Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele Demonn k tomuto seriálu (6)

Hra o trůny (2011)

Pokud hledáte seirál, který vás chytne a nepustí, tak Hra o trůny je přesně pro vás! Spletitý příběh plný zajímavých postav ve skvěle vymyšleném světě okořeněném nadpřirozenými bytostmi, které se musí líbit snad i těm nejzarytěším odpůrcům fantasy...no řekněte, že se netěšíte na každou chvíli kdy do děje zasáhnou bílí chodci? Je to prostě nářez od začátku do konce a nemůžu se dočkat dalších serií a dílů. Snad to George R.R. Martin stihne dokončit protože jinak netušim, co bych si počal :D. 95% ()

Dračí kámen (2017) (S07E01)

V úvodním díle se sice nic moc nestalo ale skvěle navodil atmosféru. Nemůžu se dočkat dalších dílů. 91% ()

Za Zdí (2017) (S07E06)

Šestá epizoda byla plná neobhajitelných failů jako celá sedmá série. Pořád mě to baví ale mrzí mě, že to začíná sklouzávat do průměru a děj začíná být mimořádně předvídatelný. Pokud v poslední epizodě série nezabijou autoři některou z hlavních postav, bude to o ničem :D. Oživení draka nočním králem byl však solidní nápad. 68% ()

Dlouhá noc (2019) (S08E03)

Co se týče epičnosti, byla to bomba, co se týče logiky, byl to propadák, tak jak to v posledních sériích je zvykem. Ať mi nikdo neříká, že tým špičkových scénáristů není schopný vyplodit aspoň z poloviny něco tak kvalitního jako Martin. Geniální mysl asi jen tak něco nenahradí. Jsem si říkal, kdo z hlavních postav asi tak v této epické bitvě zemře a ono ejhle, všechny hlavní postavy přežily...možná jako jediní přeživší na Zimohradu...ach ta logika. Emocionálně vyčerpávající ale při zpětném hodnocení maximálně lehce vybočuje z průměru posledních sérií a to asi opravdu jen díky nepopiratelnému napětí. 70% ()

Poslední ze Starků (2019) (S08E04)

Za mě rozhodně posun vpřed. Pozoroval jsem opatrný návrat od hrdinského eposu ke starým dobrým intrikám a také k tomu pravému nefalšovanému zmrdství :D. Jen v prvních seriích by nám asi ukázali ...pozor spoiler!!!!!!!!!!!!!!!, jak se hlava Missandei kutálí :D. 85% ()

Zvony (2019) (S08E05)

Poté, co jsme se v předchozím díle tak trochu vrátili ke kořenům a já se radoval a doufal, že by to tak mohlo zůstat až do samého konce, následovalo tvrdé vystřízlivění způsobené totální bezradností scénáristů. Jak je možné, že Daenerys zníčí bez problému desítky "škorpionů", které v předchozím díle znamenaly neřešitelný problém a jak je možné, že Daenerys zcela proti jakékoliv logice totálně jebne? To tam scénáristi opravdu neměli nic lepšího? 49% ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci