Reklama

Reklama

Jsem do tebe blázen

(seriál)
  • USA Mad About You
USA, (1992–2019), 64 h 22 min (Minutáž: 20–28 min)

Hudba:

David Kitay

Hrají:

Paul Reiser, Helen Hunt, Maui, Anne Ramsay, Louis Zorich, Tommy Hinkley, Richard Kind, John Pankow, Jerry Adler, George Petrie, James Carville, David Strickland (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(176)

…ale proč mi jdeš občas tak na nervy? I manželství má svá učednická léta... Paul (Paul Reiser) a Jamie (Helen Huntová) jsou krásný mladý pár. Před půl rokem se vzali a pustili se tak do dobrodružství, které zná důvěrně téměř každý dospělý člověk na této planetě. Do soužití dvou tak odlišných bytostí, jako jsou muž a žena. Vzali se z lásky a milují se dál, ale naučit se spolu žít v jednom bytě, mít společné věci a nemít už prostě ani chvilku jenom pro sebe není tak jednoduché. Paul je režisér dokumentárních filmů, tvořivý a roztomilý, někdy ale nesnesitelně pedantický. Jamie, zaměstnaná v reklamní společnosti, je mnohem uvolněnější, milá a občas úplně stejně nesnesitelná. Kromě bytu na Manhattanu a psa jménem Mary mají ještě společné přátele Fran a Marka (Fran je Jamiina bývalá šéfová), z mládeneckého života zbyl Paulovi kamarád Selby, který je chodí navštěvovat v nejnemožnější denní i noční dobu. A nakonec je tu ještě lehkomyslná starší sestra Lisa – Jamiin velký problém. Kdovíproč si Jamie všechny Lisiny milostné i pracovní karamboly tak bere. Lisa o její péči pochopitelně vůbec nestojí... Seriál, jehož první díly byly natočeny v roce 1992, slavil v USA velký úspěch na stanici NBC a to zejména díky představitelce Jamie, Helen Huntové – u nás ji známe především z role partnerky Jacka Nicholsona ve filmu Lepší už to nebude. Za dobu existence seriálu posbírala Helen Huntová množství cen za hlavní ženskou komickou roli v televizním seriálu. Z dlouhé řady nominací proměnila nakonec 11! Její seriálový partner Paul Reiser je zároveň i tvůrcem seriálu a spoluautorem scénářů k několika epizodám. (Česká televize)

(více)

Recenze (81)

danecek24 

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (4) - 51. ročník (za rok) 1993 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, 52. ročník 1994 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, 54. ročník 1996 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt + nominace (9) - 50. ročník 1992 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, 52. ročník 1994 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Paul Reiser, 53. ročník 1995 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Paul Reiser, 54. ročník 1996 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Paul Reiser, 55. ročník 1997 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Paul Reiser ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Paul Buchman – Jamie Buchman, Paul Reiser - Helen Hunt…jeden z nejcivilnějších a zároveň nejsympatičtějších páru sit-comové historie, jehož prostřednictvím se tvůrci snaží nalézat humorné prvky v každodenních reálných situacích. Téhle dvojici zkrátka nejde nedržet všechny palce. Na druhou stranu je však třeba podotknout, že vodopádu z křesla shazujících gagů se od nich vesměs nedočkáme. Závěrečné hodnocení: příjemné, milé, bohužel místy lehce fádní. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Mad about Helen Hunt aneb Odkud se vzala Ursulla.. Takoví slabší Friends, kteří by mimochodem v nějakém jiném vesmíru mohli platit vlastně za spin-off tohohle veskrze výborného sitcomu, silného zejména v dialogu, stavějícím na běžných situacích vycházejících z těžkých partnerských klišé.. Těch podobností právě s Přáteli by jeden napočítal skutečně dost, s velkým množstvím skutečných hostujících hereckých hvězd a epizodami z (alternativní) budoucnosti na čele.. ()

Shakaar 

všechny recenze uživatele

V našich končinách asi trochu nedoceňený sitcom a možná kdyby byl později a naše generace by ho mohla zhlédnout přes net, byl by možná lépe ohodnocen. Popravdě k ustřední dvojíci si divák musí najít nějakou tu cestu. Jednak tu není moc blaznivých situací a nerealných situací jako ve Friends (ikdyž sem tam se objeví) a jednak je trochu itelektualnější. Co epizoda, to nějaká Paulova fylozofická úvaha nad současným světem a řešení každodeních problémů, které jako novomanželé řeší. Nějakou dobu jsem to sledoval a ikdyž některé epizody jsou vydařené, spíše to člověka uspí a unudí než by měl to pravidelně sledovat. Krom zaměstnání a životní úrovně u protagonistů žádnou extrémní změnu nečekejte, takže se to musí zaměřit i na jejich trochu cáklé zaměstnavatele, kolegy z práce, přátele a rodiné příslušníky...to jen proto, aby se ukázalo jak jsou oproti nim normální. Na druhou stranu možná tento humor mi stále příjde bližší než třeba HIMYM, který je viditelně udělán pro jiné divactvo. Když už nic, tak si tedy užijete trochu nostalgie z 90. let a pohledy na nezvhledný New York - jako dítě jsem tyto exteriery žral :D. ()

MaMitti 

všechny recenze uživatele

Naše podvečerní občasná sonáta pro harmonii mysli a srdce, sledujeme ve dvojici a bavíme se, oba, což nebývá úplně vždy pravidlem. Helen a Paul jsou dvojice, která je nám blízká svým propojením ženského a mužského, s perfektní nadstavbou všelidského humoru. Seriál není nejnovější, přesto je pořád vtipný a aktuální, manželé téměř všude řeší podobné situace (rodiče, příbuzní, práce, pes, sousedi, časem děti…) a asi mají i podobný humor :-). Pro mě široko daleko opravdu hodně dobrý sitcom, přestože pravda - nesleduji a neznám téměř žádný další…krom Přátel, kteří mi také přirostli k srdci, i když jinak než tihle dva, seriálem danou povahou logicky povrchněji. Paul je velkej sympaťák a Helen je kouzelná. ()

Galerie (293)

Zajímavosti (13)

  • V seriálu se v několika epizodách objeví i Lisa Kudrow jako Ursula Buffay, servírka u Riffa, kam Jamie (Helen Hunt) a Paul (Paul Reiser) často chodí. Kudrow poté začala hrát v seriálu Přátelé (od r. 1994) postavu Phoebe, oba seriály se vysílaly ve shodném vysilácím čase, a i když to scenáristé původně nezamýšleli, udělali z Ursuly a Phoebe sestry-dvojčata a oba seriály tak trochu propojily oslím můstkem. Jamie se poté v 1. série Přátel objeví v Central Perku jako host a splete si Phoebe se "svou" servírkou Ursulou. Seriály se propojí ještě v několika dalších epizodách. (mandlova)
  • Tutulní píseň "Final Frontier" nahrál Paul Reiser společně s Donem Wasem. Původně ji nahrál Andrew Gold, ale v polovině sezóny 1997 ji nahradila verze Anity Baker, která se používala pro zbytek seriálu. (Olík)

Související novinky

Helen Hunt režisérkou

Helen Hunt režisérkou

10.05.2005

Helen Hunt (na obr.) zrežíruje samú seba, Diane Keaton a Woodyho Harrelsona v dráme THEN SHE FOUND ME podľa románu Elinora Lipmana. Helen na scenári striedavo popri iných povinnostiach pracovala… (více)

Reklama

Reklama