Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

alfadur

Neuveriteľné... Úplne ma tento seriál dostal ani chvíľu som sa nenudil od perfektnej výpravy po neskutočné vyprávanie celého príbehu a držania sa knižnej predlohy. Jedným slovom Masterpiece! ()

Riddler

Áno, veľmi dobré. Mňa najviac prekvapili detaily akými sú zobrazené či už bojové scény (áno, krvi je dosť) a aj tie erotické. Jednoducho povedané, je to taký ľudský pohľad na ľudí so všetkou ich krásou aj ohavnosťou v tej dobe. No a o deji tu už asi bolo napísané dosť. Nemal by som problém pozrieť všetky časti za jeden deň. Každý diel je plný napätia ale zároveň nevyzradí ani zďaleka všetko, takže sa neviete dočkať ďalšieho :-) ()

Unr3aI

Lepsi serial som snad este nevidel a to mozem povedat, ze som ich uz videl hodne. Jednoznacne unikat svojho druhu, ziadne podobne fantasy s tak spletitym dejom este neudrzalo moju pozornost tak dokonale. Ked som si pozrel prve 3 casti, nevedel som sa odlepit a ked som dopozeral prvu seriu, hned som chcel pokracovanie. Kedze som necital knihy tesim sa na pokracovanie o to viac. Uz aby sme to tu mali. Winter is coming! ()

danooo84

Jednoducho úžasné..Všetkých 10 časti som pozrel za dva resp. poslednú som pozrel na tretí deň čo sa u mňa stáva veľmi málo. Na toľko ma Game of thrones zaujal že už sa teším na ďalšiu sériu a dúfam že bude čoskoro... Druhá séria za nami a ja chcem už vidieť tú tretiu....posledná časť druhej série nás trošku navnadila a čiastočne poodhalila, čo sa bude diať v tretej sérii a zároveň zhrnula dej okolo jednotlivých hlavných postáv a na čo sa najviac teším je asi útok mŕtvych na severnú stenu a Jona Sneha, krásnu Daenerys, trpaslíka Tyriona, Brana, Aryu a všetkých ostatných...postava ktorá ma zaujala a prekvapila v predposlednej časti a som zvedavý ako ďalej a či bude do deja zasahovať je Joffreyho sluha spomínaný ako ohař brat Georga Clagena... 3.séria...: perfektné natočená, kopec zvratov, veľa nových postáv...Trošku ma zarazila predposledná časť, ale fanúšik som naďalej a už aby sme komentovali sériu..:D ()

Anatar

Rozhodně jeden z nejlepších seriálů vůbec a v žánru jasná jednička. Skvělé je, že děj se vyvíjí neočekávaně a životem si opravdu nemůže být nikdo jistý. Tady není žádná hlavní "nesmrtelná" postava, což je super. První sérii jsem zhltla jako malinu a nemůžu se dočkat další. ()

Shaman::..

Musím přiznat, že nejsem žádným fanouškem fantasy. Ale Hra o trůny si mě prostě získala a smekám před ní. Intriky, dobrý scénář, charaktery postav, vše v rovině kvality HBO. Jako kdyby se spojil Řím a Tudorovci dohromady. Asi nejlepší dílo letošní tv-sezóny. ()

platzman

Sice ne zdaleka tak rozvláčné jako kniha, ale stále dost rozvláčné. Spousta zajímavých postav, (Tyrion, Tywin, Aria:) ), to ano, ale po deseti hodinách mít za sebou v podstatě jen "prequel", to není můj šálek kávy. Co mě rušilo možná i trochu víc, je podobnost s fantasy typu R.E Feist: Mág. Rušilo možná není to pravé slovo - spíše už jsem přehlcen. Možná bych ve svém věku toužit po něčem co tu ještě nebylo, nevím. Škoda, že když už HBO sahalo po fantasy ke zfilmování, nezvolilo třeba Zaklínače :) ()

pogoman77

Variace na anglické dějiny s fantasy prvky. Skvěle vykreslený svět pseudo středověku plného intrik, zrad, krvesmilstva,... Podlehl i seriálový ignorant jako jsem já. ()

fikee

Tezko rict. HBO rozhodne serialy umi a neboji se do latky vrazit tolik penez, kolik je potreba, aby vse vypadalo dobre. Jenze po Tudorovcich ci Rimu uz z toho kouka klasicky HBO recept na uspech: Jednu nebo dve filmove hvezdy, doplnit ansabl solidnimi televiznimi herci, trochu rozmazat charaktery, aby se malokdo jevil jako bily ci cerny a pridat trochu soku (explicitni sex, smrt dulezite postavy). Takze kdyz uz opadne prekvapeni z toho, ze serial muze dopadnout takhle dobre (prece jen uz to neni prvni dobry serial od HBO), dostavi se pocit, ze nektere veci mohli odsypat rychleji a ze z tehle kosti uz se jedna polivka uvarila. ()

Luciaaas2

Chci další díly, chci další díly :-) Hra o trůny mě naprosto dostala, ta temná atmosféra, vypilovaný scénář, tolik charakterních postav, intriky, zvraty . Prostě lahůdka a musím říci, že Momoa je v Trůnech lepší Barbar než v Conanovi :-) Je velká škoda, že se můsí počkat na druhou sérii nějaký čas, ale jak se říká ,, Kdo si počká, ten se dočká " ()

polono

Nejlepší seriál, co jsem kdy viděla ! Už od prvního dílu jsem věděla, že se mi ten seriál bude moc a moc líbit. Narazila jsem na něj náhodou na HBO a nemohla jsem z něho spustit oči ! Režie je perfekní a herecké výkony jsou excelentní, kamera byla tak neskutečně úžasná ! Tento seriál by si zasloužil OSCARA !!!! Moje nejoblíbenější postava je Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) a naopak neoblíbená postava je Joffrey Baratheon (Jack Gleeson). Moc se těšim na 2. serii !!! ()

Frenk9

Je vidět, ze HBO dělá momentálně jedny z nejlepších seriálů vůbec. Game of Thrones je strhující a hlavně baví. ()

endor_fina

Vůbec mě tento seriál nezaujal. Mám za sebou čtyři dlouhé díly a stále se nic neděje... Kde mohl tento výtvor obdržet tolik procent? ()

Ounak

Skvělý fantasy seriál kterému naprosto nic nechybí. Hltal jsem díl za dílem a nyní očekávám každý díl s maximální natěšeností. 1 série - 100 % 2 série - 95 % 3 série - 60 % ()

hiroito

Od prvního až do posledního dílu má tento seriál úžasnou atmosféru. Každý fanoušek fantasy filmů/seriálů si musí při tomto dílku přijít na své. Jsem rád, že HBO produkce jde cestou takto náročných seriálů, protože když je něco dobré, dá se na to dívat i 600 minut:-). V neposlední řade jsem doslova nadšen hereckým výkonem Jasona Momoa, těším se na jeho další herecké výkony. ()

Saprofag

Pro mě velmi slabé tři! Nechtějte po mě abych se rozepisoval, jinak budu ještě víc ubírat. Jen za velmi málo plusů, jako je třeba zajímavá postava trpaslíka, dávám tři. Jinak spousta mínusů, jako třeba: každou chvíli jsem měl neodbytný pocit, že sleduju nějaký laciný televizní seriál; dost často se nedělo opravdu nic!!!, některá místa nudy vyplňovaly velmi samoúčelné nasilné nebo erotické scény, které nebavily. Dodíval jsem se už trochu ze setrvačnosti a trochu abych se nedíval zbytečně, chtěl jsem vědět taky, jak to dopadne. No a čeho jsem se dočkal? Pche. Jestli to měla být příprava teprve před velkým finále, tak trvala moc dlouho. POZOR SPOILER: myslel jsem, že druhá strana "brány", která byla pro namlsání na začátku, se ukáže mnohem častěji, ale nečekal jsem, že už vůbec! To mě vyloženě nakrklo. Mimo tohoto momentu, totiž Hra o trůny není vůbec žádné fantasy!Konec SPOILERU. Části, kde se objevovala Khaleesi a její srdceryvný osud a bla bla bla, mimo posledního dílu, kde se něco konečně stalo, byli normální telenovela! Omlouvám se všem, kterých jsem se dotkl svou kritikou, ale jinak to prostě nešlo! Rozepsal jsem se až moc a opravdu, když jsem si to tak zpětně připoměl, musím jít s hodnocením dolů. Takže nakonec dvojka a ještě má dost odřené uši! ()

breebee

Jelikož jsem byla informovaná od spousty lidí o tom, že je Hra o Trůny dalším dokonalým výplodem HBO a seriály skutečně miluju, rozhodla jsem se, stáhnout si i GoT. Ze začátku jsem měla velký problém s počtem postav a vztahů mezi nimi a seriál mě nedokázal pořádně vtáhnout do děje, protože jsem ho zkrátka nechápala. Někde zhruba v polovině, když jsem už dokázala vnímat o co jde, se ale mi ale začalo GoT pořádně dostávat pod kůži. Teď už mám za sebou celou sérii a zabíjí mě představa, že musím čekat rok na další. Nakonec to tedy schrnu do jedné věty. Seriál je to skvělý, ale abyste se do něj vžili, musíte ho bedlivě sledovat. 5 hvězd, jedna jenom za Jona Snowa :D Pár týdnů po konci 3. série je čas na její zhodnocení a ještě druhé. Druhá série: Mě skutečně moc bavila, moje oblíbenost se přenesla z Jona Snowa na gay dvojici Loras&Renly. Druhý díl jsem dokonce přečetla, takže můžu kladně ohodnotit jak přesná byla adaptace. Druhá série se mi líbila snad ještě víc, než první, bála jsem se zejména 5tého dílu (poor renly) ale i ten jsem přežila. Třetí série byla kapku slabší, zejména první díly, kdy jsem čekala, že se to rozjede a najednou půlka série odehraná. Hodně jsem si oblíbila Daenerys, začínám jí asi nejvíc fandit. Kromě toho samozřejmě stálice po všechny série Tyrion, naopak Loras u mě klesl tak nízko, že už to víc nejde, nechápu, proč ho museli takhle zkazit, v knížce takový není. Margaery se mi líbí, je to taková středověká bitch a bitches má každý rád (babka Tyrell je nepřekonatelná). Jon a Ygritte mě neskutečně štvali, Starkovic rodina rozesetá po celé planetě mě taky moc nebrala, ale bloody wedding asi z mysli jen tak nedostanu (po smrti Robba už opravdu nezůstal nikdo sexy) - tak, to bylo nechtěné zhrnutí postav a napíšu zase za rok :D ()

SunnyMan

Zpočátku to vypadá na tradiční HBO koktejl ( 1/3 zmagořilý scénárista, 1/3 kvalitní režie a 1/3 porno - kvůli sledovanosti ) ....ale po pár dílech to najde samo sebe, a ze Hry o trůny se stává velmi příjemná podívaná, kterou osobně musím pochválit i za minimum pseudo-epických scén ( známé třeba z až přiteplené opery Návrat krále, kde snad ani nic jiného než elfí kvíkot a boje hordy proti hordě nebylo ).....Velmi sympatický seriál, už se těším na další nášup ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci