Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Mikino00

Naprosto jsem propadl příběhu, který rozehrál Martin ve svém světě sedmi království. Jak už to bývá seriál není tak dobrý jako knihy, které jsem doslova hltal, ale jestli má seriál sto procent tak pak má kniha procent dvě stě. Perfektně jsou obsazeny všechny postavy, reálie, kostýmy, výprava prostě daleko lepší než filmy točené v současnosti. Děj plný zvratů, intrik, vražd, nahoty, tajemství a nepředvídaných odbočení má i do dalších sérií neuvěřitelný potenciál, který Martin rozšiřuje každou knihou. Seriál je od knihy trochu odlišný, většinou jsou ale změny k lepšímu a jsou pochopitelné. Fakt, že žádna postava si nemůže být jistá svým životem ani vteřinu je pro mě lehce infarktový. Nejoblíbenější postavy: Jon Snow a Jamie Lannister. Seriál si drží obdivuhodně vysokou úroveň i po 6. řadě a jednoznačně zaujímá místo nejlepšího seriálu současnosti. I po předběhnutí knih tvůrci zvládají napínat, šokovat a vtáhnout do děje a nejen za to jim patří absolutorium. V sedmé sérii tvůrci jedou již na vlastní triko a dějově nahustili spoustu linek a řítí se nezadržitelně k cíli. Daří se jim to velice dobře, obzvláště finále bylo hodně vydařené. Z vrcholu na samé dno. Závěrečná osmá řada přinesla jen rozčarování. Tvůrci už neměli žádnou dějovou linku nakousnutou v knihách a měli si tedy děj vymyslet zcela sami, ukázalo se, že na to nemají. Uspěchané, nelogické, plné klišé, rádoby překvapivé, odbyté. Je to škoda, kazí to výsledný dojem ze sedm let fungujícího světa. ()

lareinna

Jeden z najlepších aké som videla..nemám slov. 02052012: Druhá séria je výborná tiež a ja sa nemôžem dočkať stále viac ako tento príbeh skončí. ()

rossi001

pro me jasna pecka poslednich let ! po vsech deseti dilech jsem zakoncoval s otevrenou pusou. Posledni dil naprosto fantasticky. A rekl bych jeden z nejlepsich z deseti ne-li nejlepsi. A ted jen cekat a cekat na pristi rok kdyz zapocne prava draci pout:-). Tomuhle velkolepemu dilu nemam skoro co vytknout. Krasne se na mych emiocich rozdeluji postavy od nenavidenihodneho Joefryho az po skvelou Aryu Stark a Daenerys Targaryen a zbytek Starkovy rodiny.Jako pro me jendoznacne jasna 5* zalezitost a rovnych 99% !!! ()

Naovy

Pojmu tento komentář tak trochu jako čtenář knih. Jako takový jsem byl opravdu nadšený, když jsem se dozvěděl, že se tohle bude filmovat a těšil jsem se...no šíleně. Často si u knih říkám, jak by se to nejlépe přeneslo na plátno, a u téhle mi bylo jasné, že film by tomu nesvědčil. Kdo by však dokázal vytvořit seriál s tím správným duchem? Leda tak HBO...a bác ho:) A musím říct, že se tohoto úkolu ujali opravdu na jedničku. Prvním velkým plusem je pro mě obsazení, podle mého názoru skvělý výběr herců vzhledem k charakterům postav. Stačilo mi je pomalu jen vidět a toho, koho jsem si měl oblíbit, jsem miloval a toho, koho jsem si měl zhnusit, jsem nesnášel. Sex a nasílí se do seriálu hodí, někdy je to však opravdu až moc samoúčelné. Co se týká ukecanosti, kniha je ukecaná ještě mnohem více, buďme rádi, že autoři seriálu nejsou zažraní do heraldiky tak jako pan Martin. I chybějící bitvy postrádáme z velké části také v knize, autor se zde nejspíš držel zlatého pravidla spisovatelů "Co neumíš popisovat, nepopisuj!" Přesto je jich tam stále o něco víc než tady a důvod je jednoduchý - rozpočet. I tvůrci seriálu se vyjádřili, že by je tam rádi měli, stejně jako více větších zlovlků a další věci. Ale myslím, že s prostředky, které měli, si poradili výtečně. Uvidíme, co nám nadělí druhá série. Po vyslechnutí rozhovoru s Martinem, kde řekl, že konec ságy si představuje jako planinu pokrytou hrobkami, kde se prohání chomáč suché trávy, se tak trochu bojím, aby se ona nepředvídatelnost týkající se úmrtí hlavních postav nestala pouhou rutinou. Líbí se mi to (zatím), ale pane Martine, zabíjejte je v budoucnu pouze tehdy, když bude opravdu důvod a nedělejte z toho pouhé plnění kvóty, máme jen jedny nervy:) ()

Dallas

Príbehovo a postavami namakano premakané, hercami parádne zahrané a jednoducho perfektné fantasy obžerstvo. Jeden z najlepších seriálov, čo som mal tú možnosť vidieť. Perfektné dialógy, ktorých je ozaj kopa, čo bude možno niekomu vadiť, ale ten nech si ide radšej teda pozrieť kobru 11. Je pravda, že akcie nie je až toľko. To však na úkor intríg. V podstate mi tam akcia ani moc nechýba, pretože dialógy a celkovo atmosféra sú také, že stačí ak sa o tom hovorí. Ak máte radi fantasy, tak nie je na čo čakať. Však nie je to fantasy typu ukecaný škrečkovia a tak, ale nasilie, sex, intrigy, kvantá nejednoznačných a ťažko predvídateľných postáv v zložitom príbehu. Kedže to má v podstate 10 hodín, tak je na všetko čas a všetko má svoj priestor (znalci knihy budú možno namietať, ale neverím, že nejak húževnato). Neviem sa dočkať druhej série a nech mi nikto radšej nepovie, že by nemusela byť, lebo inak ja Dallas, prvý svojho mena vypochodujem na západ a vydobijem si ju. "Tell Lord Tywin.....Winter is coming for him. 20,000 Northerners marching south to find out if he really does shit gold" 90% ()

Oňďo

l 1. séria » 100% l l 2. séria » 90% l l 3. séria » 100% l l 4. séria » 100% l l 5. séria » 90% l l 6. séria » 90% l ()

Tydyt007

Velmi dobře rozjetá miniserie. Je tu skvěle poskládáno od všeho trochu. intriky, bitky, humor, sex....prostě vše... Druhá serie postavila laťku ještě mnohem výše, i když bez polomuže by to byla nuda.. ()

1945

Zvrhlá a krvavá pohádka od HBO vhodná pro každou denní dobu... A lhal bych, kdych řekl, že se na pokračování netěším... ()

gumolit

Zrada,intrigy,vojna,sex,násilie,skvelá atmosféra skvelý dej,skvelí herci a skvelý scenár to všetko tento seriál obsahuje a u mńa sa zaraduje medzi najlepšie seriály akié som mohol vidieť !!Už sa teším na dalšie pokračovanie ! ()

sona123

Zatím hodnoceno po třech dílech: paráda. První díl a samotný úvod, rozjezd a koneckonců i titulky - nevídané. Tohle a seriál? Jaké to je? Výpravné, dobře obsazené, napínavé a neotřelé. Třetí díl mne pravda začal docela nudit, spadl tam, kam to známe (tuctové dialogy, děj ustrnul), ale věřím, že to tak nemusí být nastálo. Jak nemám moc ráda seriály HBO (zejména Tudorovce), tohle je rozhodně někde úplně jinde. PS. Hodnocení po celé první sérii: první díl neskutečně navnadil. Pak to šlo docela dolů, hodně se zde mluvilo a nadpřirozeno skoro vymizelo a tajemno s ním...přesto se mini série udržela nad průměrem a případné druhé šanci určitě dám. ()

Pompaj

Chytit a nepustit. Fantastický děj, který je docela nečitelný, když tam jsou zamotané politické pletichařiny. Absolutně famózní casting herců ti tam sedí, jak facka na tvář. S napětím čekám, co se bude dít v každém dalším díle. Jeden z nejlepších seriálu současnosti. 95% ()

Frederika

Skvěle zpracovaná knižní série! Děj příjemně utíká, není zbytečně natahovaný kvůli penězům, což je jen dobře. Herci jsou dobře vybraní, kvalitní a do svých charakterů se skutečně vžívají. Navíc GoT nevypadá jako obyčejný televizní seriál, ale jeho kvalita se dá jednoduše srovnat s Hollywoodskými filmy - a díkybohu za to. Vidět totiž Hru o trůny nějak zprzněnou nedostatkem peněz či neschopností režisérů a scénáristů, to by mě hodně štvalo. Líbí se mi taky, že se GoT nesnaží být příliš korektní a ukazuje vše tak, jak to G.R.R. Martin napsal. ()

TheKiw

Kdyby si nemusely všechny postavy dávat bacha na kudly v zádech a za zády, mohli být všichni obyvatelé Realmem bez sebe a milovat ho. I ti wildlings. A já. Kdyby tam těch kudel fakt bylo trošku míň a nebylo to to jediné, co můžu sledovat. ()

ProgLaney

První série mě naprosto pohltila a už vyhlížim dubnový příchod 2. série. Každá postava dokáže získat sympatie a antipatie tak, jak to příběh vyžaduje nebo jak to zamýšlel autor (nebo dle toho, na kterou stranu se přikláníte). Hodně se mi líbí propracovanost postav a spád příběhu - atmosféra houstne, nabírá tempo a závěr série vás hodí do pozice, že nebudete moci žít, pokud neuvidíte pokračování. To celé v krásném prostředí, od fajnových přírodních scenérií exteriéru až po promakaná města a interiéry budov. Dialogy mi přijdou taktéž výborné... Trochu lituji, že jsem nejprve neobjevil knihy, ale ač slýchám samá pozitivní hodnocení na literární předlohu, zfilmovaná podoba má dle mého úžasnou kvalitu a určitě nedělá ostudu knize. Jednoznačně milník ve filmové fantasy. ()

zelvicka.

Jsem trochu zaražen, jelikož to není zrovna můj šálek kávy, ale nějakým způsobem si mě to získalo. Zpočátku velký nepořádek ve jménech, charakterech a rodech. Ale všímavějším brzy vše docvakne. Jsem zvědavý. ()

Yaan

Tři atributy HBO seriálů: těžká politika, sex a násilí. Koho by napadlo je v takové míře (snad až na to násilí) hledat ve fantasty světě. A přece je právě ten vlastně ideálním místem: kde chybí kauzalita reality, může se stát cokoliv; hlavně v té politice nemůže divák moc předvídat, a to je dobře. Příběhová linie plynule plyne (nejsou trapně nastavovány -ve smyslu 'nastovavování kaše'- další zápletky, to je taky dobře). Jen možná plyne až příliš plynule... Lord Stark by neměl mít tolik dětí... Když k nim totiž přidáme i všechny ostatní postavy, lehce se nám může stát, že pro samé 'střídání pohledů' se za celou sérii nestihne nic stát... Nemluvě o tom, že pokud se někdo (jako já) upne na jeden nebo dva z množství osudů, může si na jeho pokračování počkat třeba taky několik dílů (protože se k ostatním už prostě nevešel...)... ()

petrfox

První díl u mě vzbudil trochu nečekaně rozpaky (po zdejších nadšených ovacích), ale díl od dílu mě "Hra o trůny" vtáhla a pohltila svou výpravností, atmosférou, skvělými hereckými výkony (zejména božský Sean a malý velký Peter), dobře napsanými dialogy, krvavostí, absencí patosu a také skvělou hudbou... Trochu mi vadilo pouhé "zmínění" o bitvách a jejich výsledcích, ale budu věřit, že v dalších řadách kapku té "válečné vřavy" přibude... Jinak není co řešit i tak si tento zdařilý fantasy seriál zaslouží plný počet... ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci