Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Drky

Z čeho vyplývá zdejší vysoké hodnocení nevím,ale víc jak 3* si tohle ode mě nezaslouží. Díly jsou bez náboje něčeho navíc, vždy se něco zajímavého stane až na konci dílu, některé scény jsou tam opravdu originální jinak bych to nazval jako spojení Robina Hooda se Spartacusem(ten je ovšem pro mě 5*). Když si to všechno dám dohromady tak ty 3* jsou odpovídající. Hodnocení 65% !!!!edit 2019 po 3dile posledni serie, me procitnuti po 8letech...tohle je megapecka!!!! 100% ()

Naranyan

No co toto....Knižní předlohu neznám. Viděny první dva díly a jak jinak než absolutorium. Zapomeňte na korektnost žánru fantazy především v rukách USA. Vidím snad až smutný obraz skutečnosti ve všech svých konturách. Podobné vyznění bych opravdu nečekal, HBO mě zkrátka dostává do kolen. Jestli tohle démon jménem sledovanost nepošle do věčného zapomnění, začnu věřit v diváka, který neohrnuje nos nad netradičním pojetím žánrové tvorby. ()

Mr.Hackels

Poprvé hodnotím seriál, aniž bych dokoukal alespoň celou sérii. Ale po devátém díle nemůžu jinak než za jasných pět. Nechápu, jak mi tohle mohlo uniknout v psané podobě. Po tolika přečtených fantasy a tohle jsem nečetl. No určitě na to přijde čas a možná je to dobře, že zatím nemůžu srovnávat. Pro mne zatím téměř bezchybné. Asi jsem se o tomhle skvostu měl dozvědět později, abych nemusel týden čekat na každý další díl. ()

LeoDraconis

Expozice přes čtyři díly je dost dlouhá, ale v druhé polovině první sezony člověk zjistí, že bez toho kvanta postav by to asi nešlo. Předlohu jsem nečetl a nevím co kde kdy zkrátili, i tak to ale docela drží pohromadě a dává smysl. Gradace směrem k finále je jako vždy u produkce HBO vynikající. ()

p.urbaczka

Nepřestanete, dokud to celé neuvidíte. Aniž bych četl knihu, příběh mě vtáhl neskutečným způsobem a nezbývá než se HBO poklonit za to, že do takových projektů investuje. Ačkoliv ne úplně srovnatelné, pro mě to předčilo i pána prstenů. Díky HBO. ()

SobikGSXR

Tak shlédnutý už i desáty díl, podobnou odlišnost od běžních seriálů přinesl již Spartakus: Krev a písek. Zde jsme však v úplně jiném světě, kde není potřeba držet se, sice jen trošku, historických fakt, jako u Spartaka. Nejvíce postrádám velkolepé bitvy, které by tomuto seriálu přidaly ještě pár kladných bodů k dobru. Ale to nemění nic na věci, že jako další tisíce fanoušků čekám na pokračování a pokud se nepletu, tohle byla jen první série ze sedmi. ()

Motyuek

Velmi dlouho mě nic nechytilo jako tohle. Zkouknul jsem všech deset dílů během dvou dní a zanechalo to silný dojem. Rozvětvený příběh, dokonale vykreslený svět. Postavy, které mají, respektive některé naprosto nemají charakter. A pravda ve filmové tvorbě málokdy viděná, že ne všechny bitvy se odehrávají na bitevním poli a ne všichni hrdinové se dožijou happy endu. Velmi se těším na pokračování, abych se dozvěděl jak to dopadne s vlky, lvy a draky. ()

michael2684

Fantasy mě nikdy moc nebralo, ale Hra o trůny mě skutečně chytla a už nepustila. Seriál je opravdu moc pěkně udělaný (třeba scéna s ledovou stěnou je skutečně krásná) a nic neskrývá, takže pokud chcete detailnější pohled na mrtvoly nebo jejich části, tak se ho prostě dočkáte. Jen nečekejte žádné velkolepé bitvy, protože ty tam prostě nejsou. Největšími "správňáky" jsou Sean Bean (při pohledu na plakát nečekané že) a sympatie si získá i Jason Momoa, který má charisma na rozdávání. Nicméně můžu dát pouze 5 hvězdiček, šestou si musím dokreslit na monitoru. Moc se těším na další řadu. ()

veere

Nádhera, další povedený kousek od HBO, stejně tak jak mi připadala předloha nečitelná je seriál povedený po všech stránkách... asi dám druhou šanci i knihám; Fantasy soap-opera o intrikářství, politikaření a vůbec obecném bordelu po všech stránkách lidského chování. Sean Bean je úžasný, škoda že má tak debilní roli a mrví na co přijde... z dalších pak vynikají "zvrhlý skřet" Peter Dinklage a "muž bez morálky" Aidan Gillen. I. série 90% II. série 100% ()

Falwic

Po první sezóně dávám jednoznačně pět hvězd. Tento seriál opravdu zatím nemá konkurenci ve své kategorii. Lepší opening credits jsem nikdy neviděl. ()

Pavelkedar

S počáteční nedůvěrou diváka, který kterému je více, než méně cizí styl fantasy deklarovaný v promu k seriálu, jsem přistupoval k 1.dílu a tam to začalo - prvních deset dílů jsem shlédl během dvou po sobě jdoucích odpolední.Nešlo se od toho odpoutat. Naštestí pro mne se ono "fantasy" zde objevuje jen sporadicky, více mne to oslovilo jako napínavý, intrikami. krví a sexem protkaný fiktivní thriller na pokračování z " dávnověku " ve stylu Kmotrů, Tudorovců apod... Užil jsem si herecké projevy všech zúčastněných a je jedno, jestli jsou to hlavní, či vedlejší role. Nelze pominout i zdařilé ext/interiery, často je to pastva pro oči - a zvuk - ten nemá chybu! Ačkoli nevyhledávám díla tohoto druhu (dal jsem na zdejší vysoké hodnocení), jsem velmi, ale velmi příjemně překvapen. II.řada není špatná, ale nezaujme tak jako ta první. Vítězí spíše zvědavost, jak se děj bude dále vyvíjet.Poslední díl byl ale velice překvapivý... ()

smike

Jak už bylo řečeno mnohokrát. Splněný sen o dospělé fantasy sérii převedené na plátno s majestátní výpravou, natočenou podle kvalitní předlohy a stejně dobře zpracovanou. I přesto, že mám k Trůnům své výhrady, jsou spíše záležitostí osobního vkusu. Sem tam něco lítá, znovu se budu opakovat: Do kolonky „dospělé fantasy“ se projekt nedostane kvůli sexu, chlastu, močení a podobně (i když proti tomu nic nemám). Když se potom děj přesune na Zeď, kde by měli být ti nejdrsnější z nejdrsnějších, ale ve skutečnosti to vypadá, jako kdyby Jarka Metelka potkal Metráčka na Akademii čar a kouzel, prostě to nejde dohromady s tou rádoby „adult“ škatulkou. Ale to je jen maličkost. Ve skutečnosti to celé funguje skvěle, i když to není úplně to, co by jeden čekal. Více než magie se zde dočkáte pletichaření a S-K-V-Ě-L-Ý-C-H dialogů, které Trůny táhnou. Jak je dnešní době zvykem, nic není černobílé a tak se i na druhé straně barikády setkáme s vyloženými sympaťáky (skvělý Peter Dinklage). Všem jde čirou náhodou o všechno jiné než o mír, a tak se schyluje k pořádnému průseru. Neprozradím snad mnoho, když řeknu, že prvních deset dílů je spíše předehrou k tomu, co přijde. A proto vyplývá největší zklamání z faktu, že budeme muset na pokračování tohohle skvostu počkat do příštího roku. ()

zekon

Vynikající a nekopírovaná seriálová fantasy. Nečekal jsem takovou pecku a schroustal každý díl ihned jak to šlo. Nicméně mám hrůzu z toho jak nekonečný tento seriál bude a kam jej zase mamon dotlačí. Knihy nejsou uzavřeny, další sezóna za rok.......no nevím nevím......... Vždy když už se jako něco stane většího.......prd......nakonec nastoupili draci a teď roční prd.... Tož slyšeli ti chlapi něco o infarktovém stavu? Tak druhá sezóna u konce. Bohužel první půle až moc ukecaná a roztahaná a když mělo dojít na akci zase střih až finální bitva o přístav konečně dala krvechtivému divákovi co potřeboval :) Ale ti draci furt prd....... No jestli se to takto potáhne dál a dál, rok za rokem......to nevidím dobře. A navíc dětští herci rostou........ ZASE ROK ČEKÁNÍ. Sezóna 5: tak doplním. Pořád jako nadstandard, ale proč jen 10 dílů v sezóně? To je děs pak rok pauza. Šílené zvraty pokračují a nasranost ve vybíjení kladných, vypadajícíchzásadníchpostav, pokračuje. Dyť tam nikdo už skoro není :) No jak dlouho to chtějí ještě táhnout, všichni stárnou a mám strach aby ve finále neproběhla bitka babky Headey a někoho úplně cizího o rezavý trůn a my coby důchodci u toho budeme vzpomínat o čem to jakože vlastně před 20ti rokama vlastně bylo. ()

Pavlo

Game of Thrones – ďalší prvotriedny seriál z dielne HBO. Mňa osobne dostal kvalitným scenárom a chytrými zápletkami, dobrým spracovaním imaginárneho sveta, vykreslením postáv, temnou atmosférou, výbornou výpravou...... Teším sa na ďalšiu sériu, ktorá podľa všetkého bude viac efektná (dúfam len, že neklesne kvalita, ako bývam zvykom). 2019 - videl vsetky diely a posledne 2 serie ma nas...i pribudajucou nelogicnostou,bezduchymi kecami a tzv. 'vyvojom' postav. Znizujem 1 hviezdu,inak stale jeden z najlepsich serialov poslednej dekady. ()

Kikina33

Po dlouhé době skutečně kvalitní téma na fantasy seriál, vkusně zpracované zápletky, které se na první pohled nezdají tak vzdálené naší evropské minulosti. Je zde vidět opravdu promyšlené představení různých kultur a to až do detailů. Celý tento seriál také velmi zvedají herecké výkony a to nejen hvězd jako je Sean Bean, ale i herců v hlavních rolích, kteří u nás nejsou až tak známí. Musím říci, že to jeden z mála seriálů, u kterých budete nadšeně hltat každou vteřinu a zároveň se těšit na rozuzlení značného množství skvěle naservírovaných situací. Doufám jen, že další série budou stejně dobré, jako byla ta první. ()

snowman

Velmi slibná první série! Postupná, pomalá gradace, rozvíjení hlavní linie příběhu, nečekané dějové zvraty, výborně ztvárněné a silné charaktery. Hodně silný zážitek. Po shlédnutí desátého dílu jsem si uvědomil, že od další dotočené série mě dělí ještě moře času a při té myšlence mě až zabolelo u srdce. 95 %! ()

dracekt

Výborný seriál, drží se perfektně knižní předlohy, která je super. Co k tomu dodat. Těším na další sérii. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci