Reklama

Reklama

Hra o trůny

(seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Trailer 25
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(8) / Epizody(73)

„Ve Hře o trůny zvítězíš, nebo zemřeš.“ Násilí, klamy a intriky ve velkém stylu provází rody Westerosu osmi vynikajícími sériemi. Vše pro jediný účel - usednout na Železný trůn. Cenami Emmy ověnčený seriál natočený na motivy knižních bestsellerů „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina, sleduje obyvatele fantazijního světa, jejichž osudy změní společná hrozba ze Severu: zdánlivě nezastavitelná armáda Nemrtvých. (Magic Box)

(více)

Diskuze

 (hodnocení, recenze)

A o co teda jde, když zabiju postavu, kterou jsem pět knížek rozvíjel? Jaký to má smysl?

na příspěvěk reagoval berg.12

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Možná proto, že o tom, co Martin dělá, nedělá nebo udělá, vyplývá z dění seriálu naprosté hovno? Já bych ti navrhla, aby sis tu předlohu přece jenom nejdřív přečetl, než se o ní začneš vyjadřovat nebo nedejbože mluvit o GoT a ASOIAF, jako by se jednalo o jednu a tu samou entitu, ale popravdě si nejsem jistá, jestli bys aspoň pak ten elementární princip "knihy jsou knihy a píše je Martin, seriál je seriál a píšou ho Weiss s Beinoffem" pochopil.

 

A obecně k té naneštěstí rozšířené blbosti, že Martina prý baví nesmyslně zabíjet postavy a že na tom jeho psaní stojí: "It's easy to do things that are shocking or unexpected, but they have to grow out of characters. They have to grow out of situations. Otherwise, it's just being shocking for being shocking."

 

Na druhou stranu ovšem chápu, že pokud někdo sleduje jen seriál nebo, jako bohužel spousta hlavně nových fanoušků předlohy, nerozumí psanému textu, může mu fakt připadat, že v ASOIAF jde hlavně o ten šok pro šok.

Joe123

Joe123 (hodnocení, recenze)

Asi mala víziu že Stannisa porazia preto ušla na čierny hrad.

 (hodnocení, recenze)

Lucjen

Ok, takže celá ta sága skončí tak, že bílí chodci zabijí vše živé. Zajímavé. Akorát to klidně mohl zkrátit na jednu knížku. 

 (hodnocení, recenze)

Sctyri

Já si to myslím taky. Proč by proboha jinak jen tak najednou opustila Stannise a přijela právě na Zeď? 

na příspěvěk reagoval Joe123

Sctyri

Sctyri (hodnocení, recenze)

tatanapope

tatanapope: Třeba mlžijou, aby s náma vyjebali, radši nevěřte ničemu.. já zase slyšel SPOILER?SPOILER?SPOILER?SPOILER?SPOILER?SPOILER?SPOILER?SPOILER?SPOILER?SPOILER?SPOILER?SPOILER?SPOILER?SPOILER?

že má / bude mít smlouvu na další dvě série a Melisandra se vrátila aby ho oživila :)

na příspěvěk reagoval Lucjen

 (hodnocení, recenze)

Joe123

Já vím, ale z nějakého vypravěčského hlediska to prostě postrádá smysl. 

Joe123

Joe123 (hodnocení, recenze)

Martina proste baví zabíjať svoje postavy a je mu jedno ako dlho tam sú

 (hodnocení, recenze)

tatanapope

Já tohle nechápu. Proč Martin napíše postavu, nechá ji pět knížek vyvíjet, aby ji pak prostě jen tak zabil? Můžeš mi to někdo vysvětlit? 

na příspěvěk reagoval Lucjen, Joe123, kiddo

134jan134

134jan134 (hodnocení, recenze)

Henk123

Neboj, tvoje matka ti ty zvratky z kouta pak vytře :-D Ne vážně, čí je to troll účet??? Jon byl namyšlenej i v seriálu (třeba když říkal Tyrionovi že mu chtějí dát přes tlamu proto že je lepší než oni). Ale tak co, kolik mu má být, 14?

134jan134

134jan134 (hodnocení, recenze)

Předpokládám že k hodnocení těch 200 filmů co máš v profilu ti taky stačilo co o tom lidi psali....

Henk123

Henk123 (hodnocení, recenze)

134jan134

Neboj, všechny citace budou vyryty též. Jinak mě byl Jon ze začátku sympatičtější v seriálu, protože v knize to byl takovej ufňukanej namyšlenej bastard, ale pak se vypracoval a jeho myšlenkové toky mi jsou blízké, takže frajeris. Jinak správně jsi to vysvětlil mojí mámě, ona je někdy holt kráva. A ty MÁMO !.. Už když čtu „..stačí mi, co o tom lidi psali.“, tak už potichu zvracím do kouta.

na příspěvěk reagoval 134jan134

134jan134

134jan134 (hodnocení, recenze)

Jen blbec dokáže hodnotit knihy které nečetl a jen vůl přečte knihy o rozsahu 5000 stran když se mu nelíbí. Ty budeš nejspíš jedno z toho.

 (hodnocení, recenze)

Henk123

Ty mi spíš řekni, proč autor, co je nad hrobem a všichni čekají, kdy to teda dopíše, ztrácí čas popisováním blbého žrádla. 

134jan134

134jan134 (hodnocení, recenze)

Henk123

Jo v poho, tam se to hodí, jen to pak prosimtě nezapomeň ocitovat dle norem ISO. Jon je hezčí kluk v knize, Kit Harington je takový mrňous. Ale oni to zase v serialu vykompenzovali jinýma postavama, třeba čičina Ygritte neměla křivý zuby a Myrcela zůstala celá až do svého posledního polibku.

na příspěvěk reagoval Henk123

Henk123

Henk123 (hodnocení, recenze)

Mami, ty seš fakt retardovaná. Já nemusím mít na každé stránce akci a vyvrcholení zápletky, mám rád konstruktivitu, komplexnost a nenadálé překvapení. Samozřejmě, že mě sere, když je přes půl stránky napsaný co přesně daná osoba jí, jak to jídlo vypadá apod., ale jinak je to paráda a přidává to i na realičnosti, když vidíme, že v tomto bláznivém leč skvělém fantasy příběhu se chovají postavy jako normální lidé, chodí na záchod jedi apod... Jako když jsem koukal třeba na Matrix nebo LOTRa, tak si nepamatuju, že by se tam jednou někdo vychcal !!! ( Možná jen zřídka ) A já jak zmrd chodím 6-10x denně, to mi pověz, jaktože mají všichni močáky jak nafukovací balonky. 

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Reklama

Reklama