Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Jack_F.

Ten seriál je prostě vysněný sen všech, co milují fantasy. Mnoho dílů překoná i mnoho filmů. Díl: The Battle of bastards je symfonie, dokonalost. ()

wembli

jeden z nejlepších seriálů, které jsem viděl. jen mě mrzí, že poslední díly šesté série byly takové zmatečné...obzvláště ten poslední...jsem hodně zvědavý na sedmou sérii. ()

Grázl83

Všichni mi tento seriál doporučovali. No, zkouknul jsem první 3 díly a vůbec mě to nebavilo. Vždyť to bylo jako telenovela - kecání, kecání, sex, kecání, sex a pokračování příště. ()

detrew

Sledování tohoto seriálu jsem odkládal kvůli rozkoukanému seriálu Vikingové, každopádně jsem to vzdal u druhé série a rozhodl se začít s Game of Thrones. Rozjíždelo se to sice pomaleji(ne že by mě to nebavilo), ale nakonec jsem se dočkal i nějaké akce. Intriky, vraždy, boje mocných rodů o trůn, pomsta...to je hlavní náplň seriálu a pokud se to všechno dá dohromady, je z toho taková podívaná, že dokážu byt vzhůru do tří do rána, jen abych si mohl pustit další díl. ()

Willynka

Fakt nemám ráda fantasy. Takovou tu přebarvenou klasiku plnou trpaslíků, elfů a magických formulí. Tenhle příjemný mix monarchistických pletich a mystiky je ale parádní. Na hlubší komentář si bez závěrečné pointy netroufám, tudíž si budu muset ještě pár let počkat. Jen je mi dua scénaristů alias D&D trochu líto. Šest sezón se plácali mezi konverzačními a bitevními díly a pak očividně ne z důvodu peněz, ale neudržitelnosti časových rozpisů všech hlavních postav (a že jich je), byli donuceni sešmelit poslední dvě kratší série v kulometném tempu a bez duševní podpory v knižní předloze, které žel bohu sypou jedno klišé za druhým a začíná to být dost velká nuda.. Ale vážně se těším, jak to všechno dopadne. Po osmé sezóně chtě nechtě musím srazit hvězdu dolů, protože bizár sedmé řady v té poslední narostl ještě o dalších 100%, kde postavy ztrácejí původní motivaci i charakter, vše si máme jakože domyslet, nicméně je to tak špatně napsané a sestříhané, že to kolikrát nedává smysl, dějové linky se uzavírají tím nejdivnějším způsobem jen pro šokový efekt a já se vážně nenechám uchlácholit těmi šesti hezkými obrázky, když to stejné dostáváme ve formě různých blockbusterů prakticky neustále. Kdybych měla hodnotit předchozích šest řad, bylo by to za pět a později za čtyři. Poslední dvě jsou tak za dvě. ()

tyzmrde

KONEČNĚ SE OBJEVILO POŘÁDNÉ FANTASY, PO TĚCH SRANDOVNÍCH POTTERECH, SUPERHRDINECH, STRÁŽCÍCH GALAXIE, 40CETILETÉM TEENAGEROVI DEADPOOLOVI, RYCHLE A ZBĚSILE, ZAHULÍME UVIDÍME, TWILIGHTECH, TRANSFORMEREK JE TADY KONEČNĚ POŘÁDNÁ FANTASY KTERÁ SE BERE SMRTELNĚ VÁŽNĚ, MÁ PŘÍBĚH, DOBRÉ POSTAVY, JE DALEKO LÍP NAPSANÝ NEŽ ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ, HRA O TRŮNY JE SRIÁL KDE JSEM V SEDMÉM NEBI A TĚŠÍM SE NA PŘÍŠTÍ DÍL. SERIÁL NENÍ KLASICKÝ MAINSTREAM A NEBOJÍ SE ZABÍT NAŠI OBLÍBENOU POSTAVU A DÁT NÁM TO SEŽRAT I S NAVIÁKEM, TENTO SERIÁL NETOČÍ A NEPÍŠOU ŽÁDNÍ MĚKOUŠI. JESTLI JSTE GAYOVÉ, MĚKOUŠI, NERDI, GEEKOVÉ, BĚŽTE SI RADŠI PUSTIT TWILIGHT, EVENGERS AGE OF PROTON, HERY POTTER, SPAJDRMENA NEBO ORDINACI. NÁM DRSŇÁKŮM TADY TENTO SERIÁL NECHTE. ASPOŇ DOKAZUJE ŽE I FANTASY NEMUSÍ BÝT NUTNĚ PRO DĚTI A MŮŽE BÝT CHYTRÉ, NEKOMPROMISNÍ, POUTAVÉ, DRSNÉ, KRVAVÉ A NEMUSÍ SE TAM OBJEVIT MONSTRA, KOUZLA A BARVIČKY V KAŽDÉ SCÉNĚ. PRO MĚ JE TOHLE SVATÝ GRÁL FANTASY SERIÁLU. PŘEJU SI ABY SE OBJEVILA SÓLOVKA NEDA STARKA. JOHN SNÍH, JOFREY, ARYA, MATKA DRAKU, JASON MAMOA, NED STARK, PETER DINGLAGE, RULEZZ. UŽ SE TĚŠÍM NA SEDMOU SEZÓNU A JISTĚ TO BUDE ZASE MASAKR ()

jirka25

Je to jako kdybyste do Ordinace v růžové zahradě obsadili opravdové herce, přidali sex, nahotu, useknuté hlavy, násilí a nádherný vizuál a dělali, že to je historické fantasy... Ne není. Je to pořád jenom Ordinace v růžové zahradě... seriál je především o intricích, kdo s kým co a kde a kdy kuje a to mě fakt nebere... Toho si v realitě užiju až až... V podstatě tam ani není skoro žádná kladná postava. Žádný dobrodružství, žádný děj, nic... ()

marekspanel

Po 6 letech odolávání mánii jsem podlehl taky, co víc stal jsem se skalním fanouškem. Jde to snad jinak když tolik milujete fantasy, draky, meče, krev a sex? :D ()

silvusaak

Zradce tady, zradce tam, slapky tady slapky tam, kral tam aj tady a jeste 50 mil do leva plus mala bloncka co se stara o draky. 5* za filmovy pocin, ta vyprava je neuveritelna v 7 kralovstvich a vsude jinde, bezpochyby top. Hudba je naprosto bez chyby, zimomriva, tepla, horka, presne takova jaka ma byt a jak si moment vyzaduje. Kazdopadne intriky, sex a nasili se neohralo po cely cas lidstva, asi se neohraje ani ve hre o truny a HBO bude zas o trosku bohatsi na dalsich par let. Kazdopadne temer hodinova stopaz kazdeho dilu a hodne kecu o nicem z toho dela pomalu ale jiste od treti rady nudnou konverzaci, kde se clovek jenom tesi kdy prijde jina priserka a kouzlo co vnese trosku osvezeni mezi bitkou a valkou a love stories v pozadi. Koukam ted, naschval po vyhorelem obrim boomu - silestvi kdo koho zabije na konci rady a ktera z hvezd si uprdla na cervenym koberci a ktera ne. Je to idealni cas na to soustredit se na dily jako umeni vsech lidi od filmu od make-upu az po technika co dela umely snih. Obdivuhodna podivana co se vseho co kolem filmu toci tyce, az clovek zapomene, ze tam jsou nejakci dobri a spatni herci... ()

Saroman

Zfilmovaná fantasy sága, která mě jako fantasy fanatika přímo uzemnila na gauč. Je fakt pravda, že stačí první díl a zbytek musíte vidět. Moc jsem tomu nevěřil a pouštěl si do tý doby Trilogie LOTRa a Hobita rok co rok a fňukal že takový dobrodružství už asi nebude kde vidět. A ono je. A je to Hra o trůny. Přemuvil jsem se až v únoru 2019 kdy jsem s už s téměř vyléčenou chřipkou ležel týden doma a kvůli velmi kladnýmu hodnocení svědků tohoto serošu z mýho okolí jsem shlídnul první díl. 5 dní na to jsem skončil 7 dílem 7 epizody s očním zánětem, kvůli kterýmu jsem získal další týden volna, kterej jsem proležel u audioknih Písně ledu a ohně, protože nic už mě tak nebavilo, jako HRA O TRŮNY. Osmá série pro mě bude jako heroin pro čerstvě odvyklýho závisláka co byl 5 dní v trvalým rauši. Sakra ještě 9 týdnů.. ()

Brůny

Co k tomuto seriálu říct? Kdo neviděl, o dost přichází. Bez přehánění jeden z nejlepších počinů všech dob! Od začátku až do konce #TeamDaenerys! :) ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci