Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

varac

Celkem rychle se vysoupal tento serial na zebricek mych nejoblibenejsich. Ac prvni serii jsem mel pocit, ze je to jeden velkej pilot dil, druha me potesila vice. V treti uz se snad konecne " od zdi do kings landing" :) ()

TheBlizard

První řada mne uchvátila, jako již dlouho žádný seriál. Zajímavé dějové linie, některé, rozvíjející se nezávisle na sobě byly fajn a svěží. Takhle to vydželo, až na pár nudnějších momentů do jejího konce, kdy jsem myslel, že mě snad skolí inkfart :-D ...Na ni letos navázala druhá. A děj se začal dost zadrhávat. Celková nudnost panuje mnohem častěji, než v první sérii člověk nechápe, kde vlastně ztratil ten svěží elán. Jakoby se smrtí Neda Starka zmizela celá lehkost a zajímavost seriálu. Naštěstí tato agónie a bezzubost některých dějových linií, o kterých jsem si myslel, že jsou s postupem času naprosto zbytečné, netrvala do nekonečna, díky bohu. Poslední díly byly tak dobré, a dohnaly vysoko nastavenou laťku první řady. první série 95%, druhá 75%. ()

Ounil19

Game of Thrones, byl u mě dlouho očekávaným seriálovím hitem, GoT mě opravdu dostal na kolena, návaznost a precisnost děje ale i postav mě uchvátil nemohl a ani teď nemůžu tento seriál nějak kritizovat. Seriál vás vtáhne do intrik a sporů mezi rody, někteří si nárokují železný trůn či pomstu. U mě rozhodně vítězí v I sérii: Ned Stark a vůbec celí rod Starků tak ale i skřet Tyrion Lannister ale i rozkošná Daenerys ale i povedený Khal Drogo. V druhé celkově vítězí Lannisteři v čele Tyriona a Cersey. Hodnocení. 1 SE:100%, 2 SE:95%. ()

El_Barto

Píseň ledu a ohně (což je správný název tohoto eposu) čtu a už teď to patří mezi mé nejoblíbenější knihy, stejně tak seriál. Je tam sice hodně postav a chvíli trvá než si člověk udělá pořádek v tom kdo je kdo, ale jakmile se to povede, je to ten neuvěřitelně strhující jak četba, tak podívaná (akorát český dabing je otřesný, Jaime vyslovovat Chajme? Ten kdo to překládal to neměl v hlavě v pořádku...) ()

Lazy87

Prvních 10 dílů jsem zvládl bez vážnější újmy na zdraví. Snad bych vytkl občasnou utahanost, kterou však dorovnají některé strhující momenty. Jen DOUFÁM, že ten seriál bude mít konec a nebudou ho natahovat do sraček. U mě první serka 80% // Druhá sétie se mi líbila víc než předchozí, možná proto, že poznávám kdo je vlastně kdo. Nejsympatičtější postavy jsou poločlověk, Mother of Dragon a ta malá. No furt mm krapet nedostatky, přesto je to návyková věc.//10 dílů čtvrté řady mám za sebou. Dívám se na to teď v angličtině s anglickýma titulkama, tak si raděj netroufám hodnotit. Přesto kvalita je stále zřejmá a postavy ubývají. ()

Gedrex

První epizoda: Hmmm, to nevypadá špatně. Druhá epizoda: začíná to být opravdu zajímavé. Třetí epizoda: jsem kompletně pohlcená dějem a vraždila bych za další díl hned po předchozím. Mnoho filmů a seriálů je důkazem, že i velmi kvalitní předloha se dá dokonale zprznit, to ale o Hře o trůny neplatí. Celkově se, i 2. série, seriál předlohy drží, alespoň v hlavních momentech. Režie, kamera, kostýmy, hudba... všechno to je perfektní a vyšperkované, celková atmosféra naprosto sedí. Co ale je na tom podle mě nejlepší, je výběr herců a jejich výkony. Nejvíc mě asi zaujali Lady Cathlyn a Tyrion Lannister. To je doslova koncert. Ani ostatní se ale nedrží příliš zpátky. Líbí se mi, že se tvůrci nebáli ani drsnějších scén. Atmosféra temného středověku se bez sexu a násilí neobejde a lidi vždycky byli ty nejhorší zvířata. Není tedy důvod si hrát na něco jiného. Tak jako tak to není podívaná pro děti. Ten seriál má ještě jednu úžasnou stránku, alespoň pro mě osobně. Vrátil mě ke čtení. Tak strašně mě to pohltilo, tak moc jsem se nemohla dočkat až se dozvím, jak to dopadne, že jsem se hned vrhla na předlohy a 3 z těch zatím 5ti šílených bichlí jsem zhltla za necelý měsíc. A světe div se, ani po přečtení předlohy nemám pocit, že bych další díly nepotřebovala vidět.(Taky by mě zajímalo, jak se tvůrci poperou s tím, co osud chystá Lady Cathlyn...) ()

borboleta

Už v pilotní díl mě beznadějně spolkl. Všechny dějové linie jsou zajímavé, i když každá jinak. Líbí se mi rozdílné charaktery jednotlivých rodů a království, typy postav a i herci, kteří je hrají (třeba takový Jack Gleeson jako Joffrey je tak nechutný, že si nedovedu představit, že tenhle herec by byl ve skutečnosti fajn kluk). Postav je tam však tolik, že někdy jsem měla chuť začít si kreslit rodokmeny a grafy abych si pamatovala, kdo je kdo, ale tak alespoň jsem nucena zůstávat ve střehu. Naštěstí každou chvíli někdo zemře, cením odvahu nechat zabít i toho, kdo se tváří jako hlavní kladná postava, což naznačuje, že pokud neznáme knižní předlohu (jako že já neznám), tak si nikdy nemůžeme být jisti, jak se děj bude vyvíjet. Nadchla mě samozřejmě výprava, která působí jako dělaná pro film a ne jenom pro seriál (když pomineme fakt, že o bitvách se jen mluví, ale nikde moc vidět nejsou, evidentně na to je financí málo, což ale chápu). HBO mě opět dostala, po shlédnutí dvou sérií zvyšuji své původní hodnocení na pět hvězdiček a přemýšlím, jak to vydržím čekat na třetí sérii ještě půl roku. ()

Masinfira

Opravdu dobrý seriál. Celou dobu je na co se dívat. Na druhou stranu jedna hvězdička přecejen chybí, jelikož je tam na mě (a často trochu bezdůvodně) trochu moc sexu a násilí. Také se objevuje byť v epizodních rolích velké množství postav, což nemusí být na škodu, ale tady mám pocit, že to ku prospěchu věci není. Ve chvíli, kdy má seriál 400 dílů, jsem ochoten se prvních 5 dílů rozkoukávat kdo je kdo, ale pokud jich má 10/série, tak je to dle mého názoru hodně času v poměru k celkové délce. Může to být ovšem věc názoru. ()

BMAXX

Konečně pořádný fantasy seriál! Je vidět, že se HBO pořádně pláclo přes kapsu. Herecké obsazení je na jedničku a hlavně mí oblíbení Lannisteři jsou fantasticky zahraní - trio Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau a Charles Dance (u kterého mi trošku vadilo, že jeho postava má mít holou hlavu a pořádné licousy hodné císaře Viléma, ale co... člověk nemůže mít všechno). Jsem velmi rád, že se seriál snaží držet knižní předlohy a že pan Martin aktivně pomáhá se scénářem, protože nacpat takové veledílo televizní obrazovku není jenom tak. Valar Morgulis! ()

derris

Výborné zpracování vynikající předlohy. HBO si pustila žilou a na jednotlivých dílech je to prostě vidět. Díky přesvědčivým hercům, kvalitní režii a bohaté výpravě, skvěle doplněné velkolepými kulisami, mám občas pocit, jako bych se díval na celovečerní velkofilm a ne na hodinku trvající epizodu. Jediné, kde je finanční omezení znát, je absence hromadnějších bitevních scén. Ale to už bych chtěl po serálu asi moc. Komu není téma historické fantasy úplně cizí, rozhodně nebude zklamán. ()

saidlik

Viděl jsem obě série 2x a přečetl i celou doposud vydanou ságu. Seriál Game of Thrones je bezpochyby tím nejlepším, co může kabelovka vyprodukovat a to i přes to, že jsou zde oproti knihám jisté nepřesnosti, ale ty vem čert. PS.: Pro ty, pro které ztratil seriál po zavraždění Neda Starka grády, nebojte se. Třetí a čtvrtá sezóna budou, co se týče děje a zvratů asi nejnabitější. ()

Socirel

Nová definice AAA seriálu, HBO prostě ví jak na to a vizuální stránka se vyrovná i Hollywoodu. Tvůrci prokázali velkou porci odvahy, když se rozhodli tento svět adaptovat, investice určitě nebyla malá a výsledek nejistý, ale jejich úsilí se rozhodně vyplatilo. Seriál je plný skvělých dialogů, a neobsahuje moc akčních scén, ale děj celkem odsýpá a nenudí. I když začátek seriálu byl pro mě, jako nečtenáře Martinových knih, dost chaotický, najednou se objevilo mnoho postav a jen těžko jsem se v tom zorientoval, časem se z toho stala návyková záležitost. Někoho sice může naštvat že tvůrci bez skrupulí nechají zabít vaši oblíbenou postavu, ale to je podle mě jen dobře, seriál tak pouze věrohodněji popisuje nevšední atmosferický svět inspirovaný středověkem se špetkou magie, kde přežijí jen ti, co na to mají žaludek. ()

Cellos

Dech beroucí podívaná .... i tak by se dal popsat tento monumentální seriál, který Vám každým dílem vyrazí dech ... Postavy, u kterých se nemůžete být jisti jejich přežitím ... Tento seriál je spojením dobou kolem středověku s fantasy světem který se znovu probouzí k svému životu ..... Jedinečné postavy i lokace .... Příběh, který Vás rozhodně vtáhne do hry ()

hujerita

Páčilo sa my to, aj keď kniha je lepšia. Ten kto čítal my dá za pravdu.1.séria super a 2.séria troška slabšia, ale aj tak na tv tvorbu skvelé. A Tyrion Lanister je moja naj postava.čo dodať na záver? Po prečítaní kníh a pozretí 3. série mením svoje obľúbené postavy, na moje veľké prekvapenie :-) ()

Kostroun

Po všem tom hypeu kolem jsem si opravdu představoval něco víc než Řím v kulisách historické fantasy. Rozhodně je to koukatelné a to navzdory nepříjemnému zvyku HBO cpát do každého dílu aspoň jedny kozy, prostě proto, že můžou. Druhá série je o něco slabší než první, ale i tak se tu najdou silné momenty, proto ****. ()

Aladdin590

Především první řada je tedy velmi povedeným převedením knižní předlohy ( která je btw. geniální) na televizní obrazovky. Druhá řada poněkud slabší, především díky změnám oproti knize, které vůbec nebyli nutné, a přidáváním nových dějových linek, které taktéž nebyli nutně. Díky castingu a celkové atmosféře ale stále za 5 ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci