Status: Nežádoucí (TV seriál)

Burn Notice

Agent

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007 - 2013, 78 h 49 min (Minutáž: 111x43 min)

Jeffrey Donovan, Gabrielle Anwar, Bruce Campbell, Sharon Gless, Coby Bell, Ray Wise, David Zayas, Seth Peterson, Paul Tei, Lucy Lawless, Mark Pellegrino, Tricia Helfer, Kelvin Yu, Antoni Corone, Richard Schiff, Maya Stange, Nicholle Tom, Jeffrey Johnson, Bruce Blauer, Johnny Messner, Laurence Mason, Max Martini, Patrick Fischler, James C. Burns, Erick Avari, Kevin Alejandro, Jacqueline Piñol, Patrick Fabian, Michael Naughton, Assaf Cohen, Cindy Pickett, Stefen Laurantz, David Fine, Andrew Divoff, Emily Baldoni, Larry Miller, Cindy Taylor, Brett Cullen, Oded Fehr, Marshall Manesh, Tim Ware, Chris Ellis, Basil Wallace, Moon Bloodgood, Audrey Landers, Carlos Bernard, Jay Karnes, Rodney Rowland, Debi Mazar, Holt McCallany, Katherine LaNasa, Rey Hernandez, Susie Abromeit, Eric Lange, Dina Meyer, Daniel Franzese, Michael B. Jordan, Callie Thorne, Ben Shenkman, Navi Rawat, Lorena Segura York, Brice Beckham, Jeff Chase, Clayne Crawford, Paul Wight, John Ross Bowie, Aviva Baumann, Gary Weeks, James Ransone, Tina Casciani, Jeff Kober, Dylan Baker, David Dayan Fisher, Bobby Dodge, Marcus Chong, Jay Harrington, Dimitri Diatchenko, Castulo Guerra, Tyne Daly, Michael Jacques, David Yuzuk, Rebecca Lowman, Maurice Compte, Michael T. Weiss, Kristanna Loken, Buddy Dolan, J.C. MacKenzie, Joe Hursley, Sonja Sohn, Anthony Starke, James Black, Rus Blackwell, Tom Nowicki, Luis Da Silva Jr., Natalie Dreyfuss, Luke Albright, Matt Lauria, Christina Moore, Wade Williams, Darryl Baldwin, André Holland, Alex Livinalli, John Pyper-Ferguson, Han Soto, Guri Weinberg, Michael Shanks, P.J. Byrne, Antonio Jaramillo, Gideon Emery, Serafin Falcon, José Zúñiga, Patrick Michael Buckley, Alex Castro, David Barry Gray, R.D. Call, Aniela McGuinness, Mario Nalini, Taylor Tunes, Aubrey Peeples, Hemky Madera, Luis Antonio Ramos, Brad Henson, Kai Lennox, Timothy V. Murphy, Spencer Garrett, Todd Stashwick, Jocko Sims, Timothy Brennen, Ravil Isjanov, Marla Sokoloff, Simon Kassianides, Steven W. Bailey, Ana Layevska, Eric Bivens-Bush, Otto Sanchez, Lauren Stamile, Carla Gallo, Adam Fortner, Josie Davis, Jean Louisa Kelly, Darby Stanchfield, Ansley Gordon, Lance Tafelski, Stephen Martines, Pedro Moreno, Brian Letscher, Alona Tal, Zabryna Guevara, Tom Stedham, Sammy Sheik, Amy Pietz, Laura Regan, Erin Beute, Katie Barberi, Michael Beasley, Jose Miguel Vasquez, Kristof Konrad, Chris Vance, Beth Curry, David Fickas, Jimena Hoyos, Andrew Sensenig, Mandy June Turpin, Joe Hess, Todd Allen Durkin, Marc Macaulay, Keith Diamond, Todd Cahoon, Chris Payne Gilbert, Andy Mackenzie, Stephen Brevig, Jalen James Acosta, Tom Gallop, Eric Aragon, Carlos Guerrero, Enrique Herrera, Abigail Kuklis, Garrett Kruithof, Tony Perez, Henri Lubatti, Joel Swetow, David Meunier, Chance Kelly, Rhea Seehorn, Ron Yuan, Jay R. Ferguson, Hank Stone, Owen Harn, Jeremy Palko, Matt Winston, Kiki Harris, Peter J. Lucas, Scott Michael Campbell, Joey Naber, Adrian Pasdar, Derek Roberts, Philip Anthony-Rodriguez, James Martin Kelly, Manuel Uriza, Byron Mann, William Haze, Michael O'Keefe, Ricky Wayne, Paul Gutrecht, Hakim Callender, Garret Dillahunt, Emmett Hunter, Gonzalo Menendez, Jeffrey Vincent Parise, Greg Sproles, Michael Gregory, Jannette Sepwa, Tim Powell, Graham Shiels, Larry Clarke, Alon Aboutboul, Rob Benedict, Matt Nix, Richard Haylor, Marina Benedict, Marcos A. Ferraez, Roger J. Timber, Dan Martin, China Chow, Greg Pitts

Skvely akcne komedialny serial, az na poslednu seriu, ktora ma uplne znechutila. Pre mna nepochopitelne tvorcovia zmenili zaner, vyhodili humor a snazili sa z toho urobit seriozny akcny serial s dôrazom na dramu, kedy dokonca nechali zomriet jednu z hlavnych postav. Fuck. To mi k predoslym seriam vôbec nesedelo.(12.8.2014)

• Radiq

Celkem průměrnej seriálek, kterej ale má pár vychytávek v podobě špionskejch lstí a taktik a podomácky vyrobenejch hračiček. Co díl, to případ, aspoň většinou, takže nic převratnýho. Někdy je to dost nereálné tím, jak jim jejich plán nakonec dycky dobře dopadne a padouši jsou ostří jenom na oko. Obzvlášť neuvěřitelná je postava Michaelovy ex-přítelkyně Fiony, kterou nezajímá skoro nic jinýho, než zbraně, a taky se tak furt chová. Taky tam postrádám trochu víc krve, protože místo aby se střílelo do lidí, tak se střílí dycky někam vedle nich a udělá to jiskry (jsem si říkal, že to už je jak v nějakým Walkerovi texas rangerovi). Taky chybí, asi kvůli rozpočtu, ídry po kulkách. No rozhodně to má potenciál, kterýmu ale předpovídám sestupnou tendenci, takže po první sérii prevenčně dávám jenom dvě... Sestupná tendence se nepotvrdila, ale ani mi z toho nějak netvrdne. Nepovažuju to za špatnej seriál, protože mě to baví. Akorát se to furt dá poměrně předpovídat. Furt je tam málo zabíjení a furt je to takový nijaký, jak když si pochčijete boty. Nepočitám se zlepšením, ale divat se na to budu zatim dál. Třetí sérka třeba ukáže víc... Neukázala. Jede to pořád po těch stejnejch kolejích a ty končí na jejich začátku. Objeví se tam dycky sem tam nějaká nová zajímavá postava, ale nic vyloženě jinýho. Každopádně čtvrtá sérka čeká... A ta bude doufám poslední. Vyústilo to v celkem dobré zakončení a myslim, že další pokračování by už ztratilo smysl. Celkově je čtvrtá série poměrně dobrá, akorát tam chybí opět ta krev, lepší výbuchy a víc drsnosti. Ničím to už moc nepřekvapí. Ale jo, je to holt oddychovej seriálek, kterej je ideální na dny po prokalenejch nocích... Série 5 znamená sraní do vlastnío záho(v)nu. Ničím se to neodlišuje od předchozích dílů, je to furt konstantní jak hukot mrtvýho srdce, nic se od toho už ani nedá čekat, kromě toho, co se dá čekat. Taky ty rozumy, co Michael sype při každé akci, už lezou na mozek. Už jenom čekám, až tam bude něco jako "Když potřebujete srát, není důležité, kolik toho vyserete, ale jestli si zvednete hajzlovej poklop a namíříte prdel otvorem ve správném směru. Hovno pak nemá jinou možnost, než se vydat směrem, který jste mu nachystali." Už ani ten Sam Axe není, co bejval, a to mám Bruce Campbella mezi svejma oblíbenejma. Mám chuť hodnocení snížit, ale jenom jednu hvězdu si to zas nezaslouží...(28.8.2010)

I těch posledních několik natahovacích serií bylo skvělou podívanou, tedy přesněji řečeno, byli lepší než prostředek. Každopádně dobrý seriál. Ale ten konec... předposlední díl vzbudil očekávání kvalitního a origiálního zakončení série, což se ovšam nestalo a místo toho jsme dostali konec v podobě patetické klišé kraviny, která nejenže nedává smysl sama o sobě, ale ještě navíc rozvrací charakter hlavnío hrdiny (spoiler: který v klidu zabíjí nové kamaradíčky, kůli kterým zabil Simona) a tím celý seriál. Samozřejmě, finále má své světlé momenty, ale přebíjí je hořká pachuť cakánců z toho, kam se seriál díky konci propadl....(3.6.2011)

Zfilmované Grand Theft Auto bez kradení aut, ale se strašným šarmem všeho a všech zúčastněných. Michael Westen je prostě novodobý Sonny Crockett a každý si přeje být jak on - bydlet v plechovce, cpát se jogurty, mít za kamaráda Bruce Campbella, být génius v psychologii, improvizaci, technice všeho druhu, házení akcentů, nemyslitelných nápadech, jak vyvolat v nepřátelích reakci, kterou by nikdy neudělali. Všechno toto a mnohem více je v každém díle, které jsou tak nacpané příběhem, zvraty a nápady, že většina amerických detektivnějších seriálků může jen tiše respektovat Michaela, chránitele utiskovaných, bezmocných, falešně obviněných nebo zadlužených klientů.(30.3.2009)

úžasný seriál pro začínající špiony plný skvělých hlášek, napínavých situací a sedících rolí.. já osobně se dívám v angličitně a líbí se mi, jak Michael mění přízvuky - skvělé na procvičení angličtiny.. Co se týče hudby, tak je spíše k doplnění v pozadí, není příliš výrazná a spíše splývá, rozhodně nezaujme. Jsem v páté řadě (v této době poslední) a říkám si, že už se začínají hodně opakovat při plnění úkolů, a zapomenutý chlápek z organizace, co Michaela odepsala? Už trochu moc.. Myslím, že je načase říct tomuto seriálu sbohem, a najít si jiné role. (musím uznat, že po tolika shlédnutých dílech se mi Jeffrey Donovan začal celkem líbit, a to mě ze začátku příliš neoslovoval :D :)) )(12.6.2012)

• - Příběh seriálu má svůj skutečný původ. Námět na scénář pochází od bývalého agenta Michaela Wilsona, který vyhledal režiséra Matta Nixe, jemuž svůj příběh vylíčil. Reálný předobraz existuje i pro postavy Fiony nebo Sama. (prokda)

• - Veškeré natáčení probíhá v Miami na Floridě. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve 4. epizodě 5. série s názvem „Relativita triviálních rozhodnutí“ domluvil Barry (Paul Tei) Michaelovi (Jeffrey Donovan) klienta, jímž byl Barryho bratr Paul (John Ross Bowie). Právě John Ross Bowie má v seriálu Teorie velkého třesku (od r. 2007) jméno Barry. (coffeeblack)