Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Kozy9

PRVÁ SÉRIA: Game of Thrones sa z počiatku prezentoval ako úryvok z poslaneckej snemovne striedaný starým dobrým vintage pornom. Postupne si ale dlhé pasáže odohrávajúce sa v často uzavretých a izolovaných kulisách oblúbite, konec koncov je to ako čítať knihu, len si nemusíte toľko namáhať mozog a oči. Vysnívané veľkoleposti nečakajte, postupom času vás potešia aj malé outdoor zábery alebo ukážka mini vojska. Kupodivu GoT nepôsobí lacno, práve naopak, vystupuje inovatívne, no zlyháva v podaní problematiky. Len málokto má záujem od hardcore intrigy a poltické ťahanice, ľudia potrebujú viac prestrejší obsah diela, nie tak úzko zameraný. Inými slovami, keby sa k príbehu pristupovalo s lepšou dynamikou a nezakladalo sa všetko na koverzáciách miestami pripomínajúcich ťahanice z anime, neuvažoval by som nad iným hodnotením ako 5*. Aj napriek negatívam ale pod 85% nepôjdem... DRUHÁ SÉRIA: O niečo menej kecania a viac akcie... s postavami je už vätšina divákov stotožnená a možno aj preto sa mi zdala o dosť divácky prívetivejšia. Neobsahuje o toľko menej intríg a ani o tolko viac bodov, len sa jej konečne darí rozvíjať príbeh svižnejšie a pútavejšie. Konečne môžu GoT hodnotiť ako dokonalý seriál aj ludia, ktorí nikdy neboli fanúšikmi fantasy. TRETIA SÉRIA: Neposúva príbeh moc dopredu, no svižne pracuje s už rozpytvanými dejovými líniami a postavami. Rozhovori sú pútavejšie ako kedykoľvek predtým a dočkal som sa aj kvalitných zvratov. Hodnotím ju zatiaľ ako najlepšiu z doteraz zhliadnutých troch. ŠTVRTÁ SÉRIA: Opäť pokračuje a prezentuje sa vysoko na nebesiach kinematrografickej seriálov zábavy. PIATA SÉRIA (Začiatok): Seriál sa dostáva do dokonalosti. Intrigy, akcia, dej, dráma i politika sú v perfekcionistickej rovnováhe. CELKOVÉ HODNOTENIE SERIÁLU: 100%! ()

speedy7929

I. séria - Bájny / fantasy príbeh. Kráľovstvo rozdelené na sedem častí, v každej časti sú iné zvyky, iní ľudia iná kultúra. Zo začiatku série som bol v tom stratený ako sa to všetko miešalo, nevedel som hneď priradiť kto kam patrí, ku koncu som púšťal jeden diel za druhým. Prekvapivý dej, dúfam že to tak bude pokračovať aj v ďalšej sérií. + draky na konci :)) 85% II. séria - pozrel som ju asi tak týždeň od konca prvej ( nebyť skúšok dám ju možno aj za dva dni ). Dej graduje, draky rastú, vojna sa rozširuje. Síce ma trošku odrádzajú niektoré dlhé dialógy. Znova umrelo dosť postáv, veľa vecí je tak ako by som nečakal, že môžu vôbec byť. 80% III. séria - to čo bolo??! ďalšia prekvapujúca smrť dokonca celého rodu. Už tam zostáva z mojich favoritov len John Sneh a Khaleesi. Som veľmi zvedavý na ďalšiu sériu myslím, že ju zbúcham celkom rýchlo. Akcia sa v tejto serií celkom zväčšila, viac mrtvých viac krvi. Dúfam, že hneď na začiatku zomrie "kráľ" Joffrey, úplne sa mi hnusí a celkom mu to prajem!! 90% koment som písal cez posledný diel pred zranením Sneha, skoro som sa posral keď ho trafila :D IV. séria - PECKA! Pozrel som ju celú asi za 3 dni a nemohol som sa toho nabažiť. Na začiatku sa mi splnili obidve túžby, pričom dej gradoval. Konečne tam boli aj poriadne boje a bitky. Budem sa opakovať ale ozaj na tomto seriály nešetrili krvou. Dosť vecí sa objasnilo a obľúbil som si aj ďalšiu postavu z príbehu, ktorá určite ešte zamieša karty : Arya Stark. Toto bola zatiaľ najlepšia séria ktorú som videl a nemôžem sa dočkať ďalšej :) 95% Aby PIATA séria začala ôsmym dielom a posledné tri boli najlepšie, tak to som ešte nevidel. Pre mňa osobne veľký úpadok voči predchádzajúcim častiam tohto veľkého celku a nezachráni to ani posledný diel, síce dá to slabú náplasť na ranu. 70% SPOLU: 84% ()

TSZ

Středověká fantasy nikdy nebyla můj šálek kávy, ale tohle mě docela chytlo. Některé dějové linie jsou sice mnohem méně zábavné než jiné, ale vzhledem k tomu, že jde o seriál, to ani jinak nešlo. Nemám tušení, zda vydržím až do konce, ale zatím je to i díky nahotě a až neteleviznímu násilí vcelku ojedinělý počin, který má rozhodně potenciál se ještě zlepšovat. ()

Pahicz

Seriál, který má (témeř)všechno: Krev(a to doslova), která je všude, až překvapivou krutost, napínavé scény(a bohužel týdení nekonečné čekaní na nový díl). Jedné co podle mého ubírá seriálu na celkovém ohodnocení je opravdu kvantum prolínajících se dějů a jelikož je to seriál přeobsazování herců na jednu postavu(např: The mountain - přeobsazení Ian Whyte nebyla podle mého názoru zrovna šťastná volba) Ale samozdřejmě to jsou jen detaily, které změní jen málo na mém celkovém hodnocení. I demand trial by combat. 95% ()

xylofonka

Jedno z nejlepších fantasy, které jsem kdy viděla. Ne kvůli trikům, ne kvůli mytologii, ne kvůli propracovanosti prostředí, ale díky tomu, že i když vše zmíněné je perfektní, tvůrci při tom neztratili člověka a všechny aspekty jeho povahy. ()

J.e.r.e.c

Původně jsem myslel, že se na Hru budu dívat pravidelně, ale už během sledování prvního dílu jsem změnil názor. Možná byla chyba vybrat si dabovanou verzi na ČT, ale pochybuju, že by originál něco zásadního změnil. Tohle, že má být velkolepá fantasy ? Spíš mi to svojí televizní nevýpravností připomnělo středověkou verzi seriálu Řím. Jenže ten byl zaplněn skvělými postavami a navíc pro něj hrálo fortelné zasazení do historických základů. Tady není nic z toho, kromě trpaslíka Tyriona a Neda Starka (tam to bylo ale čistě o Beanovi) jsem nenarazil na nikoho, kdo by mi přišel dostatečně „sexy“. Blonďatá královna s vizáží dvanáctileté školačky mě samozřejmě pedofilně přitahovala, ale nikoliv jako filmová postava. Z dalších dílů jsem porůznu viděl pasáže o délce několika minut, ale nikdy jsem nenarazil na žádnou, která by mne čímkoliv chytla. Asi jsem příliš deformován četbou Tolkiena a Barbara Conana, ale atraktivní fantasy svět a příběh si představuju úplně jinak, než nekonečný kolotoč intrik kdo s kým a proti komu, kde se během dalších stopadesáti epizod vystřídají všechny možné kombinace a stovky (zbytečných) postav. Bez hodnocení. ()

singone

Nedá se od toho odejít!! Zatím v půlce druhé série rozhodně za 5* Edit: Půlka season 4 - je jen málo seriálů, o kterých se dá říci, že ani jeden díl není vyloženě špatný. ()

departed

Na nápor hypu ze všech stran jsem se k tomu nakonec překecal a začal koukat. Musím říct, že i přes pro mne nudnou středověkou tématiku mě to chytlo. Postav je sice až moc, takže divák, co nečetl knížky bude mít ze začátku asi trochu obtíž se orientovat (jako já), ale to není chyba seriálu. Trůny jsou super, ať už co se jednotlivých charakterních postav, rozmanitých lokací, vyprávění příběhu, spoustu goru, přehledných bitev a zvratů, které nejednou zaskočily víc, než asi měly týče. Sem tam zívačka a dialogová vata, ale to má každej seriál, takže tady asi není nač se zlobit. Jinak, nedovolte nikomu, aby vám něco vyspoileroval, pokud jste seriál ještě neviděli a chystáte se. U mě se tak stalo a proto pak určitý scény ztratily na atraktivitě. A brutální scény jsou boží. Hodnoceno: 8 sérií. ()

TommyDiamond

HBO má za sebou plno skvělých seriálových projektů ve kterých se nebojí žádného žánru. No a tentokrát se otevřela skřínka s názvem fantasy... HRA O TRŮNY, to je čtyřmi slovy: Nejlepší fantasy pro dospělé.... Seriál je plný hrdých králů, starých rodů, nebojácných mužů, dech beroucích soubojů, jízlivých intrik, krásných žen, nečekaných zvratů a přiměřeného množství nadpřirozených prvků. Každý si v seriálu prostě najde to svoje. A tak se ani se nedivím, že si Hry o trůny dokázaly získat takové neuvěřitelné množství fanoušků. Navíc žádný díl neztrácí na důležitosti. Odkrývá nové skutečnosti v boji o železný trůn a posouvá vždy děj o krok dopředu... Hodnotím pěti hvězdami. 1.série-90%, 2.série-85%,3.série-85% ()

Knor

Prvních pár dílů jsem trochu bojoval, jestli to vůbec sledovat dál, nakonec jsem se rozhodl pokračovat. A udělal jsem kurevsky dobře. Vynikající seriál, kterej můžu jen doporučit. Totálně jsem tomu propadl. ()

karlospr

Nejvíc nejlepší seriál všech dob... Jedná se, konečně, o realistický fantasy seriál, kde si nemůžete být jisti ničím. Obsazení herců a jejich výkony jsou fantastické. Je pravda, že co se týče kvality serií, tak to od první serie šlo dolu až po trojku, pak se to zase lehce zvedlo. Jakožto čtenář předlohy jsem byl trošku zklamán občasně vynechanými či upravenými scénami, ale i tak jsem nadšenej, jak si s tím scénáristé poradili. Taky mi přišlo, že v seriálu tak trochu divákovi vnucují oblíbit si právě takové postavy, což v knize není. Třeba takovej Tyrion je jeden z mých nejoblíbenějších! Líbí se mi taky názor G. R. R. Martina, že Pán prstenů je skvělý, ale oproti Got mu chybí "realičnost", tím Tolkienovi vyčetl, že byl až moc "růžový" - vždyť i hobbiti museli souložit! ()

TMontana

Od prvej časti GoT ma to vtiahlo a nedalo sa už odtiaľ vyjsť.. Jeden s najlepších seriálov ktoré som videl. Serial v ktorom nieje žiadná hlavna postava. Proste nádhera. ()

Marty7CZ

Po pravdě, dlouho jsem odolával, ale postupem mě to ůplně rozštíplo... Je to vážně událost a absolutní tv pecka... HBO BRAVÍSIMO!!!! 100% ()

BruceW

Celosvětový fenomén, který už pár let nabírá na stále větších obrátkách. Lidé šílí z překvapivých zvratů a krutých vražd oblíbených postav, vzdáleně si pak každý sám pro sebe nutně redefinuje role těch dobrých a špatných. Celý příběh od Zdi až po Quarth ale začíná u knižní série z dílny G. R. R. Martina. A je to právě úzký soulad s knihou, který dává seriálu Game of Thrones tu pravou šťávu, neboť pouze v knihách Písně ledu a ohně se zrcadlí skutečný mnohovrstevnatý svět s bezpočtem zápletek, inteligentními dialogy, promyšleným dějovým vývojem a úžasnou vedlejší bohatostí. A díky tomu, že právě sám velký spisovatel úzce spolupracuje na přípravě seriálu, ten je a vždy bude nejvěrnějším rytířem chránícím obsah literárních stránek. Ano, někde je toho o dost méně, jinde zase o něco více, ale jednoduše to vždy klape dohromady, a pouze proto je Game of Thrones takovým šílenstvím. ()

Looka

50% První sérií jsem se spíš pronudil, abych zjistil co je na tom fenoménu tak zajímavého. A musím říct, že jsem to nezjistil a pokračovat nebudu. Proč točí toto, když existuje nespočet vypjatějších a hlavně reálných historických momentů? ()

Brodyman

Je mi jasný, že za pouhé tři hvězdičky dostane pořádnej rage, ale já si prostě nemůžu pomoct. Dokoukal jsem dvě série a nevidim důvod proč se nutit dokoukat třetí. Neni na tomhle seriálu nic, co by mě nadchlo a zatím jsem měl pocit, že nebýt četných erotickýho scén a násilí, tak by o seriál nikdo ani nezakopl. EDIT (6.7.2016) Po dokoukání zbylých řad musím uznat jak jsem se zmílil. Děj konečně přebral prim a ze GoT se pro mě stal velmi oblíbeným seriálem. ()

comicsJan

Narozdíl od dalších filmově zpracovaných fantasy románů se seriál drží své knižní předlohy a velice věrně vystihuje atmosféru jednotlivých kralovství a osobnosti postav a až na pár drobných nesrovnalostí se režie do děje nesnaží nějak zasahovat zkracovat děj nebo vynechavat jednotlive scény. První série má ode mě 100% a jediné co mi scházelo byl nějaky ten výraznější střet(když nepočítám Neda s Jaimem). Druhá série za celkový děj 80% ale jelikož poslední 3 díly byly opravdu skvělé( za nejlepší považují 7 díl kde se střetne Stannis s Tyrionem, který nahradi zbabělého Joffreyho v čele vojska.) 3. Série 90% hlavně i za omezení sexu v celé sérii. Nejoblíbenější postavy. 1. Série - Eddard 2. Série - Tyrion, Arya a Jon 3. Série - Tyrion, Daenerys, Arya a Jon 4. Série Jon, Tyrion, Arya a 5. Série Jon, Tyrion, Daenerys. ()

brabbik

Tolikrát jsem neuposlechl přátele, když mi říkali, jak suprový je tento seriál. Znal jsem jen tu epickou úvodní znělku. Po prvním díle jsem tomuto fenoménu propadl. Nejlepší ze všech fantasy prostředí, co jsem potkal. Velký dojem na mne udělala i reálnost příběhu, především skutečnost, že hlavní hrdina nežije věčně, násilí z dob rytířů a všude kolem jen korupce, zvrhlost a tahání ''špíny'' na lidi, které chcete potopit. Rozhodně hodlám přečíst všechny z knih, i když nejsem čtivý typ. Doporučit můžu každému, kdo snese trochu krve a sexu. ()

PaRi odpad!

Svět se zbláznil, jestliže to je 8. nejúspěšnější seriál. Tolik věcí z opravdové historie nebylo zpracováno a tady se můžou diváci zbláznit nad totální americkou příšerností! No vlastně se hodnocení ani nedivím. O seriálovém obecenstvu si myslím své a tímhle hodnocením mi jen dosvědčuje, že se nepletu. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci