M*A*S*H

• USA M*A*S*H (více)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvůrci:

Larry Gelbart

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Scénář:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (více)

Alan Alda, Wayne Rogers, Mike Farrell, McLean Stevenson, Harry Morgan, Loretta Swit, Larry Linville, David Ogden Stiers, Jamie Farr, William Christopher (více)

Série(11) / Epizody(256)

Legendární seriál M*A*S*H patří v oblasti komediální televizní tvorby mezi to nejlepší. Výborná komedie z prostředí mobilní vojenské nemocnice uprostřed války v Koreji nám dává nahlédnou do každodenního života postav lékařů, sester a vojáků. Postavy seriálu čekají v prostředí války mnohdy i velmi dramatické momenty, i přesto je ale dokáží prožít s nadsázkou a humorem. (TV Nova)

Anglie

Tenhle protiválečný seriál si zaslouží všechny superlativy. Skvěle se u něj pobavíte a určitě si zamilujete některou z postav. Jedna z nejlepších věcí všech dob, která vznikla pro televizní obrazovku. Ke konci to ale už vtipné nebylo. ()

Mickalle

Seriál, kde si možná každej najde postavu sobě blízkou. Nejen, že umí dokonale pobavit a každej díl je skvost jak po herecké tak scénárictické stránce. A navíc ukazuje, že ať se člověk ocitne v jakékoliv pekle, tak s úsměvem jde vždy všechno líp. ()

Huntelaar

Kdy jindy můžu použít slovo seriálová legenda než u M*A*S*He, který i přes 255 díů dokázal udržet nadstandartní kvalitu, a to od dílů třeskutého humoru po protiválečnou agitku, která však nikdy nebyla laciná. ()

fmash

Bizarní situace, do jakých se dostávají hrdinové vojenské nemocniční jednotky uprostřed korejského konfliktu, mohou na někoho působit až příliš provokativním dojmem, někomu může zase vadit typicky „civilní“ herecký projev. Pro mne je však tento seriál vždy vítaným osvěžením, i když vidím některé epizody již poněkolikáté. ()

Linda.csfd

Tak jsem právě při úklidu našla papíry, na který jsem si jako malá psala hlášky z M*A*S*H, který jsem prostě nechtěla zapomenout, takže si je sem přepíšu ať můžu papíry v klidu vyhodit. "Nesu ti vzkaz." "Je to korejsky?" "Ne, to jsem psal já." - "Franku, ty jsi jediná věc, která se tu děje." - "Musíš se česat tak nahlas?" - "Mě nevadí mít politý tričko, aspoň se nemusím potit." - "U Franka je jistější podržet nůž a hýbat pacientem." - "Vstávej, je po válce. Vyhráli jsme 5 : 1." - "Nepij ten čaj tak rychle nebo ti praskne močák a opaříš si kolena." - "Chcete sedět pohromadě? Zkoušel jsem to po částech, ale bolí to." - "Jsem mariňák, jsme nejlepší! "Já jsem srab, my jsme nejhorší." - "Nikdy nedovolím válce, aby mi pokazila večeři." ()

Petroff

Česká produkce MASH prakticky ještě zdokonalila tím, že vypustila vkládaný sitcomový smích. Jde o dokonalý počin a bezprecedentní, nezdolatelný Everest mezi komediálně dramatickými seriály. ()

zipexx

Společně s rodinkou Simpsonových nejlepší seriály jaké kdy vznikly. Miluji ty jejich ironické poznámky... ()

maverick10

Jednim slovem vynikajici. Serial z valecneho prostredi korejske valky(nebo spise policejni akce?). Zadne falesne americke hrdinstvi. Proste parta lidi,pracujici v mobilni armadni vojenske nemocnici, ktera ma strach jako kazdy jiny a svuj strach zahaneji naprosto vynikajicim humorem. Naprosto nevojensti, bez jakekoliv autority k uniforme, ovsem jde-li jinym o zivot jsou ochotni pro ne objetovat vse. Serial zalozeny na skvelem humoru, vynikajici parte a naproste lidskosti. ()

kagemush

Naštěstí jsem se nejdříve potkal s filmem.což sice nebyla taková prvoplánovaná bžunda jako seriál,ale asi jsem to od něj ani nečekal. On kdyby měl tenhle seriál asi o dvěstě dílů míň jedna hvězda by ještě přibyla. ()

ilemas odpad!

Nikdy jsem nepochopil trapný humor v tomhle seriálu. Přes veliký úspěch jsem kdysi v tv sledoval asi 20 dílů, pak jsem to musel vzdát. Trapárna, hovadina, nuda. ()

Beagle

Nejsem skalní fanoušek, ale ráda se na jeden nebo dva díly MASHe podívám - kdykoliv a kdekoliv. Je to nestárnoucí klasika, která díky ostrovtipu a skvělým postavám odolala i zubu času. ()

Petrasuvicka

Místo večerníčku jeden MASH. Takhle jsem k tomu přišla už jako tříletý dítě a Hawkeye, Margaret a Clinger na mě už tenkrát udělali obrovský dojem. Málokterý seriál si získá takové místo a ještě méně seriálů si to místo a přízeň s přibývajícími léty udrží. ()

easaque

5* i když je tento kultovní seriál z období korejské války a přímo se odehrává v její blízkosti, tak je ve své podstatě silně pacifistický a ukazuje související činy s tím spojené s notnou dávkou absurdního humoru. Bez toho to ani jinak nejde a díky tomu nutí k zamyšlení. I když jsem ho nikdy nijak zvlášť intenzívně nesledoval, tak mám určitě zhlédnutou víc než polovinu dílů. A stále patří do ranku pořadů, u kterých se při občasném přepínání programů v televizi zastavím a s chutí dokoukám a téměř nikdy nezklame. Objevují se v něm postavy s typickými charakterovými vlastnostmi, na které si jde rychle zvyknout a jsou dobře zahrané. Proto patří k mým nejoblíbenějším seriálům [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

HappySmile

Naprosto geniální seriál, podle mě nejlepší sitcom, co byl kdy natočen. Hlavní postava Hawkeyho Pierce má charizma a srší humorem, ostatně jako všichni ostatní hrdinové. Klinger oblékající se do ženských šatů je naprosto skvělá komediální postava. V každém díle je spousta skvělých hlášek, opravdu jedna lepší než druhá. A co je na celém tomto seriálu nejlepší, není to jenom komedie, ale vykresluje taky příběhy jednotlivých postav, těžké osudy lidí ve válce, ukazuje jejich osobní tragédie a jak se proti nim snaží tito lidé pomocí humoru bojovat. Prostě je to také velmi lidský seriál. ()

Jonash87

Neskutečné příběhy, vtipné dialogy, výborný český dabing. Některé díly jsou sice slabší, přesto jsem ani chvíli neváhal nad pěti hvězdami. Dnes je to již legenda a vlastně jeden z prvních skutečných sitcomů, jež kdy vznikly. Alan Alda zkrátka napsal skvělé scénáře a dosazení herci je zahráli více než dobře. ()

Elyssea

Navzdory tomu, kolik má MASH dílů, dokázal si udržet kvalitu, a to se mockrát nepovede. Dodnes je to skvost mezi seriály. ()

MrPierc

Nejvíce pohodový seriál všech dob. Seriál se sice snaží poučovat, ale ne vlezlým stylem. V seriálu se zasmějete i si pobrečíte. Seriál se snaží pobavit, ale i řešit rasistické, válečné, společenské či sexuální problémy. Alan Alda by si zasloužil za roli Oscara. Poslední díl je opravdu dramatický a na tento styl nezvyklý. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young