Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

niktos26

prva seria bola fantasticka.... je piata cast druhej serie a zacina to byt nuda, nic sa nedeje, postavy prichadzaju, odchazdaju a medzitym len vata....jednu hviezdu som musel ubrat, dufam ze sa to este rozbehne a budem ju tam moct vratit ()

vikin

Za 5* jen to hvízdne. 1. sérka nastíní co můžeme čekat a ve druhé sérii se rozpoutá (pravda tošku vlažněji) ona válka o trůn. Výborný postavy a postavičky, skvělá a hodně drahá výprava, hudba mě taky baví (stejně jako všichni herci) - co dodat? No přece se na to mrknout :-) ()

DarkViper

Rychlý spád událostí, každý si najde svého oblíbence, historický film s prvky fantasy, co víc si přát. První sérii jsem měl zhlédnutou za 48h. Každý díl je napínavý a vidět další je naprostá nutnost, dokonce i neobvykle silné, ženské charaktery, velmi sympatičtí herci, dokonalá hudba celkově velkolepé dílo. PS 20.5.2019 8 série byla opravdu špatná a musím ubrat jednu hvězdu. ()

pirate

Vlastně je pravda, že je to plné keců, drobných intrik, souložení, něco málo k tomu, ale jinak prakticky o ničem. Ze zvláštního důvodu mě to však vtáhlo do děje a prostě nemůžu dát nižší hodnocení, jelikož s každým koncem jednoho dílu čekám netrpělivě na ten další. Jediné dvě věci, které mě na této minisérii vážně hodně štvou, jsou, že každé ukončení jedné série je až příliš otevřené a tak musím čekat celý rok, než konečně uvidím to, na co čekám několik dílů a druhá série končí ještě více nesnesitelněji, než ta první. Kdyby to natočili třeba do půl roku, tak to ještě jde. Ale nemám vůbec problém s tím, že bych se měl dívat na další díly. Doufám však, že třetí série už přinese nějaký očekávaný výsledek, co od ní čekám psát nebudu, abych nevyzradil část děje.SPOILER: A ta druhá, že zemřel Sean Bean alias Lord Eddard Stark tak brzy a tak pitomě. Jediná postava, kterou jsem považoval za nejčestnější a nejlepší v sérii. KONEC SPOILERU. Postupem času jsem však přišel na to, že Hra o trůny má v podstatě dost zajímavý příběh, který je ale příliš roztáhlý, a než se stačí dořešit jedna věc, přibude dalších dvacet, takže od nějaké třetí série máme tolik dějových zvratů, že už se v nich pomalu neorientujeme, a jejich rozuzlení se snad nemůže vejít ani do jedné série, plus k hromadě z nich vůbec nedojde, protože ty postavy, které v tom mají jistou roli, zemřou. SPOILER: Obvzláště konec třetí série je vyvraždění natvrdo a k tomu jednoho z nejčestnějších a nejkladnějších rodů, KONEC SPOILERU takže Hra o trůny se s ničím vážně nepáře, tady hrají prim mocní a na vysokých místech-králové, bohaté rody. Ostatní se připojí k vítězné straně a ti, kteří hrají fér, prostě nepřežijí. Často dost negativní seriál, jehož význam však sahá dost hluboko. ()

filipm

Líbí se mi výprava i scénáristická linka. Zápletky jsou také velmi povedené. Jedinou věc bych vytknul: příliš mnoho erotiky a nahoty, která kazí dojem. ()

NeverEver

Hodnotit serialy (obzvlaste ty, ktere maji serie) je obcas tezke. Jednotlive serie nemusi byt zrovna vyvazene a mohou se od sebe kvalitou radikalne lisit. To nastesti neni pripad Game of Thrones (tedy hovorim tak po shlednuti 2 serii). Serial ma vse co ma dobry serial mit - skvely scenar, skvele obsazeni a skvele vizualni zpracovani. Prekvapi krutosti a prirozenosti, kdyz je to uz moc "cajicek", pohladi humorem, kdyz je to uz moc "krev" a navnadi krasnymi nahymi tely zen (muzu skoro nikdy:-)), kdyz uz je to moc "povidani". Prvni serie mela spolecny, jednotici prvek -tajemstvi- a jeho postupne odkryvani-, ktery propletl osudy vsech postav. V druhe serii se pak pridavaji dalsi postavy, dalsi osudy a pro nekoho, kdo nema az zase tak dobrou pamet na postavy to muze pusobit trochu zmatene. Navic se vytraci ten jednotici prvek, ktery byl obsazen v prvi serii. (pro me snad jedine minus druhe serie oproti prvni) Presto si i dvojka udrzela vysokou kvalitu. Uz se tesim na 3serii. A opet si neodpustim poznamku, je velka skoda, ze serie ma jen 10 dilu. Pri teto kvalite by mi mohli dily servirovat klidne cely rok:-) ()

Barlog951

dosť dobrý seriál ... možno kúsok vela dejových línii ale na o sa dá časom zvyknúť ... škoda že na ďalšiu sériu treba čakať celý rok ale aj tak tento seriál pokladám za nadpriemerný :) a poučenie na záver .... nikdy nepodceňujte trpaslíka :) ()

Vozy

První série byla nezáživná, do sedmého dílu celkem nuda. Nějaké intriky, tajemno, násilí a incest. To by šlo, ale žádná sláva, snad jen herci a výprava O.K. Spíš než fantasy mi to připomnělo Tůdorovce, ale ti mě vzali více. První série tedy za tři hvězdy***. Druhá série je konečně pořádná fantasy řežba. Skvělé, skvělé, skvělé :). Takže za plný počet *****. Výsledná je zatím za **** hvězdy. ()

Eradin

Skládat ódy na Hru o trůny by bylo jako nosit dluhy do Atén. Takže napíšu jen tolik, že při sledování tohoto dílka mi společnost dělá velký kýbl, abych pak ty slinty nemusel zdlouhavě odstraňovat z koberce. Život fantasyfilů hold vůbec není jednoduchý. EDIT: Pátá série a snižuji hodnocení o dvě hvězdy. Z nejlepšího seriálu dělají totální brak... Vždyť pátá série nemá hlavu ani patu... Vypustili toho z předlohy tolik, že příběh už na sebe logicky nenavazuje. Ale hlavně ničí hlavní hrdiny, kteří se najednou chovají bezmyšlenkovitě, proti své přirozenosti a jedním činem negují činy minulé. Daenerys pravděpodobně začala trpět schizofrenií - jak jinak si vysvětlit, že krmí draky lidmi a stala se z ní vdavekchtivá baba, která užene prvního chlapa, který jí přijde do rány. ()

GCaesar

Vynikající práce, herecké výkony, kostými, kamera, práce s omezeným rozpočtem...všechno na 5 hvězd. Všem vřele doporučuji přečíst si knižní předlohu. ()

Ajka13

Zatím dobrý! Ze začátku se to netvářilo, ale poslední série jsou docela masakr. Na sedmou se opravdu těším. ()

sakynko

Daj bože nech je svätá trojica kompletná, a po sfilmovaní Pána prsteňov a Hry o tróny pribudne aj Zaklínač. A potom už nikdy neublížim blížnemu svojmu a neupriem zrak svoj žiadostivo na ženu. Lebo ostanem sedieť pred obrazovkou kde biedne zhyniem atrofiou svalstva. ()

Mar_Mar

Bezmála rok jsem jsem Trůny nechala zapomenuté ve složce kdesi hluboko v počítači. A po roce jsem se podívala ze zvědavosti na první díl. A po týdnu měla za sebou nejen celou první sérii, ale i druhou. Vtáhl mě okamžitě a celou si mě získal. Na tento seriál jsem slyšela mnohé názory, někoho urážel tak otevřený sex, někdo se nemohl dívat na tak krvelačné scény, někdo již nedočkavě čeká na třetí sérii. Já jsem se do Trůnů zamilovala, všeho mi tam přijde tak akorát a i když "zima přichází", výprava, výběr herců a v neposlední řadě hudba Ramina Djawadi vás rozhodně nenechá chladnými. ()

macoslavek

pro milovníka knižní série je těžké být zároveň milovníkem seriálu.. kdybych ságu Ledu a Ohně neznala, byla bych nadšená - pro fanouška Pána Prstenů je Game of Thrones přímo splněným snem.. jelikož ale předlohu znám (a opravdu miluju), všímám si spíše chyb, než abych si užívala čistý fantasy zážitek.. takže nejen splněný sen, ale i noční můra.. nakonec jsem se z tohoto důvodu rozhodla hodnotit GOT jakožto seriál a ne jako adaptaci knihy (čistě kvůli objektivitě) - a 5* je proto jasná volba. ()

dyjaska

První díly strhující, postupně čím dál tím víc ukecané a ukecané... Rozehrávka slibovala zajímavou psychologii postav, zůstalo však jen u toho. Závěrečná scéna první série je už vysloveně parodická. ()

DelMann2

První série jednoznačně lepší, jak druhá, uvidíme u třetí. Celkově to vyznívá dobře a vzhledem k tomu, že show je ojedinělá (žádný jiný dobrý fantasy nelítá) je to celkem pamlsek pro oči někoho, kdo fantasy, jako filmový žánr, má rád. Tyrion samozřejmě nejlepší, co si budeme povídat, ale v druhé sezóně, kde dostal slovo i Tywin a ta malá, oblíbil jsem si i jeho. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci