Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Sayko

Jeden ze snad nejlepších seriálů, které mé seriálové očko vidělo. Od samého počátku vás seriál "vcucne" do děje a nepustí až do posledního dílu. Úžasný casting, lokace, hudba, příběh, no.. Většina komentátorů už se vyjádřila a sdílím s nimi stejný názor. Nemám co vytknout! ()

Janega

Príbehovo to je veľmi naťahované, čo spôsobuje najmä množstvo dejových liniek. Je to ako strom, ktorý sa stále rozvetvuje a rozvetvuje až niektoré konáre sa zlomia, čo znamená, že mnohé dejové linky sú tak naťahované, že keď už tvorcovia nevedia, čo s nimi, tak ich nejako hlúpo ukončia a všetko vyjde do stratena. Knihu som nečítal, takže neviem či je to problém predlohy alebo si seriáloví tvorcovia niečo pripísali. Zo začiatku boli postavy dosť čierno-biele, no postupne sa niektoré z nich charakterovo vyvíjali. Boli dobre vykreslené, lebo človek aj pri záporných postavách dokázal pochopiť ich motivácie, prečo niektorí robili to čo robili. No a ten záver... Asi sme až moc čakali "žili šťastne až do smrti". No všetko čo sa budovalo, tie vzťahy, plány, charaktery, motivácie, všetko to zhorelo na popol. ()

aquiver

3. a 4. série Hry o trůny představuje to nejlepší, co jsem v televizní tvorbě i fantasy žánru viděl. Za úplný vrchol fantasy možná osobně považuju Faunův labyrint (2006), Hra o trůny je ale přesně ten důvod, proč třeba to nejlepší z Pána prstenů ode mě obdrželo jen 4 hvězdičky, protože vedle tohoto alternativního drsného středověku působí jen jako pohádka pro děti. Nejvíce jsem si oblíbil postavy Ygritte a Tyriona, a kdo to viděl, musí pochopit, jak moc se mi líbily poslední dva díly 4. série. Následně by se dalo říct, že kvalita postupně klesá, moc se dál dívat zatím nestíhám, nicméně hodnotím to, co doporučuju, a za tyto série určitě 100 % ()

Prochy38

|||| Hodnocení po prvním dílu|||| Normálně to nedělám, ale já byl nadšený. Samože po skončení seriálu hodnocení upravím, jak to dělám vždycky. Ale jestli vydrží stejnou úroveň všechny díly, nebude se měnit nic! Nadšení! |||| 10.díl |||| Tak první série slavně skončila a čekáme 10 mesíců, než přijde druhá. Čekal jsem od tohoto seriálu trochu víc, ale nezklamal mě. Je to podobné jako Tudorovci nebo třeba Řím. Založeno hodně na detailech a politice. Já se více těšil na velkolepé bitvy a přímou konfrontaci mezi jednotlivými kraji. Jediná bitva tam nebyla zobrazena, což mi přišlo celkem škoda, ale závěr byl natolik kvalitní, že nevím, jestli těch 10 měsíců vydržím. Plné hodnocení bez jakýchkoliv pochyb! |||| Po skončení 3. série nemohu jinak než ve stoje tleskat. Už jen čekám, až se odhodlám k rozečtení knihy, protože na tu se pějí ódy všude. Super, super a super. Sice zálibu autora v likvidaci hlavních postav moc nesdílím, přesto chválím nepředvídatelnost jakékoliv epizody a už teď se moc těším na další sérii! |||| Moc nefandím tady tomu novému stylu, kdy lze hodnotit každou sérii, dokonce i každý díl samostatně. Některé seriály si o to říkají (Black Mirror), většina ne. A tento není výjimkou. Je konec... Je konec GOT. Je to pár dní, co jsem viděl poslední díl. Ano, poslední série byla nejslabší. Asi i očekáváním, které bylo nekonečné. Taky jsem si to představoval jinak. Ale nejsem až tak kritický. Nebudu to tady hodnotit. Chci poděkovat za všech 8 sérií toho dnes už naprosto kultovního seriálu. Na to se nezapomene... nikdy. Děkuji a tleskám ve stoje. Jestli bude někdy překonáno? Hmmmmm, snad ano a snad u toho budu :) ()

jasiska

Som veľký fanúšik knižnej predlohy a už dlho som sa tešila na premiéru Game of Thrones, ale aj som sa trochu bála. Že sa im nepodarí zachytiť tú správnu atmosféru, že blbo napíšu dialógy, alebo že obsadia nie len slabých, ale nedajbože aj mojím predstavám nepodobajúcich sa hercov:-) Vôbec som sa však báť nemusela - ak totiž môžeme predpokladať, že seriál bude aspoň taký úžasný ako prvý diel, máme sa načo tešiť. Nielenže vyzeral bohovsky cool, mal parádnu atmosféru a veľmi kvalitné obsadenie ale dokonca sa aj držal knižnej predlohy!! Čiže zatiaľ som nadšená a teším sa na ďalšie diely. __ Kvalita sa udržala, aj keď sa mi prestalo páčiť, keď sa dej odpojil od knižiek.__ Nejak ma to nadšenie prešlo. Asi v tretej sérii ma prestalo zaujímať, čo bude ďalej. ()

syphonn

1# Výborná výprava, kostýmy, vizuální efekty. Příběh už se taky slušně rozjíždí. Zatím jednoznačně na plnej počet. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál... 2# Neskutečnej nářez až do konce a hlavně ty poslední díly a vyvrcholení celé první série. Tvůrci si skvěle připravili půdu pro další třeba ještě lepší pokračování (pokud je vůbec nějaký prostor ke zlepšení). ()

p.sojka

Zatím, za 4 ****, ale protože je to fantasy a dneska na fantasy každý tvůrce sere, tak si to ve svém žánru zaslouží možná i tu pátou hvězdu. Ale počkáme co teprve přijde. Jinak mě to baví hodně. Zejména jak su furt nasraný na tu blonďatou svini královskou manželku....ta by potřebovala... No...5. hvězda už letí.... ()

Bingos

Čím víc krve a incestu tím lepší fantasy - jasná úměra. A přestože Starkové padají jak hrušky, stejně na to čumím s hubou otevřenou, do rozkroku si slintajíc... ()

Alt.64

Červen 2011: Vivat dragons! Rok čekat nevydržím, knihy to jistí :) Duben 2012: Nevydržel jsem, knihy přečteny. 2. série je pro mne mírné zklamání, rozvleklost, odchýlení děje. Už jsem se na to netěšil jako malé dítě. Možná jsem to neměl číst. Nemám rád Kita Harringtona alias Johna Sněha. Totálně mi tu postavu zničil, střídat jeden výraz s tím samým je opravdu "skvělé" herectví (oním výrazem je tupý pohled s pootevřenou pusou, nejlépe s mečem v jedné ruce). ()

Bathoryčka

První díl mě nijak zvlášť nepřesvědčil o tom, že bych se na další měla taky podívat, ale zvědavost mi nedala a podívala jsem se. Dobře jsem udělala, protože lepší a napínavější seriál jsem dlouho neviděla. Eddard Stark byl můj favorit už od začátku, postupně i Drogo a Daenerys a ačkoli to pro dva z téhle trojce nedopadlo dobře doufám, že Daenerys v dalším pokračování natře všem nepřátelům s jejími dráčky pr*el! Ještě skoncovat s blonďatými Lannistery, krom Impa a bude to supr! Jestli chce někdo perfektní zážitek při sledování, odvahu,čest, napětí a nervy pokaždé, když bude čekat na další díl, je tohle to pravé! ()

iampatrik

95% Co víc si může fanoušek fantasy seriálů (a že jich je jako šafránu) přát? Hned úvodní epizoda přinesla hororový nádech, díky "zvláštním, krvelačným postavám", které určitě budou hrát větší roli v celém seriálu. Různé království a tím střídání destinací (chladné planiny severu, exotické krajiny). Rozmanité charaktery postav, které už teď ukázali jak jsou nevypočítatelné a jejich vztahy a nevztahy budou určitě překvapovat. To vše v krásných kostýmech a výpravě. EDIT-konec první série: NAPÍNAVÉ, NEVYZPYTATELNÉ, PŘEKVAPUJÍCÍ ve všech směrech. V tomhle seriálů si nemůžete být v žádném případě jisti, co se stané v příští minutě. Ač možná místy nevyvážené, přesto vynikající seriál, který by NEMĚLI PŘEHLÉDNOUT I NE-FANOUŠCI FANTASY, protože o tohle tu jde až v druhé řadě! ●●● 5. ŘADA Prozatím asi nejukecanější a nejméně zábavná řada. Také nastal velký zvrat, kdy se seriál začíná lišit od knižní předlohy. Samozřejmě, že ne úplně se mi to zamlouvá. Přiznávám, že je to zejména tím, že se to dotklo mé oblíbené postavy. Na druhou stranu, poslední tři epizody jsou nabité akcí a velkými zvraty. Doufám, že odklon od literatury bude v dalším pokračování jen a jen přínosem. ()

Holubicqa

Achjo. Lidi, tohle není fantasy ála LotR, s tím holt musíte počítat. Takže žádní elfové, žádní trpaslíci (až na jednoho, ale to je spíš genetická mutace:)) a taky téměř žádná kouzla. Fantasy není jen Tolkienova říše. Tenhle příběh mě skutečně baví, má spád a musím pochválit tvůrce, že se skutečně snaží držet předlohy, což je pro mě hodně důležité. A herecké výkony jsou perfektní, nemám tomu opravdu co vytknout. Po x letech.. Poslední dvě nebo tři série jsem už ani neviděla, čekám na knihu. Zda se dočkám, toť otázka :) Možná se na Hru podívám od znovu, a dám si i ty nové díly, ale už se na to dívám jinak. Hezké, že díky čsfd poznávám i trochu samu sebe. Ale to by k tomu mělo patřit, ne? ()

Xavi6

Nebyl nikdy jiný seriál, na který bych se tak těšil. Škoda, že už skončila první série, a tak pokračování se dočkáme až někdy na jaře roku 2012, což bude za hodně dlouho. Je to sice škoda, že natáčení nezačalo dříve, ale aspoň si mohu seriál několikrát zopakovat, a tak se více zblížit s celým dějem a postavami. Jinak seriál Hra o trůny jako takový bylo velké lákadlo už jenom z hlediska hereckých kvalit, konkrétně Seana Beana a Marka Addyho. Vysoké lákadlo, ale už nyní nebude platit, když tam (spoiler) všichni pochcípali, a tak už nebude na co lákat, ale zato se objeví určitě hodně nových postav a já doufám, že to budou známé herecké tváře. ()

Hyb_rid

Neznalý předlohy jsem jednoho odpoledne vstoupil do zatím zcela neznámého fantasy světa a neodtrhnul jsem se od něj dokud jsem neměl všech 10 epizod za sebou. Nemůžu říct, že bych si za tu dobu vytvořil nějaký hlubší vztah k některým postavám, ale je tu takové zvláštní nutkání dozvědět se co se stane dál a to je výsada velice úzké skupiny seriálů. (Jsem velice zvědavý na další vývoj postav Daenerys Targaryen a Aryi Stark)pozn. i potřetí sezóně jsem spokojený s úrovní jakou si seriál drží ()

Angelino

Z knižnej predlohy je aj tu všetko to, čím je Martinova fantasy výnimočná. Nepredvídateľnosť, surovosť, intriky a politické ťahy. Nečakané definitívne konce a slepé uličky v spleti príbehov hlavných postáv. A filmové spracovanie neuberá. Určite nie na násilnosti a chladnokrvnosti celého príbehu. Možno ťažšie na orientáciu pre tých čo nečítali, ale pre mňa filmový zážitok roka. ()

santiamén

90% ... Knižní předlohu jsem sice nečetla (zatím), ale na kvalitě to napínavé adaptaci od HBO rozhodně neubralo. Po dlouhé době historická fantasy sága, která si mě získala od první minuty (to intro!). Už aby byl duben. ()

Randyz

Ač takový druh historických seriálů většinou moc nemusím a kamarádům dalo hodně práce než mě ke zhlédnutí přiměli, tak po dokoukání první série musím smeknout. Už dlouho jsem žádný seriál s takovým napětím nehltal (možná tak jedině některé díly Dextera). Člověk si v tomhle seriálu nemůže být ničím jistý. Je plný fascinujících a naturalistických scén, intrik a nečernobílých postav a zvratů. Jen mě trochu překvapilo, že děj po první sérii zůstává hodně otevřený pro sérii druhou... A tak jen doufám, že kvalita seriálu s druhou sérií neklesne... ()

Hanes88

No tak zde musím říct jen: Paráda!! Už se těším až bude pokračování. Můžu přiznat, že těch pět hvězd jsem tu už dal po prvních dvou dílech. Je to méně akční než asi mnozí čekali, ale zato bylo hodně přidáno dějově. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších seriálů. ()

Doom351

Určitě jeden s fantasy seriálů který patří do mých top 5 ... První díl byl ohromující ale místo aby každý díl byl takový průměr od toho prvního (což jsem čekal), byl každý díl lepší a lepší ... Teď nezbývá než se ponořit do knížky zatím co vyjde druhá série ... 92% si plně zaslouží :-). ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci