Reklama

Reklama

Hra o trůny

(TV seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Fantasy / Drama / Dobrodružný
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(73)

Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí - pletichářský jih, divoké východní krajiny i ledový sever ohraničený starobylou Zdí, která chrání království před pronikáním temnoty - je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky...
Výpravný seriál HBO Hra o trůny, podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na počátku požádá král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bohatých a bezohledných Lannisterů, lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království poté, co záhadně skonal jeho pobočník. Zároveň trůn z východu ohrožuje dospívající princezna Daenerys s bratrem Viserysem, jejichž rod Targaryenů vládl Západozemí mnoho let předtím, než byl krvavě sesazen. A proslýchá se také, že se dějí podivné věci na hranicích, severně od Zdi, kam odjíždí Jon Snow, Nedův nemanželský syn, aby se stal členem bratrstva, jenž je zavázáno přísahou království chránit. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze uživatele KajusaK k tomuto seriálu (82)

Hra o trůny (2011) 

Obsahuje spoilery. S1 - 95 %, S2 - 100 %, S3 - 95 %, S4 - 95 %, S5 - 85 %, S6 - 85 %, S7 - 80%, S8 - 70%. Oblíbené postavy: Ned Stark, Catelyn Stark, Arya Stark, Jon sníh, Daenerys Targaryen, Jaime Lannister, Brienne z Tarthu, Sandor Clegane, Tormund Obrozhouba. Nezapomenutelné okamžiky: poprava Neda, pád Branna z okna, příchod bílých chodců ke zdi, Daenerys osvobozuje vojáky, Jon leze na zeď, smrt Roba a Catelyn, Jon a Bran u majáku, smrt Ohaře, Sansa s Theonem a skok ze zdi, útěk kněžky, smrt Jona, Hodor a dveře, válka bastardů, pochod hanby, Cersei a výbuch městečka, Arya zabíjí Freie, představování Jona Daenerys "To je Jon Sníh", poprava Malíčka, pád zdi, "Má modrý oči! Vždycky jsem měl modrý oči!", Kněžka zapaluje příkop a meče, pasování Brienne na rytíře, smrt Joraha, Theona a Kněžky, Arya zabíjí Nočního krále, závěrečná scéna. 15 dní sledování celého seriálu, který mě zaujal hned prvním dílem. ()

Série 1 (2011) (S01) 

První díly trvalo se zorientovat v jednotlivých rodinách, jménech a místech. Každopádně mě děj vtáhl hned od prvního dílu. Na naturalistické scénky jsem si po pár dílech zvykla. Oblíbené postavy: Aria Stark, Ned Stark, Jon Snow, Cersei Lannister, Catelyn Stark, Daenerys Targaryen. ()

Zima se blíží (2011) (S01E01) 

Velice slušný rozjezd. Pozvolná výprava, postupné zvykání na nové postavy. Závěr vynikající. ()

Lord Sníh (2011) (S01E03) 

Příběh Daenerys se začíná rozjíždět. ()

Vlk a lev (2011) (S01E05) 

Vynikající finále! ()

Zlatá koruna (2011) (S01E06) 

Ned Stark to opět hezky táhl a závěr s Daenerys byl super! ()

Bodej ostrým koncem (2011) (S01E08) 

Za mě trošku slabší díl, kde se v podstatě nic závratného nestalo. ()

Baelor (2011) (S01E09) 

Kapku předvídatelné a přitom stále překvapivé.. Závěr top! ()

Oheň a krev (2011) (S01E10) 

Závěr s Daeneris byl předvídatelný ale velice hezký. ()

Série 2 (2012) (S02) 

Vynikající! Za mě stále kupředu. Finále série famozní. ()

Sever nezapomíná (2012) (S02E01) 

Vynikající rozjezd. I když závěr je tedy zatím jeden z nejdrsnějších. ()

Noční krajiny (2012) (S02E02) 

Nejlepší zápletka byla s Jonem a Ariou. ()

Zahrada kostí (2012) (S02E04) 

Závěr je trošku výsměch.. ()

Duch Harrenhalu (2012) (S02E05) 

Daenerys je rozhodně jednou z nejsympatičtějších postav. Arya v centru dění také super. ()

Muž beze cti (2012) (S02E07) 

Cersei si opět získává moji náklonost.. Závěr mě příliš nepřesvědčil, to se nějak zvrátí.. ()

Reklama

Reklama