Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele Makky k tomuto seriálu (8)

Hra o trůny (2011)

V nedobytnom oceľovom brnení sa privalila medzi historicko-fantasy príbehy Hra o tróny. Seriál, ktorý vytvoril precedens v dĺžke života hlavných postáv a sa stal fenoménom. Dlhých 9 rokov ním žili mnohí a dlhé roky ešte aj budú. Seriál, ktorému ležal pri nohách celý svet... a na základe posledných dvoch sérií môžme potvrdiť, že tá najväčšia vďaka nepatrí tvorcom, ale samotnému stvoriteľovi týchto úžasných príbehov. ()

Série 1 (2011) (S01)

Po prvej sérii (seriál neposudzujte skôr, netúšite totiž čo hodnotíte) je moja spokojnosť takmer na maxime. Game of Thrones ponúka nevídanú nepredvídateľnosť. Keď priebeh ponúka tucet možných ciest alebo sa naopak javí stereotypne, okamžite príde nečakaný zvrat (nechcem spoilerovať) a príbeh naberá nečakané kontúry... Casting bol viac ako trefný a herci vo svojich úlohách predvádzajú osobné maximá. Väčšina charakterov je doslova lahôdkou (rovnako úchvatný je ich vývoj) a niektorí herci umne prevyšujú ostatných [jednoznačne Tyrion Lannister (Peter Dinklage), Arya Stark (Maisie Williams) a Eddard Stark (Sean Bean)]. Byť viac akcie a viac severu, bolo by to u mňa stopercentné. ()

Série 2 (2012) (S02)

Druhá séria už šlape v zabehnutých kolajách a robí to viac ako dobre. Moje volanie po severe a väčšej akcii bolo vypočuté, navyše pridala sa k tomu slušná dávka fantasy. Po druhej sérii som maximálne spokojný a s vysokými očakávaniami si počkám aj na tú tretiu. ()

Série 3 (2013) (S03)

Tretia séria ponúka ukážkové dobrodružstvo na všetkých frontoch, keďže sledujeme príbehy hrdinov skutočne po celom tunajšom svete [vynikajú Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) a Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau)] . Vojna o železný trón je v plnom prúde, no tak ako každý, i ja očakávam v ďalšej sérii tú onú bitku. Je to excelentné, bude to veľkolepé! ()

Série 4 (2014) (S04)

Štvrtá séria zahŕňa málo, no predsa tak mnoho. Je určite naozaj zložité do desiatich častí zahrnúť to nespočetné množstvo dejových liniek a príbehov všetkých postáv. Tento seriál si ma získal už dávno, milujem tento svet, milujem tie postavy. A budem zlý, ak budú i naďalej zomierať moji obľúbenci. Uff, bol to pekný mesiac s GOT, no bude to opäť veľmi dlhý rok bez.... ()

Série 6 (2016) (S06)

Jedným slovom - epickosť! Konštantné potvrdzovanie, že ide o najveľkolepejší a najlepší seriál súčastnosti. ()

Série 7 (2017) (S07)

V siedmej sérii sa začína hrať na fanúšikovskú nôtu a človeku sa až zacnie po komplikovanosti, zvratoch a neistote predchádzajúcich sérií. Počet dejových liniek sa minimalizoval, prichádza k stretom o akých sa nám ani nesnívalo a všetko smeruje k jednému koncu. Je cítiť, že sa blíži záver seriálu. Winterfell otravný, akcia fenomenálna. ()

Série 8 (2019) (S08)

Osma séria asi nemohla dopadnúť rozporuplnejšie a diskutabilnejšie. Atmosféra, postavy, akcia, všetko priam odzbrojujúce. Uzatvorenie príbehov, ktoré sa dlhé roky tak urputne a poctivo budovali, prinajmenšom neuspokojivé. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci