Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Krabak

Škoda!! Velká škoda. Po shlédnutí první serie jsem si ihned koupil všech 5 dosud vydaných dílu "Ledu a Ohně"(mimojiné VYNIKAJÍCÍ čtení!!). Po přečtení první knížky jsem si říkal, že se tady někdo vytáhl, protože takovou podobnost mezi knížkou a filmem(seriálem) jsem snad ještě neviděl. Za PRVNÍ sérii dávám jednoznačně 5*. Bohžel se pak objevila 2.há série, u které jsem zuby skřípajíc a nehty drásajíc gauč vydržel prvních 5 dílů, které stály za totální prd. Oproti první sérii je obsah druhého dílu (který se mimojiné nejmenuje GoT, ale Střet Králů) obrovský propadák. Chyby nemá cenu vypisovat...ale jako čtenář hodnotím 2.hou sérii 1*. Tím pádem výsledné 3*...uvidím, jak dopadne Bouře Mečů...nezbývá nic jiného, než se modlit o lepší zpracování. 1.serie--->95% 2.serie--->11% ()

Ebon

Tak tohle mě opravdu dostalo, hromada postav, drsnost, intriky, sex. Vše za účelem jediného, mít víc moci a informací nad ostatními. A ještě v hávu fantasy. Ačkoliv ve filmu není žádná epická exteriérová scéna, tak přesto dokáže vyjádřit přítomnost takových akcí v průběhu příběhu. Seriál ostře graduje a po desátém dílu, jsem byl takřka rozlícen, že zůstalo tolik otázek. Postavy jsou skvěle zahrané a příběhem se prolíná řada viditelných či skrytých dějových linek. Překvapilo mě, kolik postavy zvládají vyjádřit, či předstírat emocí a taky kolik je v rodech maminčiných mazánků.. :-) Už se těším na další řadu. ()

noby

Čert vem někdy až lacinou drsnost a surovost, čert vem mixování tolika dějových linek, aby se toho zas tolik nemuselo dít, a zároveň se občas ztratil jeden zvrat za druhým. Atmosféra, intriky, a obecně dialogy zvedají tenhle seriál hodně vysoko. ()

Corpsegrinder

Kdysi mě ten seroš nechytil ale teď jsem v něm zalíbení našel a musim říct že se vyplatilo. Trpaslík je killer. Jinak ze začátku se zdá že seriál hodně šetří akcí což je vynahrazeno v předposledním díle 2. série kde se stane něco co mi absolutně vyrazilo dech. ()

beyli

Musím přiznat, že jsem knihy nikdy nečetla a ani se k tomu v nejbližší době nechystám. Ráda budu v napětí čekat na novou sérii, bez žádných spoilerů. Seriál sám o sobě je podle mě naprostá bomba! Hned po první u mě začalo naprosté GoT šílenství. HBO se opět vyznamenalo. Úžasní herci, prostředí seriálu naprosto dokonalé a o postavách ani nemluvně. Spousta záporných i kladných postav, které si zamilujeme i znechutíme. Říkejte si co chcete, ale mojí oblíbenou postavou je Cersei, zpočátku jsem jí tak nenáviděla, až jsem ji začala milovat, podle mě je úžasná, každý příběh přeci potřebuje pořádnou mrchu. Však si nemyslete, že to mám stejně tak i s Joffrrym, toto nemůžu ani vidět, nesnáším ho až do morku kostí ! Největší záporák, kterého znám. GoT je bez pochyb naprosto úžasný seriál, to prostředí a atmosféra, která nás přenese na těch cca 10 hodin ročně do jiného světa je prostě nezapomenutelná. ()

Merkin

Dvojí tvář politiky spolu se schizofrenií diplomacie rozehrály vysokou hru, hru o trůny. Nervózně přesouvají figurky sem a tam-pěšáky v poli, draky, duchy...Kdy zaútočí? Kdo a odkud?Jsou nevyzpytatelní! Jejich arsenál je nevyčerpatelný- vždyť využívají zbraně všeho druhu-ženské, čarovné, ocelové, ohnivé, ale tou největší je tu slovo. Slovo, které lze dát a porušit. Opravdu brilantní ukázka lidství:) ()

khue

Úžasná fantasy, kvalitativně naprosto srovnatelná s Pánem Prstenů, ne-li lepší. "For the night is dark, and full of terrors." P.S. 03x09 ma snad nejvíc srdcervoucí konec, co jsem kdy videl. ()

Paity

Ze začátku velmi dobré, postupem času utápěné zbytečně v krvi (panen). Celkově však překombinované. Každopádně je vidět, že HBO na tom nešetřilo. Škoda, že je jen tak málo dílů zatím natočeno. ()

dopita

Hodnocení se vztahuje jen k první sérii. Překombinovanost, nezáživnost, samoúčelnost (nahota a krev), to vše ve výsledku znamená, že to za moc nestojí. Další série mě nezajímaj. ()

Ledkodlaq

Ze začátku skvělé a úžasné, s postupem dílů však začíná být děj překombinovaný a tak i můj divácký zájem klesá. ()

legatio

Troufám si tvrdit, že lepší seriál nikdy ani zdaleka natočen nebyl a pravděpodobně se lepšího už ani nedožiju. ()

adam9

Počáteční skepse a strach z hype syndromu po první tři, čtyři epizody trval. No, viditelný a nezměrný potenciál mě přesvědčil, abych vytrval. Udělal jsem dobře. Přidávám se k hordě milující tenhle seriál, k němuž nevím, co přesně napsat. Mé pocity z toho všeho asi nejlépe vystihuje hudba - ta úvodní znělka v sobě mísí všechno: epičnost, krutost, šokující překvapení, zradu, krveprolití, intriky, tajemnost a emoce. To všechno a mnohem víc Game of Thrones má. Nehleďte na to, že to je žánr, který třeba nemusíte. Tohle vás utvrdí v tom, že výjimka potvrzuje pravidlo. Pomalu ale jistě se z toho stává takový malý popkulturní fenomén a není se čemu divit. Vždyť kolik mě to stálo námahy při prchání před sebemenšími spoilery, které byly naprosto všude,i tam, kde bych je naprosto nečekal, než jsem dohnal aktuální díly. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Jak mám vybrat 3, když se mi jich líbí tolik?! Prásknu sem Tyriona Lannistera, Aryu Stark + Ygritte. ()

HArna

Hned na začátku podotýkám, že jsem nečetl žádné knihy. Už první epizoda mě dostala a vydrželo mě to až do čtvrté. Pro mě bylo hned ze začátku zřejmý, že tento seriál bude pro mě jedinečný, jen když se zaměřím, kolik je v tomto seriálu postav. Určitě bych je nevyjmenoval, ovšem na dva rody je zde přeci jen kladen větší důraz. A to na rod Stárků a Lannisterů. Ale i tak to musí být pro tvůrce nesmírně těžké, zaměřit se na všechny postavy a neupřednostňovat jednotlivé hrdiny nad ostatními. Byť každá epizoda se tak trochu liší od předchozí a to dějem a hrdiny. Jednou řešíte problém Lannisterů, pak Stárků, pak Zimohrad, dále vidíte divoké za velkou zdí a s tím související problém s nemrtvými, dále třeba Targaryánskou dívku Daenerys, za kterou s chutí položí život každý její spojenec, taky má draky - to zase nemají rádi ti ostatní atd...... Tohle asi patří k největším kladům seriálu. Barevnost lokací, různorodé společnosti. Někde za svým panovníkem stojí a neváhají za něho s fleku položit život. Jinde se intrikuje i za cenu vlastní smrti. Dalším velkým plusem je to, že nám tvůrci nevnucují svého hrdinu, a tak má každý díky rozmanitosti postav svého oblíbence. Teda pokuď neumře, což je celkem pravděpodobné, paní smrt se tady vážně s nikým nepáře. Dalším celkem zajímavým faktorem, který mě zaujal je to, že žádná postava není vyloženě záporná. Každá má svoje problémy a bolesti, ale nikdo není vyloženě padouch. K těm postavám, nejvíce mě zaujal Tywin Lannister, Jaime Lannister a Arya Stark. Nejvíce mě překvapil Tyrion Lannister. Celý seriál je takové politické fantasy, samozřejmě na velké boje dojde taky. ()

Mafian

Existuje vůbec ještě v civilizované společnosti někdo, koho nepohltila Hra o trůny, ať už jako diváka nebo divákova známého? Tenhle neuvěřitelně úspěšný seriál má tak obrovskou fanouškovskou základnu, že o kladné odpovědi dost pochybuji. A sám se hlásím mezi ty, co podlehli. HBO prostě seriály umí (už třeba jen luxusní Řím, který má se Hrou společného více, než se na první pohled zdá) a mě nutí hltat každý nový díl tohoto výborného díla, napsaného bestiálním zabijákem Martinem. Jak já toho chlapa nenávidím... ()

ti88na

Druhý pokus pozrieť si tento seriál vyšiel a celkom som mu prepadla. Najskôr som to vzdala po dvoch epizódach, ale teraz som sa k nemu opäť vrátila, a som nadšená. Už dokážem konečne oceniť všetky jeho kvality, dej, spracovanie, postavy, vizuál hudbu, skrátka všetko. Napriek množstvu postáv sa dá v príbehu až na pár chvíľ vcelku dobre orientovať. Väčšina postáv je veľmi zaujímavá, hoci nás s nimi dej zoznamuje, z ich motívmi, minulosťou, stále ma ich konanie dokázalo prekvapiť a niekedy aj poriadne nasrať. SPOILER - že nechali tak nemilosrdne odpraviť môjho obľúbeného Seana Beana (čo bol hlavný motivátor, ktorý ma na seriál lákal), len ťažko odpúšťam - KONIEC SPOILERU. Dej ma však už tak vtiahol, takže pokračujem ďalej. Po prvej sérii 90 %. V druhej sérii sa už naplno rozbehla zaujímavá šachová partia, plná intríg, ale aj bojov. Považujem ju však zo o dosť slabšiu než tú prvú. Medzi kladnými postavami si neviem nájsť žiadnu takú, ktorej by som držala palce, naopak čo ma dosť prekvapilo mi ako najviac charizmatický prídu traja Lenistrovic chlapi, teda otec a dvaja synovia. Takže tých 80 %. 3. séria sa nedá nazvať inak ako šokujúca. Po nude, ktorá sem tam sprevádzala tú predchádzajúcu, tu nezostala ani stopa, len mi čoraz viac začína liezť na nervy Deanerys a jej výprava. 90%. Pri sledovaní 4. série na mňa už trochu doľahla moja averzia k seriálom. Nechýbali šokujúce dejové zvraty, ale zaujímali ma akosi čoraz menej. Problém je v tom, že mi chýba nejaká aspoň jedna postava, ku ktorej by som vzhliadala, lenže na druhej strane ju možno nehľadám z obavy, že ju aj tak časom zabijú, aby divák zostal v šoku. Tiež mi tam chýba nejaký pozitívnym moment, niečo konečne dobré a spravodlivé, a keď sa to aj stane, je to podané takým spôsobom, aby to opäť diváka len šokovalo, ale ten spomínaný pozitívny efekt a radosť z víťazstva sa nedostaví. Našťastie prišiel v tejto sérii Tyrionov súd a skúška bojom, čo bolo asi to najlepšie zo seriálu ako takého. Mala to byť asi skôr bitka na Čiernom hrade, pre mňa však nie. Hlavne preto, že dejové línie sledujúce osud Jona Snow, Brana Starka a tiež Deanerys ma najmenej bavia a niekedy mi prídu ako otravné prerušenie toho, čo ma zaujíma viac. 85 %. 5. séria Je to asi jediný seriál, pri ktorom som vydržala. Zásluhu na tom má, že jednotlivé série majú len 10 častí a tie sú napratané zaujímavým množstvom deja. Táto sa rozbiehala trochu pomalšie. No mala za následok, že aj tie dejové línie, ktoré ma predtým príliš nezaujímali (Jon Snow, Deanerys) som si obľúbila a už som ich len nepretrpela. Opäť nechýbali šokujúce dejové zvraty, ktoré ma ako vždy riadne naštvali, opäť zlo vyhráva a keď je aj potrestané (v tejto sérii výdatne) tak takým spôsobom, že je to prehnané a stráca sa ten pôžitok, že spravodlivosti bolo učinené zadosť. Hra o tróny si ma však už celkom podchytila, veľmi ma zaujíma čo bude ďalej, takže napriek pár výhradám, ostávam seriálu verná 80%. ()

SpaceOdyseus

Po pate serii: Jde stale o spicku serialove produkce se zajimavymi a necernobilymi postavami, u kterych nevime, jestli jim fandit nebo prat nejhorsi, s neokoukanym dejem pro fantasy netypickym, protoze se klade velky duraz na politiku a zakulisni pikle, a hlavne s temnou a uveritelnou stredovekou atmosferou. Explicitni syrovost a nahota jsou jen uz tresnicka na dortu, ktera pomyslne dava facku hollywoodske filmove produkci. Po seste serii: Zatim nejlepsi serie jen potvrzuje, kdo patri na pomyslny truh serialove produkce. Kazdy jede dil ja parada a graduje to do neskutecneho finale. ()

Mafiapau

Po shlédnutí 1. a začátku 2. série se ze mě stal věřící. Začal jsem totiž uctívat boha jménem Scénárista.. Po shlédnutí 7. série.. sakra to není možný, úžasný seriál, a ten OST, nadrženě čekám na 8. sérii. Po shlédnutí 8. série.. no.. tak nám zkurvily výborný seriál.. co se týče mě, existuje jen 7 sérií a jako bonus v alternativní realitě: "Game of Phones". ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci