Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

dyjaska

První díly strhující, postupně čím dál tím víc ukecané a ukecané... Rozehrávka slibovala zajímavou psychologii postav, zůstalo však jen u toho. Závěrečná scéna první série je už vysloveně parodická. ()

DelMann2

První série jednoznačně lepší, jak druhá, uvidíme u třetí. Celkově to vyznívá dobře a vzhledem k tomu, že show je ojedinělá (žádný jiný dobrý fantasy nelítá) je to celkem pamlsek pro oči někoho, kdo fantasy, jako filmový žánr, má rád. Tyrion samozřejmě nejlepší, co si budeme povídat, ale v druhé sezóně, kde dostal slovo i Tywin a ta malá, oblíbil jsem si i jeho. ()

Zizou_

Vynikající fantastické drama. Dokonale prokreslené postavy. Nejlepší seriál současné televizní tvorby (po Breaking Bad nejlepší vůbec). 1. série: 100 %, 2. série: 90 %, 3. série: 100 %. | Čtvrtá řada nabídla skvělý začátek (obzvlášť epizoda 2 - masterpiece (co taky čekat jiného, když se scénáře zhostí samotný George R. R. Martin)) a skvělý konec (epizody 9, 10 - (skoro) masterpiece), ty "prostřední" epizody byly trochu slabší (4, 5). Celkově ale nekonzistentnost oproti třetí řadě. 90 %. | 5. série: Snad nejlepší sézona jakéhokoliv seriálu, který byl kdy natočen. Absolutní masterpiece. 100 %. ()

Terman

Geniální seriál, skvělé postavy i herecké výkony (především Halfman - Peter Dinklage). Už se nemůžu dočkat třetí série! ()

iL3gAl

První díly seriálu jsem skoro ani nevnímal a věřím, že to tak je i u mnohých kteří očekávali seriál plný krve, bitev a všelijakých středověkých povyražení. Ti kteří to očekávají, ti jsou zklamaní. Jenže když s postupem času tomu začnete věnovat zaslouženou pozornost tak vás seriál vtáhne do děje a budete opravdu potěšeni. Navíc i na bitvy se dostane. HBO už prostě beru jako jistotu. Umí si vybrat zajímavý námět a umí ho i výborně zpracovat. Jediné mínus je doba čekání na novou sérii. P.S.: Nemohl jsem se dočkat takže jsem už dočetl tanec s draky :) ()

KREI

Seriál který dosud nepříliš známou knižní sérii vytáhl do neuvěřitelných výšin. Po Římu a Tudorovcích na nás HBO útočí potřetí a jak se říká, do třetice všeho dobrého, na seriálu jsou vidět zkušenosti z předešlých dvou seriálů které jsou zde zúročeny na maximální úrovni. Je zde vidět že i s malým rozpočtem na nafilmovat 10h geniálního fantasy, i přesto že jde o seriál tak se snaží scenériemi, akcemi a efekty vyrovnat těm nejlepším velkofilmům ve svém žánru a zatraceně dobře se mu to daří. Můžete zde vidět obrovské pevnosti, armády ale i kouzla, na druhou stranu zde máte komorní scény které sou skvěle zahrané a napínavé že se u nich určitě nebudete nudit a budete si na stěně dělat zářezy při čekání na další díl. Seriál ukazuje fantasy v jeho syrové podobě, magie je zde na pozadí avšak přesto je jeho nedílnou součástí, nikdy zde nemůžete předpokládat že tušíte co se stane protože seriál vám v tu ránu ukáže že se mýlíte, hlavy hlavních hrdinů zde padají mrknutím oka a dobro a zlo zde můžete jen těžko rozeznávat a je jen na vás určit si tu "dobrou" stranu. Všechny díly navíc doplňuje skvělá hudba která je velice chytlavá a dá se přehrávat pořád dokola. Tudíž pro mě velice příjemné překvapení a nepěkná závislost, seriál který se určitě vyplatí jednou týdně sledovat namísto ulice nebo ordinace. Hodnocení: 90% ***** DODATEK1: Po přečtení knihy(první sem viděl seriál až pak četl) musím říct že absolutně nechápu na co si čtenáři stěžují, je to jedna z nejpřesněji zfilmovaných knih jakou sem kdy viděl. V podstatě nic po zhlédnutí seroše mě v knize nepřekvapilo až sem kroutil hlavou jak sou nekteré situace do puntíku totožné s knihou. Dokonce mi přišel na mysl pán prstenů nebo hobbit, na hobbita to asi nemá ,zas tolik to vyždímané není, ale co se týče třeba pána prstenů tak si myslím že seriál ždíme knihu mnohem víc než pán prstenů. Jediný problém který zde může být že u lidí kteří první četli a pak sledovali seroš, se seriál neshoduje s jejich představami které si vytvořili při čtení ale to neni chyba knihy ani seriálu. ()

111a111

S01 100% Mimo technickej a príbehovej dokonalosti, ktorú tu všetci (ale odôvodnene) ospevujú, ma najviac zaujali tie komplexné, prepracované, zložité, nejednoznačné a nepredvídatelné postavy, ktoré sú tak uveriteľné... Niekde sa nájde seriál so super detailnou postavou, ale tu sú ich desiatky!! No som nadšený, v tomto prekonali aj Band of Brothers. S02 95% Všetky kvality si seriál udržal, ale rozohrali si dej na príliš mnohých frontoch, a aj keď vidno, že pre to robia maximum, nedarí sa im udržať tak strhujúce tempo deja, na aké som si zvykol v 1. sérii. S03 100% ... just ... wow ... ()

cajda77

Těžko hodnotit seriál po prvním díle, ale musím uznat, že tento se HBO povedl. Vypadá velmi nadějně, doufám, že bude ve stejném duchu také pokračovat ... ADD: Ve výsledku neuvěřitelně vtáhl do děje, že jsem dokonce začal po nocích číst Martinovy veleromány, díly s velkým přesahem. Seriál, na kterém se Martin rovněž podílí, patří k tomu vůbec nejlepšímu ve své kategorii. Opomenout ani nemohu skvělé efekty! ()

TripleDouble

Jednomu pánovi se nelíbilo žít ve světě plném klišé, kde dobro nakonec vždy zvítězí a tak se rozhodl všem fanouškům fantazy vytvořit idilický svět. Westeros (Ano jsou tu údajně ještě tři další kontinenty ale who gives a fuck), zprvu velmi příjemné středověké místo bez všech těch elfů a monster. Bílí chodci a draci jsou přece jenom dávnou minulostí. Veškerý klid a idylku naruší až náhlá smrt krále, který to všechno tak tak držel po hromadě. Svět tak upadne do obří drtičky intrik, vzpour, vražd a válek, kde jedinou hodnotu má moc a zlato a vám zůstanou jen oči pro pláč. Což je vlastně strašně super! 1. série - 10/10 2. série - 9/10 3. série - 10/10 4. série - 9.5/10 ()

M4rtin

Asi jsem nekde v NDR udelal chybu, ale prijde mi to po peti dilech jako serial nic moc, totalne line se to tahne, ze clovek furt kouka na hodiny, kdy uz ten dil sakra skonci. Jak to muze mit takovy hodnoceni? Zcela to odpovida HBO, dokazu si predstavit, ze to v nedeli v 20h pobezi na CT1 a sebehne se u toho cela rodina. ()

babuška

Mám přečteno vše co zatím vyšlo a jsem zvědav jak se s tím autoři popasují dál. Zatím moc dobrý. A od šestý sárie se to začíná prokurvinovat, sedmá je děs a osmá to celý posrala a hlavně ten poslední díl ()

Nemesis

Silné 3 hviezdy. K tomuto seriálu sa musím vždy doslova dokopať, aby som pozrel ďalší diel, ale nikdy to neoľutujem. Je to pre mňa záhadou, lebo je to nesporne veľmi kvalitný seriál. Možno je tou vatou ktorej je tam dosť, ktorá síce nenudí, ale nie je ani príťažlivá. Takže teraz za tri, časom ak ma to chytí zvýšim hodnotenie. Takmer po roku sa pomaly dostávam na koniec 1. série. Škoda. ()

Spike86

Drsný seriál bez servítek. Skvělé herecké výkony (škoda, že Sean Bean tam nevydržel dlouho), hudba a velkolepá středověko-fantasy výprava. Ze začátku, tak první 2 díly mě to ještě moc nebralo - mnoho postav a nebyl jsem vtažen do děje, ale poté jsem to již hltal a byl zvědavý, co bude dál. Díly rozhodně nenudí, i přes svojí hodinovou délku. Opravdu unikátní seriál. 90% ()

Atho

1. Série - 95% 2. Série - 75% Uvidíme, co přinese serie 3., ale již teď mohu s klidem říct, že se dostane na úroveň 1. série. Knihy mám přečtené a je pravda že v té druhé toho moc akčního nebylo, zatímco v té 3. je toho více než dost. Zatím tedy nějakých 85%. ()

Insomnia.k

Prestože tomuto kolosálnímu serialu, všichni holdují já sem jiného názoru. Samozřejmě zpracování serialu, efekty, interiery a exteriery jsou skvělé a určitě nestálo málo peněz ale přesto si myslím že je to moc přehnané. Ani příběh, který sem během shlédnutí 1. serie vůbec nepochopil jelikož se mi ztratil pod všemi nesmyslnými monology, stále novými postavami, a utahaným dějem. Fanoušci tohoto serialu mi prominou ale jediné co mi z tohoto serialu utkvělo v paměti bylo: kecání, sex (s neuvěřitelně vyspělými pohlavými) a eště jednou kecání ()

bSaR

První série mě zprvu nalákala, následně získala a její zakončení bylo skvělým vyvrcholením. Druhá řada je však dle mého názoru ještě lepší. Minimálně v ohledu fantaskních prvků. Zakončení řady dává tušit rozjezd pořádné fantasy. Do jisté míry mi děj připomíná Dragon Age, a to je jenom dobře. Mé nejoblíbenější dějové linie jsou s khaleesi, Johnem, Tirionem a Aryou. ()

mentos.

Ze začátku to bylo trošku nudnější. Délka jednoho dílu téměř 60 minut, což bylo mnohdy více než zdlouhavé. Asi kolem pátého dílu první série dostal seriál výborný spád a já od obrazovky nemohl ani na vteřinu odtrhnout oči. Oceňuji celkový příběh a skvělé promyšlení. Co mě ale mrzelo bylo to, že jsem se občas ztrácel ve jménech a párkrát jsem se fakt docela nudil. Jinak jde ale o výborný seriál. Za první sérii dávám zatím 4 hvězdy. Ještě nesmím zapomenout na pochvalu překrásné Emilie Clarke a dalších herců. ()

deac

Své hodnocení musím v tomto případě upřesnit. Týká se totiž pouze první série. Během druhé řady dílů mi nějak začal vadit přístup HBO ke knižní předloze. Takže zatímco mé nejbližší okolí očekává s napětím uvedení řady třetí, já kromě hnípání u plátna trávím večery četbou 5 dílu. A ačkoliv kmet R.R. Martin stejně jako i já leccos pamatuje, doufám že se ještě mohu na několik dalších dílů těšit. ()

haasha

***,5 hvězdičky. Někteří píší, že to je ukecané, já říkám, že proti knížce je to jen slabý odvar co se dialogů a celkově výpravnosti týká. Lepší než Hunger games, ale pořád je to jen výtah nejdůležitejších událostí + některé scény a postavy jsou přidané. Ehm. ()

Titi14

Nevšední a neotřelé, prostě skvělý seriál, na který divák nemůže být zvyklí. Winter is coming, white walker´s a jiné pojmy se nejednomu divákovi zaryjí do paměti. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci