Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele Oralfabet k tomuto seriálu (4)

Hra o trůny (2011)

Seriál, který v mém srdci kdysi vyhrál hru o trůn televizní tvorby. Později byl svržen a ke konci se dokonce přiblížil až k seriálové spodině, ale převážná většina je pořád více, než kvalitní. Spousta dechberoucích momentů a nečekaných zvratů spolu s nějakou tou občasnou sexy scénou a s nejúžasnější znělkou, co znám (tak to už po Succession taky neplatí). Tyrion je prostě postava, kterou musí zbožňovat každý a jeho proslov u soudu ke konci čtvrté série je pro mě jednou z nejlepších seriálových scén vůbec. ()

Série 8 (2019) (S08)

"Who has a better story than Bran the Broken?" Literally everyone. ()

Dlouhá noc (2019) (S08E03)

Celkem parádní hudba. Jinak kurva zklamání. A to jsem první dva díly hodnotil docela kladně. Může mi někdo vysvětlit Aryino pobíhání po knihovně? 4/10 ()

Zvony (2019) (S08E05)

Ach jo. Tahle epizoda byla skvělá. Ale zároveň taky hrozná. S ničím z toho, co se v ní stalo bych neměl problém... Kdybychom se k tomu dostali přirozenou cestou, tak aby to dávalo smysl. Mad Queen? Mohlo to být skvělý, mohlo to být zničující... Ale bylo to nesmyslný, absolutně se to nehodilo. Jaime a Cersei? Úžasný, jen ať zemřou společně. Ale vždyť ještě minulou epizodu přefikl Brienne! A blbostí je tam víc. Z většiny postav jsou už úplní dementi (Jon, Tyrion) Fakt by mě zajímalo, jak to teď ukončí, ale ať už to bude jakékoliv, tuhle sérii nic nezachrání. 6/10 ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci