Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Martin96

Po pár dílech se pro mě stal tento seriál drogou. Fascinuje mě jeho komplexnost, vybroušené dialogy, skvěle napsané a vyvíjející se postavy, nečekané zvraty, atmosféra, syrovost...naprosto dokonalé. 1. série 100% 2. série 100% 3. série 4. série 110% 5. série 85% Pátá série si bohužel nedokázala udržet zběsilé tempo série předchozí. V některých lokacích se toho děje příliš málo a výprava do Dornu působí místy jako šlápnutí scénáristů vedle. Přes všechny chyby stále výborné. ()

xwerm

Tak nejako sa mi podarilo sledovať to až po tretiu sériu ale potom som už nechcel vidieť ani diel! Lebo to je totálna ale naozaj totálna blbosť 1 hviezdu dávam len za prvú sériu možno prvé tri časti a dúfam, že tento serial už nikdy nebudem musieť pozerať. Musím povedať, že fakt nechápem, ako táto totálna pičovina môže mať také hodnotenie. Poznám aspon 500 lepších filmov a seriálov ako je toto. 1/10 ()

Cerauos

Dlouho jsem byl ke každé zmínce o tomto seriálu slepej a hluchej, což se ale jednoho dne změnilo a já si pustil první díl. A pak druhej. A hned na to třetí. A nešlo přestat. Teď už samozřejmě sleduju pravidelně, Hra o trůny vás totiž chytne a nepustí. George R. R. Martin je famózní spisovatel a já už se nemůžu dočkat, až si Píseň ledu a ohně přečtu, což ale nebude v nejbližší době, nechci si spoilerovat ^^ Zfilmovat takové dílo není žádná legrace, HBO se toho ale zhostilo důstojně a výsledkem je nesnesitelné týdenní čekání na další díl (a to nemluvím o tom ročním mezi sériemi). Intro je nádherně zpracované, hudba neskutečně chytlavá, seriál sám o sobě je propracovaný, kulisy a postavy taktéž, vztahy jsou provázané takovým způsobem, že zorientovat se dá pěknou fušku, ale dá se to a člověk se pak fakt cejtí. Předpokládám, že u tohoho seriálu probrečím ještě hodně kapesníčků, ale to mě neodradí od jeho sledování. Pro mě zatím nejnudnější 4. série, což ovšem může být způsobeno i přehnanými očekáváními, která jsem měl, když z traileru a později i z úst autorů zněly samé chvály o ještě větší epičnosti (divný slovo), ještě více akce apod. ()

Hadrian

Game of Thrones je špička mezi špičkama, dialogy jsou tady opravdu na vysoké úrovni...né jako v takové třetí řadě Arrowa, kde by nad tím člověk někdy zvracel, sice se to od knih dost liší, hlavně teda pátá řada, ale já to beru jako dvě samostatné jednotky...pro mě vedou postavy Theona, Margaery, Baelishe, Tyriona a Ramsaye....na druhou stranu doufám, že Daenerys už brzo chcípne..a Bran to samé..podobné cítění mám i k Jonovi...v páté řadě už je to hlavně o tým Dany a týmu Stannis...stojím na straně týmu Stannis...If you want justice, you've come to the wrong place and If you think this has a happy ending, you haven't been paying attantion. :) ()

Ginnidlo

"Říká se, že když dáš trpaslíkovi pusu na čelo , budeš mít štěstí. Já tvrdím, že víc štěstí budeš mít, když mu vykouříš ptáka." ´= Lord Tyrion Pokud se vám pod kůži nějaká postava, vězte, že umře:-) Martin má smysl pro humor a v knižní předloze se opravdu rozjel. Seriál jako celek vzdává hold celé knižní sérii. Konečně HBO udělalo nějaký kvalitní seriál a negradoval to jen na porno . (Viz. True Blood, Spartakus...) Hercům věřím každé slovo (ano, trpaslík je stejně nejlepší:-)). ()

JirkaJJJ

S omezeným rozpočtem tvůrci dokázali a stále dokazují navodit perfektní atmosféru Fantasy. Jediným problémem je pro mě počet postav, který se s každým dílem/sérií nehorázně navyšuje a člověk se v tom občas ztrácí. Nicméně i to tvůrci vyřešili značným masakrováním převážně kladných postav. Rada na závěr pro ty, kdo ještě neviděli: Nedělejte si citovou vazbu k charismatickým postavám, které se zdají být pro děj nepostradatelné, tvůrci vám brzy dokáží, že to jde i bez nich, jak jsem sám s bolavým srdcem již několikrát zjistil. !!Spoiler Update 14.11.2015 - To už si fakt dělají prdel... Jestli jste vážně killnuli Jona, už na to fakt nečumím :-D ()

Giordi

Excelentní seriál, jemuž bych snad jen vytkl 3 věci: 1) Zabíjení oblíbených a zdánlivě klíčových postav je sice originální, ale když vám povraždí v seriálu skoro všechny, může to někoho odradit. Zejména po třetí sérii jich pro mě už moc nezbylo. Na druhou stranu se mi líbí, že se tak seriál stává velmi nepředvádatelným a netrpí syndromem nesmrtelnosti hlavních postav, jako v jiných seriálech 2) často nudné dialogy, které bych strpěl, kdyby měl seriál více dílů, ale ne pouhých 10, na které musíte čekat celý rok. 3) obrovské množství postav občas působí pro děj mírně chaoticky, mnoho postav tak dostane velmi málo prostoru za jednu sérii Hlavním kladem je bezesporu výprava, prostředí je opravdu velmi dobře provedené, krutost a reálnost poměrů také oceňuji. Seriál s násilím opravdu nešetří. Těžko také říct, kdo je vlastně hlavní postavou, kdo je dobrem a kdo zlem. V seriálu nic není černobílé. 1.série 100%, 2.série 90% 3.série 100% 4.série 80% (příliš vleklá, málo dobrodružná). Celkově: 90% ()

Gyl

40 dílů v jednom týdnu a neutuchající chuť vidět další. Seriál začal hezky zvolna a chvíli trvalo než se rozjely všechny dějové linie a než se ukázalo kdo s kým a hlavně proč. Pak jsem si jednu chvíli říkal, že už je těch uchazečů o trůn nějak moc, že by je to chtělo zredukovat a zhruba o 2 minuty později se tak stalo. Skvělé je, že jak se příběh posouvá, chvíli člověk fandí jednomu, pak druhému rodu nebo hrdinovi. Některé naděje umírají, aby se jiné mohly vynořit z šera. Má to spád, akci, dostatečnou míru fantazie a přesto je to jakoby reálné. Navíc je to seriál s asi nejvíce nahými ženami co jsem kdy viděl (v seriálu). Hezky se na to kouká. ()

Film2

Jedna dokonalosť tento seriál, bez výhrad, škoda len že sa musí rok čakať na ďalšiu sériu ktorá ma zakaždým len 10 častí ()

Marco625

To jako vážně??? Tohle někdo zvládne udělat ??? Rozhodně jeden z nejlepších seriálů našeho mladého času ! Co díl to spousta zábavy. Ještě se mi nestalo abych u nějakého dílu dal oko pryč, pořád mě to táhne k Severu a to mi trvalo takovou dobu se na ten seriál podívat, protože jsem o tom měl velké pochybnosti. Příběh naprosto bezchybný, postavy jsou promyšlené a v každé je něco jiného. 10/10 ()

vojta033

Zase jednou kočička s pejskem dělali dort. Nějak mě to nevtáhlo. Bylo to přeplácané s rádoby hlubokými dialogy, které stejně bylo o ničem. Jen samé kecy v kleci. A akce dost bídná. Ztráta času i o tom psát. Asi nejsem správná ovce. Shlédl jsem to až na doporučení kolegy, který je dost vybíravý, ale také podlehl davu. Asi zde platí heslo bývalého učitele, který tvrdil, že v úspěšném filmu (seriálu) musí být m*d a smrt. A tady bylo obojího dost. Pro mě to nezafungovalo. Ale abych nebyl jen negativní, tak musím uznat, že poslední dva díly 4. série byly přijatelné. ()

Alekks80

Tenhle seriál má jedinou vadu. Je tak komplexní a s takovou spoustou postav, že se to prostě nedá sledovat nepravidelně. Nakoukám pět dílů, vrátím se k tomu za 14 dní a vím zase houby. Jinak je to neskutečně vymazlený. Charaktery, různý prostředí, rasy, zvraty, prostě paráda. Fanoušci fantasy prostě musí čůrat mogul v národních barvách. ()

Pecanick

Naprosto uchvacující příběh plný napětí a nečekaných zvratů v boji o moc. Děj je nabitý vším co by mělo správné historické fantasy mít. Neustálé boje plné krve a detailní záběry smrtelných zranění jsou možná občas pro silnější žaludky, ale sem to prostě patří. Ve velké míře se zde nejen zabíjí, ale také souloží. Možná proto je seriál tak oblíbený :). Příběh je fascinující také počtem úmrtí hlavních postav, které zde umírají a ožívají jak na běžícím páse. Seriál jsem si velmi oblíbil i proto jak věrně se drží knižní předlohy. Pro mě jednoznačně nejlepší seriál všech dob.. a myslím si, že nejen pro mě. ()

Mraxis

Tenhle seriál vážně nemám rád... Není to tím, že by byl špatně zahraný nebo měl hrozné efekty, či příšernou režii. Můj spor s tímhle seriálem je v předloze. Myslím si, že kniha je špatně napsaný, nechutně perverzní, zmatený brak. Spisovatel se i záměrně a často vyhýbá hůř popsatelným sekvencím jako jsou například bitvy. Řekl bych, že svět Hry o trůny je přímo nudný a prokousat se dějovou linkou až k charakteru, se kterým se jakž takž sžijete je porod. Když už se tím prokoušete, tak zjistíte že váš oblíbenec umírá a nebo vyvede nějakou totální hovadinu. Jen, aby příběh zachoval drama. Je vážně smutné, že tahle plytká instantní omáčka literatury je dnes, tak oblíbená. Seriál znatelně redukuje některé obří excesy které autor dokázal vymyslet (díky bohu) a to mu přidává na hodnotě. Ovšem když vaříte z vody, tak mistrovské dílo nevytvoříte. Je to hezky zahrané, má to věrohodnou atmosféru, dobře režírované a vůbec co se týče audio-vizuálního zpracování tak téměř bezchybné. Já se ale nedokážu hodiny dívat na vizualizaci příběhu který mě odpuzuje, nudí, štve, místy znechucuje a být nadšený. Mnohem raději bych byl, kdyby se někdo chopil řádného filmového či seriálového zpracování Zaklínače. Každý kdo si myslí, že jde o kvalitní literaturu, tak ať si dá ránu do hlavy a trochu se probere. 40% ()

sivda

Seriál jsem od jeho prvopočátků nesledoval, vůbec jsem nevěděl o co jde. Až mi jednoho dne nastínil hlavní téma seriálu, můj kamarád. Začalo to tím, že jsem za jeden den shlédl sérii a půl, ano opravdu sérii a půl, tak mě seriál dostal a pohltil. Miluji žánr fantasy a ve spojení s Game of Thrones pro mě dostává novou tvář, zejména nečekané smrti hlavních postav jsou pro mě vždy buď velmi smutným (smrt Neda Starka) případně příjemným (smrt Joffreye Barathona) zážitkem. Na závěr bych snad jen dodal Jon Show you know nothing. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci