Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (17)

Muž beze cti (2012) (S02E07)

Rozhovor Arye s Tywin-om ma grady. Taku iskrivu konverzacku len tak clovek nesleduje. Perfekt. ()

Oheň a voda (2012) (S02E09)

Cleganova legendarna hlaska a i preslov k Sanse su pamatne. Vyborna postava. ()

Políbený ohněm (2013) (S03E05)

Jaime-ho podanie udalosti Brienne opat nezabudnutelna a atmosfericky silna konverzacka. Perfekt. Osobnost Tywina a jeho zelenza vola opat robi zimomriavky, v zavere to raidne zaklincoval. Jeden z mojich oblubenych charakterov. ()

Deště Kastameru (2013) (S03E09)

Red wedding patri uz roky pravom medzi divacky najdrsnejsiu a najuhrancivejsiu zalezitost aka sa kedy natocila. Pecka. ()

Lev a růže (2014) (S04E02)

Sigur Ros dostane dvakrat priestor a v zavere mnohi divaci pocitia zadostucinenie. Opat velmi vydarena cast. Aryina cesta zacina. ()

Zákony bohů a lidí (2014) (S04E06)

Vynikajuci "sud" a Tyrionova tirada. Opat scena, co uviazne v mysli divaka na dlho. ()

Dar (2015) (S05E07)

"If many stop fearing the few...." vrabciaci sa stavuju silnejsimi a "pani" maju bobky. ;P ()

Tvrdodomov (2015) (S05E08)

Opat cast, ktora patri k najlepsim, co seria ponuka. Ci uz rozhovor Tyriona, mnohe tazke rozhodnutia a hlavne velkolepa mraziva bitka v zavere. ()

Matčino milosrdentsví (2015) (S05E10)

Rains of Castamir v zavere a posledna scena patria k tomu, co tuto sagu definuje. Nic nie je ciernobiele a osud takmer kazdej postavy je vratky. Vdaka tejto vynimocnosti v knihach G.R.R. Martin-a drzi divacky i citatelsky popredne miesto. ()

Vrata (2016) (S06E05)

Konecne sa dozvieme nieco o oblubenej postave Hodora. Zaver a previazanie s minulostou je ozaj silny. Tiez sa odhali zvnik whitewalker-ov. Napriemerna epizoda. Avsak ako i pri predoslych ma vyrusuju logicke, casove a hlavne vzdialenostne skoky. ()

Zlomený muž (2016) (S06E07)

"I'm big f*cker and I'm tough to kill"..the hound. :) Legenda a jeden z najoblubenejsich postav sa vracia. Zvlast posledne sekundy potesia. ;) ()

Nikdo (2016) (S06E08)

Az na Aryin Parkour a Cleganovu konverzacku ma diel moc nepotesil. Nelogicnosti pribuda G.R.R.Martin asi uz lutuje, ze nepisal rychlejsie a to povolenie filmarom dal. ()

Spravedlnost pro královnu (2017) (S07E03)

Cersei-na pomsta je drsna a premyslena a jej rozhodnutie otravit Myrcellu bude preklinat dlho. Rozhovor Danny a Jona tiez cekom isrki. Draciu skalu som si vsak nepredstavoval taku "ludoprazdnu", inak divacky atraktivne miesto. ()

Válečná kořist (2017) (S07E04)

Nadherna likvidacia zasobovacieho trenu v zavere. ;) Vyrusuju ma tie "teleporty" z miesta na miesto. Genialny cvicny suboj Breinne a Arye, ktora ma uces i odev presne ako Ned Stark. Prijemna nostalgia a perfektna choreografia mladej vrazedkyne. ()

Rytíř Sedmi království (2019) (S08E02)

Epicentrum hurikanu, v ktorom je zatial klud a ticho. Mnoho postav a dejovych linii z minula sa prepojilo a dava predpoklad na grandiozny stret zivych s mrtvymi v dalsej casti. Cliva pesnicka v zavere a par hrejivych rozhovorov zrejme predznamenavaju pochmurnejsie vygradovanie deja. Moze byt. Chapem, ze niekomu to moze prist nudne, ale ako poznam G.R.R. Martina i z knih a nasledne dvoch tvorcov, co prebrali taktovku, tipujem, ze cca 4tinu postav sme videli naposledy "nedotknutych". Netrpezlivo ocakavam dalsi diel. ;) ()

Dlouhá noc (2019) (S08E03)

Po dvoch pokludnych dieloch sme vsetci ocakavali velkolepu bitku na vsetky moznych frontoch, na zemi, v chodbach vo vzduchu, velkolepe efekty a paradnu choreografiu. To nam tvorcovia stedro nadelili. Azda miestami tmavu, neprehladnu a neustalu. Prvy utok dvojice drakov je azda jedna z najkrajsich, oku-lubivych dracich scen podfarbena paradnou hudbou, aku som v GoT videl. V duchu G.R.R. Martina (je mi jasne, ze knizne podanie, na rozdiel od tohoto filmoveho, bude bezchybne) sme predpokladali aj desivy a epicky koniec mnohych postav. Zial s vynimkov asi dvoch sa toto nedeje a tiez ma zaskocilo, ako uz mnohi k tejto epizode prizvukovali, nie "prirodzene" chovanie niektorych klucovych postav. Za mna mierne sklamanie, i ked mi bolo jasne, ze bude treba nazdviazat a uzavriet dalsie dejove linie, k comu moc casu nezostava. I Night King mal niekolkokrat svoj moment. Kazdopadne moja oblubena postava, Arya, stale "kicks asses" Tento diel je rozhodne v ramci tych, ktore uz vznikali bez kniznej predlohy, nakontroverznejsi a pre mnohych bude najslabsi. Za mna slabsie stvrohviezdie, cakal som skutocne viac, hoci i tento diel ma co ponuknut a cim prekvapit. Tiez sa vyvratili mnohe fan-theories. A opat raz skladam hold tvorcovi hudby - Ramin Djawadi-mu. Uz z vyssie spomenuteho je jasne, ze z tejto epizody vznikne kvantum nadhernych wallpaper-ov. Osobne sa tesim na dvoch drakov, co vyletia nad oblaky a dym v mesacnom svetle. ;) ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci