Jsem do tebe blázen

(TV seriál)
  • USA Mad About You
Komedie / Romantický
USA, (1992–2019), 64 h 22 min (Minutáž: 20–28 min)

David Kitay

Paul Reiser, Helen Hunt, Maui, Anne Ramsay, Louis Zorich, Tommy Hinkley, Richard Kind, John Pankow, Jerry Adler, George Petrie, James Carville, (více)

Série(8) / Epizody(176)

Paul Buchman (Paul Reiser) a Jamie Stemple Buchman (Helen Hunt) jsou mladý ambicózní pár z New York City, který řeší své každodenní spletité "novomanželské situace" po svém. Neustálé hašteření a popichování je tu na denním pořádku...

Tento americký sitcom si získal srdce milióny diváků po celém světě svým neotřelým a laskavým humorem. Oba hlavní protagonisté obdrželi za každý díl poslední série $1mil.. (tizi3)

Rocky62

K seriálům chovám určité antipatie, hlavně k těm americké produkce, na tenhle se ale dá koukat, nejen díky nejsympatičtější herečce, jakou je Helen Hunt, pár vtípků se dá v každém díle najít a do trapnosti to sklouzává jen velmi zřídka. Není to žádný zázrak, kvalitativně je to však rozhodně na jiné úrovni, než Imbecil se závazky a Hovno za hovnem, které svým rádoby "vtipným" a "inteligentním" humorem, nesahají tomuto ani po kotníky. ()

Oskar

Helen Huntová je v tomhle sitcomu opravdu roztomilá, ale Paul Reiser - nervní, věčně divoce gestikulující a paranoidní - mi dost leze na nervy. Nicméně je to celkově přece jen nadprůměr a třeba vedlejší postava číšnice Ursully (Lisa Kudrowová) mně vždycky rozesměje. Sem tam se zde vyskytne (podobně jako v Přátelích) nějaká hostující hvězda (Mel Brooks, Hank Azaria, Nathan Lane...). ()

Tommassi3

Mad about Helen Hunt aneb Odkud se vzala Ursulla.. Takoví slabší Friends, kteří by mimochodem v nějakém jiném vesmíru mohli platit vlastně za spin-off tohohle veskrze výborného sitcomu, silného zejména v dialogu, stavějícím na běžných situacích vycházejících z těžkých partnerských klišé.. Těch podobností právě s Přáteli by jeden napočítal skutečně dost, s velkým množstvím skutečných hostujících hereckých hvězd a epizodami z (alternativní) budoucnosti na čele.. ()

MM_Ramone

Helen Huntová má moje sympatie. Objavila sa v mnohých veľmi kvalitných filmoch a svoju úlohu vždy výborne zvládla. Mám ju už hodne dlho zaradenú medzi mojimi najobľúbenejšími herečkami. Helen Hunt je fajn. No americký televízny sitcom "Som do teba blázon", v ktorom stvárnila hlavnú ženskú postavu, mi absolutne nesadol. Vôbec sa mi to nepáčilo, ani trocha som sa pri tom nebavil. A nepozdával sa mi ani jej herecký partner Paul Reiser. ** ()

Gemini

Tenhle seriál mi svým pojetím humoru sice úplně nesedl, ale Helen Hunt je úžasná a je vidět, že hraje srdcem. Její sestra je skvěle šáhlá, Paul Lesitter (pardon, špatný seriál:)) je pořád trochu mimo, o Uršule ani nemluvě. Každopádně se střídaly díly u kterých jsem si říkal - vidíš, přesně proto si myslíš, že svatba je blbost - s díly, u kterých mi cosi říkalo, že bych svůj názor měl maličko přehodnotit. Asi jako když Andrejka Verešová vyšla na molo ve svatebních šatech od Blanky Matragi...a taková Jitka Kocurová a Escada... :) Ale pánové - Helen Hunt je jenom jedna a i tak dokonalost neexistuje. To ale neznamená, že byste ji neměli hledat, protože výjimka potvrzuje pravidlo... ()

• Buchmanovi mají psa (mix kolie) jménem Murray, kterého si Paul (Paul Reiser) pořídil jako štěně a při jednom z jeho venčení se seznámil s Jamie (Helen Hunt). Murray se ve skutečnosti jmenuje Maui a objevil ho hollywoodský trenér zvířat ve psím útulku. (mandlova)
  • V 16. epizodě 7. série "Millenium Bug" Paul (Paul Reiser) před psycholožkou zmíní, že se s Jamie (Helen Hunt) večer dívali na kazetě na československý akční komiks Crimes of Milenka Blažič, v českém dabingu se použil název 30 případů majora Zemana (od r. 1974). Z televize opravdu zazní čeština, i když "lámaná". (mandlova)