Reklama

Reklama

Hra o trůny

(seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Trailer
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(8) / Epizody(73)

„Ve Hře o trůny zvítězíš, nebo zemřeš.“ Násilí, klamy a intriky ve velkém stylu provází rody Westerosu osmi vynikajícími sériemi. Vše pro jediný účel - usednout na Železný trůn. Cenami Emmy ověnčený seriál natočený na motivy knižních bestsellerů „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina, sleduje obyvatele fantazijního světa, jejichž osudy změní společná hrozba ze Severu: zdánlivě nezastavitelná armáda Nemrtvých. (Magic Box)

(více)

Diskuze

luka4615

luka4615 (hodnocení, recenze)

Můžete mi prosím připomenout, jak Arya oslepla? Nějak si to nemůžu vybavit :D Děkuju :)

na příspěvěk reagoval 134jan134

A.C.C.B

A.C.C.B (hodnocení, recenze)

dobrý diel, bavil ma. A čo sa týka Melissanry, stačí proste stopnúť, a pokračovať v činnosti. Ľôgjíííka.

Fordzy

Fordzy (hodnocení, recenze)

To finále prvního dílu bylo kapku pikantnější než-li jsem očekával. Snad se takové šoky už nebudou opakovat. Taky vám přišel soundtrack lepší než v 5. sérii?

oiuoiu

oiuoiu (hodnocení, recenze)

Tak pan spisovatel chudinka malinký to nestihnul, čímž vidíme, že schopní a soběstační scénáristé si poradili výtečně i bez něj. Úžasně si poradili!  Vůbec neprodukují céčkovou bezduchost, kdepak... No vážně, jsem jediná, koho napadlo, že to možná pan Martin udělal schválně? 

Hopkins

Hopkins (hodnocení, recenze)

První díl šesté série 100% konečně to má šťávu a hlavně jde to jiným směrem než kniha a nic se nedá předvídat a kněžka na konci... Skvělé ... konečně se těším na další díl... 

Trautix

Trautix (hodnocení, recenze)

vsimli jste si jiste nelogicnosti ve scene kdy Brienne   bojuje ? Kam se podel ten psovod a jeho psi? Ocekaval jsem , ze je na ni vypusti. 

luka4615

luka4615 (hodnocení, recenze)

Parádní epizoda, konečně p oroce čekání zase ta známá melodie :)

VaHo

VaHo (hodnocení, recenze)

Je to zvláštní pocit, dívat se teď na ten seriál, a nevědět, jak se to bude vyvíjet. už vím, jak se cítili "nečtenáři"... frustrovaně :-D

na příspěvěk reagoval Larushka, simon84

Lamprea

Lamprea (hodnocení, recenze)

No, po přečtení knížek už to neberu tak vážně a spíš se u seriálu bavim :D Co má ale znamenat poslední epizoda, to fakt nechápu. :D

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

kiddo

Hlavně že si musejí padnout do náručí a mluvit o tom, že si vezmou zpátky, co je jejich, pomsta, blabla... a přitom Trystan, z jejich pohledu zástupce těch, co zavraždili jejich dceroneteř, je na lodi na dohled od přístavu Králova přístaviště... Ano, musím uznat, že to, jak se vyrovnali s dědicem vládnoucího rodu Dornu bylo... překvapující.

na příspěvěk reagoval kiddo

Agross

Agross (hodnocení, recenze)

Mně vždycky vadilo, že zarytí knížní fanatici kydali hnůj na seriál. Já sám knížky četl a změny mi tolik nevadily. Ale co udělali z Dorne, to je průser. Myslel sem si, že se to pokusí napravit, ale oni to udělali fakt nejvíc debilně. No co, Dorne mám prostě  jen v knížkách. Jen mě mrzí, že je teď nejvíce nenáviděnou Ellaria Sand, protože v knížce je úplně jiná a ani mouše by neublížila. Trochu škoda sand snakes mohli mít veliký potenciál, ale jak říkam vznikla z toho sračka. O to víc se těšit na WoW.

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Merneron

Néé, tohle je drsnej seriál, jen pro tvrdý povahy, co jim je nějaká sentimentalita u řiti :-))

 

Ale vážně, do dneška jsem byla přesvědčená, že Myrcellina smrt bude opožděný hřebíček do rakve, který Jaimeho oddělí od Cersei a pošle zpátky do Hostiny pro vrány a říčních krajin. Po téhle epizodě jsem naopak přesvědčená, že si ty dvě hrdličky tragicky zemřou v náručí - a ne tím dobrým způsobem, který očekávám od poslední knížky.

na příspěvěk reagoval HoneyBunny

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

kiddo

Ale práve o toto ide. Pri Martinovi sme nikdy nevideli dávku sentimentu naservírovanú očakávane, on by to napísal kľudne tak že cercei by Jaimeho poslala do prdele, ale DD sú príliš mäkkí alebo neschopní robiť rázne kroky a to vidno na severe, vidno to na juhu začína sa nám seriál kúsok idealizovať, možno :) to privítajú ľudia čo majú radi dobré konce, ale GoT tým umrie...resp. jeho odkaz.

na příspěvěk reagoval kiddo

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Ale tak aspoň už je konečně jasné, proč v "Cerseině" poselství nehraje žádnou roli nějaký valonqar. Holt tenhleten páreček snů se holt dělit nebude. Když to nedala ani Myrcellina smrt, kterou by skutečná Cersei dávala Jaimemu za vinu, tak už nic. Láska až za hrob, Titanic hadr, natuty :-D

na příspěvěk reagoval Merneron

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

nechápu lidi, co se ani po 5 letech nenaučili psát jména postav

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

zvolsi

Je to ta samá loď, zde vizuální demonstrace.

Jo, pád z mnohem větší výšky, než jaká dostala Myrandu, to lze v poho přežít :-D A pět minut po tom, co roztál všechen sníh :-D

Pokud Davosovo chování posuzuješ na základě jeho loňského odjezdu ze Stannisova tábora, kdy mu Shireenin osud nebyl jako mamlasovi vůbec jasný, nebo mu byl totálně u prdele, tak jo, to by odpovídalo. Davos to ovšem není.

Jo, co je nelogického na tom chtít pomstít svého milence/otce a jeho sestru tím, že jim vyvraždím celou rodinu :-D Logyka jak svyň :-D

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

kiddo

Tak on ten záběr na nahou stařenu měl šokovat a odpuzovat, ale opět nikam neposuzuje děj. Ona vůbec ta epizoda byla ještě pomalejší než obvykle otvíráky jsou. 

Ještě pár poznámek:

- Trystanova loď byla ta samá, co Jamieho a Myrcelly (před scénou jeho vraždy ji vidíme před Královým přístavištem)

- Trystanova smrt je na konci hraná jako vtip ("you were always a selfish bitch"), zdravíme Selyse

- ženy se k sobě opět chovají jako rozhádáné krávy, ať už jde o Waif mlátící Aryu, zasr*né Písečné hady nebo ty khalovy manželky vůči Dany

- Cercei a její sebereflexe (najednou si o sobě myslí, že je monstrum) - LOL! 

- A co je Jamie a jeho charakterový vývoj, že?!

zvolsi

zvolsi (hodnocení, recenze)

Doporučuji vám se na to přestat dívat :D úplně mě připomínáte zemanovce co u každýho dílu kanceláře blaník dostávají dva infarkty a pak stráví hodiny vypisováním urážlivých komentářů, hlavně že jsou ochotni vždy čekat na spuštění každého nového dílu do půlnoci, aby si to mohli celé zopakovat :D

S tou lodí, nikdo neví zda je to ta samá loď a kolik uplynulo času. Sansa ten skok přežít v pohodě mohla, lidé přežívají pády i z mnohem větší výšky. A Davosovo chování přesně odpovídá jeho charakteru. 

Dorne asi nasralo kde koho, včetně mě, ale nic nelogického na tom není. Dorne je v titulkách, takže se mu autoři budou v této serii určitě věnovat.

Jediný co se nepovedlo je zmizení psů :D , takže jedinej člověk při smyslech je tu Disko_Stu ale aspoň že někdo :D

na příspěvěk reagoval kiddo

zvolsi

zvolsi (hodnocení, recenze)

Cerechtan

konečně pořadnej dotaz, protože to byl jedinej okamžik kterej postrádal logiku :) ostatní je jen to že se to vyvíjí jinak než autor brečení chce :)

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Kastrace, znásilnění, incest, drcené lebky, amputace, dušení zblízka, upalované děti, Cersei se brodí střevama, vše OK, ale geriatrická vagína, to už je moc :-D já z těch reakcí nemůžu

na příspěvěk reagoval HoneyBunny

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

HoneyBunny

Jasné, že ju mal konfrontovať, už ked vstupila do miestnosti s Jonovým telom, ja by som ju tam v tej chvíli maximálne nechcel, ale kurnik je zbytočné teraz tu lamentovať že DD sú scenáristi nahovno čo sa týka originálneho scenára, a bez knižných dejových línií sú stratení jak Joe vo vesmíre. Kurnik šak už X hodín nadávam na všetkých fórach kvôli Dornu a tomu čo dopustili pre mňa jedinému hadovi, ktorý mohol mať nejaké skryté machinácie s podporou Dany, cez Varysa aj v seriáli, cez Arianne, ktorá sa môže objaviť bo sa hovorilo že sa k seriálu pridala herečka Melanie Liburd, ktorá mala údajne  hrať  kňažku Kinvaru v Mereenu ale tou bude nakoniec Ania Bukstein (bola v traileri). A nakoľko 2 kňažky v MEreenu to je hovadina tak potom to môže byť vzhľadom na herečkinu exotickejšiu farbu pleti práve Doranova dcéra Arianne. Problém je dosadiť jej nejakú Backstory, čo vzhľadom na zavraždenie jej otca je asi problém ibaže by DD boli fakt jebnutí :D

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

warha

V knize je hodně naznačeno, že Mel je o hooodně starší, než vypadá. Navíc jedna z jejích schopností je glamour - něco jako vidiny.

warha

warha (hodnocení, recenze)

prosím vás, můžete mi někdo, kdo čte knihu napsat co měla ta poslední scéna znamenat? :D trochu se mi zvedl žaludek, bylo to dost nechutné.

na příspěvěk reagoval HoneyBunny

Sloth26

Sloth26 (hodnocení, recenze)

Bylo opravdu na místě vrátit se zpět ke knižní předloze. To co tvůrci vypotili za poslední díl a sérii je neskutečný. Totálně to přestává dávat smysl a bavit. Chudák Martin.

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

Merneron

Pusť si znovu ty Davosovy záběry z Dance of Dragons (s05e09) - to, jak podezřívavě kouká na šuškání Mel, Stannise a Selyse, to, jak Stannise přemlouvá, aby s sebou mohl vzít Shireen (protože tuší, o co jde), jak se loučí se Shireen jako by jí měl vidět naposledy. Buď je se z něj stal najednou důvěřivý idiot (což do té doby v seriálu nebyl a Mel nikdy nevěřil), nebo tušil, že se něco stane (a stejně Standův tábor opustil, aniž by se pokusil Shireen zachránit, prostě jí jenom řekl čau, díky žes mě naučila číst). Scénáristický konstrukt (potřebujeme, aby Davos přežil) z toho přímo čiší. Pak k tomu přidej, že Mel jediná se vrátí na Zeď. To se sám sebe Davos, který jí doteď nevěřil ani dobrý den, ani nezeptá: Asi nechala Standu v loji. Asi obětovala Shireen (Davos ví, že tohle Mel dělá). Takže ano, logické by bylo, kdyby ji minimálně konfrontoval. Ale my potřebujeme vidět truchlícího Ramsayho, xté bití Aryii... a Dorana závidějícího Oberynovi jeho sexuální výkony.

na příspěvěk reagoval Merneron

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

kiddo

Ale Kiddo Jon Sníh je superbombasťyč :D do takého klubu bolo treba dobrého adepta, schopného prehovoriť do duše chrabrým hrdinom z nočnej hliadky, ktorý zosnulého lorda velitela budú brániť, na to je Davos ako stvorený :D a kurnik mne tiež vadí, že sa Davos nijak nekonfrontuje s Mel a nedožaduje sa vysvetlení, ale kurnik zase zabíjať nemá hned motív :D to až ked sa dozvie čo spravila...a možno sa tak stane :D videli sme v záberoch ako stojí pri dákej hranici takže možno cestou navštívil posledné miesto ohníčka Shireen a začne sa meniť voči RK.

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Reklama

Reklama