Reklama

Reklama

Hra o trůny

(seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Trailer 1
Fantasy / Drama / Dobrodružný
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(73)

Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí - pletichářský jih, divoké východní krajiny i ledový sever ohraničený starobylou Zdí, která chrání království před pronikáním temnoty - je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky...
Výpravný seriál HBO Hra o trůny, podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na počátku požádá král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bohatých a bezohledných Lannisterů, lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království poté, co záhadně skonal jeho pobočník. Zároveň trůn z východu ohrožuje dospívající princezna Daenerys s bratrem Viserysem, jejichž rod Targaryenů vládl Západozemí mnoho let předtím, než byl krvavě sesazen. A proslýchá se také, že se dějí podivné věci na hranicích, severně od Zdi, kam odjíždí Jon Snow, Nedův nemanželský syn, aby se stal členem bratrstva, jenž je zavázáno přísahou království chránit. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze uživatele ArsenalEagle k tomuto seriálu (33)

Hra o trůny (2011) 

Po konci seriálu je toho hodně co říct. Máme za sebou naprostý fenomén, originální a monstr fantasy seriál, který otevřel cestu dalším (Středozem od Amazonu, Zaklínač..). Kvalita, jakou si GoTko drželo dlouhé série je nevídaná a i když postupně slábl dech - pár okamžiků 5. a 6. série, pár dílů 7. a většina 8., stále šlo o dobrou podívanou. Je obrovská škoda uspěchání a dějových nelogičností, ale s tím už nic nenaděláme. Na Hru o trůny se rád podívám znovu, až přejde ta pachuť finální sérky, a určitě si rád přečtu cokoli ze Západozemí. ()

Zima se blíží (2011) (S01E01) 

Hned při prvním dílu nás seriál uvedl do mrazivého a nebezpečného světa Západozemí. Skvělý úvodní díl, který nám naznačil hlavní kandidáty ve "hře o trůny". Komentář napsán po 5. zhlédnutí a při čekání na 7.sérii. ()

Baelor (2011) (S01E09) 

Škoda bitev, které byly v knize neskutečně popsány a zde na ně nevyšly finance a prostor. Neznalý knih nebo seriálu bude u tohoto dílu velmi překvapen. Jedno z nejméně příjemných překvapení vůbec celého seriálu. ()

Oheň a voda (2012) (S02E09) 

Černovoda je první epizodou, která se točí pouze kolem jedné jediné události. A stála za to! Téměř celý film se točí kolem bitvy o Královo přístaviště a doplněný je vkusnými vložkami postav (Tyrion, Ohař, Bronn...) + samozřejmě patetickou Cersei. Suverénně nejlepší epizoda 2. série. Sandor Clegane (Ohař) k oblíbenosti směřoval už dlouho, tímhle dílem si ji ale nepochybně získal. "FUCK THE KING!" ()

Cesta vzhůru (2013) (S03E06) 

Ten chlapec prohrál válku, když si vzal tu holku. ()

Deště Kastameru (2013) (S03E09) 

Druhé opravdové infarktově smutné překvapení. Rudá svatba je bez pochyby jednou z nejkrutějších scén, které (zatím) G.R.R.Martin napsal. ()

Lev a růže (2014) (S04E02) 

Zmírnění bolesti po 3x09 a jakási satisfakce ()

Přísežník (2014) (S04E04) 

"Led" byl roztaven, jsem zdrcen. ()

Zákony bohů a lidí (2014) (S04E06) 

"I demand trial by combat!" - jeden z nejsilnějších proslovů vůbec. ()

Hora a Rudá zmije (2014) (S04E08) 

Když už si někoho oblíbíte, buch a je pryč. Doslova. "You raped my sister, you murdered her, you killed her children." ()

Strážci na Zdi (2014) (S04E09) 

Další skvělý (a jak už to bývá, smutný) díl. Prozatím nejlepší bitva Západozemí. Celá epizoda se odehrává na zdi, přesněji na Černém hradě, který je napaden z obou stran. Necelá stovka Vran se snaží odrazit desetitisícové vojsko. Opravdu povedená bitva, skvěle zpracovaní obři a mamuti. ()

Synové Harpyje (2015) (S05E04) 

Spousta zvratů, spousta vtipných scén. Platí pravidlo, čím dál je Jamie od Cersei, tím je sympatičtější. Za naprostou hloupost beru závěrečnou scénu. Selmy má v knize ještě spoustu prostoru. Jinak nevěřím, že je horda nevycvičených hrdlořezů s nožíky schopnější, než léta cvičení neposkvrnění nebo (byť už starší) jeden z nejlepších šermířů Západozemí. A ani přesila mi nejde na rozum. Malíček ukázal jaký je génius a Sansa jaká je naivní kravka. ()

Tvrdodomov (2015) (S05E08) 

Naprosto nejlepší bitevní scenérie, jakou jsem si mohl přát. Jedna z nejlepších epizod. Škoda, že nebyla pojednána tak jako Bitva o Černý hrad nebo Černovodu. Mít celý díl na sever od zdi, asi bych se roztekl blažeností. ()

Tanec draků (2015) (S05E09) 

Kdo četl knihy, nebo se alespoň víc zajímá o důvody a pohnutky hlavních hrdinů Západozemí a přilehlého Východu, ten ví. Zná charaktery postav. A po absenci Lady Stonehearth a smrti Selmyho se jedná o další obrovský výpadek a odchylku od knižní předlohy u režisérů. Stannis je vojevůdce, muž, který, i když se to nezdá, svou rodinu miluje. Páni režiséři udělali ze Stannise monstrum, a to je mi líto, protože to není k užitku. Mormont je prostě tvrdohlavej starej medvěd ve správný čas na správném místě a Arryina linka už vypadá trošku zajímavěji. ()

Matčino milosrdentsví (2015) (S05E10) 

For the Watch. Poslední 3 díly naprostá špička celého seriálu. Co se bitvy, zvratů, překvapení a rozuzlení jednotlivých příběhů týká. ()

Zlomený muž (2016) (S06E07) 

Po letmé zmínce na Černém hradu se do popředí dostává nejvíc badass postava celého Západozemí - Lyanna Mormont. Ohař je zpět a má novou motivaci. Na Severu se začíná něco dít a Arya začíná mít méně nudnou linku. ()

Bitva bastardů (2016) (S06E09) 

Asi budu spoilerovat, takže pozor, SPOILER. Zase tu máme "magickou epizodu č.9", což znamená, že buď někdo dobrej umře, nebo bude ohromná bitva - dostali jsme oboje. Bohužel Rickonovi běh alá "zigzag" nic neříká. Co se bitvy, respektivě bitev (Meeren, Winterfell) týká, mohu se jen roztékat blahem. Nevím jestli jsem byl jediný, kdo se divil, že Wun Wun (pro méně zasvěcené obr) nebyl nijak obrněn nebo ozbrojen, nedovedu si totiž představit, že by ho v čele divokých mohl někdo zastavit, pokud by měl v jedné ruce kmen stromu a v druhé štít z několika klád. Každopádně co se stalo, stalo se, Winterfell má opět pána svého rodu, tedy spíše paní. Možná jsem jen očekával Nymerii a její stohlavou smečku, která by ty parchanty stáhla z kůže. Závěrečná scéna byla takovým menším zadostiučiněním :) Ramsey je prostě jeden z nejlepších charakterů vůbec. Troufám si říct, že se jedná o jednu z nejlepších seriálových epizod vůbec, ne-li úplně nejlepší. ()

Vichry zimy (2016) (S06E10) 

How I met your mother? V originálu to trvalo 9 sérií, v GoT to trvalo "pouze" pouhých 6. Viva Targaryens. Cersei předvedla, jaká to je bi*ch. ()

Dračí kámen (2017) (S07E01) 

Výborný úvod po více jak roce čekání, který naprosto vybuchne skvělou prvotní scénou. Díl sám o sobě nic nepřinese, ukáže několik zajímavých linek (Arya, Ohař, Sam, Jon...), ale jde jen o nástin do dalších epizod. Jsem spokojenej, nevím jestli jsem si mohl přát víc, co se seriálu jako takového týká. Odklon od knih už je obrovský, ale s tím nic neuděláme a musíme si show užít jak jen to jde. ()

Související novinky

Jon Snow dostane vlastní spin-off

Jon Snow dostane vlastní spin-off

16.06.2022

Rukavice jsou dole a HBO právě vyložila svůj dost možná poslední trumf, alespoň co se týče možností, jak rozšířit svůj populární fantasy svět z veleúspěšného hitu Hra o trůny. Kabelovka totiž čerstvě…

Kolik stály epizody Pána prstenů?

Kolik stály epizody Pána prstenů?

25.04.2022

Jen pár dní po zprávách o masivním rozpočtu jednotlivých epizod blížící se čtvrté série Stranger Things, hitu streamovací služby Netflix, je tu tentokrát nové info spjaté s příchodem očekávaného…

Nová řada Strangers Things má obří rozpočet

Nová řada Strangers Things má obří rozpočet

23.04.2022

Přestože pád akcií po nedávném oznámení, že Netflix začal přicházet o předplatitele, způsobil společnosti ztrátu okolo 50 miliard dolarů, na její rozhazovací politiku to začne nejspíš mít dopad až s…

Reklama

Reklama