Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

orionn

Nie som vôbec fanúšikom žánru fantasy, ale tento seriál ma dostal. Výborný príbeh, veľa postáv, výpravné jak sa patrí. Dokázal som v pohode pozrieť 5 častí hneď za sebou. Neviem sa dočkať tretej série. ()

malahradna

po prvom zhliadnutom diele som si povedal, okolo čoho je taký rozruch? nebavilo ma to, lenže niečo ma donútilo pozrieť si druhý, tretí diel a už som sa viezol na vlne Game of Thrones. A dodnes sa na nej veziem a musím povedať, že sa z toho vykľul jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. Je to dospelé a je to fantasy a momentálne asi to najlepšie z televíznej tvorby čo sa na trhu nájde ()

D.C.Striker

Tenhle serial je vyjímečný aspoň pro mě v tom kde si každý najde svoje oblíbence.Podobně jako v životě kdy vysloveně každej není zlý a taky každý není dobrý.V životě mám některý lidi rád a některý prostě nemusím.Ale to neznamená,že ten koho já nemusím tak,že ho jiní můžou naopak milovat.A to je to co se mi čím dál více líbí na tomhle serialu.Samozřejmě,že jsou tady postavy zastupujici "dobro" a "zlo" ale je jich pár.A právě pak nastupuje ten krásný um přenesení takového fantasy s prvky dnešní společenské doby.Průběhem serialu jsem si poupravil názor na některé postavy.Dokonce o kterých bych si na začátku nemyslel,že mě nějak zaujmou.Například Jaime Lannister a Tywin.A spoustu dalších mě velice mile překvapily.Krásně se mě líbí jakým průběhem dostává Daenerys Targaryen školu života.I to,že se nakonec zamilovala do Khala Droga ikdyž začátek by tomu tak nenasvědčoval.Zkrátka to co se opravdu děje.I to,že hlavní postava může snadno umřít. Intriky,syrovost,sex,násilí.Tak by měla v mých představách měla ta doba vypadat a HBO se stím krásně vypořádává. Už jenom za to jak se stim HBO pere a jaké to má výsledky dávám 5 hvězd.Za mě opravdu moc pěkná práce která,jenom doufám se nebude degradovat sama tím aby vtom viděla jenom zisk ale taky trochu vidět v tom dělat něco jinak i pro radost a vlastní potěšení být v něčem takovém zainteresován ať už jako divák nebo herec,komparzista atd... Oblíbené postavy : Daenerys Targaryen,Tywin Lannister,Tyrion Lannister,Jorah Andal,Lord Varys.A dodávám prozatím,protože se může stát,že po další serii na někoho změním názor. ()

Quizzie

Pátý nejlepší seriál všech dob? Vážně? Dívala jsem se na to stejné jako vy ostatní? Fantasy mám ráda, ale tento seriál mě velmi zklamal. Předvídatelné postavy, nepřirozené dialogy, patos a pozlátko. Svět plný krutých lidí a nechutného násilí. Laciné erotické scény, které jsou jen lapačem pubertální mládeže. Jak jinak vysvětlit, že v tom hrubém středověkém světě mají ženy pod špinavou sukní -všechno- hladce oholeno? Nuda. Jednu hvězdu dávám za Tyriona. Druhou za úvodní titulky. ()

The Count

Nebylo to špatné, ale v zásadě to nad vodou drží akorát několik postav, které dodávají dialogům správnou atmosféru a vyznění, jinak se prostě jenom čeká na strašlivou zimu, která je jinak na furt za velkou zdí, kde ale celkem úspěšně přežívá docela velká hrstka lidí, který ale tím, že žijí, tam kde žijí, musí být určitě špatný, všichni intrikují, nebo hájí čest a aby to nebylo málo, tak se pro jednodušší nátury šoupne jedna, dvě píchací scény - pro jistotu, když už by nezabrala rozmanitost národů a kostýmů, tak píchání zabere vždycky. Moc se mi líbí postavy Petera Dinklage a Maisie Williams, plus několik málo dalších. ()

Adom

Historicky prvý dramatický a nie komediálny seriál, ktorý ma naozaj zaujal. Celkovo je v ňom kvalitné spracovanie prostredia a aj efektov, čo je na seriál veľmi prekvapivé. Stretávame sa tu ale s problémom, tvorcovia musia tým pádom, aby sa udržala kvalita a atmosféra, stále preťahovať akčné scény. Takže ak si myslíte, že v ďalšom diele už naozaj dôjde k zvratu od ktorého sa chystá už od pár dielov predtým tak vás sklamem. Nakoniec sa však k tým scénkam dostanete ale stále musíme venovať pozornosť, že sa jedná o seriál a nie o 100 minútový film. Dúfam, že HBO dotiahne sériu do konca a ponúknu nám tak úplný príbeh. Dávam 95%. ()

kamilao

Konečně! Konečně seriál, který vás pohltí úplně vším. Děj seriálu je plný erotických a brutálních scén, které vás ale nijak neurazí. Propracovanost charakterů postav je perfektní. Musím také vypíchnout herecký výkon trpaslíka herce Petera Dinklage, protože je bezchybný. Je to první trpasličí muž, který mne uchvátil. Osudy hlavních hrdinů jsou místy šokující až děsivé. Rozhodně tento seriál stojí za podívanou. ()

BigJohn02

Nesnáším kašpary, kteří hodnotí serii po odvysílání prvního dílu. Tak jsem si počkal - I. serie je skvělá, má opravdu tah na bránu, II. serie se občas táhne jak hlen. Takže (6+4)/2=5. //// Po sedmé serii mě to pořád baví, jsem docela zvědavej, jak se z těch průserů dostanou. Jestli se nakonec Daenerys a Jon vezmou, bude to nakonec jen trochu rozvláčná pohádka. Pokud na konci bude na trůnu Cersei, bude to tak, jak to bývá ve skutečnosti - největší svině zvítězí. Největší pecka by byla, kdyby si Jamie vzal Brianne a usedl na železný trůn. A ještě je tady varianta, že všichni zařvou a konečně přijde zima, kterou slibují od první serie a nikde nebude ani živáčka - to by byl ale pěknej ojeb na diváka, který to sleduje tolik let... //// Tak nám to skončilo... Tahle poslední série se rozhodně netáhla, naopak chvílemi to skákalo jako kamzík na horách. Jon zabil Daenerys a bum, jsme v amfiteátru, kam se sjeli vládci ze všech končin sedmi království. Kolik času uběhlo? Dva měsíce? Tyriona přivedou jako vězně, on si vezme slovo a navrhne Brana za krále. A ostatní? Tak jo. A posledního draka vyřešili taky originálně: Víte někdo něco o Dragonovi? Ne, proč? Tenhle uspěchaný konec nebyl důstojným vyvrcholením tak dlouhého epického seriálu s tolika postavami a osudy. Nicméně, petici podepisovat nebudu, autoři mají právo seriál ukončit jak chtějí. I když mě finále neuchvátilo, z pětky neslevím. ()

AlicaFox

aj ked som knihu necitala a jej skalni fanusikovia zrejme nebudu so mnou suhlasit, tak ten to serial je od A po Z super.. este nikdy sa mi nestalo ze by som na daky serial cakala do polnoci kym sa objavi jeho dalsia cast na nete :D ()

Bald

Co na to říct? Naprosto nic, protože bych jakýmkoliv komentářem tuhle fantasy nádheru zprznil a já jsem napnutej jak guma od tepláku v očekávání 3. série. Bohužel to nevydržím a běžím do knihkupectví. Vivat fantasy, vivat Hra o trůny. ()

p.hubicka

Miluju tenhle seriál tělem i duší!!! Opravdu pecka! Ale má u mě jedno obrovské mínus, že zabili Khala :( :D Ne opravdu je oč stát, herecké obsazení je výborné, děj vás prostě vtáhne a nepustí a budete se na další díl těšít jako blázen, přemýšlet co a jak bude a pak si gratulovat protože jste uhodli... paráda! jedním slovem paráda!!! ()

panter666

Nemá cenu nic psát o dvou předchozích řadách. Teď běží třetí a můžu říct (i když pořád zbývají dva díly), že je povedená, ale už teď se těším na čtvrtou a to si budu muset víc jak rok počkat. No co se dá dělat. ()

HowHighest

Druhá série je nepatrně slabší než první(stejně jako v knižní předloze), nicméně celkově tento počin si nemohu vynachválit. Dávám plných 5*(98%) a už se moc těším na třetí sérii, která je z knížek podle mně nej. Myslím, že se máme na co těšit. ()

odvar

Úžasný od začátku do konce. hudba krásně dokresluje atmosféru. Na knížku to sice nemá, ale to snad žádná adaptace. HBO se zase jednou vytáhla. Momentálně asi bezkonkurenční seriál. ()

CyWilly

Postavy, které musíte milovat (nebo nenávidět, tak jako já tu nesnesitelnou Lady Stark), děj, který je o něčem a nedovolí vám zvednout se od obrazovky, i když jsou tři ráno, vy musíte za pár hodiny do práce a navíc jste už před třemi díly řekli, že tohle je definitivně poslední, skvělá výprava a hodně uvěřitelné kulisy, výtečná předloha (doporučuju nejdřív číst a potom koukat)...nevím co ještě dodat. Snad jenom: "Tyrion na hrad! Vlastně na všechny hrady! Miluju tě prcku..." P.s.: Vlastně jednu hrubou kritiku bych měl: Tak sakra kde je ta třetí série!!! ...a člověk říká... 5.8.13. - Ještě jednou musím doporučit si to celý nejdřív přečíst. Nebo jako já, zkouknout serii, pak si to přečíst, a pak jí zkouknout znovu...spoustu věcí v seriálu pochopíte až po přečtení knihy...jako třeba až díky knize jsem pochopil, jak to vlastně bylo v Šeptajícím lese...a to je ostatně taky část, která mě děsně nasrala...takhle odfláknout tak nádhernou příležitost pro pěknou bitvu...ale nic to nemění na tom, že Hra o trůny je prostě geniální.... EDIT 28.6.16. - Desátý díl šesté serie je takový hukot, že poprvé lituju, že CSFD nemá víc hvězdiček. Za mě nejlepší díl ze všech. Jenom ten konec je k nasrání... takže papa v dubnu 2017... ()

RajmikCZ

All shits happens in central city. Naprosto geniální zobrazení středověkého nahánění, vraždění, svádění a podobných trapných činností. HBO nám zprostředkovala nadlevelovou jízdu ze severu až po jih, od zimy až do tepla, přes hustě zarostlé krajiny plné kdovíjakého odporného stvoření, je jenom škoda, že tato luxusní strmá jízda je zpomalována politickou fraškou, která jí dost ubližuje co do dějového kontextu, tak hlavně vzhledového a upíjí dost na čase diváka, který stále a stále touží po více akcí, jimž tento kolos začal. Tedy shrnutě: Zaplatíte si vcelku levný ticket na projížďku nové zrekonstruované horské dráhy, která nabízí jenom to nejlepší a tedy i to nejlepší očekáváte, chcete víc a víc spádů, spirál a různých extrémních částí, na začátků jsou jenom spády vedoucí do spirál a tak a tak to pokračuje až najednou je mírný spád, který ne a ne přestat - vy navyklí na strmou jízdu plnou dobrodružství najednou něco postrádáte. Přesně takhle tento seriál působí na diváky, extrémní část je 1.řada - mírný pád bez jakýchkoliv zábavných, akčních částí je 2.řada.. Jenom doufám, že do třetí řady tvůrci opět přídají ()

FanOfMovies

Jednoznačně jeden z nejlepších seriálů. Stále vás nutí se na něj dívat. Skvělé celkové zpracování, skvělí herci a ani špetka klišé. Takhle má vypadat seriál! V poslední době lze v mnoha seriálech očekávat, co se stane, ale to se tady zkrátka nemůže stát a věřím, že nikdy nestane... Winter is Coming... Again... ()

HectorHagman

bohužel sem nejdříve četl a až potom viděl......kde se tam sakra vzali ty homoušove???? sakra 5.tej dil třetí řady za mnou a mam chuť napalit odpad treti kniha byla rozhodne tím nejlepším ale serial se s tim nak neumí poprat pět dílu a v poctatě o ničem.....plus nejhorsi sěrmířskej souboj všech dob mezi Jaime Lanisterem a Brien. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci