Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

teyra

Mocenské boje, chytře napsané dialogy, mnoho sexu a pár (doslova – Zeď a draci) skutečných fantasy ingrediencí s ojedinělými, leč slušnými efekty. Severní království má správně mrazivou a drsnou atmosféru, hlavnímu městu vévodí nápadité intriky, zato jižní příběh dlouho zůstává spíše úvodem k pornografii (konec to naštěstí napraví). Z hereckých výkonů vyčnívají překvapivě všichni dětští herci a samozřejmě Peter Dinklage v roli sympatického trpasíka. Celkově dost povedené, chvílemi dokonce strhující, s dobře rozvedenými charaktery a napínavou zápletkou, která vtáhne do děje a nutí k shlédnutí za pár dní. ()

jan008

Povrchní Dallas ze středověku, který opakuje veškerá známá klišé. Navíc s příšerným hereckým obsazením. ()

deLaFere

Hodnocení tohoto seriálu je pro mě naprosto nepochopitlná záležitost. S vyjímkou prvních deseti minut prvního dílu, které byly super, se jedná o výpravnou telenovelu s vynikajícím obsazením, ale pořád jen telenovelu! Akce žádná, jen nekonečné tlachání, které je bzučením mouchy v mých uších! ()

Petulka88

Po vizuální stránce a po stránce výpravy jde o naprostou televizní dokonalost. Západozemě má navíc bohatou historii, což by mělo být plus, u této desetidílné první série jde ale o jediný důvod, proč dávám ,,jen" 4 hvězdičky. Přece jen mi trochu trvalo než jsem se do světa Sedmi království vžil a možná proto mi první polovina připadala přece jen malinko zdlouhavější a já se ve všech postavách pořádně neorientoval. Všechno ostatní je ale na špičkové úrovni (jak je u HBO ostatně zvykem) a pokud bude druhá série pokračovat v tempu nastoleném druhou polovinou série první, bez sebemenšího zaváhání přidám i tu poslední hvězdičku. ()

teddinka1

Wow, parádní fantasy. S ničím se nemazlí (teď opravu nemluvím o sexuálních scénách, ale o dost realistikých bitkách a politice). Určitě ani parádní předloha nezjaistí parádní seirál. Ale tady se s tím poprali tak, že to určitě bude mezi top seriály vůbec. ()

newer_more

Seriál plný násilí, sexu a intrik. Viděla jsem zatím dva díly a totální nadšení- a to se mi u seriálů moc často nestává. HBO prostě zase trefila do černého. --------------------------------------------------- Doplněno po shlédnutí 10. dílu- Potřebuju druhou řadu!!!! ()

Melvej

Nejlepší fantasy seriál, jaký jsem kdy viděl. Jeho promyšlenost, dospělost a nečekané zvraty přibijí k obrazovce leckterého diváka a nutno dodat, že hřebíky, které Game of Thrones používá, jsou setsakra pevné. Musím říct, že druhá série pro mě byla trochu překvapením, protože se v ní objevily prvky, které jsem nečekal, ale na druhou stranu patří ke každému fantasy. Nicméně, druhá série oproti té první trochu polevila. Nikterak markantně, ale poznat to bylo. Rozhodně to však neznamená, že bych se netěšil na každý další díl. Zkrátka stále jeden z nejlepších seriálů. ()

renoarko

Tak tento seriál ma uchvátil už od prvej časti. Jednoducho som ním nadšená, nachádza sa tu všetko to, čo seriál podobného charakteru má mať: intrigy, násilie, sex, magické bytosti, rôznorodé charaktery od bojovníkov, pre ktorých je česť nadovšetko až po padouchov, ktorí sa neštítia zabíjať malé deti. Blonďaví parchanti Lanisterovci vás jednoznačne nase... zvýšia vám tlak. Asi si prečítam aj knižnú predlohu. Obľúbené charaktery: Daenerys Targaryen, Khal Drogo, Tyrion Lannister, všetci Starkovci... Silno návyková vec. ()

waska

1. sezona - Naprostá BOMBA, žádné klišé, fantasy jak má být! Těším se další sezonu! 2. sezona - víc zamotanější, mnoho dějových linií, některé možná zbytečné, leč možný užitek z nich se časem ukáže. Stále ale naprosto jednoznačně nejlepší seriál posledních let. 3. sezona - není co dodat, snad jen DRAGONS ARE COMING ! 4. sezona - tak trochu bych čekal, že kvality bude postupně ubývat, ale není tomu tak. Nepamatuju si seriál, kde by mě vyloženě bavily všechny dějové linie. 5. sezona - to co jsem trochu čekal už v předchozí sezoně, tedy že kvalita půjde maličko dolu se naplnilo. Nicméně závěr to trochu vynahradil, uvidíme co z toho bude. 6. sezona - game of thrones are back! Sice už to není tak originální a skvělé jako první 3 sezony, ale opět jsem se nechal doslova vtáhnout do světa sedmi království. 7. sezona - Velkolepé předfinále. Všechny ty nejlepší postavy se spojili a budou čekat nepřítele ! ()

MatySkills

Ok, takže vlastně takový Mafiawars ve středověkém fantasy? Jsem ve hře! Edit: Brilantní show, kteoru scénáristi totálně zabili v 8. sérii. Musím hvězdu ubrat. RIP GOT. ()

Jacques-ds

Výjimečný seriál. Monumentálností se vyrovná velkofilmům a na rozdíl od mnohých z nich má i velmi dobrý scénář. Je to v podstatě stejně dobře zfilmované jako Pán prstenů. Krom toho je to i velmi dospělé, surové - téměř realistické scény, krev, násilí, sex i emoce. Má jen dvě vady - zřejmě se šetřilo na bitevních scénách a další série přijde až za rok. ()

ziesel

Rytířské prostředí děje dokreslené mytologickým pozadím udává ráz seriálu, který okamžitě vtáhne diváka do silného příběhu, plného myšlenkových zvratů. Líbí se mi jednotlivé prolínaní dějů mezi rozličnými světy a různorodá mozaika hereckých postav, z niž každá vykresluje velmi silné charakterové vlastnosti. Nechybí prvky fantasy - draci, tajemna - „věci za zdí“, zla - rod Lannisterů a konečně dobra - rod Starků, jenž od prvního dílu adoptuje diváka na svoji stranu. Vynikající počin režijního kvarteta! Ted ovšem přežít to nesnesitelné čekání na novou sérii… ()

swiss

Tak máme za sebou první sérii. Jak ji zhodnotit?. Je to (na TV) velkolepé, skvěle obsazené a rozehrané na spousty stran. Prostě luxusní telenovela. Spousty levobočků (bastardů), intrik, krásných lokalit a cti. A sovy taky nejsou to, čím se zdají být. Dobro tady moc nevyhrává (zatím). Ti co si stěžovali na málo fantasy, si po posledním díle snad oddychnou. A jen takový postřeh: Proč království samých sviňáků má ve znaku bílého lva v červeném poli? Nepřipomíná vám to něco? ()

Koty

Jako přelomový seriál pro mně přišel Prison Break, v té době vrchol drama seriálu, tedy alespoň první série. Nemyslel jsem si, že by přišel lepší seriál, ale přišel Dexter, který posunul laťku ještě výše a letos (2011) přišel absolutní vrchol, překrásné scenérie, fantastický příběh a vynikající herci, o tomhle můžu říct, že to nemůže být překonáno - možná vyrovnáno, ale překonáno v žádném případě... co se první série týče. ()

Lovec prasat

Akce většinou neohromí, děj je dobrý a dostatečně velkolepý, ale ne až zas tak briskně důmyslný, výprava, herci i atmosféra působí výtečně, ale na druhou stranu jsme většinu klasických elementů už někde viděli a bohužel to, co se po dlouhou dobu jeví jako naděje na dospělejší fantasy, je pak trochu zinfantilizováno některými klišé (draci). Explicitnost násilí a sexu dodává potřebný náboj a středověkost je vyvedena v detailu. Nu, mohu říct, že celý ten hype, jenž mne provázel, než jsem se sérii odhodlal konečně zhlédnout, nebyl docela nepravdivý a že fantasy jdoucí tímto směrem bych do budoucna snesl i více. Celý článek zde. ()

marek86

Knihu jsem nečetl, ale seriál mne chytl naprosto od první chvíle. Dokonale propracovaný příběh politiky, intrik, zrady, akce a nadpřirozena. Co víc si přát? Již teď se nemohu dočkat druhé série! Moje hodnocení 10/10. ()

Margarettka

Jako vášnivý čtenář předlohy posílám tvůrcům vřelé díky za přesný přepis knihy! Jde totiž o materiál mimořádně kvalitní a ani ve filmové podobě neztrácí takřka nic ze své dokonalosti – nabízí zcela nepředvídatelný děj, bravurně vykreslené charaktery postav, krásné ztvárnění jednotlivých oblastí a bonus v podobě překrásně zpracovaného intra! Jediné, co by mohlo trošku vadit, je přemíra krve a sexu, ale pánové právě toto pravděpodobně ocení, takže budiž. ;) Tyrion a Arya rule! ☺ ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci