Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

RobbieM@N

Opravdu mi připadá, že Game of Thrones ztrácí na atmosféričnosti s všudypřítomnými teplejšími barvami, dokuď se děj odehrává ve Winterfell, digitální kamera vůbec nevadí, mrazivá atmosféra je cítit dostatečně, ale jakmile se pozornost přesune do krajin s vyšší teplotou, Game of Thrones působí více lacině a uměle než atmosféricky. Digitální kamera má své pro a proti. Jinak Sean Bean si krade většinu hereckého prostoru (očekávaně), překvapivě však i Coster-Waldau působí nesmírně výrazně a jako menší záporák je fantastický. ()

RoninNiro

Zatiaľ som sa dostal len k prvému dielu, o ktorom dúfam, že je predzvesťou niečoho veľkolepého. Seriál sa má od čoho odraziť, svoj potenciál však dávkuje citlivo a šetrne a dá sa prepokladať, že s dalšími dielmi bude zvyšovať grády. Tvorcovia urobili dobre, keď vsadili na výborného Seana Beana, ktorý sa na rytiera jednoducho hodí (LOTR, Black Death). Lord Stark má 4roch synov a jedného bastarda (nemanželského syna) a dve dcéry. Časť príbehu sa bude točiť práve okolo jeho rodiny, zvyšok bude utržkovito rozhádzaný medzi ostatné kráľovstvá a svet za stenou, ktorá chráni kráľovstvá pred temnými silami. Rasy sú prirovnateľné k stredovekým kmeňom, severania, barabari a vzdelaní imperátori. Na svoje si prídu aj milovníci fantasy, nadrozmerný zlovlk či dračie vajcia sú predzvesťou niečoho väčšieho. Hňed prvý diel otvorí v divákovi desiatky otázok a túžbu dozvedieť sa viac. Samotný začiatok s tak trochu hororovou scénou naznačil, že seriál si pojde tvrdo za svojím, bez ohľadu na to, či nejakého puritána bude poburovať všadeprítomná sexualita, ktorá síce zatiaľ hrala prím, no celkovému dojmu to nijak neuškodilo. Však uvidíme kam sa to poberie v dalších častiach. Ak sa tam bude bojovat aspoň z polovice toľko, koľko sa v prvej časti súložilo, bude to fes dobrý seriál.... ()

jafuska

prozatím hodnotím po pvním díle, a pomalu se dostávám do děje,a možná dám i časem o jednu hvězdičku více, už bylo na čase aby přišel dobrý seriál,který má dobrou úroven ()

MyrnaAlec

Když jsem 2 roky prodávala v nejmenovaném SF knihkupectví , nikdy by mě nenapadlo, že se budu zajímat o sérii "Písně ohně a ledu". No a je to tu ! Po prvních 5ti dílech jsem přečetla první knihu a těším se na další. Warum ? Jak se to mohlo stát ? Mno, Sean Bean již dlouho patří mezi mé oblíbence , a tady opět dokázal, že dokáže utáhnout hlavní postavu svým charismatem. /on, ne Viggo měl být Aragornem/ K tomu přidejme velkorysou výpravu, dobré obsazení ve VŠECH rolích a komponenty : sex/násilí/intriky a je dobojováno. Velké a příjemné překvapení. ()

Vämpiriüs

Naprostá pecka, byl jsem hodně zvědav o čem to bude a velmi mne potěšil děj i celkový pohled na tento seriál. Poslední dobou je to snad jediný nejpovedenější seriálek. ()

mchlumak

Hodnocení po prvních 5 dílech. Konečně pořádná, epická, hardcore fantasy, bez příkras a vznešenosti. Děj je velmi spletitý, každou chvíli se divák dozvídá nové a nové informace a napětí se stupňuje do poslední minuty dílu, která vás vždy navnadí na díl další. Propletenost mi připomíná Dunu: "Úskoky v úskocích jiný úskoků." Změna hodnocení po shlédnutí druhé série o jednu hvězdu dolů. ()

nmarca

S hodnocením jsem čekala až na konec první série, neboť rozjezd byl skutečně pozvolný a pro člověka nedotčeného literární předlohou trochu zdlouhavý. Ale po několika dílech představujících expozici ságy jsem byla zcela vtažena do děje, uchvácena dokonale ztvárněnými složitými lidskými charaktery, zaskočena zvraty děje i vývojem postav. Krásná výprava (samozřejmě, je to televizní seriál, kde chybí bombastické komparsy, ale o to vetší pečlivost je věnována detailům, například kostýmům a rekvizitám), monumentální hudba (zejména pod titulky), krásné herecké výkony převážně neznámých herců. Poslední záběr byl famózní, k nepřečkání do dalších dílů! Doufám, že další série přijde co nejdříve! ()

zly.dvojce

Jako cloveka, ktery cetl uvodni dve knizky G.R.R Martinovi sagy mne Hra o truny v produkci HBO zaujala uz ve chvili, kdy se zacal serial pripravovat. A nejde se neobavat, ze naky vizualni noshled zprasi Vami vybudovanou predstavu takoveho komplexniho sveta, jakym Sedm kralovstvi urcite je, kor kdyz jste se jeste nedostali k tomu, precist zbyle dily serie. Nicmene po prvni serii mohu rici ze jsou me obavy zazehnany a naopak jsem fascinovan citlivosti s jakou se HBO predlohy chopilo. Tohle panove, bude jeste sakra velka jizda! Karty jsou rozdany a my se muzeme jen tesit na dalsi serii a ja se konecne vrhnout na zbytek serie knizni. ()

Mr.Roman

Nádhera, ku ktorej asi ani nemám čo dodať, snáď len, že čakanie na druhú sériu bude nekonečné a do zoznamu obľúbených hercov postupuje jeden menší vzrastom, obrovský charizmou. ()

Křepi

Hromada postav, každý pletichaří proti někomu jinému. Velké rody bojující o moc, žoldáci bojující pro peníze, seveřani pro čest, Staré křivdy, nové křivdy, slíbená manželství, královo parchanti, armáda barbarů za oceánem, neschopný král, potomci draků, zlovlci, staré lásky, boj o moc, manipulátoři v pozadí, královský spratek a tajemný nepřítel na Zdí. A ještě mnohem víc. Slint slint, co víc si přát. Jen škoda, že nebyly peníze na velké bitvy. A moje nejoblíbenější postava? Tyrion Lannister! ()

Sutiman

Po prve sérii: celý čas príjemné 4 / 5 ( predsa len tých dialógov, akokoľvek bravúrnych, bolo občas priveľa ), ale záverečná časť a jej samotný koniec to vyhnali na 5 / 5. ()

MeatFly_cz

Hra o trůny, mě hned ze začátku nedostala do kolen, to ne. První díl byl sice dobrý, ale celkově rozjezd seriálu se mi zdál docela utahaný. Zpočátku mi taky dělalo docela problém se orientovat v jednotlivých postavách spousta jmen, ale postupem času se to dá v klidu zvládnout. Onen pomyslný zlom u mě nastal někde od 4. epizody, kdy jsem celý seriál začal hltat a každou novou epizodou seriál zrál jako víno. Finální epizoda byla pak naprosto fantastická a člověka hrozně zamrzí, že musí čekat než vznikne druhá série. Hra o trůny je navíc zase něco co tady dlouho nebylo, když vezmu v potaz neskutečné množství kriminálek, nebo stále se množící "upíří seriály" tak tu máme najednou Hru o trůny, který působí jako velmi příjemná a vítaná změna. Na závěr , uděluji absolutní hodnocení, tady ani nelze uvažovat o ničem jiném, jedná se o velmi kvalitní/dospělou/drsnou fantasy na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Jen je obrovská škoda, že si budeme muset počkat nějakou dobu na sérii č.2 naštěstí nám HBO zkrátí čas a čekání tím, že nám naservíruje další řadu True Blood. ()

DJ Kritik

Už ukážky ma nenechali v kľude a tak som netrpezlivo čakal až skončí celá prvá séria. Rád si totižto pozerám všetky diely naraz respektívne v čo najkratšom odstupe. A tu je práve zádrhel. Táto séria nie je ukončená a je len úvodom ďalších dielov. Áno bol som rozladený, ale teším sa že začne druhá, pretože toto je konečne fantasy, ktorá mi tu už dlho chýbala. Krásne scenérie, vystavaný príbeh, mystické postavy doplnené výborným strihom a dobrou podfarbenou hudbou. A dokonca i postav liliputa tu má skutočne dôstojnú úlohu. Vtiahnutie do deja: ***** Fantasy: **** Akčnosť: **** ()

Lumpus

Tak nevím podle mě je tento seriál - zbytečně zdlouhavý, prvoplánový - erotické scény, zbytečně přebujelé přehnané konflikty. Spousty klišé. Tak a teď mě kamenujte. ()

Murphy123

Seriál je perfektní...četl jsem kompletní ságu a velice mile mne překvapilo jak věrně to je zpracované dle knižní předlohy. Sága má tuším 8 knih, a hra o trůny byli první dvě knihy čemuž odpovídalo těchto deset dílů jež jsem viděl. Tedy další dvě knihy byli pod názvem "Střet králů"....máme se na co těšit, bude-li seriálové pokráčování ve stejné formě, jako první série. Nemůžu nic vytknout. Šestá série byla naprosto brilantní. Je krásné jak se karta obrací.... ()

Brka

Tento seriál je jednoducho úžasný. Prvá časť ma chytila a seriál ma už potom až do konca nepustil. Je to strhujúce a napínavé. Čakala som trochu viac fantasy prvkov, čo by ma potešilo, ale vôbec mi nevadí, že sa tvorcovia viac zamerali na postavy a ich vzájomné vzťahy. Posledná časť bola pre mňa absolútne dokonalá, pri niektorých momentoch som nedokázala ani dýchať. Mrzia ma iba dve veci, záver deviatej časti a fakt, že až rok musím čakať. ()

vaclaw

Má vroucná přání byla vyslyšena. Geniální dílo, syrové, rozporuplné... Výborné prostředí a svět, velmi zajímavé postavy a zajímavý a na fantasy dost originální příběh jsou deviza, díky kterým mě tohle dílo maximálně dostalo. Navíc tvůrci výborně zvládli převod rozmanitých prostředí z papíru na film a celé to působí věrohodně a ne uměle a lacině, jak se v podobných případech často stává. Podtrženo a sečteno jeden z nejlepších seriálů poslední doby. ()

LucTheGreat

Well, well, well... 10 dílů po 60 minutách, to dává dohromady 600 minut, což je 10 hodin. Lze tedy předpokládat, že spousta místních nadšenců zvládla celou sérii během jediného dne. Mně se to nepovedlo, možná proto, že nejsem nadšenec, možná proto, že občas potřebuji i jíst a masturbovat. Kdo ví... Každopádně mě Hra o trůny od prvního dílu chytla za prdel a už nepustila. A dnes si říkám 'proč vlastně'? Během oněch 10 hodin se toho mnoho neodehraje, sice zjistíme, kdo je kdo, ale koho to zajímá, že jo? Lidé chtějí vidět, že se něco děje, že někdo umírá násilnou smrtí, že ňáky boreček bohapustě mrdá svou ségru (a to bez kondomu, bacha na to)! A lidé z HBO to moc dobře vědí!! Takže v každém dílu spatříme alespoň jeden odhalený (ať už ženský nebo mužský) prs a alespoň jednu osobu, která během vyhrazených 60 minut přijde o ňákou část svého těla, kterou dříve k něčemu používala. To zabere asi 2 minuty, další 3 patří titulkům... No, a zbývajících 55 minut se pak tlachá a tlachá... A vzhledem k tomu, že toho taky více nakecám, než vykonám, jsem byl nadmíru spokojen... 5* PS V každém z dílů se na plátně vždy objeví i nějaké to zvířátko, takže je seriál vhodný i pro malé děti. ()

kubas369

Vyjmečná knižní předloha vyjmečný seriál a zas v tom má prsty HBO. Druhá serie je snad ještě lepší než ta první čemuž se docela divím protože ta první byla dokonalá. Ale stejně knížka je knižka právě chroupu Hostinu pro vrány takže nerušit. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci