Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele DragonnCZ k tomuto seriálu (7)

Hra o trůny (2011)

Hra o Trůny je vynikající a jeden z nejvíc kultovních seriálů 21. století. Vynikající fantasy drama seriál s nádherně propracovaným světem podle knih G.R.R. Martina, brutální temný a násilný fantasy svět u kterého si opravdu na tomto světě dal autor záležet. Jsou tu suprové zapamatovatelné momenty, upe bravůrně a nádherně sepsaný postavy, kdy nejlepší je Jon Snow (K. Harington), dračí maminka Daenerys (Emilia Clarke) či Ned Stark (Sean Bean). Tyriona sem měl taky rád, ale je za mě overrated a neřadil bych si ho jako tu nejlepší. Dále strašně musím vychválit bravůrně odvedený soundtrack a jedno z nejlepších inter seriálu. Tento seriál sem už viděl dřív cca. 7 ep, ale pak sem odložil a zase se k tomu vrátil a strašně mě to chytlo až sem to zhlédl celý. Do 7 série to je nepřekonatelný masterpiece zvlášť ta první. Poslední 2 série jsou již opravdu meh a nestojí moc za to, ale tak doufejme, že se dočkáme knih o Martina, který to opravdu pořádně dodělá. Seriál má taky opravdu krásný lore až sem z něho v úžasu a s chutí bych si přečetl i knihy i přesto jaký to jsou bichle popsaný do podropna s miliardou obnoží a popisů. Miluju taky strašně zápletku, kdy celý seriál nás straší se "Zima se blíží", hlavně na seriálu jsem si nejvíc užíval draky aaaa. 😍 Co taky o to víc oceňuji jsou samotný efekty v tomto seriálu, na to, že to je f*cking seriál. No co bych k tomu víc dodal úžasný seriál, který stojí určitě za zhlédnutí a není na něm co zkazit a s údivem se řadí mezi mé nejoblíbenější seriály byť sice není, ale ten nejlepší. Celkově seriálu uděluji krásných 10/10,  byť sice není nejlepší částma to je opravdu nudnější a zdlouhavý a poslední 2 série jsou shit, pořád seriál naprosto miluju. ()

Série 1 (2011) (S01)

9/10. - Původně jsem Hře o Trůny věnoval čas viděl jsem 6 epizod a pak jsem záhadně odložil. Opět jsem se k tomu vrátil a já ten seriál miluju. Propracovaný Fantasy svět, který nijak nevykrádá Pána Prstenů či jiná díla. Suprový příběh a hezký postavy který jsou o to víc lépe zahraný. No co k tomu dodat já si du dát další série je to super. Akci bych do dalších sérií ještě zlepšil, v některých částech to trochu skřípalo nudou, něco se začne pořádně dít až v 8 ep, strašně moc postav pro představení, a lehkými dialogovými nesmysly a celý to tu stojí právě na nich, než na akci. Pořád mám stále velké naděje na super pokračování. ()

Série 2 (2012) (S02)

7,5/10. - Podstatně slabší než první sérka, a jinak vesměs pořád to stejný jako první v hodně věcech. Jednička měla větší dynamiku a víc mě bavila, seriál si pořád drží dobrou atmosféru, dialogy už mají svoje myšlenky a baví mě, zajímavá akce částmi, ukázali se konečně dráčci a kupa nových postav. Příběh sice se moc nikam nehejbe, Starkovic holčina zdrhne a za celý seriál její postava se nikam neposune, to samý Jon a možná i Den. Daleko víc sem si už oblíbil trpaslíka Tyriona. Uvidím kam se to bude dál rozvíjet. ()

Série 3 (2013) (S03)

8/10. - Ale jo 3 série je zase v sedle i když první je furt za mě nejlepší, je to vylepšenější, dramatičtější, zábavnější a brutálnější a vše co mi vadilo na druhý je hezky zde, začátek je trochu pozvolnější potom to je v polovině celkem nudnější příběhový linek tu je požehnaně a moc se neposouvají ale koncem nabere spád a hezky se to vyvrcholí a ukončí a závěr s Daenerys je super. BTW její linku mám asi nejradši, jelikož mě nejvíc baví a hlavně si užívám dráčky, potom Jonova linka a ty ostatní už jsou spíš nudnější. O akci tu skoro vůbec nejde jde tu pořád o ty postavy a celkem se mi to i líbí. Opět tleskám a jdu na další série. ()

Série 4 (2014) (S04)

8/10 - 4 série je dosti stejná co minulá série, ale co si budem je super a víc mě bavila, měla super akci, super napětí a spád a hlavně sem zde miloval Pedra Pascala. Dialogy v seriálu jsou super určitě nenudí. A za mě asi nejlepší série po 1. sérii. ()

Série 7 (2017) (S07)

6,5/10. - 7 série Hry o trůny je předposlední série seriálu, a je zde již vidět, že nečerpá z předlohy, ale je již sepsána duem tvůrců tohoto seriálu, oproti všem se dost / skoro ve všech ohledech liší, je taky o hodně kratší a má fungovat jako vyvrcholení před 8 sérii. Jako nevím nevím, začíná to tu už smrdět špatně sepsaným koncem o kterým furt slýchám a za mě to už není ono co to bývalo i když seriál pořád má svoje kouzlo plus 7 série mi přišla už dosti víc akčnější oproti předešlím, ale přesto se nazapomíná na dialogy. A taky mohli to pořád vecpat do 10 ep. Poslední epizoda má 1 h 20 m což je dosud největší přepal. Sem zvědav co seriál předvede v poslední sérii. Zatím se to ještě zuby nehty drží, ale není to opravdu nic světoborného jako tomu bývalo, reálně to je už nuda. ()

Série 8 (2019) (S08)

5-6/10. - Aaah bylo to zklamání, ale dalo se to zuby nehty zkousnout. Naprosté zahození budování postav po celých 7 sérií. Uplný kraviny a nelogičnosti. Scenérie co nedávají smysl a samotný zakončení hrůza i přesto, že mě dostalo a seděl sem s otevřenou hubou, kdy vidět prostřihy na každýho ze Starků ke konci série s Main Theme Hry o Trůny bylo famózní. Tento seriál neměl mezí od prvopočátky sice je overrated, ale konec si tu bídu zaslouží. Scénáristické duo ani nevědělo co vůbec s tou značkou dělá a Martin neměl ponětí co s tím udělali. Ach jo tak krásný seriál a takhle to domrvit. Hele sice zpracování nějaká režie, krásná hudba, efekty byly hezký. I ten konec docela vzhledem k těm postavám směřoval, ale spoustu postav zmuchlali a vyhodili do koše. Co k tomu dodat konec obrovský zklamání, ale celý tento seriál mi nikdo z hlavy nevymaže, protože tento nádherný seriál nemá mezí. Doufejme, že Martin dožije dopsání svých knih a budem si to moct projít z jinýho úhlu pohledu díky knihám, který i přes ten konec mám chutě číst. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci