Jsem do tebe blázen (TV seriál)

Mad About You

Komedie / Romantický

USA, 1992 - 1999, 59 h 58 min (Minutáž: 164x20–28 min)

David Kitay

Paul Reiser, Helen Hunt, Maui, Anne Ramsay, Louis Zorich, Tommy Hinkley, Richard Kind, John Pankow, Jerry Adler, George Petrie, James Carville, David Strickland, JoNell Kennedy, Lisa Kudrow, Hank Azaria, Carol Burnett, Carroll O'Connor, Paul Dooley, Robin Bartlett, Lili Taylor, Sid Caesar, Brad Garrett, David Batiste, Bonita Friedericy, Kathleen Wilhoite, James Lesure, Patrick Warburton, Ryan Stiles, Pat Crawford Brown, Eric Allan Kramer, Ken Jenkins, Damon Standifer, Markus Redmond, Alan Ruck, Reggie Lee, Lisa Edelstein, Nancy Lenehan, Al Gore, Dean Cameron, Anita Gillette, Megan Mullally, John Michael Higgins, Allan Corduner, Yoko Ono, Cara DeLizia, Eric Stoltz, Kenneth Tigar, Tyrees Allen, Eric Lutes, Robert Klein, Sam Lloyd, Judith Hoag, Steven Wright, Allan Arbus, Kathy Griffin, Jeff Garlin, Vito Scotti, Parley Baer, Karla Tamburrelli, June Gable, Stan Sellers, Melinda McGraw, Gerry Bednob, James Cameron, Ellen DeGeneres, Fred Willard, Bruce Willis, Mel Brooks, Nathan Lane, William Christopher, Phil Leeds, Tim Conway, Kim Chan, Kerri Green, Barbara Feldon, Judy Geeson, Sofia Milos, Stacey Travis, Chuck McCann, Gareth Williams, Talia Balsam, Willie Garson, Phill Lewis, Frederick De Cordova, Toši Toda, Billy Joel, Brent Spiner, Sydney Pollack, Michael Richards, Cyndi Lauper, Steve Paymer, Don McManus, Andrea Elson, Penny Fuller, Jerry Hardin, Charles Shaughnessy, Meg Wyllie, Iqbal Theba, Len Lesser, William Utay, Scott Jaeck, Dominique Grund, Kevin Daniels, Aaron Lustig, J.D. Daniels, Valente Rodriguez, Ted Sorel, Dick O'Neill, Christian Clemenson, José Zúñiga, John Karlen, Debra Mooney, Ana Gasteyer, Marita Geraghty, Arte Johnson, Luis Antonio Ramos, Tohoru Masamune, Bill Erwin, Nick Jameson, Gregg Daniel, Jean Louisa Kelly, Carol Ann Susi (herec, a.z.), Andre Agassi, Ping Wu, Steven Anderson, George Wallace, Al Roker, Pamela Dunlap, Kari Coleman, Alex Rocco, Lance E. Nichols, Louis Zorich (a.z.), Estelle Harris, Cady Huffman, Jay Leno, Fred Stoller, Vic Polizos, Chick Vennera, Scott Atkinson, Amzie Strickland, Nancy Fish, Bill Henderson, Tom Gallop, Linda Porter, Murphy Dunne, Leila Kenzle, Andrew Craig, Sydney Bennett, Mo Gaffney, Suzie Plakson, Nils Allen Stewart, David Arnott, Lawrence Mandley, Dale Godboldo, Simon Templeman, Helen Siff, Dana Lee, Kevin Michael Richardson, Ron Frazier, William Newman, Bibi Osterwald, Dorothy Patterson, Randy Savage, Peter White, E.J. Callahan, Jane Carr, Karen Maruyama, John O'Leary, Eric Christmas, Franc Ross, Jim Piddock, Floyd Levine, Brian Jensen, Stephen Pearlman, David Fresco, Marcelo Tubert, Aria Noelle Curzon, Steve Buscemi, Lisa Waltz, Earl Billings, Edie McClurg, Al Ruscio, Patrick Bristow, Alexandra Bokyun Chun, Paxton Whitehead, Wayne Tippit, John Toles-Bey, Alison Martin, Ralph Manza, Susan Blommaert, Wayne Wilderson, Franklin Cover, Shecky Greene, Patrick Cronin, Dick Clark, Shirley Prestia, Alan Wilder, Clea Lewis, Michael Buffer, Nancy Dussault, Richard Roat, Michael Yama, Kate Murtagh, Norma Maldonado, Larry Romano, Steven Gilborn, Edward Hibbert, Mario Roccuzzo, Greg Collins, Roger Rignack, Keone Young, Kyle Sullivan, David Carpenter, John O'Hurley, Steve Park, Christopher Darga, Julius Tennon, Alex Trebek, Cameron Thor, Gary Owens, James Gutierrez, Thomas Tulak, Jack Shearer, Lawrence B. Adisa, Andrew J. Ferchland, Florence Stanley, David L. Lander, Al Berry, David Dunard, Susie Coelho, Arnetia Walker, Vince Grant, Lillian Hurst, Cynthia Harris, Art Evans, Michael Fairman, Beata Poźniak Daniels, Jerry Lewis, Meagen Fay, Lou Cutell, Maria Pitillo, Regis Philbin, Phil LaMarr, Rick Rossovich, Larry Miller, Bradley Pierce, John Fleck, Larry Hankin, Louis Guss, Kim Hunter, Dylan Haggerty, Erick Avari, Julia Sweeney, David Berón, John Astin, Victor Levin, Kristen Cloke, Tony Edwards, Charles Hallahan, Wendie Malick, Allan Wasserman, Anne Bobby, Lyle Lovett, Rachel Hunter, Carl Reiner, Caroline Aaron, Michael Lembeck, Jon Polito, Gates McFadden, Leila Kenzle (a.z.), John Pankow (a.z.), Anne Ramsay (a.z.), Cynthia Harris (a.z.), Maui (a.z.), Brian McNamara, Gilbert Gottfried, John Capodice, John F. O´Donohue, Fabiana Udenio, Leland Orser, Henry Gibson, Robert Costanzo, Darin Mangan, Richard Portnow, Julian Stone, Sherman Howard, Billy Morrissette, Edward Asner, Harry Groener, Gedde Watanabe, Elya Baskin, Edward Asner (a.z.), Hank Azaria (a.z.), Mel Brooks (a.z.), Dick Clark (a.z.), Ron Frazier (a.z.), Judy Geeson (a.z.), Richard Kind (a.z.), Lisa Kudrow (a.z.), Cyndi Lauper (a.z.), Jerry Lewis (a.z.), Lyle Lovett (a.z.), Larry Miller (a.z.), Mary Tyler Moore (a.z.), George Petrie (a.z.), Regis Philbin (a.z.), Carl Reiner (a.z.), Michael Richards (a.z.), Vito Scotti (a.z.), Steven Wright (a.z.), Adam Weisman, Kevin Bacon, Bruno Kirby, Ron Darian, Melanie Mayron, David Steinberg, Zaid Farid, Seth Green, Estelle Getty, Michael Moore, Beau Billingslea, James Martin Jr., Danny Mora, Anne-Marie Johnson, Robert Curtis Brown, David Koechner, Lewis Black, Mare Winningham, Rick Overton, Rita Wilson, Eileen Brennan, Carole Goldman, Will Rothhaar, Darcy DeMoss, Gordon Hunt, Eugene Levy, Daniel Hagen, Max Wright, David Patrick Kelly, Skipp Sudduth, Jerry Seinfeld, Keith Middleton, Craig Bierko, Abe Vigoda, Dan Castellaneta, Jesse D. Goins, Rhea Perlman, Richard Benjamin, Stephen Tobolowsky, Stuart Pankin, Amy Hill, Jamie Farr, Al Burke, Richard Belzer, Janeane Garofalo, Missi Pyle, Ron Karabatsos, Beans Morocco, Ernie Sabella, Timi Prulhiere, Michael Tomlinson, Danny Breen (vyp.), Anthony Russell, Ivory Ocean, Jo Anne Worley
  • MM_Ramone

Helen Huntová má moje sympatie. Objavila sa v mnohých veľmi kvalitných filmoch a svoju úlohu vždy výborne zvládla. Mám ju už hodne dlho zaradenú medzi mojimi najobľúbenejšími herečkami. Helen Hunt je fajn. No americký televízny sitcom "Som do teba blázon", v ktorom stvárnila hlavnú ženskú postavu, mi absolutne nesadol. Vôbec sa mi to nepáčilo, ani trocha som sa pri tom nebavil. A nepozdával sa mi ani jej herecký partner Paul Reiser. **(14.8.2016)

Známý komik Paul Reiser (Paul) a držitelka Oscara a čtyřnásobná držitelka ceny Emmy Helen Hunt (Jamie) ztvárňují v seriálu, jehož závěrečný dál sledovalo rekordních 39 miliónů amerických diváků, jak težké je být v devadesátých letech minulého století novomanželi. Seriál s neuvěřitelně milým a laskavým humorem, ukazuje, že Jamiiny a Paulovy "problémy", z nichž snad není ani jeden, který bychom sami nezažili, se dají řešit s úsměvem. Situace, ze kterých není úniku, mají vždy svá řešení a i potrhlá a duševně nestabilní sestra, která vás ještě stále v pětatřiceti letech obviňuje, že můžete za její zpackaný život, vám může pomoci.(12.1.2003)

Mad about Helen Hunt aneb Odkud se vzala Ursulla.. Takoví slabší Friends, kteří by mimochodem v nějakém jiném vesmíru mohli platit vlastně za spin-off tohohle veskrze výborného sitcomu, silného zejména v dialogu, stavějícím na běžných situacích vycházejících z těžkých partnerských klišé.. Těch podobností právě s Přáteli by jeden napočítal skutečně dost, s velkým množstvím skutečných hostujících hereckých hvězd a epizodami z (alternativní) budoucnosti na čele..(30.10.2016)

• HiddenDragon

Jeden z milionu sitcomu aneb opet nuda, tentokrat s Helen Hunt. Mozna bych nemel hodnotit serial o manzelstvi, kdyz jsem svobodny, ale proste mi to neprijde vubec vtipny. Delat "srandu" z uplne fadnich situaci v uplne fadnim vztahu pro me neni tema na koukani. Strasne ukecane hadky jedna za druhou. Ha, ha! Navic Huntova neni ani komicky typ, dokonce mi prijde ze se furt mraci (ma takovy zvlastni oboci :-). Hmmmm zlatej "Krok za krokem".(10.1.2014)

Zlatý Glóbus - cena (4) - 51. ročník (za rok) 1993 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, 52. ročník 1994 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, 54. ročník 1996 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt + nominace (9) - 50. ročník 1992 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, 52. ročník 1994 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Paul Reiser, 53. ročník 1995 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Paul Reiser, 54. ročník 1996 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Paul Reiser, 55. ročník 1997 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Paul Reiser(4.3.2009)

• - Tutulní píseň "Final Frontier" nahrál Paul Reiser společně s Donem Wasem. Původně ji nahrál Andrew Gold, ale v polovině sezóny 1997 ji nahradila verze Anity Baker, která se používala pro zbytek seriálu. (Olík)

• - Buchmanovi mají psa (mix kolie) jménem Murray, kterého si Paul (Paul Reiser) pořídil jako štěně a při jednom z jeho venčení se seznámil s Jamie (Helen Hunt). Murray se ve skutečnosti jmenuje Maui a objevil ho hollywoodský trenér zvířat ve psím útulku. (mandlova)

• - Do hlavní role Jamie Buchman byla zvažována Teri Hatcher. (rafix)