Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

Peytl

Tak jsem se včera slavnostně zabalil do igelitu, rozvěsil si v lebce obrázky předchozích sérií a vraždil bych, pokud by mě snad chtěl někdo rušit. Ano, a to i přes to, že finální série obsahuje rekordní počet chyb, nelogičností, hloupostí, záhadných časových skoků a mýdlových bublin. Za ta léta se námi milované Vraždidlo všemožně měnilo a duch seriálu s ním, díky němu jsme se dozvěděli, že se z fleku krve dá vyčíst jackpot ve sportce, že je každý třetí Floriďan geniální, bizarní, sériový vrah, a proto je třeba při návštěvě Miami pro sichr kopnout každého druhého chlápka do koulí a nikdy nepít odvar z babského ucha od šukézní blondýny a naprosto lapidárně, že vše nemožné je vlastně možné...nešť. Nebudu zde rozebírat sto dílů, ani strašit procenty za jednotlivé sezóny, jen čistě subjektivně napíši, Dextře, chlape bídná, trošku jsi nám postupem času vyměkl, jestli to bylo ke škodě, hmmm, ani nevím, ale vím to, že většina sledujících čekala (zde oblíbené slovo) epický (hahaha) závěr a budou tedy dštít masově a sériově síru, přibíjet na zeď odpady a všemožně se vztekat, proto já zůstanu u maximálního hodnocení, neboť jsem se celá ta léta vlastně skvěle bavil. Morgane, příteli, ať ti řeže pila. ()

DJ Obelix

Tak jsem Dexterovi dal šanci až po zahájení vysílání v ČR a vidím, že to byla chyba. A ne, tím nemyslím dabing, který mě jako "originálem netknutého" diváka nijak neiritoval, ale proto, že jsem si tento skvělý seriál nechal tak dlouho unikat. Ihned po skončení finálové epizody první řady jsem si sehnal zbytek odvysílaných dílů v originálu a sjel jsem je takřka jedním dechem. Výborná kriminálně-psychologická záležitost, která se ani po 5 sériích neokouká a má stále co nabídnout. Už aby tu byl podzim! Hodnocení sérií - 1. série / 95%, 2. série / 85%, 3. série / 95%, 4. série / 100%, 5. série / 85%. ()

kingik odpad!

Dexter nemá být na co hrdý. Zabíjí lidi. A z toho mám být odvařený? Hlavní představitel plní kritéria seriálu zdatně, ale na víc stejně nemá. Režie spolu s technickou stránkou jsou legrační a nevím, jestli pochází před, nebo až po prvobytně pospolné společnosti. Pochopitelně, ani trochu mě to nebavilo. Tomuto výtvoru jsem nevěřil ani vteřinu toho, co zobrazoval. Mé hodnocení: 0% ()

Aknah

Já prostě nemám slov... první díl sem moc nechápala, ale postupem času do sebe všechno zapadá a i prvotní nechuť k tomu, co dělá hlavní hrdina, si ho prostě během pár dílů oblíbíte a už víte, jakej je... Herečka Deb hraje opravdu skvěle, ta je úžasná. Taky se mi líbí, že vlastně celou sérii se řeší jen jeden případ, tudíž je dáno více prostoru jednotlivým rolím, které postupně poznáváte. Nemusím se zatěžovat, že by každý díl byl o něčem jiném, je to originální. Sice mám za sebou teprve první sérii, ale už teď můžu říct, že tohle je jeden ze seriálů, kterej mě naprosto nadchnul a vcucnul. ()

InJo

Seriálový portrét nejsympatičtějšího sériového vraha široko daleko aneb brilantní studie komplikovaného a nejednoznačného charakteru v dokonalém podání nadějného Michaela C. Halla ("Odpočívej v pokoji"). Dexterovo bizarně cynické, sarkastické a úžasně upřímné vidění světa je mi nesmírně blízké, ačkoliv já se za člověka bez emocí rozhodně nepovažuji. :-) První série se rozjíždí trochu zvolna, postupem času (zhruba tak od poloviny) však začíná nabírat na obrátkách a ke konci je vyloženě perfektní. Ta druhá je naštěstí hodně jiná, avšak minimálně stejně kvalitní a dějový vývoj (stejně jako vývoj hlavních postav) je čím dál zajímavější a propracovanější, graduje snad ještě intenzivněji než předchozí sezóna a posledních pár dílů je už totální hardcore (u některých scén jsem napětím a nervozitou pomalu nedýchal). Třetí série nejdříve vedle prvních dvou působí už trochu nadbytečně, ale jakmile se rozjedou všechny hlavní dějové linie, máme tu opět starého dobrého a hlavně jedinečného Dextera. Ten má proti sobě opět velmi dobré protivníky (v tomto ohledu už se tentokrát sice nejedná o nic extra originálního, ale pocit nudné opakovačky nebo nastavované kaše se rozhodně nedostaví) a jeho "rodinný" život je čím dál větší pecka, která určitě má kam směřovat i nadále (velmi se těším, jak se v tomto aspektu bude seriál dál vyvíjet). S01: 90 %; S02: 90 %; S03: 80 %; S04: 90 % ()

Šakal

pro mě jednoznačně nejlepší seriál! Nerad jsem na něčem závislý, ale Dexter je jednoduše návyková záležitost! Už od prvního dílu (vlastně od úplného začátku s úvodním songem a přípravou snídaně) jsem věděl, že tohle bude můj šálek kávy a po pár dílech jsem jím byl definitivně pohlcen! Dexter je velice originální seriál s netradičním hlavním hrdinou, kterého fantasticky ztvárnil Michael C. Hall . On tu postavu nehraje, on jím jednoduše je! Jeho předstírané emoce, ironické úšklebky a jeho vnitřní monology jsou skutečně skvěle zahrané. To se nedá popisovat , to musí jednoduše člověk vidět!. Umně propracovaný scénář, (zvlášť postava Dextera je napsaná naprosto úžasně, šitá přesně na míru hlavnímu představiteli). Mám neodbytný pocit, že natočit to s 3 různými herci, tak jsme svědky 3 naprosto rozdílných seriálů, přičemž si nedovedu představit lepší ztvárnění hl. hrdiny než právě M.C. Hallem. Nenechte se však (z)mást i ostatní postavy jsou dostatečně vykreslené a dobře zahrané. 1. série : 95%, 2. série: 90% pouze se bojím, aby tvůrci byli schopni tento seriál včas stopnout a nestala se z toho postupem času nastavovaná kaše jako u jiných seriálů viz Lost apod. ()

Webb

První polovinu první řady jsem o kvalitách tohoto seriálu dost pochyboval, postupem času však následovalo pronikání, které vystřídala menší závislost. Jeden z nejlepších krimi seriálů televizních obrazovek u nějž se budu těšit na další shledání. 1. sezóna: 6/10, 2. sezóna: 7/10, 3. sezóna: 7/10, 4. sezóna: 8/10, 5. sezóna: 8/10, 6. sezóna: 7/10, 7. sezóna: 7/10, 8. sezóna: 6/10, New Blood: 6/10, Celkový dojem: 7/10 ()

Sonnery

Kazdý máme svého koníčka: někdo pejskuje, druhý zase volí Paroubka... No a mě převelice baví koukat na koníček Dextrův. Navíc jeho vnímání života samotného je zabavnější a zajímavější, než cokoliv jiného, kdekoliv jinde ()

HoneyBunny

Dexter je vlastně dost nemorální seriál. Hlavní hrdina je tu sériový vrah, který zabíjí kriminálníky - ne aby pomohl společnosti, dělá to kvůli sobě. Protože to zkrátka v hlavě nemá úplně v pořádku a je na mordování závislý. Kriminálníky si vybírá, aby ulehčil svému svědomí. Má problém se svým kolegou z práce - skvělým černošským policistou, který je tak svělý, že Dextera z něčeho nekalého podezřívá. Koncept Dextera je vlastně takový Columbo naruby: od začátku víte, kdo je vrah. Jenže v tomhle případě vy máte toho vraha rádi a ten čmuchal, co po něm jde, je pro vás pěknej parchant. Ano, je to nemorální, nabourává to náš společenský pořádek. A proto je to tak originální a zábavné. Dexter je díky svým černohumorným hláškám určitě nejoblíbenější televizní zabiják (sakra, vzpomínáte na Halla v Odpočívej v pokoji, kde mu gay přítele dělal černošskej polda?). Po čtyřech sériích se jeho charismatu se pořád nemůžu nabažit. Druhá série patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy na obrazovkách viděla. Je tu sofistikovanost, chytrý humor, napětí, romantika, násilí, krev, sex, scény jak z hororu a milé rodinné momentky. A navíc se to všechno točí právě okolo Dextera a jeho krvelačných choutek a toho, jestli je v pořádku vraždit (i když jenom ty zlobivý kluky a holky). Dobře jsi je sejmul, Dexi! Update: Celý seriál jsem dokoukala až do hořkého konce a přiznávám se, že poslední dvě série jsou slabé (finální díl úplně nesnáším, myslím, že je nehodný kdysi tak skvělého seriálu). Přesto po zralé úvaze s hodnocením dolů nepůjdu. ()

Anderton

Tak jeden z najoriginálnejších kriminálnych seriálov skončil aj pre mňa, i keď niekoľko rokov po tom, že pre väčšinu divákov a môžem skonštatovať, že som si ani lepšie vybrať nemohol. Každá séria mala svoje vlastné témy a motívy, pričom s niektorými sa pracovalo priebežbe aj naprieč sériami. Zároveň sa vyvíjali aj vzťahy medzi postavami a keďže máme v hlavnej úlohe masového vraha, avšak s kódexom, tak ten vývoj vzťahov bol značne netradičný. Pre každého fanúšika žánru je tu niečo špeciálne, napínavé vyšetrovania, hry na viaceré strany, politikárčenie, námety na hlbšie premýšľanie aj tie romantické vzťahy. Tie som síce neobľuboval, ale zároveň ma zase približovali viac k postavám a chápal som ich. No a je fajn, že sa nepokračovalo ďalej, aj keď trochu otvorené dvierka tu zostali. Časopriestorové nedostatky v logike som príliš neriešil, načo si kaziť (takmer) dokonalý zážitok. ()

Frajer42 odpad!

No takhle hodnocený seriál se přede mnou dlouho skrývat nemohl a dlouho ani neskrýval. Našel jsem ho. Po zhlédnutí prvního dílu jsem to však viděl příliš bledě. Kopec nesympatických postav v čele s Dextrem(Michael C. Hall), kterému nevěřím ani jméno Dexter natož to, že je brutální sériový vrah, který zabíjí každého koho si zabít usmyslí. Pracuje jako znalec krvavých stříkanců takže má vše slušně zmáknuté a všechno mu prostě projde. Nápad je fajn, ale proč tam obsadili takového vola je mi naprostou záhadou. Po zhlédnutí druhého dílu jsem byl naprosto smířen s faktem, že se jedná a další ubohou kriminálku vycházející z Las Vegas či dalších pozoruhodných měst, po kterých nesou jména. Aby se však tento seriál alespoň trochu odlišil, tak tam autoři šupnuli naprosto pofidérně udělané scénky, kde Dexter standartní cestou - injekce, spoutání izolepou, krevní vzorek, porcování - dotyčného zlikviduje. Přičemž poslední část, tedy porcování tvůrci tak trošku pozapomněli vložit do té strašně zajímavé a napínavé stopáže. Doufám, že nemáte stejný problém jako Dexter a z poslední věty CÍTÍTE značný sarkasmus. Bohužel jsem byl natolik hloupý a řekl si, že když jsou první dva díly ubohé, tak ten třetí bude lepší. Přibližně za 50 minut jsem se dozvěděl, že lepší není. Naprosto debilní psychologické profily všech postav podpořené hnusnými ksichty a stupidními dialogy přetrvaly skutečně i do závěrečných titulků třetího dílu. Jestli je stejně ubohý i díl č.4 nevím. Mám však pádné důvody domnívat se, že ano. Každopádně zjišťovat to se již neodvážím. Co se týče zpracování, tak i z toho cítím naprostý amaterismus. Je tu i naprostá abscence veškerých efektů. Neuražte se, ale i ta kriminálka z Las Vegas na mne zanechala větší dojem. Abych však pořád někritizoval, tak vám přiznám, že se mi tam jedna věc líbila - úvodní intro. Je to však asi trochu málo. Takže už se na mne prosím, tak blbě nedívejte, nevyčítejte mi to a nezlobte se na mne. Někdo už vám prostě musel říct, že Dexter je naprostý blábol a dát vám konečně do ruky lístek zpět do reality. ()

Kothy

Jeden z nejlepších seriálů současnosti. Jak může být hlavní hrdina sériový vrah a ještě k tomu sympaťák? Nevím, ale funguje to. :) Dexter si Miami nevybral náhodou. Vzhledem k tomu, že je tam objasněných vražd pouze 20%, je to pro něj ideální místo. Jako malý si prošel nepříjemnou událostí a to poznamenalo jeho i jeho bratra. Poté se ho ujal detektiv Harry. Jeho nevlastní sestra je u policie a on dělá krevního analytika, což ho velmi baví. Ale pocit prázdnoty v něm může zaplnit pouze vražda. Naštěstí Harry odhalil jeho choutky a podchytil to včas. Vtiskl mu mravní kodex a určitá pravidla, kterými se má řídit, aby ho nechytli. Proto zabijí pouze špatné lidi, na které třeba systém nemůže. Snaží se žít normální a nenápadný život. Spoiler: Najde si ženu, pořídí si i syna. Bohužel o ni přijde. V každé sérii má dá se říct proti sobě jednoho záporáka. Kromě poslední, tam je to složitější. Po Ritě se seznámí i s jinými dívkami, ale s žádnou mu to moc dlouho nevydrží. Jeho nevlastní sestra Debra u psychologa zjistí, že po něm jede a tím se to celé trochu komplikuje. A když už si Dexter konečně najde někoho, kdo rozumí. Stejně to neklapne. Poslední sérii končí dost otevřeně, ale ne tak jak ta předchozí. 6. se mi asi zdála nejlepší. Skončila poslední série. Jsem z toho dost smutný. Takový konec jsem nečekal... "Surprise mutherfucker!" :D Jo a je to podle knížky. ()

boshke

1. série - Bezesporu velice zajímavý námět. Při síle příběhu první série si nedovedu moc představit, že by další mohly být lepší. Krom snad přílišných monologů neustále popisujících, jak moc je Dexter jiný a jak moc se odlišuje (jeho myšlení) od řadových osob, což je diváku po díle, maximálně dvou jasné, není co vytknout... 80% ()

leila22

Mm zlatíčko Dexter. Michael C. Halla som spoznala najprv ako gaya Davida v mojom ďalšom obľúbenom seriáli Six Feet Under. Už vtedy to bola láska, ktorú postava Dextera iba posilnila. Seriál, ktorého námet je jedinečný a svojím nezabudnuteľným, dokonale výstižným úvodom každej časti nemá žiadnu konkurenciu Aj keď si myslím, že vývoj deja miestami trošku odbehol od celého kódexu seriálu (čo ma vždy trošku vytočilo), iné časti mi to naopak dokonale vynahradili. Dexter je proste zlatíčko. ()

MikeCool

TV-seriál. Tak dlouho, dlouho, dlouho, dlouho jsem Dextera odkládal, až si teď sypu popel na hlavu. Na to, že seriály tolik nežiju, a těmi kriminálními už vůbec ne, Dexter mě svým melancholicky chladným charakterem naprosto uchvátil. Jen škoda, že závěrečné série, zejména ta poslední ztratila tempo. Závěrečný díl je samozřejmě velice diskutabilní, ale nevidím v něm "díl, který zničil tento seriál", jakožto většina zdejších uživatelů. | 1.série (90%), 2.série (85%), 3.série (80%), 4.série (85%), 5.série (85%), 6.série (85%), 7.série (85%), 8.série (80%), > Průměr: 84% (4*) | ()

swamp

Brilantní seriál, ve kterém neodolatelný a masakrální Michael Carlyle Hall v roli Dextera čistí město od kriminální špíny. V každé ze sérií je divákovi nabídnuta zároveň hlavní dějová nitka v podobě hlavního záporáka. Nejde zapomenout na Briana Mosera (resp. Rudyho Coopera, který dostal přízvisko Ice Truck Killer), Lilu, Miguela, Arthura Mitchella (Trinity Killer - můj nejoblíbenější - a dle mého i nejlepší série), Travise Marshalla, Isaaka Sirka.. a nyní ještě Olivera Saxona. Nakonec je však jasné, že Dexter je sám sobě největším nepřítelem. Celé zakončení seriálu (jak série, tak poslední díl) mě zrovna neoslovilo, přesto se Dexter neoddiskutovatelně zapsal zlatým písmem do historie seriálové tvorby. ()

Fingon

Počáteční nadšení po několika prvních dílech bohužel poněkud opadlo, takže jdu o hvězdičku dolů. Po dokončené první řadě můžu říct, že je to velmi dobrý seriál (a Michael Hall je k sežrání, sakra co to zase píšu), ale House se mi zdá momentálně o něco lepší. ()

Okara

Myslím, že co se týče originality, nemá tento seriál konkurenci. Hned ze začátku jsem mu přišel na kloub a stal se jedním z hlavních témat diskuze s mými přáteli. Napjatě jsem sledoval každý díl, a druhou sérii jsem dokonce zhlédnul na posezení, neboť každý díl je ukončen tak, že zkrátka musíte vidět další, abyste zjistili, jak osud masového vraha, kterému paradoxně fandíte, skončí. Čekání na třetí sérii bylo jedno z mých nejdelších u filmů (bohužel zakončené zklamáním). Dnes již slavný pokořitel rakoviny Michael C. Hall mi do hlavní role dokonale pasuje. Jediné, co musím zkritizovat, je ta třetí série, jejíž obsahem je spolupráce s Miguelem, která se dle mě aboslutně nepovedla. Oblíbené postavy: Dexter, Dougs. Hodnocení sérií: 1. - 100% lll 2. - 95% lll 3. - 70% lll 4. - 100% lll 5. - 90% lll 6. - 100% Celkové hodnocení: 92% ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021