Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Palizer

Neviem prečo každý je tak unesený s tohoto seriálu. Podľa mňa sa to strašne vlečie. Keci, keci a žiadna alebo skoro žiadna akcia. Dúfam, že druhá séria bude na tom lepšie a budem môcť dať viac ako tri hviezdy. ()

mbohdy1

Tento serál mě dostal od prvního dílu. Už úvodní znělka je naprosto luxusní. A ještě nikdy jsem nebyla tak překvapená. S každým dílem víc a víc. Velice obezřetně si vybírám své oblíbené postavy, protože nemusí přežít další díl. Také lechtivé erotické scény jsou velice "otevřené". Zařadila bych je už do kategorie lehkého porna, ale to k tomu prostě patří. Takže super seriál a vřele doporučuji! ()

kotrlak

Shlídnul jsem to "jedním vrzem", je to koukatelny, ale žádná úžasná pecka....jako většina seriálů je to hlavně žrout času. Děj rozprostřenej do x hodin by se dal smrsknout do jednoho celovečerního snímku...po druhý season končím, prostě to za ten čas nestojí. ()

xkcd

Edit po shlédnutí všech 6 sériích: velmi slušné zahrané, děj si zakládá na nepředvídatelnosti. Velká výprava. Dříve: Postavy od začátku průhledné, děj lehce předpokládatelný, scénář tlačí jednu scénu za druhou, aby si divák nestihl rozmyslet v jakých klišé se to vlastně pohybuje, všechny scény jsou zahrány s patetičností "poslední scény seriálu s opravdu nečekaným vyústěním. ()

TomWesley68

Není to špatnej seriál, ale vůbec na to nekoukejte a radši si přečtěte knižní předlohu, která je naprosto fantastická. Tam, kde se seriál drží knihy, je to velice koukatelné, ale to, co si tam HBO přidalo vlastního, je nesmyslný, nebo samoúčelná vata. Naopak tvůrci seriálu vynechali, nebo přeskočili spoustu zajímavých a důležitých pasáží především skoro všechny bitvy a souboje... ()

Vsacan

Seriál si mne získal už během prvního dílu. První 2 řady jsem dosloha hltal. Od trojky jsem čekal trochu víc, naštestí ty nedostatky nahrazuji super zcény kde se fakt něco děje. Čas nad tímto seriálem není ztráta času. (Šťáva stojí za vymačkání). ()

KingRandy

Seriál jako žádnej jinej. Martin když psal ty knížky tak k tomu přistoupil z úplně jinýho konce než všichni ostatní a je to jenom správně. Po první sérii jsem přečetl celou knižní sérii a i když je televizní verze výborná, tak knížky jsou ještě tak o dalších pět hvězdiček výš. Máte oblíbenou postavu nebo rod??? Tak se bojte otočit na další stránku, v tomhle případě: Tak se bojte podívat na další epizodu. ()

DaweMcHarwy

První série 100%.............Druhá série 90%.............Třetí série 70%.............Stále ovšem ponechám 5 hvězd. Seriál je to vskutku skvělý. Jen trošku utahaný. ()

Bogeyman

Úžasné, dokonalé, neuveriteľné. Proste nemám slov. Prvú sériu som si pozrel za 1 deň. Nedokázal som proste kliknúť na stop. A ani nasledujúca séria na tom nebola inak. Keby to šlo tak tomuto seriál dám 6 hviezdiečiek. Už sa teším na 3. sériu... ()

johnnyDeak

Momentálne ma trošku sklamala 3 séria. Je tam veľa zbytočných kecov, a nič sa tam dokopy nedeje. Ku koncu sa to konečne rozbehlo, tuším 9 a 10 časť, kde to zase začalo byť zaujímavé. Lenže čakanie na štvrtú sériu bude zase nekonečné. Dúfam, že ma pozitívne prekvapí a potom si konečne prečítam aj knihu. ()

nakamura

Pravděpodobně jeden z nejlepších seriálů, které jsem v poslední době viděla, ne-li nejlepší. Fantasy seriály jsem měla ráda vždy, ale musím říct, že u tohoto konkrétního seriálu bych se klidně i bez těch fantasy prvků obešla a stejně by to byl naprosto skvělý seriál. Chci tím říct, že pokud by byl zbaven draků, magie a klidně i "nemrtvých" White Walkers, pak by pořád patřil mezi nejlepší seriály, protože by v něm zůstalo to hlavní, co ho mezi nejkvalitnější seriály této doby vynáší - a to jsou úžasné charaktery, skvěle propracované a rozhodně ne slaboduché dialogy, uvěřitelnost, nepředvídatelnost a reálnost děje a naprosto nejasná hranice mezi dobrem a zlem. Množství intrik a velice zajímavé a komplikované postavy, které mají spoustu skrytých motivů a žádná z nich není jenom "špatná či dobrá", to je to, co dělá seriál tak kvalitním. A samozřejmě naprosto nepředvídatelný a realistický děj, kvůli kterému si nemůžeme být jistí osudem téměř žádné z hlavních postav. Fantasy prvky jsou zde podle mne už jen jakýmsi příjemným doplňkem, alespoň já to tak vnímám, který děj obohacuje a přidává mu na tajemnu a mnohdy také na dramatičnosti scén. Toto se opravdu povedlo! ()

GinaT

V okurkové sezoně seriálů došlo na Hru o trůny. No...u první řady to bylo spíš "tak kdy už se začne něco dít?"...ale postupně se seriál rozjíždí a třetí rada už je přece jen na úrovni toho že se těšíte na další díl. Jediné co mě osobně vadí je, že chvílemi je to až moc ukecané a na množství rodů a intrik aby si člověk pořídil notýsek,kam si bude dělat poznámky. A když už jsme u těch výborných postav jsem jediná komu přijde Ser Petyr Bealish bezkonkurenčně nejzajímavější postava?? ()

Dosty85

Tady není vůbec co dodat. Naprosto suprový seriál, který si zaslouží 6 hvězdiček (po shlédnutí první série) Plus: Příběh je velmi poutavý a napínavý. Provedení je povedené. Intriky jsou dotažené do dokonalosti. Nikdy nevíte co čekat. Mínus: Jakmile zkouknete jeden díl, hned si musíte pustit další :-) ()

malyLibor

Jojo, seriál skvělý, ale nesmí se porovnávat s předlohou... Musí se prostě brát jen jako ilustrace k vynikajícím knihám J.R.R.Martina, které každému, komu se seriál líbí, vřele doporučuju. ()

hooofi

Vzhledem k tomu, že jsem nečetl knihy tak mě na tomto seriálu nejvíc baví to, že nikdy nedokážu předpokládat co se stane a pak jen koukam na černou obrazovku ještě 10 min po závěrečných titulkách co nám to Martin zase nadělil. Musim říci, že jak režie tak herecké obsazení a výkony herců jsou na špici. Scénář se píše sám když je to převzaté ale podle čtenářů knih je děj poupraven, aby byl filmově koherentní takže též dobrá práce. Líbí se mi, že seriál poodkrývá opravdovou tvář lidského jednání a všechny neřesti lidské rasy a ne jako 'americké' hrdinovské pohádky, kde dobro je vždy dobro a zlo prostě zlo. Modlím se za to, aby jak spisovatel tak filmaři dotáhli toto dílo do fantastického konce. ()

Lucka07

Jde o dobrý seriál, bohužel v některých místech příliš upovídaný a rozvleklý. Jednotlivé série postupně gradují, od nudných dílů po ten finální, kde se zásadně nic nevyřeší, ale naopak ještě více zamotá. Linie jednotlivých příběhů se jaksi rozchází někde v dáli a já postupně ztrácím přehled, kdo je a není vlastně hlavní hrdina. Vzhledem k tomu, jak dlouho se mluví o přicházející strašné zimě, která ani ve třetí sérii stále nepřichází, a jak pomalu rostou draci, předpokládám, že celý seriál bude o rozsahu Dallasu. Peterovi Dinklageovi, který tak skvěle hraje postavu Tyriona Lannistera, tleskám, stejně jako tvůrcům úvodní znělky. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci