Reklama

Reklama

Hra o trůny

(seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Trailer 23
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(8) / Epizody(73)

„Ve Hře o trůny zvítězíš, nebo zemřeš.“ Násilí, klamy a intriky ve velkém stylu provází rody Westerosu osmi vynikajícími sériemi. Vše pro jediný účel - usednout na Železný trůn. Cenami Emmy ověnčený seriál natočený na motivy knižních bestsellerů „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina, sleduje obyvatele fantazijního světa, jejichž osudy změní společná hrozba ze Severu: zdánlivě nezastavitelná armáda Nemrtvých. (Magic Box)

(více)

Diskuze

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

Merengues9

To už asi chceš moc, ale tady je ten slavný graf, který museli tvůrci vydat poté, co loni zmátli lidi tak, že si mysleli, že rodiči Jona jsou Lyanna a Ned Starkovi. Z grafu je vidět, že otcem Jona je Rhaegar, ale že měl i další dvě děti s Eliou Martell: Rhaenys a Aegona.

na příspěvěk reagoval darthvader77

jhr

jhr (hodnocení, recenze)

Tato diskuze je šílená a někteří zdejší magoři by si zasloužili potkat Nočního krále nebo skončit jako Oberyn. :-) 

na příspěvěk reagoval fantassia

fantassia

fantassia (hodnocení, recenze)

Tak určitě, to je teda scénář hahahaha chudák Ramsy, že narazil na takovou záludnou mrchu, Malíček ho měl chránit, jenže on se tak upřímně ve všem mýlil, že nezachránil ani Ramseho ani Sanse tetičku co náhodou vypadla bez padáku a vůbec byl celej chudák nevinnej a dokonale upřímnej, jen ta neblahá nevědomost ho zaveda na scestí a nakonec ho ještě nespravedlivě zašmikli jen pro ten jeho úlisnej ksicht jinak byl nevinnost sama

na příspěvěk reagoval darthvader77

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

darthvader77

To, že by se "prince that was promised" měl jmenovat Aegon v textu nikde není. Rhaegar si jenom myslel, že je to dobré jméno pro budoucího krále. Pokud si dobře pamatuju, tak ve vizi, kterou má Dany v druhé knize, vidíme Rhaegara, který říká, že jeho novorozený syn se má jmenovat Aegon, pak se podívá na Dany a řekne něco ve smyslu, že musí být ještě jedno dítě, protože drak musí mít tři hlavy. Ale úplně nedává smysl, že by si myslel, že se tři dračí jezdci mají jmenovat Rhaenys (jeho dcera), Aegon (jeho první syn) a Aegon (jeho druhý syn)...

na příspěvěk reagoval darthvader77

darthvader77

darthvader77 (hodnocení, recenze)

Krom toho by mne zajímalo z čeho by si měl vyložit, že se jeho syn musí jmenovat Aegon, pokud vím tak jméno Aegon je spojené hlavně s hláškou "drak má tři hlavy", což tím že Viseriona si osedlal Night King můžeme hodit do koše (pokud není tím třetím jezdcem on :D) A nikdo mi stejně nevymluví, že je normální, aby nějaká ženská pojmenovala svého syna stejně jako ex jejího manžela 

na příspěvěk reagoval HoneyBunny

darthvader77

darthvader77 (hodnocení, recenze)

KeineLust

Což je stejně určitá nekonzistence, protože na jednu stranu věděl o Brandonovi, že spadl z věže, ale to že Ramsay vesele stahuje lordy Sever z kůže to se k němu nedoneslo. 

KeineLust

KeineLust (hodnocení, recenze)

Šimpy

jo, to možná, nicméně i v tom případě mi, aspoň podle toho co se objevilo v seriálu přišlo, že šlo o jeho upřímnej omyl, že fakt nevěděl co je Ramsay zač.

na příspěvěk reagoval darthvader77

Uživatel KeineLust smazal svůj příspěvek.

KeineLust

KeineLust (hodnocení, recenze)

ExSOLDIER

no dobře, sem rád, že to má aspoň nějaký vysvětlení, ale stejně mi přijde divný pojmenovat 2 bratry stejně :)) 

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

má v tom letitou praxi, Daenerys taky původně plánoval zezadu píchnout :)) 

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Ludus

já vim, ale jak napsal Milky., může podávat informace o přesunu nemrtvé armády, místo toho na všechny kráká, ledaže by Night King nějak nakazil Brana, aby ze sebe dělal blázna a postupně ho ovládal a přebíral nad ním moc. Takže by to už pak nebyl Bran, ale Night King který do Brana přesunul část svého já a tak z něho udělal, loutku nebo něco hůř. 

Donobonolono

Donobonolono (hodnocení, recenze)

Aegon je něco jako Caesar. To jméno si dávali vládci po Juliovi, jako projev úcty a nakonec se to vyvinulo v označení vládce - císař. Spíš se dost změnilo chování Aryi a mám podezření, že Arya je pod drnem a tohle je někdo jinej. Možná ta holka, co ji naháněla.

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

Psychor

Hromada ľúbivých fráz nikdy nenahradí znalosti a predstavivosť. Videl si niekedy Colloseum? V strede si mal vybehy z podzemia, do ktorého viedol systém chodieb zvonka - toto je evidentne podobne riešená stavba. Sandor ešte pred začiatkom nie práve krátkej debaty opustil plac práve tým schodišťom, a je zrejmé prečo tutruhlu ťahal práve tými chodbami naspäť - a že schody viedli do podzemia, a vsuty z vonka boli na úrovni toho placu? Nuž, je najskôr viedli schody aj k východom po vonkajšom obvode.

Hádam naozaj nechceš, aby autori vysvetľovali každý nezmysel (i keď, pravda, nezmyslov v tejto sérii už zopár bolo).

Ludus

Ludus (hodnocení, recenze)

Sansa je možná lstivá a manipulativní, ale mrchu bych z ní zas nedělal, to nevím proč. A myslím že Cersei chtěli přesvědčit, že tím bude chránit hlavně sama sebe (což je pro ní jediný argument). A ta její současná armáda taky asi nebude úplně bezvýznamná :)

Milky.

Milky. (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Z Brana je kokot, všechno ví, máloco řekne, dělá se tajemným machrem, ale kdyby radši dělal přímého poradce a radil Johnovi co a jak se kde děje...to ne. Doufám, že ho někdo kuchne.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Oneill85

viktorka181

viktorka181 (hodnocení, recenze)

Odurko

Ale tak já si to samozřejmě uvědomuju. Ovšem minimálně 6-7 let na knížku? (Myslím teď na tu poslední, aby mě zas někdo nepoučoval). Kterou navíc musí mít aspoň částečně promyšlenou dopředu? Proč ne jako, dovolit si to může, vyděláno má (mimo jiné díky seriálu). Ale pak musí počítat s tím, že si to u některých fanoušků prostě pohnojil... Jasně, nejsou to ti praví fanoušci, jen retadri, co vůbec nechápu, jaký to je psát knížku a bla bla:)), takže mu to může bejt úplně šumák. Jako je šumák mně neustálý vysvětlování všech, jak nic nevím, málo googlim, a jakej je Martin borec. Talent má, mozek taky, ale kdyby to byl borec, má to dávno dopsaný. Mimochodem, já vím, že nic nevím. Na rozdíl od většiny ostatních tady:))

viktorka181

viktorka181 (hodnocení, recenze)

Šimpy

Tak jako co si mlhavě pamatuju, lordi z Údolí Malíčka fakt v lásce neměli. Na severu ho taky rádi  neměli. Většina lidí ho přímo nesnášela. Takže čekali jen na zámiňku, jak se ho zbavit a tu dostali. Jako kopanců tam je spousta (za největší považuju, že si někdo, a hlavně Tyrion!, mohl myslet, že nějaká oživlá mrtvolka donutí Cersei stáhnout armádu), ale v tomhle já osobně problém nevidím.

viktorka181

viktorka181 (hodnocení, recenze)

kiddo

Nevím, co ta zkratka znamená a google v konverzaci s tebou ze zásady nepoužívám:)) Účtenky nebudou, páč by mě krutě nebavilo je dohledávat a ani to bavení už mě zas tak moc nebaví... Takže... Třeba GB? 

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Reklama

Reklama