Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele bonovox k tomuto seriálu (8)

Série 1 (2011) (S01)

Seriál o ktorom všetci rozprávajú aký je dobrý som dlho odkladal, ale musím aj ja uznať, že od prvej epizódy ma vtiahol do sveta intríg, násilia a fantasy. Veľkolepá výprava je tu na televízny seriál priam geniálna a ešte väčšia radosť je sledovať všetkých hercov, ktorí do hrania dávajú všetko. Aj po rokoch stále dokonalé ()

Série 2 (2012) (S02)

V 2.sérii pribudlo viac postáv z toho vyplývajúcich viac košatých dialógov. Ale kvalita zostala opäť vysoká. Boj o železný trón naberá na sile. Výborné... ()

Série 3 (2013) (S03)

3 séria dosahuje vrchol na svadbe v 9. epizóde, to je zatiaľ absolútny vrchol celej ságy. A aj preto zostávam na najvyššom hodnotení. ()

Série 4 (2014) (S04)

Séria výborne graduje a záver je geniálny. Žiadna postava si nemôže byť istá že v ďalšej scéne nezomrie. ()

Série 5 (2015) (S05)

V priebehu série sa sem tam vkradala do deja zbytočná vata a množstvo dialógov, ale našťastie finálne dve epizódy všetko zachraňujú a dvíhajú aj piatu sériu do nadpriemeru. Cesta pokánia, Stannisov koniec a hlavne finálna scéna s chudákom Johnom, proste paráda. ()

Série 6 (2016) (S06)

Jazda pokračuje a to poriadne. Opäť s neuveritelným vyvrcholením, pri ktorom ani nedýchate. ()

Série 7 (2017) (S07)

O niečo slabšia séria a to hlavne kvôli scenáru ktorý v niektorých prípadoch vyznieva trochu naivne. A aj tie zvraty už nie sú až také ako bývali. Stále je to však dostatočne pútavé a jednoznačne sa teším na záverečnú sériu. ()

Série 8 (2019) (S08)

Klesajúca tendencia kvality je neodvratná. Scenaristicky nie príliš zvládnuté zato výprava opäť famózna. Záver za mňa ok aj keď zbytočne to tvorcovia skratkovite podali. Našťastie je všetkému koniec. Ako celok je GOT skutočným unikátom v serialovom svete. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci