Reklama

Reklama

Jsem do tebe blázen

(seriál)
  • USA Mad About You
Komedie / Romantický
USA, (1992–2019), 64 h 22 min (Minutáž: 20–28 min)

Hudba:

David Kitay

Hrají:

Paul Reiser, Helen Hunt, Maui, Anne Ramsay, Louis Zorich, Tommy Hinkley, Richard Kind, John Pankow, Jerry Adler, George Petrie, James Carville (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(176)

…ale proč mi jdeš občas tak na nervy? I manželství má svá učednická léta... Paul (Paul Reiser) a Jamie (Helen Huntová) jsou krásný mladý pár. Před půl rokem se vzali a pustili se tak do dobrodružství, které zná důvěrně téměř každý dospělý člověk na této planetě. Do soužití dvou tak odlišných bytostí, jako jsou muž a žena. Vzali se z lásky a milují se dál, ale naučit se spolu žít v jednom bytě, mít společné věci a nemít už prostě ani chvilku jenom pro sebe není tak jednoduché. Paul je režisér dokumentárních filmů, tvořivý a roztomilý, někdy ale nesnesitelně pedantický. Jamie, zaměstnaná v reklamní společnosti, je mnohem uvolněnější, milá a občas úplně stejně nesnesitelná. Kromě bytu na Manhattanu a psa jménem Mary mají ještě společné přátele Fran a Marka (Fran je Jamiina bývalá šéfová), z mládeneckého života zbyl Paulovi kamarád Selby, který je chodí navštěvovat v nejnemožnější denní i noční dobu. A nakonec je tu ještě lehkomyslná starší sestra Lisa – Jamiin velký problém. Kdovíproč si Jamie všechny Lisiny milostné i pracovní karamboly tak bere. Lisa o její péči pochopitelně vůbec nestojí... Seriál, jehož první díly byly natočeny v roce 1992, slavil v USA velký úspěch na stanici NBC a to zejména díky představitelce Jamie, Helen Huntové – u nás ji známe především z role partnerky Jacka Nicholsona ve filmu Lepší už to nebude. Za dobu existence seriálu posbírala Helen Huntová množství cen za hlavní ženskou komickou roli v televizním seriálu. Z dlouhé řady nominací proměnila nakonec 11! Její seriálový partner Paul Reiser je zároveň i tvůrcem seriálu a spoluautorem scénářů k několika epizodám. (Česká televize)

(více)

Recenze (82)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Mad about Helen Hunt aneb Odkud se vzala Ursulla.. Takoví slabší Friends, kteří by mimochodem v nějakém jiném vesmíru mohli platit vlastně za spin-off tohohle veskrze výborného sitcomu, silného zejména v dialogu, stavějícím na běžných situacích vycházejících z těžkých partnerských klišé.. Těch podobností právě s Přáteli by jeden napočítal skutečně dost, s velkým množstvím skutečných hostujících hereckých hvězd a epizodami z (alternativní) budoucnosti na čele.. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Helen Huntová je v tomhle sitcomu opravdu roztomilá, ale Paul Reiser - nervní, věčně divoce gestikulující a paranoidní - mi dost leze na nervy. Nicméně je to celkově přece jen nadprůměr a třeba vedlejší postava číšnice Ursully (Lisa Kudrowová) mně vždycky rozesměje. Sem tam se zde vyskytne (podobně jako v Přátelích) nějaká hostující hvězda (Mel Brooks, Hank Azaria, Nathan Lane...). ()

Reklama

Rocky62 

všechny recenze uživatele

K seriálům chovám určité antipatie, hlavně k těm americké produkce, na tenhle se ale dá koukat, nejen díky nejsympatičtější herečce, jakou je Helen Hunt, pár vtípků se dá v každém díle najít a do trapnosti to sklouzává jen velmi zřídka. Není to žádný zázrak, kvalitativně je to však rozhodně na jiné úrovni, než Imbecil se závazky a Hovno za hovnem, které svým rádoby "vtipným" a "inteligentním" humorem, nesahají tomuto ani po kotníky. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál mi svým pojetím humoru sice úplně nesedl, ale Helen Hunt je úžasná a je vidět, že hraje srdcem. Její sestra je skvěle šáhlá, Paul Lesitter (pardon, špatný seriál:)) je pořád trochu mimo, o Uršule ani nemluvě. Každopádně se střídaly díly u kterých jsem si říkal - vidíš, přesně proto si myslíš, že svatba je blbost - s díly, u kterých mi cosi říkalo, že bych svůj názor měl maličko přehodnotit. Asi jako když Andrejka Verešová vyšla na molo ve svatebních šatech od Blanky Matragi...a taková Jitka Kocurová a Escada... :) Ale pánové - Helen Hunt je jenom jedna a i tak dokonalost neexistuje. To ale neznamená, že byste ji neměli hledat, protože výjimka potvrzuje pravidlo... ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Helen Huntová má moje sympatie. Objavila sa v mnohých veľmi kvalitných filmoch a svoju úlohu vždy výborne zvládla. Mám ju už hodne dlho zaradenú medzi mojimi najobľúbenejšími herečkami. Helen Hunt je fajn. No americký televízny sitcom "Som do teba blázon", v ktorom stvárnila hlavnú ženskú postavu, mi absolutne nesadol. Vôbec sa mi to nepáčilo, ani trocha som sa pri tom nebavil. A nepozdával sa mi ani jej herecký partner Paul Reiser. ** ()

Galerie (293)

Zajímavosti (14)

  • V seriálu se v několika epizodách objeví i Lisa Kudrow jako Ursula Buffay, servírka u Riffa, kam Jamie (Helen Hunt) a Paul (Paul Reiser) často chodí. Kudrow poté začala hrát v seriálu Přátelé (od r. 1994) postavu Phoebe, oba seriály se vysílaly ve shodném vysilácím čase, a i když to scenáristé původně nezamýšleli, udělali z Ursuly a Phoebe sestry-dvojčata a oba seriály tak trochu propojily oslím můstkem. Jamie se poté v 1. série Přátel objeví v Central Perku jako host a splete si Phoebe se "svou" servírkou Ursulou. Seriály se propojí ještě v několika dalších epizodách. (mandlova)
  • Helen Hunt získala za své účinkování v seriálu celkem čtyři ceny Emmy. (Roman.Ticka)

Související novinky

Helen Hunt režisérkou

Helen Hunt režisérkou

10.05.2005

Helen Hunt (na obr.) zrežíruje samú seba, Diane Keaton a Woodyho Harrelsona v dráme THEN SHE FOUND ME podľa románu Elinora Lipmana. Helen na scenári striedavo popri iných povinnostiach pracovala… (více)

Reklama

Reklama