Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele papadoce k tomuto seriálu (11)

Hra o trůny (2011)

4154 minút pozerania len preto, aby som sa dozvedel starú známu pravdu, ktorú dávno viem a trikrát do mesiaca si na ňu spomeniem, pritom ma to nestojí milióny dolárov. Celý svet sa točí okolo p**i. Chlapi, to fakt sme takí úbohí, že kvôli kusu ružového kosoštvorca čo smrdí, rozjebávame na minďár naše životy? 3,875 hviezdin. Drakáris. ()

Série 1 (2011) (S01)

Ku prvej epizóde som sa vyjadril samostatne. Ak budem hodnotiť celú sériu a trochu porovnám ostatné diely s prvým, tak môžem skonštatovať, že ubudlo (bohužiaľ) light porno, pribudli (chvalabohu) herecké výkony a rozbehli sa intrigy. Nepovažujem Hry o tróny po tejto sérii za úchvatné, ale rozhodol som sa, že im dám šancu a pozriem aj druhú sériu. Herecky potešili jednoznačne Sean Bean a Peťo Dinklage. Tí dvaja boli super a Peťo išiel úplné bomby. Moja najobľúbenejšia postava zatiaľ. Nestratil sa prekvapivo ani hnusák Kit, ale to možno bolo iba tou kladnou rolou. Baby boli úplne všedné, no a keďže prestali ukazovať už aj rite a prsia, tak vlastne aj škoda reči o nich. Fakt dúfam, že to naberie na kvalite, lebo inak to bude najviac zabitý čas ever. Dávam prvej sérii tri hviezdiny a držím si palce ďalej. A vlastne pozerám to len preto, lebo chcem vidieť kam to až Peťo dotiahne. Ešteže to nie je nič mýtického, lebo inak neviem neviem. ()

Zima se blíží (2011) (S01E01)

Nikdy nekomentujem seriálom jednotlivé epizódy, ale tento krát som chcel, aby to bolo zaznamenané. Dôvod je jednoduchý. Toto je môj tretí pokus rozpozerať si legendárne Hry o tróny. Dostal som sa zatiaľ najďalej a dokonca som dopozeral prvý diel. Nebyť dokonalého Seana Beana, tak by sa jednalo iba o nudné light porno s prvkami niekoľkých odrezaných hláv a hnátov, no zároveň nejde o nič výnimočné. On jediný tu pochopil, že je herec. Ja len dúfam, že to bude aspoň o tri triedy lepšie, lebo toto je úplná tragédia. Strašná p******a. ()

Série 2 (2012) (S02)

Prvé tri epizódy druhej série boli natoľko nudné, že som sa za začatie pozerania tohto seriálu začal nenávidieť. Ešte jedna taká časť a normálne by som si dal zmrskať chrbát jak člen Opus Dei. Reálne je to skutočne najviac zabitý čas aký som kedy mohol premrhať. Od štvrtej epizódy sa to síce málililinko zlepšilo, avšak 92%? To ako fakt??? Ja si ani neviem predstaviť, aký majstrovský kúsok by museli byť ďalšie série, aby som to ako celok vystrelil vyššie než sú tri. Už ani Peťo nestačil na to, aby som udržal pozornosť. Proste to len hučalo epizódy jedna za druhou a ja som to už ani moc nevnímal. Seriály sú k******a. A áno, asi dve epizódy boli lepšie než prvá séria, ale asi tri epizódy som pozeral na niekoľko pokusov, lebo som zaspal ……. za bieleho dňa. ()

Série 3 (2013) (S03)

Uznávam, že prakticky všetky diely sú lepšie než ktorýkoľvek diel z predchádzajúcich sérií, ale fakt je ten, že sa jedná iba o slabšiu štvorku. Jediný dôvod prečo to má toľko percent vidím okrem v pindulách iba v deviatej epizóde, pretože pobili Starkých. Keby sa tak nestalo, len horko ťažko by som šplhal takto vysoko. Takto dávam štyri hviezdiny a vravím, že 75% za sériu. Dám ešte šancu ďalšej várke a potom sa rozhodnem, či to dotrpím až do konca. Ale konečne zomrel niekto poriadny, aj keď zas len na tej istej strane. V takom Walking Dead bolo na konci tretej série mŕtve snáď už všetko hlavné. Toto sa naučte ….. ()

Série 4 (2014) (S04)

Musím priznať a to s úplnou vážnosťou, že štvrtá séria má čosi do seba. Je tu viac dobrých momentov, než v prvých troch sériách dokopy a niektoré momenty boli najmä príbehovo vyslovene silné. Za všetky vedie záver šiestej časti. Ten bol famózny. Zároveň má väčšina najsilnejších momentov toho istého menovateľa. Péťu Dinklageho. Kraľoval prvým sériám a hraje prvé husle aj tu. Inak je to iba klasika plná holých kôz, vykuchaných vnútorností a spústy kecov, ale rozhodne je to šťavnatejšie než predtým. Rozdiel oproti prvým trom sériám bol okrem spomínaných momentov aj v množstve príbehových línií, ktoré máme možnosť sledovať. Je ich také množstvo, že niektorým sa ujde priestor až v každej druhej, či dokonca tretej epizóde. Príbehu takáto hustota udalostí a osudov vyslovene pomohla. Vlastne to zmenilo moje presvedčenie, že ďalej nebudem pokračovať v sledovaní a tak si pozriem aj sériu päť. A tejto dávam prvých päť ⭐️. ()

Série 5 (2015) (S05)

A sme doma. Po sérii, ktorá vsadila na šokantné momenty, surové násilie a väčšie množstvo prsníkov než má prasnica, prišli staré nudné hry o tróny. Keci, keci a zas len keci. Skutočne dobrého materiálu, ktorý posúva príbeh zaujímavým smerom bolo asi tak 5 maximálne možno 10%. Ku tomu sa zmenil český dabing pre tri dôležité postavy, čo neskutočne vyrušuje, keďže ide už o piatu sériu. Najlepšia epizóda bola práve tá posledná desiata. Niečo mi napovedá, že lepšie to už nebude, ale asi túto strastiplnú cestu dopajdám ešte kým sa usadím na zimohrad. Ozaj a je to stále menej a menej mystické a mýtické. Draky, obri, zombie, veď kto by sa tým zaoberal. ()

Série 6 (2016) (S06)

Sa mi to zdá, alebo scenáristom dochádzala ukrutným tempom para na začiatku série? Už nebolo koho zabíjať tak, aby to bolo šokujúce, navyše zmrtvýchvstanie Džona Sneha bol fakt úbohý krok a celé sa to tak nejako rútilo do záhuby. Rovnako tak umelé oživenie Ohařa. Vlastne to smerovalo do rovnakých sračiek z akých sa to vyplavilo prvou sériou. Čo je horšie, dialógy menej a menej bavia, lebo sa v podstate začínajú opakovať, mení sa len miesto a čas. Našťastie asi od štvrtej časti chytili tróny druhý dych a tempo sa opäť zvýšilo. Najprv som myslel, že to zaparkujem na troch, ale vzhľadom na druhú polovicu série dám štyrku a uvidíme čo ešte bude, keď dorazia do západozemia prerastené leguány. Najlepšou epizódnu S6 bola deviatka. Bitka bola natočená totálne parádnicky. Dávam štyri celkové, ale séria začala dvojkou a končila prakticky päťkou. Toto dobojujem. ()

Série 7 (2017) (S07)

Na moje prekvapenie je to druhá najlepšia séria zo všetkých. Najlepšou epizódou bola štvorka. Draky sa konečne ukázali ako nie zbytočné, bojov a vojen bolo dostatok a dobro dokonca občas už aj víťazilo nad zlom. No stále platí, že Hry o tróny sú až príliš ľahko predvídateľné. Chcelo to trochu viac prekvapivých mŕtvol. Kto by to bol po prvých dvoch sériách povedal, že uznám kvalitu týchto hier. Nuž, drakáris. ()

Série 8 (2019) (S08)

Všetky šablóny padli. Kto bol múdry zhlúpol (Škriatok). Kto bol dobrý spálil nevinných (Bloncka). Kto robil správne rozhodnutia chyboval (Sniežko). Len puča Sansa ostala pučou Sansou. Ôsma séria je Hra o tróny na ruby. Asi ostalo veľa očí pre plač po tejto sérii, aspoň podľa hodnotenia miestnych. Mne sa koniec páčil. Teda najmä koniec Bloncky, heh. Dobojované. ()

Dlouhá noc (2019) (S08E03) odpad!

Tak sme sa tu dnes zišli všetci preživší, aby sme sa spolu postavili zoči voči Zombie armáde. Kto chýba? Aaaaaa Sersei, iste. Niekto další? Hora. Už nikto? Môžeme teda začať. Pochytáme sa za rúčky a zahrajeme sa. “Kráľu kráľu daj vojáčka” “Ktorého?” “Nočného kráľa” “Nedám” “Tak si ho vezmeme” A čo bolo ďalej? Tak to sa nedozvieme. Totižto najdôležitejšiu bitku z ôsmych sérií dali natočiť nejakému retardovanému chujovi, ktorý sa proste rozhodol, že sa bude odohrávať celá v tme, v dyme a hmle. A ak by náhodou divák čosi zachytil, tak mu to rozmrdáme strihom a zlou kamerou. Aby toho nebolo málo, tak za tú dobu v tom istom čase hrajú Nočák, Bastard a Fiflena metlobal na drakoch. Ale pozor. Rovnako neprehľadný ako zbytok bitky. Tma, strih a kamera majú pre tento diel totiž exkluzivitu. Takže zatiaľ čo prvé dve časti sú výlučne o prípravách na bitku, tak tretia časť je zhluk nesúrodých rozmazaných obrázkov bez zmyslu, ktorý si zaslúži komentár jakožto úplne suverénne najhorší diel zo všetkých. Odpad, ktorý by nezobrali ani do Kositu. Fuj. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci