Reklama

Reklama

Hra o trůny

(seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Trailer 14
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(8) / Epizody(73)

„Ve Hře o trůny zvítězíš, nebo zemřeš.“ Násilí, klamy a intriky ve velkém stylu provází rody Westerosu osmi vynikajícími sériemi. Vše pro jediný účel - usednout na Železný trůn. Cenami Emmy ověnčený seriál natočený na motivy knižních bestsellerů „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina, sleduje obyvatele fantazijního světa, jejichž osudy změní společná hrozba ze Severu: zdánlivě nezastavitelná armáda Nemrtvých. (Magic Box)

(více)

Diskuze

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

Pravda, v TO nájdeš aj úseky ktoré by bolo vhodné osekať, ale aj tak sa tam nestretneš s opismi na úrovni tých od Martina - nestretneš sa tam s ničím čo by popisovalo nejakú scénu až do absurdných detailov. Navyše King je majster vykreslenia charakterov, a nepotrebuje k tomu barličky typu - napíšem na dve strany koľko má tento charakter vlasov na hlave, akú ma dlhú bradu, aké pyžamo si oblieka do postele, a podobne - to ako jeho hrdinovia vyzerajú necháva najmä na čitateľovej predstavivosti (opis farby vlasov alebo očí je v poriadku - tam niet čo namietať) - a tak to má v literatúre byť.

na příspěvěk reagoval kiddo, anomandaris

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Dacsus

Heinlein je přiznaně jedním z mých mnoha restů. Poraď tedy, o velký sensei, z jaké prdele vytáhnu fakta podporující myšlenku, že je to sračka? Tvé tvrzení, že knihy číst netřeba, mi popravdě změnilo život, otevřelo oči a zprostředkovalo vidinu tuny ušetřeného času, a proto bych tento přístup ráda co nejrychleji uvedla do praxe, abych se taky mohla prezentovat jako děsně sečtělý kritik mejnstrýmu, ďyky.

na příspěvěk reagoval Dacsus

Uživatel kiddo smazal svůj příspěvek.

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

Každopádne - tá snaha, a s tým ruka v ruke idúce presvedčenie o tom že tieto pokusy nejak niekoho vyvedú z rovnováhy je zábavná, najmä ak z nich vyplýva jediné - to že ich autor nie je schopný argumentovať rozumne, a má len snahu týmto zastrieť svoju vlastnú frustráciu, heh...

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

krypton22

V mojom záujme? Hmm, to chce naozaj veľké ego namýšľať si, že názor niekoho z nejakej diskusie je pre niekoho iného akokoľvek podstatný - ja som len zhrnul fakty, a na rozdiel od jedincov, ktorý sa cítia byť ihneď urazený, ak niekto nezdieľa ich nadšenie (najmä ak má na to opodstatnené dôvody), nemám potrebu akokoľvek sa navážať a urážať do ostatných tu prítomných.

To by bolo na môj vkus už moc detinské, alebo prinajmenšom pubertálne - diskusia sa dá viesť buď predkladaním faktov, ktoré si dotyčný dokáže obhájiť, alebo v prípade ak dotyčný je mdlejšieho ducha, a je argumentácie neschopný, snahou o urážky, poprípade o nie moc vydarenú iróniu.

na příspěvěk reagoval kiddo, kiddo, krypton22

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Dacsus

Pusíku, miláčku, drahoušku, prosím tě, přestaň laskavě vřískat a mrskat müsli o stěnu, ať tě maminka může hezky usadit do židličky a vysvětlit ti, že o tom, co jsi nečetl, víš úplné prd. Bude to trvat dlouho, já vím, ona vývojově opožděná batolata mívají problém pochopit, že GoT = / = ASOIAF, natož že jakoukoli knihu prvně musejí přečíst, aby se o ní mohli fundovaně vyjadřovat, ale věřím, že když vynaložíme trochu té herkulovské snahy a vyměníme to hnědé tekuté mezi tvýma ušima za mozek, přinejmenším se ke kýženému cíli přiblížíme. Dokážeš to, juniore, já ti věřím!

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Docela by mě zajímalo, jestli je někdo tak blbej nebo to jenom dělá.

krypton22

krypton22 (hodnocení, recenze)

Dacsus

Myslím že jsme se už dozvěděli to podstatné, tj. že umíš číst (k čemuž ti gratuluji) a dál to doporučuju v tvém vlastním zájmu nerozvádět.

na příspěvěk reagoval Dacsus

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

kiddo

Ahaa, tak potom jo, GoT je v tom prípade samozrejme bomba - tiež by som to v tom veku považoval za neprekonateľné dielo. Kľudne ignoruj všetko nižšie smerované tebe odo mňa - ťažko filozofické počiny práve typu Cudzinca v cudzej zemi by ti aj tak nič asi nepovedali...

na příspěvěk reagoval krypton22, kiddo

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Samozrejme že popisy v nich sú, tie nájdeš v každej knihe, ibaže popisy ktoré su pre čitateľa podstatné - ak narážaš práve na toto - je ovšem rozdiel uviesť čitateľa do scény popisom dôležitých prvkov, a je rozdiel naťahovať text nezmyslami - ale zase sa uchylujem k mláteniu prázdnej slamy, aspoň čo sa týka tejto fanboy armády...

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Tak potom môžem veľmi ľahko pochybovať o tom že si ich čítal - kľudne sem z nich pastni takto blbo napísané úseky...

na příspěvěk reagoval kiddo

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Dacsus

Nu, rozvádět to skutečně nemá smysl. Závěr je prostý - nečetls to, a tudíž nemáš nejmenší ponětí, k čemu se vyjadřuješ.

 

Prej fakta :-D. Co ty víš o faktech, když jsi to nečetl. Ne, nepřestane mě bavit na to upozorňovat.

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Dacsus

Ty knihy, které jmenuješ, jsem všechny četl, takže nevím, proč vytahuješ zrovna je, když v každé z nich najdeš přesně to, co vyčítáš Hře o trůny.

na příspěvěk reagoval Dacsus, Dacsus

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Erm, já mám ze všeho nejradšejíc knížky od Joanne Kathleen Rowlingové, ale moc mě baví i všechny od Terence Davida Johna Pratchetta, a ostatně i ten John Ronald Reuel Tolkien, Clive Staples Lewis a George Raymond Richard Martin jsou jakože šikovní.

 

A https://www.youtube.com/watch?v=UosZ4mXL8EI

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

kiddo

Ďalšia vec ktorú som tu už spomínal - kniha o 1000 stranách sa dá napísať aj bez balastu typu nezmyselné opisovanie každej somariny - výborným príkladom sú už mnou spomenuté knihy od Kinga - TO, Svedectvo, alebo aj Zelená míla (tá síce vyšla vo viac zväzkoch, ale je to jedna kniha) - tam sa naozaj nestretneš s uchylovaním sa k nezmyselnému naťahovaniu textu nepodstatnými blábolmi - ale možno niekomu može činiť problém, ak je nútený počas celej takto objemnej knihy aktívne zapájať svoju predstavivosť.

A nie, nemá to nič spoločné s mojiím egom, len konštatujem holé fakty. 

OK, ďalej imo nemá zmysel túto tému rozvádzať... 

na příspěvěk reagoval Mr.Apache, kiddo

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Dacsus

:-D Brouku, na základě čeho ty můžeš posuzovat nebo porovnávat dialogy, styl, natož témata a vývoj příběhu (víš, takové ty věci, které jaxi zabírají celou knihu), prostě COKOLI z asoiaf, kdyžs to nečetl? Na základě několika úryvků ti to přišlo jako hovadina a nechtěl jsi s tím ztrácet čas, beze všeho. Ale na to, aby ses mohl fundovaně vyjadřovat o čemkoli, co se vzdáleně přibližuje literární hodnotě, víš úplné kulové. Klidně si o sračkoidnosti asoaif sepiš román stejné délky, tvůj názor na literární kvality nebo nekvality téhle knižní série oficiálně nemá žádnou hodnotu.

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Ona jim dala pravomoc, aby zatýkali koho chtějí a v podstatě jim dala stejnou moc, jako strážím, protože chtěla, aby zatkli a odsoudili Margaery Tyrell, ale obrátilo se to proti ní. V knize byl ten nástup k moci Vrabčáků postupnější, v seriálu to vzali hopem.

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Prosím vás, moc mi nesedí jedna věc.

Cersei se tam chová od začátku jako pomalu nejmocnější osoba na světě, která může snad úplně všechno, několik sérií řídí, rozhoduje, ovládá, a najednou ...lusk prstem... ji z ničeho nic dostanou nějací mniši, o jejichž podivuhodně neomezené moci dříve nepadla snad ani zmínka, a zcela legálně z ní uprostřed města, kterému vládne, pod nosem její armádě a dalším služebníkům, udělají úplnou trosku, na které se vyřádí celé město? Je teda možné, že mi něco uniklo, ale... ehm, je tohle reálné?

Děkuji předem za objasnění této podivnosti.

na příspěvěk reagoval Maerlyn0

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

kiddo

OK, tak schválne - ak to porovnám len s knihami čo som zhltol za posledných desať dní - šest mesiášu od Marka Frosta (spoluator Twin Peaks), Temným Obrazom (btw, knihy od Philipa Kindreda Dicka na rozdiel od GoT skutočne má zmysel čítať viackrát), a práve čítanom Cudzincovi v cudzej zemi od Heinleina (čítané po dlhej dobe druhý krát) - ale vieš čo, skús si tieto knihy prečítať sama, a porovnať ich sloh, štruktúru, vývoj príbehu, zmysluplnoisť dialógov atď - ak nie si len hypom ovplyvnená fanynka VEĽKÉHO MARTINA, pochopíš rozdiel...

na příspěvěk reagoval kiddo

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Dacsus

Hele, prdelko, já vím, že ta nadřazená póza kulturního arbitra je pro tvé ego zjevně děsně důležitá, ale 300 stran (to musely bejt ale kurvadlouhé namátkové odstavce, co? :-D) ze stále ještě nedokončené ságy o 5000 stranách, která je navíc založená na záhodnosti opakovaného čtení, je slušně řečeno úplná píča. A jo, já taky neztrácím čas s blbostma, proto nevidíš, že bych se vyjadřovala k filmovým Odstínům šedi. Chjo, taková příležitost nadřazovat se nad nevymasturbovanými pipkami a já to prošvihnu :-(

na příspěvěk reagoval Dacsus, Dacsus, Dacsus

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Reklama

Reklama