Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Anime2

Rozhodně nej. hodnocení.Super seriál co mě přenesl do minulosti a zároveň do fantazie.Určitě si přečtu knihu nehodlám čekat na další díly.Prostě chci co nejdřív vědět jak to skončí a kdo zůstane na trůně .Arya Stark postava kterou jsem si asi nejvíc oblíbil kdyby ta umřela tak by to pro mě už nebylo ono. ()

Tonyluk

Jediné, co Vás bude nutit dívat se na další díly je touha po tom, aby umřel i někdo jiný, než kladná postava (o slovu kladná se dá polemizovat) ! Pocit beznaděje se díl od dílu jen prohlubuje... ()

Memfiska

Než jsem tento seriál začala sledovat (1 řadu), věděla jsem jen, že to má být scifi a že je podle knížek. Ale musím říct, že moc scifi to teda nebylo, pokud nepočítám draky a modrý lidi za Zdí. Seriál se mi moc líbil, doba středověku byla pěkně zobrazená, postav tak akorát. A zápletka, tedy spíš zápletky se mi líbily a zcela mě vtáhly do děje. ()

Zemblaff

Nejlepší fantasy seriál, jaký jsem měl zatím tu čest zhlédnout. Navíc jsem tolik zvratů v jednom seriálu ještě neviděl. Ano, je to založeno na knižní předloze, nicméně herecké výkony (ještě slávou nezkažených herců) jsou vynikající, taktéž kostýmy, hudba a režie jednotlivých dílů. V každém díle je atmosféra tak hustá, že by se dala krájet a když si myslíte, že na toho a onoho co nevidět dojde, většinou se škaredě pletete. Každý díl je jak dávka toho nejlepšího kokainu, který vás nutí, si ihned po skončení šlehnout další díl. Již teď mám absťák a čekám na další dávku. ()

Mukade

(2.3.2014) mmmm, v priebehu pár dní videné prvé tri série (po 1.x). To bolo niečo :) ......a už sa teším ako Arya rozpáre všetkým hovadám bruchá.....fejvrit postavy - Arya a faceless nindža of Braavos...........................update 25.4.2014: som rád že vymenili herca hrajúceho Daaria Naharisa za nového. Prvý mi evokoval čiastočne Jánošíka a nebol mi zrovna sympatický, ten nový je v pohode. Good job :).............u.16.6.´14: posledný diel 4.série bol parádny - zasa raz super súboj (Brien s Houndom) a dokonalý atmosférický záver s Ariou... - Valar morghulis, Valar dohaeris. ()

elisabetha

Upřímně, podle toho, co jsem slyšela jsem čekala větší "odvaz". Nápad velmi pěkný i zpracování (včetně výběru herců) velmi povedené, ale... Zkrátka mě děj nedokázal pořádně vtáhnout. Každý mě ale říká: "Neboj, to se časem zlepší. Mě se to taky začalo líbit až u třetí série.". Tak to pardon, ale to se teda nekonalo a jinak si myslím, že by mě seriál měl vtáhnout už prvním dílem. Samozřejmě znám i výjimky, ale tohle mezi ně rozhodně nepatří. ()

Zaba

Po shlédnutí 3 sérií musím konstatovat, že je to výborná podívaná. Líbí se mi, že se tam s ničím moc neserou. Vraždy, heterosexuální, homosexuální i lesbické scény... nahota běžná - ano i muži :D Dobré zápletky. Spád příběhu. Nečekané zvraty. Draci. Nemrtví. A upřímně... jsem fakt zvědavá na tu jejich zimu o který furt tak melou. ()

reccal

Hra o trůny? Co to je? Nesleduju, nezájem, moc dlouhý... Ježkovy voči, jak jsem byla blbá!! Skvělá atmosféra, nervydrásající a chladnokrevné přemýšlení mnohých postav a - což dělá hodně - perfektní herci jak dospělých, tak dětských postav. V zápalu momentálního nadšení z dokoukání třetí řady chci domů draka, chci ten velkej meč, chci hejno vran a jako bonus beru i toho ledovýho zombíka! Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla, a to především díky promakaným paralelním dějovým liniím, kde si člověk všechno pěkně naplánuje a ejhle, páni scénáristé mu stejně vezmou vítr z plachet, třeba nevinnou svatbou, anebo šíleným krveprolitím. ()

starblade

Knižní předloha je výborně zpracovaná a seriál v některých detailech zaostává. Jenomže v poslední době je toto jediný seriál na poli fantasy, který za něco stojí. Největší radost mi dělají některé postavy, které jsou mi z knížek bližší a herci jenž je ztvárnili. Čtvrtá řada zatím 75% . Doposud jako celek 95% ()

DannyVlk

HBO tyhle výpravné seriály prostě umí! Zvlášť když mají podklady od perfektní knižní série, která jen čeká na dopsání. První série vás upoutá díl po díle, kdy prostě nemůžete vydržet a už si pouštíte další díl, abyste věděli jak to celé dopadne a díl za dílem si naivně říkáte "Teď už se určitě bude dařit těm hodným!" V tomhle seriále je tomu naopak a právě to nás asi všechny baví. (viz. Spartakus, Řím) Jen tak dál! ()

nadrin

Můj názor na GoT se naprosto shoduje s Honest trailers - tam je řečeno snad vše podstatné. Další kvalitní seriál z produkce HBO? Jistě. Jeden z nejlépe hodnocených seriálů na čsfd ever? Never. ()

stLukaz

Konečně je tu po dlouhý době solidní seriál. Po zhlédnutí posledních dvou epizod druhé řady zvyšuji hodnocení na pět hvězdiček a následně řadím do žebříčku svých oblíbených seriálů. ()

Vanax8

Tento seriál napříč řadami trpí jednou nepříjemnou věcí - totiž knižní předlohou. Ta je, bohužel, celá příliš rozvleklá, zbytečná a samoúčelná. Já tady ale nejsem od toho, abych porovnával knižní předlohu se seriálem, nýbrž seriál jako takový. Je toho hodně. Mohl bych tu rozebírat například sáhodlouhé rozhovory postav. Některé jsou skvělé. Některé jsou naprosto otřesné, šokující a docela určitě zbytečné. (ano, mluvím o rozhovorech z vykřičených domů). Přestože je seriál z drtivé části právě o rozhovorech (nebo o sexu zezadu), myslím si, že tvůrci se s tím, co jim G. Martin předhodil, vypořádali s až heroickou pompézností. Seriál má docela spád, když si odmyslíte ty nejnudnější rozhovory, občas dojde i na meče a ani velkolepé šarvátky nevypadají vůbec špatně. Problém celého konceptu Písní ohně a ledu (a teď již mluvím i o knižní předloze) je to, že autor nás neustále "obšťastňuje" vražděním oblíbených postav. To ale k jakékoli produkci patří, není určitě na mě, abych autorovi radil jak má psát svou knihu. Přesto by však zabíjení postav nemělo být samoúčelné a nesmyslné, což je bohužel problém zejména u rodu Starků. Přes všechny neduhy je však seriál dobrým počinem, který bych rozhodně doporučil spíše, než čtení knih. Ušetříte si spousty hodin čtením špatného literárního počinu. ()

martinbucek

Serial je vyborny, herci su fantasticky, 1.seria je uzasna, ALE od druhej to uz zacina ist dolu kopcom a serial si zacina razit svoju vlastnu dejovu liniu, ktora nema s kniznou predklohou uz tolko spolocneho, co je velka skoda, 2.seria 80%, s miernymi odbockami od predlohy....3.-4. seria je dej tretej dvojknihy, ale miesto novych postav pridavaju repliky postavam, co mali byt niekde uplne inde a vymyslaju si novy dej, co mi uz lezie krkom a zraza to cele martinove dielo dolu, vadilo to u tolkienovho pana prstenov a hobitovi a vadi to tu este viac, pretoze postavy co by sa mali v seriali objavit a neobjavia su dobre napisane a zapadaju do deja, takto sa z niektorych postav stavaju schyzofrenici....a este velkym sklamanim su pre mna draci, strasne narychlo ich tvorcovia nechavaju vyrast ()

luco323

Jednoznačne najlepší fantasy seriál s histórii. Epický dej plný zvratov, nečakaných úmrtí ako aj mýtických postáv a príbehov z neho robia jednoznačne kráľa siedmych kráľovstiev seriálov. Bohužiaľ ako to býva zo všetkým, aj seriály sa menia a ani tento skvost nie je výnimkou. Od prvej série(ktorú by som prirovnal k takému klenotu akým je Nolanov The Dark Knight) každou novou sériou seriál málinko upadá, stáva sa viac predvídateľný a to očakávanie neočakávaného ktoré ho robilo v mojich očiach tak kúzelným sa stráca. No stále je to Kráľ seriálov a v mojich očiach ním aj zostane. 100% ()

Bons_

1 hvězda za originalitu. Člověk nesmí být unavený a musí být dobře vyspaný aby to vstřebal. Jinak ale doporučuju, je to lepší jak pojídat prášky na spaní. tlachání tlachání. Na to že to je seriál "o středověku" a vzhledem k "oblíbenosti seriálu jsou (ne)bitvy trapný. Spíše tvůrci působí jako škrti a šetří na komparsu. Děj se točí pořád dokola. Překonal jsem to a shlédl 3 série a tím s tímto tlacháním končím. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci