Status: Nežádoucí (TV seriál)

Burn Notice

Agent

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007 - 2013, 78 h 49 min (Minutáž: 111x43 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Jeffrey Donovan, Gabrielle Anwar, Bruce Campbell, Sharon Gless, Coby Bell, Paul Tei, Seth Peterson, Lauren Stamile, Jack Coleman, Marc Macaulay, Tricia Helfer, Jere Burns, Robert Wisdom, Alona Tal, Alex Carter, David Fickas, John C. McGinley, John Pyper-Ferguson, Tim Matheson, Chris Vance, Sonja Sohn, Stephen Martines, Michael Shanks, Otto Sanchez, Audrey Landers, Gary Weeks, Ben Shenkman, Jay Karnes, Richard Kind, Garret Dillahunt, Kristanna Loken, Zabryna Guevara, Jennifer Taylor, Ray Wise, David Zayas, Lucy Lawless, Mark Pellegrino, Kelvin Yu, Antoni Corone, Richard Schiff, Maya Stange, Nicholle Tom, Jeffrey Johnson, Bruce Blauer, Johnny Messner, Laurence Mason, Max Martini, Patrick Fischler, James C. Burns, Erick Avari, Kevin Alejandro, Jacqueline Piñol, Patrick Fabian, Michael Naughton, Assaf Cohen, Cindy Pickett, Stefen Laurantz, David Fine, Andrew Divoff, Emily Baldoni, Larry Miller, Cindy Taylor, Brett Cullen, Oded Fehr, Marshall Manesh, Tim Ware, Chris Ellis, Basil Wallace, Moon Bloodgood, Carlos Bernard, Rodney Rowland, Debi Mazar, Holt McCallany, Katherine LaNasa, Rey Hernandez, Susie Abromeit, Eric Lange, Dina Meyer, Daniel Franzese, Michael B. Jordan, Callie Thorne, Navi Rawat, Lorena Segura York, Brice Beckham, Jeff Chase, Clayne Crawford, Paul Wight, John Ross Bowie, Aviva Baumann, James Ransone, Tina Casciani, Jeff Kober, Dylan Baker, David Dayan Fisher, Bobby Dodge, Marcus Chong, Jay Harrington, Dimitri Diatchenko, Castulo Guerra, Tyne Daly, Michael Jacques, David Yuzuk, Rebecca Lowman, Maurice Compte, Michael T. Weiss, Buddy Dolan, J.C. MacKenzie, Joe Hursley, Anthony Starke, James Black, Rus Blackwell, Tom Nowicki, Luis Da Silva Jr., Natalie Dreyfuss, Luke Albright, Matt Lauria, Christina Moore, Wade Williams, Darryl Baldwin, André Holland, Alex Livinalli, Han Soto, Guri Weinberg, P.J. Byrne, Antonio Jaramillo, Gideon Emery, Serafin Falcon, José Zúñiga, Patrick Michael Buckley, Alex Castro, David Barry Gray, R.D. Call, Aniela McGuinness, Mario Nalini, Taylor Tunes, Aubrey Peeples, Hemky Madera, Luis Antonio Ramos, Brad Henson, Kai Lennox, Timothy V. Murphy, Spencer Garrett, Todd Stashwick, Jocko Sims, Timothy Brennen, Ravil Isjanov, Marla Sokoloff, Simon Kassianides, Steven W. Bailey, Ana Layevska, Eric Bivens-Bush, Carla Gallo, Adam Fortner, Josie Davis, Jean Louisa Kelly, Darby Stanchfield, Ansley Gordon, Lance Tafelski, Pedro Moreno, Brian Letscher, Tom Stedham, Sammy Sheik, Amy Pietz, Laura Regan, Erin Beute, Katie Barberi, Michael Beasley, Jose Miguel Vasquez, Kristof Konrad, Beth Curry, Jimena Hoyos, Andrew Sensenig, Mandy June Turpin, Joe Hess, Todd Allen Durkin, Keith Diamond, Todd Cahoon, Chris Payne Gilbert, Andy Mackenzie, Stephen Brevig, Jalen James Acosta, Tom Gallop, Eric Aragon, Carlos Guerrero, Enrique Herrera, Abigail Kuklis, Garrett Kruithof, Tony Perez, Henri Lubatti, Joel Swetow, David Meunier, Chance Kelly, Rhea Seehorn, Ron Yuan, Jay R. Ferguson, Hank Stone, Owen Harn, Jeremy Palko, Matt Winston, Kiki Harris, Peter J. Lucas, Scott Michael Campbell, Joey Naber, Adrian Pasdar, Derek Roberts, Philip Anthony-Rodriguez, James Martin Kelly, Manuel Uriza, Byron Mann, William Haze, Michael O'Keefe, Ricky Wayne, Paul Gutrecht, Hakim Callender, Emmett Hunter, Gonzalo Menendez, Jeffrey Vincent Parise, Greg Sproles, Michael Gregory, Jannette Sepwa, Tim Powell, Graham Shiels, Larry Clarke, Alon Aboutboul, Rob Benedict, Matt Nix, Richard Haylor, Marina Benedict, Marcos A. Ferraez, Roger J. Timber, Dan Martin, China Chow, Greg Pitts, Sheaun McKinney, Stewart J. Zully, Danny Machado, Keith Hudson, Roy Lynam, Idalis DeLeón, Sope Aluko, Keith C. Wade, Chris Conner, Daniel Gerroll, Dedee Pfeiffer, Ilia Volok, Esai Morales, Steven Bauer, Arye Gross, Raw Leiba, Robin Givens, Aaron McPherson, Method Man, Silas Weir Mitchell, Zachery Ty Bryan, Guillaume Campanacci, John Allen Nelson, Stacy Haiduk, Matthew Humphreys, Sticky Fingaz, Joel Gretsch, M.C. Gainey, Mark Sheppard, Clarence Williams III, John Mahoney, Brian Van Holt, Nicholas Turturro, Erik Palladino, Michael Weston, Igor Žižikin, Nicholas Lea, Paul Blackthorne, Jude Ciccolella, Jacob Vargas, Danny Trejo, Erik King, Dash Mihok, Carlos Gómez, Jonathan LaPaglia, Al Sapienza, Michael Ironside, Rich Sommer, Andrew Bryniarski, Nestor Serrano, Max Perlich, Frank Whaley, Clayton Rohner, Benito Martinez, Rhys Coiro, Justina Machado, Meta Golding, Alan Dale, John Doman, Burt Reynolds, Yancey Arias, Steven Culp, Jon Seda, Robert Patrick, Jamison Jones, Michael Rooker, Danny Pino, Dennie Gordon, Roberto Escobar, Michael Jace, Chuck Ardezzone, Leo Fitzpatrick, Alexie Gilmore, Raphael Sbarge, Grant Show, Brian Tee, Todd Jensen, John Ales, Charlie Weber, Michael Aronov, Michele Nordin, W. Earl Brown, Ben Watkins, Gavin Rossdale, Patrick Bauchau, James Frain, Andrew Howard, Charisma Carpenter, Garret Dillahunt (a.z.), Grant Show (a.z.), Tricia Helfer (a.z.), John Mahoney (a.z.), Robert Wisdom (a.z.), Ian Anthony Dale, Indigo, Rick Gomez, Jonathan Adams, Mark Ivanir, Ravi Kapoor, Gregg Henry, Dean Cain, Eric Roberts, Taryn Manning, Anthony Ruivivar, Faran Tahir, Dominic Rains, Peggy Sheffield, Rick D. Wasserman, William Mapother, Brando Eaton, Richard Burgi, Brian White, Angélica Celaya, Ric Reitz, Kenny Johnson, Chad L. Coleman, Rodrigo De la Rosa, Owen Miller, Patton Oswalt, Kevin McNally, Patrick Kilpatrick, Brett Rice, Lochlyn Munro, René Lavan, Nick E. Tarabay, Paul Hipp, Ricardo Chavira, JB Blanc, Julio Oscar Mechoso, Jordan Belfi, Charles Mesure, Tim Griffin, Michael Reilly Burke, Peter Mensah, Gildart Jackson, Michael Reilly Burke (a.z.), Sebastian Roché, Amaury Nolasco, Jesse Borrego, Tyrees Allen, Alan Ruck, Blake Adams, Tyrees Allen (a.z.), Brian Scannell, Daniel DiMaggio, Raymond Forchion, V.J. Foster, Charles Harrelson, Yamil Piedra, Kane Schirmer, Frank Licari

Váhal jsem mezi 3 a 4*, ale nakonec dám tři (a imaginární půlku k tomu). Poměrně zajímavý koncept ne vlastní vinou bývalého špiona, který se snaží, aby ho vyškrtli z black listu. Narozdíl od Bonda, který na většinu problémů reaguje vytažením zbraně a odpálením výbušnin, řeší problémy hlavou a přípravou (a při tom nějak vytáhne zbraně a odpálí výbušniny). Jediná věc, která mi vyloženě vadí, je neustálé předhazování divákovi, že jde o špionský seriál, kdy hlavní hrdina uvádí komentáře svých akcí a plánů stylem "Když jste špion,..."(19.5.2010)

úžasný seriál pro začínající špiony plný skvělých hlášek, napínavých situací a sedících rolí.. já osobně se dívám v angličitně a líbí se mi, jak Michael mění přízvuky - skvělé na procvičení angličtiny.. Co se týče hudby, tak je spíše k doplnění v pozadí, není příliš výrazná a spíše splývá, rozhodně nezaujme. Jsem v páté řadě (v této době poslední) a říkám si, že už se začínají hodně opakovat při plnění úkolů, a zapomenutý chlápek z organizace, co Michaela odepsala? Už trochu moc.. Myslím, že je načase říct tomuto seriálu sbohem, a najít si jiné role. (musím uznat, že po tolika shlédnutých dílech se mi Jeffrey Donovan začal celkem líbit, a to mě ze začátku příliš neoslovoval :D :)) )(12.6.2012)

__Burn Notice: 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,242,740 //počet predaných kusov 35,517 ║ __Burn Notice: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,835,938 //počet predaných kusov 57,391║ __Burn Notice: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,541,094 //počet predaných kusov 79,434 (18.1.2011)

Atraktivní prostředí slunného Miami se snoubí ruku v ruce se zábavnými postavami. Bývalému agentovi CIA, který je šikovný bezmála jako legendární MacGyver, pomáhá vznětlivá bývalá (na jak dlouho?) přítelkyně a kámoš z oboru s tváří Bruce Campbella. Pátrání po tom, kdo ho vyhodil z agentury, si hlavní hrdina zpříjemňuje prací neoficiálního soukromého vyšetřovatele. Zábavná akce je příjemným odreagováním.(25.12.2009)

Nemohu souhlasit s kolegou fmashem. Postavy tohoto seriálu jsou velice sympatické. Copak jde považovat Bruce Campbella v roli postaršího vysloužilce NAVY SEAL nyní vydíraným FBI za nesympatickou postavu? Vždyť je to vlastně nejlepší vedlejší postava současné televizní tvorby! A to jsem se ještě nedostal k dvěma hlavním představitelům tohoto akčně dramatického seriálu. A vůbec. Burn Notice je špičkový agentský seriál, který nemá takříkajíc chybu. A nebál bych se přidělat kolonku Komediální.(20.7.2011)

• - Veškeré natáčení probíhá v Miami na Floridě. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve 4. epizodě 5. série s názvem „Relativita triviálních rozhodnutí“ domluvil Barry (Paul Tei) Michaelovi (Jeffrey Donovan) klienta, jímž byl Barryho bratr Paul (John Ross Bowie). Právě John Ross Bowie má v seriálu Teorie velkého třesku (od r. 2007) jméno Barry. (coffeeblack)

• - Příběh seriálu má svůj skutečný původ. Námět na scénář pochází od bývalého agenta Michaela Wilsona, který vyhledal tvůrce Matta Nixe, jemuž svůj příběh vylíčil. Reálný předobraz existuje i pro postavy Fiony nebo Sama. (prokda)