Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Jady

Efekty a kouzelné prvky super, sex nebo alespoň nahá slečna se objevuje skoro v každém díle a o intriky tady teda rozhodně není nouze. Nějaký ten souboj taky nemusíte hledat jak jehlu v kupce sena a seriál má po třech sezónách opravdu hodně dobře našlápnuto. Myslím, že každý si v něm dokáže najít svou oblíbenou postavu... Pokud jste trošku znalí historie, všimnete si, že celý seriál je vlastně fantazy parafráze na středověkou Evropu a její blízké okolí :) ()

ricky4

Absolutně geniální seriál, opírající se o perfektní podklad v podobě knihy pana Martina. Od začátku jsem pochopil, že mám tu čest s opravdu povedenou sérií... Ale pěkně popořádku. 1. série- skvělé uvedení předlohou neposkvrněných diváků do děje. Famózní scény na všech hradech a městěch- suverénně jim ale vévodí Winterfell a Zeď. I vzhledem k zimnímu počasí a huňatým těžkým oblekům mi to přirostlo k srdci a začal jsem fandit Starkům. Líbí se mi hlavně jejich čestné založení a péče o rodinné příslušníky. Naopak Lannisteři mi jsou nepříjemní a hnusí se mi všichni kromě Tyriona (o něm pozdějí). Fantastická propracování i zdánlivě nedůležitých scén, precizně dokreslující nekonečný příběh. Zajímavé zpracování sexuálních scén, jejichž přítomnost (sice pohoršivá) prostě doplňuje dobu nám ukazující. Takhle to prostě chodilo a vzhledem ke snaze být co nejpřesnější by byl hřích je vynechávat. Snad všichni herci se mohou pyšnit skvělými hereckými výkony, dominuje jim však Tyrion (Peter Dinklage) a Eddard Stark (Sean Bean). Smrtí Eddarda jsem se obával, že u mě seriál upadne, naštěstí se tak nestalo... Jedinou kaňkou pro mne byly až donedávna strašné a zbytečné scény s Daenerys Thargaryen... 2. série- precizní herci, hudba, lokace- vše pokračuje tak jak má být. Má to však navíc grády, že konečně propuká Válka a ze seriálu se stává drama, odehrávající se na několika frontách. Má oblíbenost Tyriona ještě vzrostla a když to v předposledním díle série vypadá, že zemřel, skoro jsem se rozbrečel... Ulevilo se mi když přežil a to, jak není ceněn za zásluhy- to bych zabíjel... Celkově to ale má menší kvalitu, trochu mi mrzí, že se hlavní dění přesunulo na jih a ne na můj oblíbený sever. S linií Thargaryen jsem se už jakžtakž smířil, začal mi ale vadit Jonův blízký a tlustý přítelíček... Je absolutně nechutný, slizký a chtěl bych ho vidět hořet... Doufám, že další řady budou stále stejně perfektní a jsem strašně zvědavý jak to nakonec dopadne (tipuji však že malá Arryn Stark sehraje velkou roli)... Mrzí mne jen, že nebyl Pán Prstenů zpracován Jacksonem se stejnými herci na Novém Zélandu do podoby seriálu, protože by to bylo podle mě srovnatelné se Hrou o trůny, dokonce bych řekl že by to překonalo... Škoda, ale díky všech bohům, starým i novým, že seriál vznikl. 150% ()

Kytiii1

Jsem závislá! Každý den netrpělivě vyhlížím poštu, zda mi už dorazila kniha... nemohu čekat na další díly... musím to dočíst! Nelze jinak než doporučit... ()

kacudzde

Předem musím varovat - na tomhle seriálu si totiž můžete lehce vytvořit závislost. U mě se nejednou projevila sledováním několika dílů za sebou na úkor spánku. Knihy jsem (zatím) nečetla, ale filmové zpracování téhle epické fantasy se vydařilo. Děj je plný intrik, politiky a nechybí ani násilné i lechtivé scény. Je tu i několik nečekaných zvratů a situací, které mě překvapily a některé úplně vyšokovaly. Ať jde o brzkou smrt čestného rytíře, nebo proměnu dvou postav, od počátku jasných záporáku, v téměř hrdiny (což mě osobně potěšilo zejména u toho blonďáka). A samozřejmě 9.díl 3.série, to byla úplná podpásovka... Herecké obsazení vzhledem k charakteru postav je také na výbornou. Mé nejoblíbenější postavy : Ned Stark, Arya Stark, Jon Snow, Jaime a Tyrion Lannister, Daenerys, Brienne. Nezbývá, než netrpělivě čekat na další řadu, která ovšem bude až v dubnu 2014 - aúúúúúú! ()

Moonrage

Většinou seriály s několika dějovými liniemi neuspěly, ale Hra o trůny je úplně jiná liga. Hodně zvratů, každý kdo si vybere nějakou oblíbenou postavu ji většinou vidí v dalším díle umřít. Neustále boje mezi lidmi je jen povrch toho co ukrývá nebezpečný sever. 92% ()

LucyZ

Vím, že Game of Thrones má svoji skupinu zarytých fanoušků. Pro mě je to ale další telenovela - ovšem s fantasy nádechem. Bohužel. Hodnotím to z mého pohledu po shlédnutí všech dílů (navíc přítel je fanoušek - má doma všechny knihy a tak všechno). No nicméně takový fantasy "Tak jde čas" s tupýma postavama, které jednají tak, nebo jim je to předurčeno, jenom proto, aby mohl být další díl / kniha.. G.R.R.Martin musí mít radost. ()

red.rhino

Dobrodružství, hrdinství, přátelství, úklady, intriky, kouzla, dějové zvraty a to vše zabalené do skvostné, vizuálně úchvatné a skvělým příběhem orámované podívané. Baví mě to. Moc mě to baví :-) (hodnoceno po shlédnutí první řady) A pořád mě to baví. (po třech řadách) ()

clare03

Po dlouhém roce přemlování jsem byla donucena se na tento seriál podívat. Světe div se,ale po 10 minutách prvního dílu jsem byla vtažena do děje takovým způsobem ,že jsem nedokázala odtrhnout oči a modlila jsem se aby díl neskončil. Zpracování této knižní předlohy je dokonalé. Člověk si oblíbí postavu a bum za pár dílů vám ji nemilosrdně a nečekaně zabijí. Miluju ty zvraty a kdo se nechce nudit u seriálů,kde se díly zbytečně natahují, u Hry o trůny se nudit nedokážete!!! ()

schindler

Hodnoceno po první sérii. Před tím než jsem tuto sérii zkoukl, byl jsem ze všech stran bombardován pozitivními recenzemi, takže jsem byl dost natěšen. No a abych byl upřímný asi po dvou až třech dílech jsem dost rozčarován. Čekal jsem víc akce, která až na vyjímky zoufale chybí a hlavně to množství postav co se tu pohybuje mě dost mátlo. A TEĎ PŘIJDE DŮRAZNÉ ALE. Po tom co jsem se v postavách začal trochu orientovat začalo to celé šlapat tak jak má. Těžko bych si vzpomenul na jiný seriál, kde je tolik skvěle zahraných a hlavně napsaných postav. Např. každá scéna ze skřetem je dokonalá. Jasně velkým scénám se seriál vyhýbá jako čert kříži, ale dělá to tak chytře, že to vůbec nevadí. Na druhou stranu kostými nebo lokace kde se to celé odehrává nemájí chybu a v klidu by obstáli v leckterém velkofilmu. Takže smekám pomyslný klobouk před tímto filmovým majstrštikem a už se nemohu dočkat dalších serií. ()

ohinek

"Tenhle seriál se totiž zatím nezastavil před ničím a já doufám, že co se žebříčků týče, se nezastaví ani před nějakými debilními sitcomy"....Tohle jsem tady napsal před pár lety, když to ještě vypadalo, že stoupající/stagnující tendenci kvality hry o trůny nedokáže nic zastavit. Potom ovšem někdy v 7. sérii Davidu Benioffovi a Davidu Weissovi došla knižní předloha, řeč peněz udělala svou práci a mě nezbývá než citovat legendárního Vlada z vyvolených: "To je tolik sr*ček, že bych musel vyblít i vlastní střeva tyvole". Škoda... ()

TOPmoovie

zacalo to v 2011. v marci 2014 uvedu dalsich asi 10 dielov. dokazu to pozerat aj jednoduche mexicanky ale aj majstri umu. rozmer kde tento serial zasahuje, je uplne presahujuci vsetko doteraz. no a ked tu vidim primitivne komentare, tipu ..no niake kecy a nahe holky.... tak je jasne, ze malokto si dokaze uzit celu zatvu z tohto diela. putave UMENIE prislo do televizie. ()

raikonen16

Seriál, který vás vtáhne do děje ihned. Poměrně věrný výborné knižní předloze, výborní herci, od druhé série i nadprůměrné zpracování bitev (v 1. sérii v podstatě chyběly), ještě stále minimum efektů. Seriálová špička! ()

AlohaAnty

O tomto seriálu jsem jen slyšel, ale po roce jsem se odhodlal a podíval se na 1 díl. Toto středověké prostředí mám rád, hned úvodní scéna na mě velmi zapůsobila, tak jsem za den shlédnul 5 dílů. GoT vás hned vtáhne do děje. Čekal jsem po pravdě více bojů v 1 serii, ale nedočkal jsem se :) 1 serie je spíše o královských problémech. Ale po vraždě Eddarda Starka se to rozjíždí, a nabírá to obrátky. Chyběli mi tam více záběry na boje Robba Starka proti Lennistrům. Ale díl 2x9 jsem si vychutnal dokonale. Takže jsem velmi spokojený :) Chtěl jsem dát 4*, ale za velmi překvapující díl 3x9 dávám 5*, protože tak v šoku jsem ještě nebyl a dlouho nebudu. Už aby byla 4 série a já si vychutnal návrat do 7 království. Četl jsem, že díl 4x9 bude velmi povedený, a budou se tam odehrávat 3 bitvy najednou :) Takže už aby to tu bylo. ()

sigiMAN

Asi najlepší seriál svojho žánru, aký som kedy videl... nebudem písať čo všetko je tu dobré lebo by bolo toho dosť, ja som dokonca prečítal kvôli tomu aj všetky zatiaľ dostupné a vydané knihy, to hovorí za všetko :) jediná vec ktorá ma štve je zbytočné prehnaný dôraz na erotické scény... jasne G.R.R.Martin aj v knihe berie sex a nahotu ako súčasť života a je tam toho požehnane, seriál ale pridáva a nejaké to prso sa tu niekde v pozadí objaví aj počas obyčajnej konverzácie dvoch ľudí alebo len tak, aby sme nezabudli. Pritom to seriál podľa mňa vôbec nepotrebuje. ()

Teen.AGE.r

Hra o trůny je velmi obstojné spracování geniální fantazy ságy... Člověk, který kdy četl knihy, ho nikdy tak neocení, jako ti, kteří knihy neznají, ale to bývá celkem běžné u filmů/seriálů co se točí podle knižní předlohy. V poslední natočený sérii (3.) si čtenář všimne, že seriál se začíná ubírat trošku jiným dějovým směrem něž kniha, což může být dobře, ale nemusí... Uvidíme :) Zatím hodnotím za slabších 5* a dávám 90% ()

Anime2

Rozhodně nej. hodnocení.Super seriál co mě přenesl do minulosti a zároveň do fantazie.Určitě si přečtu knihu nehodlám čekat na další díly.Prostě chci co nejdřív vědět jak to skončí a kdo zůstane na trůně .Arya Stark postava kterou jsem si asi nejvíc oblíbil kdyby ta umřela tak by to pro mě už nebylo ono. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci