Reklama

Reklama

Hra o trůny

(seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Trailer 4
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(8) / Epizody(73)

„Ve Hře o trůny zvítězíš, nebo zemřeš.“ Násilí, klamy a intriky ve velkém stylu provází rody Westerosu osmi vynikajícími sériemi. Vše pro jediný účel - usednout na Železný trůn. Cenami Emmy ověnčený seriál natočený na motivy knižních bestsellerů „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina, sleduje obyvatele fantazijního světa, jejichž osudy změní společná hrozba ze Severu: zdánlivě nezastavitelná armáda Nemrtvých. (Magic Box)

(více)

Diskuze

Uživatel Merneron smazal svůj příspěvek.

Uživatel Merneron smazal svůj příspěvek.

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Psychor

Jo, to načasování bylo zcela náhodné, naprosto bez souvislosti s jistou grilovačkou, uhm, jasně (doprdele).

na příspěvěk reagoval zvolsi

Psychor

Psychor (hodnocení, recenze)

Inirdin

Podle tebe utekli kvůli obětování malé holky? Prchli by tak jako tak, byli to prodejní žoldáci. Jednoduše si spočítali své šance. Stannis nemohl za dané situace dělat nic jiného. Pořád lepší padnout v boji než umrznout.

na příspěvěk reagoval kiddo

Inirdin

Inirdin (hodnocení, recenze)

Psychor

A nemohli to barbecue udělat aspoň o samotě v lese? Možná by po tom polovina armády neutekla... Zapoměl jsem... Nesmí se nad tím přemýšlet.

na příspěvěk reagoval Psychor

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Psychor

Kvůli marginálně lepšímu počasí... při melisandřině 66 procentní úspěšnosti (flashbacky z loňska, ne, boha jeho, dost, já už nechci, zachraňte mě někdo, já odmítám strávit další tejden debatováním o té zjevné píčovině!)

na příspěvěk reagoval zvolsi

Psychor

Psychor (hodnocení, recenze)

zvolsi

Naopak, v zoufalé situaci je nutno odhodlat se k na první pohled zoufalým činům. Oceňuji, že se Stannis rozhodl podstoupit oběť nejvyšší a obětoval svou dceru. I přesto, že tato snaha nakonec nevedla k požadovanému cíli.

na příspěvěk reagoval kiddo, Inirdin

zvolsi

zvolsi (hodnocení, recenze)

Po tom jak to celé se Stanisem skončilo, je právě scéna Stannis a Shireen přímo k nasrání.

na příspěvěk reagoval Psychor

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

Inirdin

Tak pár osamocených scén zapamatovatelných bylo během těch dvaceti dílů čtvrté a páté série (hlavně ve čtvrté) - třeba Tyrionova řeč během jeho soudu, Oberynova smrt, Joffreyho svatba nebo Stannis a Shireen (když odečtu tu vypočítavou emocionální manipulaci). Spojí se dobrá režie, dobře napsaná sekvence a hlavně výkony herců (Dinklage, Pascal, Gleeson, Dillane). Jsou to ale osamocené scény, které neovlivní můj názor na úpadek seriálu.

Teď, jak vidím jména těch herců, tak jsem si uvědomila, jak málo těch skutečně výborných jich v seriálu zbývá (ano, vím, že toto je subjektivní). Pascal, Gleeson, Dillane, Dance byli na obrazovce magnetičtí... brzy pravděpodobně přijdeme i o Roose (Ramsayho rukou) a Joraha (šedý lupus).

Flaxik

Flaxik (hodnocení, recenze)

kiddo

Aha, já jsem s nima nikdy rozhovor neviděl, tak to by mohlo být tím :-) 

Fakt je, že potom už je to všechno takové...naředěné. 

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Flaxik

Že je Rudá svatba bavila, pozná člověk jednoduše dle těch mnoha a mnoha příležitostí, kdy řekli, že se do seriálu rozhodli pustit právě kvůli Rudé svatbě. Že Rudá svatba představovala vyvrcholení jejich zájmu, se pozná jednoduše podle toho, jak šíleně odfláknuté je všechno, co po ní následovalo.

na příspěvěk reagoval Flaxik, feryk, luka4615

patrik1177

patrik1177 (hodnocení, recenze)

Neviděl někdo nebo nemá někdo nahranou tu novou talk-show Hra o trůny: Pod čarou?

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Merneron

Překvapivé, že se vůbec nechali ukecat na těch potenciálních pět epizod navíc. Nikdy nebylo víc vidět, že je na celé AOIAF bavila jen Rudá svatba. Udržet si takovou tvůrčí erekci i čtyři roky poté, co pominul jediný aspekt příběhu, který jim nebyl u prdele, to by bez přehánění byl výkon. Takže asi holt není divu, že ta poslední epizoda vypadá, jako by to už nikoho ze zúčastněných absolutně nezajímalo.

na příspěvěk reagoval Flaxik

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

Mimochodom pár noviniek:

David Benioff a Dan Weiss, tvorcovia seriálu, práve prehlásili, že po šiestej sezóne nás čaká desať až pätnásť posledných epizód:

"Blížime sa k cieľovej čiare. Vidíme to niekde medzi 70 a 75 hodinami pred tým, než sa zatiahne opona."

na příspěvěk reagoval kiddo

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Mně se tak stýská po knižním Ramsaym, podprůměrně inteligentním sadistovi, kterému je nějaká nenápadnost a taktizování natolik cizí, že i Roose dávno ví, že určitě zabije i tlusté Waldě a jednou se nejspíš pokusí odkráglovat i jeho :-( Ech, no co, jedna další Mary Sue už poznat nebude.

 

Nedivila bych se, kdyby bylo Ježíšovo vzkříšení přeskočeno a Keanu Sníh se zničehonic objeví až na místě bitvy jako rozhodující faktor. Páč šoky, žáno.

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

HoneyBunny

No Wun Wun by tam mohol byť,  ale uvidíme, nakoľko je tá fotka zo dňa tak asi noc mečov skončí remízou :D a potom sa do toho musí Melisandra pustiť inak bude problém, pretože súhlasím, ak ho teda oživia musia to spraviť maximálne na konci tejto časti alebo začiatku 3tej pretože do posledných dielov dať dokopy Umberov, Mormontov a ostatných bez Jona a Sansy nestihnú ibaže by si to zrazu vykúzlili, že sa aj armády objavia na pol ceste s úmyslom sa vzbúriť Roosovi :D haha to by ma už asi porazilo nadobro, a to mám happyendy rád, ale zase čo je moc to je veľa.

Athaeneus

Athaeneus (hodnocení, recenze)

HoneyBunny

Že Ramsey zabije Roose mi přijde nejklišoidnější teorie ze všech. Víc by se mi líbil opak. Přeci jen, Ramseyho otec je docela geniální šikula.

na příspěvěk reagoval Psychor

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

Merneron

Nepřijde si pro to tělo spíš Wun Wun? V traileru jsme ho viděli rozbíjet bránu (pravděpodobně) Castle Black. Pro koho jiného by se Edd vydal než pro divoké? Jako už by měli Jona pomalu začít oživovat, prodlužovat to do třetího dílu by už bylo moc. Zvlášť když si scénář žádá, aby v devátém díle vedl armádu Seveřanů/divokých proti Boltonovým (vlastně Ramsaymu, Roose s Waldou už tou dobou budou pod drnem - nebo stažení z kůže). 

na příspěvěk reagoval Psychor, Athaeneus, Merneron

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

Inirdin

Ano, to tak nějak odpovídá. Já jsem si od začátku páté série říkala, že tam něco nesedí, ale trochu jsem doufala, že to tvůrci nějak na konci zachrání, že to třeba někam směřuje. Ach, ta naivita mládí... Mother´s Mercy je pro mě jednou z nejvíc WTF seriálových epizod, co jsem kdy viděla (cena Emmy za scénář, LOL). Jak by řekli Američani, tam ta show definitivně "preskočila žraloka".

Merneron

Merneron (hodnocení, recenze)

Nové fotky z druhého dielu, Edd aj Thorne stoja v uhle že sa zdá, ako by ich osvetloval oheň alebo hranica, asi sa bude páliť Jonove telo  :O :D

na příspěvěk reagoval HoneyBunny

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Reklama

Reklama