Reklama

Reklama

Hra o trůny

(seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Trailer 20
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(8) / Epizody(73)

„Ve Hře o trůny zvítězíš, nebo zemřeš.“ Násilí, klamy a intriky ve velkém stylu provází rody Westerosu osmi vynikajícími sériemi. Vše pro jediný účel - usednout na Železný trůn. Cenami Emmy ověnčený seriál natočený na motivy knižních bestsellerů „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina, sleduje obyvatele fantazijního světa, jejichž osudy změní společná hrozba ze Severu: zdánlivě nezastavitelná armáda Nemrtvých. (Magic Box)

(více)

Diskuze

esopesokeso

esopesokeso (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

ano, čosi som o tom čítal, ale je to hra vysokej politiky, ktorá by sa nemala zamieňať s postojom ľudí..takisto nevytýkam hociakému Poliakovi, že Poľsko obsadilo v v roku 1938 Český Tešín atd..

esopesokeso

esopesokeso (hodnocení, recenze)

Helmut02

No ty si ale kokot!Toľko demagogických blábolov v jednom príspevku som už dlho nevidel.Toto by bolo naozaj na dlhú debatu.Bol tu odklon od diskúsie, tak som reaoval na to mierné "btw", ale s nadhľadom.Pointa tvojho kokotistického čmárania akoby smerovala k tomu, že Slovensko bolo agresor.Fakt je to na dlhú debatu a ťažko tistiť kde je pravda, ale táto hláška: "Víte, že Slovensko bylo jedinou zemí, která spolu s Německem napadla 1.9.1939 Polsko?" je od teba veľmi nevkusná, ty madar!

na příspěvěk reagoval Helmut02

A.C.C.B

A.C.C.B (hodnocení, recenze)

Helmut02

rado sa ti na nás nadáva, ale ubohosť vidím v tom, že to napíšeš aby si bol za frajera, a potom aby nikto na to nereagoval, kedže nechceš riskovať, že ti niekto na to zareaguje po lopate, a tvoj frajerský koment, ktorý si tak dlho vymýšľal zo svojej buranskej hlavy, sa zmení na hlúpy koment od hlúpeho užívateľa... to je ako by som nadával na všetkých, ale zároven im dodal nech nenadávajú na mňa, lebo nadávať na iných je frajerské a nadávať na mňa mi nepomáha k machrovaniu... nadávaš a hned na to prosíš aby na teba nikto neereagoval... 

KosSs

KosSs (hodnocení, recenze)

 SPOILER SPOILER SPOILER ke S03E08
Né že to bude někdo neznalý tohoto dílu číst!!!

Konečně návrat k (pro mě) hlavním dějovým linkám, musím pochválit celý díl, že stavěl na tom, v čem je nejlepší. A to jsou smysluplné konverzace, "úchylnost" některých  postav a um režiséra, který nedá divákovi ani sekundu oddychu od obrovského přívalu dějových informací.
Celkem mě zarazilo strašně málo lidí na svatbě půlmuže se ... Tam se mohli tvůrci krapítko více rozšoupnout. Ale zase to vybalancovali veledobrým použitím vran na závěr. Hned se mi vybavili Hitchckokovi Ptáci. Fakt výborné!
Ohař se stává čím dál, tím více kladnější postavou, takže co nevidět zemře :)

na příspěvěk reagoval Helmut02

KosSs

KosSs (hodnocení, recenze)

Nechápu, proč zrovna tady řešíte teritoriální historii našich dvou pidistátů.
Nečetl jsem ty "nesmysly" všechny ale ...
... Jestli to berete takhle z historického hlediska, tak by jsem vát tady mohl tlačit klín do hlavy, že patříme pod Velkou Moravu, nebo starobylou Říši Římskou.
Tahle debata udělá tak maximálně zlou krev. Vím o čem mluvím. Bydlím u Třince (nedávno ještě součást Polska).

Helmut02

Helmut02 (hodnocení, recenze)

DOST!!!!

 

Laskavě se bavme k tématu a nezabývejme se mindráky našich ctěných kolegů z felvidéku.

Nicméně mi to nedá a ještě naposledy zareaguji. Slovenský štát byl "lážo-plážo"? No tak to mám zřejmě úplně jiné informace. Víte třeba, že to byl jediný stát, který Německu platil za to, aby převzali místní Židy? Říká vám něco pojem arizace? Víte, že Slovensko bylo jedinou zemí, která spolu s Německem napadla 1.9.1939 Polsko?

 

To už vážený kolega fiskusisko trochu přehání, ne?

na příspěvěk reagoval A.C.C.B, esopesokeso

Ben111

Ben111 (hodnocení, recenze)

esopesokeso

Velkou Moravu hlavně oslabila smrt Svatopluka I. a nejednota a slabost jeho dvou nástupců. Nebýt pak Přemyslovců mohl nás dobít kdo chtěl. To ale nejde srovnávat s Mnichovskou spíš zradou než dohodou.

esopesokeso

esopesokeso (hodnocení, recenze)

Tom_Lachtan

A aká bola mocná?Kto to vie presne ako to bolo?Pokiaľ viem, tak Mojmír vyhnal Pribinu a centrála bola potom na Morave... ktovie, či potom neplatili naši prapredkovia kontigenty na armádu, ktorá sa budovala na Morave, aby potom viedli tie žabomyšie vojny s Frankami..to možno stojí za špekuláciu...a ako to bolo u vás za sv. vojny?Vyžadovalo od vás Nemecko vaších vojakov na podporu vojny v nemeckom záujme?

na příspěvěk reagoval Tom_Lachtan

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

esopesokeso

to si trochu pleteš, u nás platilo drž hubu a krok a budeš v pohodě, zatímco slovenská vláda otevřeně přijala spojenectví s nacismem a Velkomoravská říše rozhodně nebyla tak silná a mocná jak si myslíš

na příspěvěk reagoval A.C.C.B, esopesokeso

esopesokeso

esopesokeso (hodnocení, recenze)

Ben111

No hej, ale padli sme za obeť.Proste bola jedna veľká ríša a mala sama seba ochraňovať.Niekto trebárs na morave začal vojnu s Frankami a dosť to oslabilo Veľku Moravu (teda nás)...a to využili tí mongoloidi.Niet nás, tak padne za obeť niekto iný, trebárs vy.Presne ten istý princíp sa stal po mníchovskej dohode. Mali sme československú republiku, ale bola veľmi slabá, aby odolala nemcom.Vy ste boli okupovaný, robili sa u vás sračky ako v Lidiciach a podobne, a u nás bolo viac menej také lážo-pľážo.Hitler s Jozefom Tisom náramne vychádzal a nemeckí vojaci sa správali ku Slovákom veľmi dobre.Padli ste za obeť vy, a ktovie aký vplyv by to na vás malo, keby vás nútili dodnes špráchať in dojč a robili by ste árijcom fajky zadara.. ;-)

na příspěvěk reagoval Tom_Lachtan, Ben111

Ben111

Ben111 (hodnocení, recenze)

esopesokeso

A co tím chtěl básník říct? Ve starověku/středověku byly zcela běžné vzestupy a pády různých národů,říší. Vždycky se našel někdo silnější co chtěl další území pro sebe. Stejně tak se rozpadla Velkomoravská říše a Uhersko zabralo území dnešního Slovenska, takže ano od té doby vás začalo silně ovlivňovat a u nás naštěstí vzniklo české knížectví. Děkovat vám za nic nemusíme :)

na příspěvěk reagoval esopesokeso

esopesokeso

esopesokeso (hodnocení, recenze)

Helmut02

To sa ti dobre píše ako sme ovlivnený Madarskom atd...lenže to je zlyhanie Veľkej Moravy.Celé Česko, Slovensko aj územie dnešného Madarska ovládali slovansky predkovia.Veľká Morava bola oslabená po bojoch s východofranskou ríšou a využili to kočovné kmene Madarov pochádzajúce zo západneho Sibíru.Postupne starí madari vnikli do dunajskej kotliny a český veľmoži vtedy zistili, že im zredlo v kakáči a nechali nás v štychu...Keby na územi Slovenska vtedy nebolo živej duše, tak by starí madari nakočovali aj na moravu, čechy, sliezsko aj do nemecka..to nám sa podakujte, že sme tisíc rokov s nimi vydržali a zachovali si národnu príslušnosť.

na příspěvěk reagoval Ben111

Helmut02

Helmut02 (hodnocení, recenze)

Tak já nevím, zrovna s Daariem absolutně nemám problém. Sice je fakt, že mi toho z knih už dost uteklo do zapomnění, ale přišel mi tam v pohodě.

 

Robb za sebou sice táhne armádu a bylo řečeno, že ho zdržuje déšť, ale až takhle. Obzvlášť v porovnání s Melissandre to působí zvláštně. A to, že proplouvají kolem King's Landing je absolutní úlet. Chápu vnitřní logiku tý scény, ale geograficky je to prostě nesmysl.

na příspěvěk reagoval Maerlyn0

Holubicqa

Holubicqa (hodnocení, recenze)

viktorka181

Tak jasně že bych brala druhýho Droga. To byl chlap mýho gusta. :)) Ale Daario nevypadá nijak hrozně, ani ty vlasy mi nevadí. Herec je sympaťák prostě. :)

na příspěvěk reagoval viktorka181

A.C.C.B

A.C.C.B (hodnocení, recenze)

viktorka181

skrátka podľa toho čo tu čítam, a možno budem i sluhlasiť, tak vyzerá ako by vypadol z ghikarského Beverly hills? :D

viktorka181

viktorka181 (hodnocení, recenze)

Maerlyn0

Jo, přesně "děcko". Tím jsi vystihnul další věc, co mi na něm vadí a nedokázala jsem to popsat.

No a jinak všem vespolek dobrou. Moje děcko se totiž ráno vůbec nebude ptát, v kolik jsem šla spát:-))

na příspěvěk reagoval A.C.C.B

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

viktorka181

Mně se taky Daario (z pohledu čtenáře) nelíbí. Připadá mi jako takový děcko, představoval jsem si někoho vyzrálejšího a exotičtějšího.

na příspěvěk reagoval viktorka181

viktorka181

viktorka181 (hodnocení, recenze)

Holubicqa

Tak třeba si zvyknu, no... Musím se smířit s tím, že druhej Drogo se nekoná. Mohli by mu aspoň něco udělat s těma vlasama, páč takhle vypadá fakt jak lesba (nic proti nim, samozřejmě!!!:)) - lesbičkám, ne těm vlasům...

na příspěvěk reagoval Maerlyn0, Holubicqa

viktorka181

viktorka181 (hodnocení, recenze)

Helmut02

Já se přiznám, že tohle mi neva. Všimla jsem si toho, ale jsem ochotná to prominout, zvlášť u tohodle tipu seriálu... A já jsem tak doufala, že se nějaká slečna chytne toho zoufale ztvárnýho Daaria:-)))... Chápu, chlapi, vám je nějaký žoldácký charisma ukradený:)) 

na příspěvěk reagoval Tom_Lachtan, Holubicqa

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Reklama

Reklama