Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Hanys_

Po 8 letech a sériích konec. Přelomová záležitost co se týče tv tvorby. Herecky a hlavně řemeslně špička, která tu už tak vysokou laťku quality tv posouvala s každou sérií výš a výš. Taky se sice nevyhnula slabším sériím (za mě asi 3.,5 a 8.), ale jako celek je tohle nehorázná a hlavně výborná kultovka. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. ()

eagle-eye

Jsem rád, že s dobrými seriály to poslední dobou není tak špatné. Sotva jsem dokoukal Gallacticu, říkal jsem si, že mě dlouho asi už nic nezaujme, ale kde se vzal tu se vzal tento seriál, který si nezadá ve výpravnosti troufám si říct s LOTRem. Skvělému Seanu "Boromiru" Beanovi zde zdatně sekundují jak známí herci, tak i neokoukané tváře, všichni typově skvěle vybráni do mýtického světa... V podstatě nemám co vytknout, poutavý děj (asi se jednou pustím do knížky), souboje, tajemno, sex, násilí, všeho dost a přitom vkusně a poctivě namícháno... ()

ruhebitte2010

Trošku zvláštní mix. Nemohu říct, že bych se při prvním díle nudil, ale tak trošku mi přijde, že HBO = samoúčelná přehlídka sexu, ale co, dav si to asi žádá. Edit: po 10 dílech musím uznat, že jsem se bavil, snad až na jeden díl, myslím 4. Děj pomalu, ale jistě graduje, něco je předvídatelné, ale stojí to za to, snad bude další série také skvělá. Edit2: Tak 2.série výborná, ale 3. už hooodně pomalá, místy až nudná. Škoda. ()

Orthank

Po prvej sérii skôr sklamanie než prekvapenie či heroické slintanie nad originalitou. More zbytočných nahotiniek a oplzlých dialógov degraduje úroveň fantasy žánru na pusté prepašovanie vlastného skazeného sveta do novovytvoreného prostredia a mytológie. Mimochodom spomínaná mytológia (o ktorej sa neustále len hovorí), vymyslená krajina a vynikajúca monumentálna hudba spolu s úvodnou znelkou sú asi to jediné, čo je na Game of Thrones fantasy. Postavy sú možno originálne a dajme tomu nepredvídateľné, no tak silne prekombinované, že v závere mi bolo úplne jedno kto, kde a ako zomrel. Niekto chcel možno perfektné charaktery a fantasy udalosť roka, ale ak chce niekto šikovné postavy a prepracovaný nadprirodzený príbeh, prečo u všetkých západozemských bohov vytiahnu v závere prekvapenie (a ešte sa s ním chvália), ktoré je každému jasné už od prvej epizódy? Uznávam, že sa jedná o najvychytanejší televízny projekt vôbec, ale to tak maximálne v technických kategóriách. Trošku menej otrepaných intríg a nudných politických "žvástov" ako z telenovely, viac nadprirodzených prvkov s väčším množstvom cool akcie (na ktorú tento seriál rozhodne mal) a jednalo by sa o prvotriednu záležitosť, aká nebola vidieť na televíznych obrazovkách už nejaký ten rok - ak vôbec niekedy bola. Takto mi je akurát jedno, čo bude ďalej, pretože jediná rozumná postava je v podstate von z hry. Okrem toho, ak je filmová podoba knihy (kedy sa prevažne škrtá) do siedmej epizódy len sama voda, netuším, čo čakať od knižnej predlohy. ()

Dixiee

Za dva dny jsem stihla shlídnout všechny díly. Konečně nějaká surová fantasy, žádná pohádka pro děti. Teď už jen netrpělivě vyčávám, až dotočí druhou sérii a doufám, že snad udrží laťku stejně vysoko. Předlohu neznám, ale mám sto chutí se sebrat a vypravit se do knihkupectví. I to už by o kvalitě tohoto seriálu mohlo něco vypovídat. ()

Tessie

A už je to zase tady. Další seriál, se kterým si raději nic nezačínejte, pokud nemáte rádi neúplné konce. Ne, neúplné konce nestačí. To, co předvedly trůny v posledním dílu, mne opravdu naštvalo. Rozjely se všechny dějové linie, a teď jako musím čekat, než si umíní za rok pustit další sérii. Ale zkusím tedy rozebrat všechno ostatní. Výprava - awesome, hudba - awesome. Každá postava má něco do sebe. Buď ji máte rádi a fandíte jí nebo ji z duše nesnášíte a čekáte kdy bude zavražděna (mezitím ještě hádáte jakýmpak to bude způsobem). První dva díly jsem čekala co bude.. no a pak jsem viděla ostatní díly běhěm jednoho dne, tak si domyslete, do jaké míry jsem podlehla :) Seriál mi připomíná oblíbenou hru Age of Empires, kterou jsem moc ráda hrávala. Zkrátka tahle doba má něco do sebe. I přesto, že ji režiséři podali o něco více "detailněji" než v jiných dobových filmech. Ale nebýt tak dobře domyšlených charakterů jednotlivých postav, které nám moc šikovně předhazují, byl by to jen další zahrabaný průměrný seriál. ()

Gildor

Nejn dokonalá forma, jako v případě Říma, ale i skvělý obsah, který tady dlouhé časy chyběl.. Naprosto jedinečné a úchvatné, tolik tedy po zhlédnutí 3 dílů. A ty britské přízvuky! :) 95% EDIT: Totéž po první řadě :) ()

B4TM4N

Velmi ambivalentní série, ve které se tu ve více, tu v méně úspěšném poměru mísí kromobyčejně napínavý svět intrik, podlosti a zrady se samoúčelnou úchylností a brutalitou většiny scén. Proč alespoň jedna postava nemůže dokončit svoji dobře napsanou repliku bez toho, aniž by v pozadí došlo ke znásilnění/odhalení ohanbí 150kilového muže/dekapitaci/defekaci? Tohle je nějaké "nové a realistické pojetí fantasy"??? Ne, je to ověnčení zřejmě velmi solidní předlohy kupou rádobykontroverzních sraček. Nu, uvidíme, na kterou stranu se překlopí druhá série. V případě ještě větší lacinosti bude pro mě Game velmi, velmi Over. ()

Ripley

HODNOCENÍ 1.SÉRIE:Hned na úvod musím uznat,že se seriál povedl a také podotknout,že jsem nečetl knihu.Pravdou ovšem je,že po čtvrtém díle jsem měl tendence jej nedokoukat.Nejprve to špatné:Seriál je řazen do žánru fantasy avšak výrazné fantasy prvky jsou obsaženy pouze v prvním a posledním díle.První díl je velmi povedený a chytře natočen,aby nalákal diváky.I u mě se to povedlo,ale bohužel dále to šlo z kopce až do pátého dílu,kde se seriál konečně rozjel naplno.Do té doby šlo především jen o ateliérové žvatlání.Akce přišla až po čtyřech hodinách děje a to v pátém díle.Tvůrci nešetřili krví,brutalitou a nahotou...šetřili jinak.I přes to,že měl seriál navýšený rozpočet,je zde velmi málo triků a rozmáchlých scén ze kterých bych si sednul na prdel.Stále se vracíme na stejné především ateliérové lokace.CGI záběrů hradů a království je poskrovnu.A jediná důležitá bitva v celém seriálu se vychytrale prostě vůbec nenatočila.Tohle je prostě neduh seriálů.Nedostatek financí.Raději bych viděl tříhodinový velkofilm s vysokým rozpočtem,než koukat na seriál a vidět,kde se šetřilo.Ještě zmíním seriálovou "noční hlídku" a vůbec veškeré dění u "zdi".Tohle bylo utrpení.Teď to dobré:po shlédnutí celého seriálu musím uznat,že látka je to více než vyživná a jsem rád,že to bylo zpracováno alespoň jako seriál.Když začnu od začátku musím pochválit úvodní originální titulky podkreslené výborným hudebním motivem.To co zkazil Ramin Djawadi u Souboje Titánů napravuje tady.Hrady a království jsou dobře navržené a zpracované,ale jak už jsem psal,záběrů na ně je velmi málo.I interiéry se povedly,ikdyž je poznat,že jde o kulisy.Je zde mnoho dobrých dialogů,spousta intrik,zvratů a velký počet postav.Kdo má špatnou paměť na jména a nezná knihu bude občas zmaten(byl jsem to i já).A postavy jsou to velmi zajímavé.Především Eddard Stark(Sean Bean),Catelyn Stark(Michelle Fairley),Arya Stark(Maisie Williams),Tyrion Lannister(Peter Dinklage),Daenerys(Emilia Clarke).Poslední díl první série chytře nalákal na pokračování a já si ho i přes těch pár vítek nenechám ujít.//1.série:80%//2.série:90%//3.série:60%//4.série:90%.//5.série:70%. ()

CarlosX

Už si přesně nepamatuji, co mě přinutilo si před rokem pustit první díl Games of Thrones... ale díky za to! Moje dětská duše se znovu, od doby Pána prstenu, otevřela fantasy dokořán! Hlavních postav to má víc než celá armáda Williama Wallaceho:) Člověk, aby se orientoval, si pomalu musí kreslit na nástěnku rodokmeny Targarienu, Starku, Lannisteru, kteří mimochodem vždycky platí své dluhy... a když si je konečně nakreslí, a má pocit, že je konečně v obraze, tak pulka hlavních hrdinu zemře, a děj se plynule přenese na další syny, bratry, dcery, matky. Přesto všechno je to ale neuvěřitelně kompaktní. Vypíchl bych postavu Petera Dinglageho - zlatý globus si zasloužil jako nikdo, během každého dílu mu mám chuť dát high-five :) Včera jsem měl možnost vidět první díl 2. série - ale než jsem si po roce vzpomněl, kdo je kdo, tak naskočily závěrečné titulky:) Jedno je ale jasné - HBO dělá tento svět lepším, jeden projekt lepší než druhý...! ()

Burdock

Hrozná nuda. Akční to neni, bitev pomálu, takže aspoň z hlediska dialogů by to mohlo být dobré. Bohužel ale i ty koverzace jsou tu o ničem, všichni se snaží hláškovat a mluvit zastřeným hlasem, ale nic nakonec nesdělí. Celé díly je tam zvláštní napětí, jako že něco má přijít, něco se stát, ale pořád tomu něco chybí a nic se neděje. Navíc, většina herců je tak nějak nevýrazná, nezajímavá, krom asi 2-3 charakterů. Zkouknul jsem 4 díly a proklikal ostatní až do konce 1. série. Bohužel ani tam mě nic nezaujalo. Mimochodem, viděl jsem anglickou verzi; předpokládám, že tu s českým dabingem bych už nevydýchal vůbec :) Prostě seriál s velkým promem, ale nakonec nic moc. ()

Junglista

Chtěl sem si s hodnocením počkat, až dokoukám celou první sérii, ale už po třetím díle sem měl jasno. Už se dlouho nestalo, že by mě něco chytlo s takovou razancí, že bych se na pokračování díval klidně i ve svahilštině, jenom abych věděl co bude dál. Herecký výkony ani nemá cenu zmiňovat, každej perfektně odvádí svoji roli. Dějový zvraty vůbec nejsou předvídatelný, např. konec devátýho dílu mě docela odrovnal. A tak to má bejt. A asi nebudu jedinej, kdo má za nejoblíbenější postavu malého velkého muže Tyriona Lannistera, to je vážně borec :-) Nejlepší seriál z dílny HBO, kterej asi co do kvality překonanej nebude. A i když nejsem příznivec dabingu, tak tady se poved na jedničku. ()

Michalechal

Shlédnutí prvního dílu jsem dlouho odkládal a můžu jen konstatovat, že jsem se tím připravoval o naprosto nevšední zážitek. Hra o trůny je naprostou lahůdkou pro fanoušky fantasy, historie, bitev, LARPu a dřeváren :-) Nenapadá mě nic, co bych seriálu mohl vytknout, snad jen, že by mohlo být více dílů! :-))) ()

cab

První sezóna: 90%, druhá sezóna: 70%, třetí sezóna: 80%, čtvrtá sezóna: 90%, pátá sezóna: 85% ()

tereza_p

Hodnocení po dvou sériích - 1. série měla snad všechno, co člověk potřebuje ke štěstí, bez námahy mě vtáhla do děje a já se nemohla přestat dívat, prostě skvělé! ***** 2. série je na tom už o poznání hůř, přišla mi poměrně nudná, jakoby se tam skoro nic nedělo, i když možná se v předloze taky nic moc neděje a seriál za to prostě nemůže. *** Uvidíme, jaká bude další série. Já se budu do té doby snažit nezapomenout, kdo je kdo :). ()

Rapikk

Nejlepší seriál za poslední dobu. I když se první skutečné akce dočkáme až v pátém díle první série, nadšený pro věc jsem již byl od první minuty. Více než tucet zajímavých a originálních postav, záludné intriky, nečekané zvraty a neustálé očekávání, co bude následovat v příštích pěti minutách. Game of Thrones je jeden z důvodů, proč se vyplatí sledovat HBO. ()

Scevola

Neskotucny serial, ktory postupne odkryva sirku svojo zaberu. Take mnozstvo postav a dejovych linii tak to je az neuveritelne.Normalne by som sa najradsej vrhol na knizky (aby som bol popredu) ale viem ze potom by som si ten serial tak nevychutnal 9/10 ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci