právoplatné místo, zbytek- tj. většina seriálu- je téhle kategorii na míle vzdálen. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci