Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Lord.Speedr

Seriál jsem začal sledovat asi tak před dvěma měsíci a už mám všechny tři řady dokoukáné, čekám na čtvrtou.... Toto je opravdu povedený seriál, ale musí ho člověk sledovat celý, jinak to nemá moc smysl a za sebe bych řekl, že seriál sílí až 3. řadou, která je mnohonásobně lepší, než 2.serie a také je lepší než první. Asi takhle v 1. sérii- Dobrý rozjezd, byly tam dost Starkové ( kterých rychle ubývá :-( ), pěkně promyšlené, strategické, ALE některé věci dost přehnané, např. Tyrion Lannister a jeho "DÍVKY"....Cercei a Jamie ( to už mě opravdu štvalo!), takže, romantika ve filmu má být, ale přiměřeně, to je jediné, co mně na tomto seriálu strašně štve.... 1.série- cca 88% 2.série, já nevím čím to bylo, ale moc roztáhlá, suchá, nedokonalá a zase ta vada 1.série.....2.série- 60% A 3.série, to je prostě fantastické FANTASY, kde se už konečně něco pořádně děje a jde tu opravdu o pořádnou rozjetou hru o Železný trůn, a v této sérii konečně není nic, co by mi vadilo, prostě krásně udělané....3.série- 99% ( Úplná dokonalost to nemůže být, "NIKDY"), teď už jen čekám, co se bude dále dít a držím palce mím oblíbencům: Jonu Sněhovi, Jorahu Mormontovi, Tyrionovi Lannisterovi a teď už i ohodně lepšímu Jaimemu Lannisterovi. :-) celek 4.93* ()

Heavenko

Game of Thrones. Dlho som po tomto seriály pokukával, pekné hodnotenie, fantasy z fiktívneho stredoveku mám naozaj rád a HBO je celkom osvedčená kvalita. Dostal som sa k nemu až keď už boli dve série vonku. A naozaj neviem, prečo som tak dlho čakal! Zhltol som obe série do týždňa. Takúto mániu som pri seriály ešte nemal. Naozaj prepracovaný uveriteľný svet s obrovskou históriou. Takisto aj postavy sú živé, verím im ich správanie, ich rozhodnutia, to čo hovoria, všetko dáva zmysel. Svet plný intríg, politických machinácií, zrád a klamstiev. Pohltilo ma to a len tak ma to nepustí. Každý jeden diel sa musím báť o svoje obľúbené postavy, pretože to nie je rozprávka a žiadna postava nemá isté, že práve ona nezomrie v danej epizóde. Dúfam, že si to kvalitu bude aj naďalej udržiavať a už teraz sa nemôžem dočkať 4. série! Po 4. série musím napísať, že kvalita sa znova o niečo zvýšila, aktuálne sa ale trochu bojím o 5. a 6. sériu, keďže v knihe dochádza k veľkému spomaleniu tempa. Uvidíme, čo nám HBO prinesie. 100% ()

Axela

Prvá séria ma až tak nestrhla, ale druhá už bola lepšia, možnože aj kvôli tomu, že trochu ubrali na sexe a pridali na deji. ďalšia možnosť je, že už som sa do tých postáv naplno vcítila. No a keď sa vcítite do postavy a oni vám ju zabijú, nie je to nič príjemné, že? Ale idete ďalej pretože túžite po ďalších dieloch. Tie najlepšie boli -podľa mňa- koniec druhej a začiatok tretej série. Možno dokonca celá tretia séria. Seriál ma dobrú dynamiku, kostými, hercov aj hudbu. Dej ma rozhodne nenudil, pretože ma vždy niečo dokázalo prekvapiť. Človek by ani nečakal, že môže zomrieť toľko dôležitých postáv... ()

rottik-cb

Nejlepší fantasy seriál. Úchvatný svět, nepřeberné množství skvěle vykreslených postav (snad ani jedna není jen dobrá nebo zlá) s různou délkou životnosti, geniální dialogy a efekty dalece přesahující běžnou seriálovou tvorbu. Nejoblíbenější postavy: Daenerys, Jaime, Arya, Jon Snow, Tywin Lannister. Smyšlený svět, který má tolik společného s tím naším. Regulérní závislost. PS: Stydím se, že jsem nečetla knihy, a hodlám to v nejbližším možném termínu napravit. ()

Monty2729

Opravdu velmi kvalitní seriál, kterému je lehké podlehnout. Děj je promyšlený, stejně tak i charaktery hlavních postav. Jednu hvězdu ale ubrat musím. Fantasy prvky jsou pro mě v tomto případě špatně stravitelné, celý děj mi ruší a ubírají mi na zážitku. ()

jadran90

Tohle pod 10 řad nepůjde. Jen se trochu bojím, aby se to nezvrhlo v telenovelu. Základním kamenem jsou bravurně zahrané postavy. Některé jsou kladné, ale málokterá záporná, protože jednají čistě ve svém zájmu. Zasaďte je do skvěle vykresleného světa, přidejte intriky, fantasy, brutalitu a erotiku. S většinou nahých dívek by si člověk velice rád pohrál, o trůn samozřejmě. A vůbec, kam až by jste byli ochotni zajít VY, kdyby jste se chtěli stát králem světa? Nic není zakázáno. ()

viky13

Zase jedna bomba podle knižní předlohy. To nikdy nezklame. Poprvé jsem Game of Thrones viděla asi před dvěma lety a vůbec mě nenatchl. Před několika měsíci jsem se k seriálu vrátia a rozhodně jsem neprohloupila. Český dabing a moje maximální soustředění na děj seriálu se vyplatily. Historický nádech ,dobové šaty a účesy ,až do morku kostí zlí záporáci a na druhou stranu vždy odvážní hrdinové ,dávají tomuto dílu ten správný nádeech. Nejlepší history výpravné scifi na současné seriálové scéně. Jen škoda ,že jedna řada má jen deset dílů. ()

karlee

Pletichy a politikaření mě baví, ale jinak je to zbytečně roztahané a některé fantasy prvky bych oželec (draci, nemrtví ze severu). Z hereckého bsazení mi nesedne Sansa, jinak to jde. ()

Azrail

K seriálu mě přivedla vlastně náhoda. Něco jsem vyhledával a nechtěně jsem najel zrovna na stránku nového seriálu Hra o trůny. Něco jsem si o tom přečetl a poté jsem ze zvědavosti zkouknul první díl. A jediné, co mohu říct, je, že mě to naprosto strhlo a uchvátilo. Tak propracované postavy, lokace a tak drsný a bezcitný svět jsem opravdu v seriálu ještě neviděl. Mrknutím oka jsem zkouknul první řadu a v mezičase, kdy jsem čekal na druhou, jsem stihl přečíst celou knižní ságu. A musím jen říct, že už se nemůžu dočkat jara, a čtvrté řady! 100%. EDIT: Po shlédnutí čtvrté série mohu doplnit, že zvedla laťku snad ještě o několik stupňů výš. Kdyby nebylo maximální hodnocení 5 hvězdiček, asi bych dal mnohem víc. Ať už uběhne další rok :-) ()

katu147

Jedním slovem brilantní. Teda prvních 5 minut jsem si myslela, že na to koukat radši nebudu, ale překonala jsem se a nelituji toho... Skvěle vymyšlené. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. ()

Albyx

Nejradši mám postavu Daenerys Targaryen pro vývoj její postavy a navíc Emilia Clarke je kočka ;-). Koho nesnáším tu ani nemusím psát, že... Postava krále Joffreyho Baratheona je vrchol všech odporných seriálových charakterů. ()

vaava

K prvnímu dílu jsem přišel téměř náhodou, a když se po jeho shlédnutí dostavil silný chtíč podívat se na další, potom znovu, a zase, nemohl jsem uvěřit, jak dokáže být příběh natažený do spousty hodin v podobě seriálu strhující. Dnes zbývá asi 20 dní do vydání čtvrté série a já jen hořím a dokonce sleduju oficiální kanál seriálu na Instagramu. Taková je to návykovka! Skvělé realistické až naturalistické zpracování s akurátní dávkou fantasy... Vřele doporučuju! ()

Lilien

Nádherná výprava jednotlivých kráľovstiev. Šokujuce zvraty sú samozrejmosťou. Sympatické a menej sympatické postavy. Dobro nie vždy, či takmer nikdy neporazi zlo. Bez okolkov zobrazuje násilie a sexualitu ()

windows

První série 100% Druhá série 90% Třetí série 90% Čtvrtá série 40% Pátá série 20% Nejoblíbenější postavy: Robb Stark, Ohař, Jaime Lannister ()

Raagash

První série naprosto bezchybná, po konci každého dílu chtěl člověk víc a víc. V II. a III. sérii se bohužel začli objevovat méně zajímavé dějové linky (Jon Snow, Bran Stark...), ale i tak se jedná určitě o nejlepší fantasy seriál ever. Víceméně každá scéna z Kings Landing s Tyrionem a spol. či Daenerys jsou skvosty. IV. série je zatím rozjetá velice slibně a týdenní čekání na další díl jsou muka :) ()

Kozy9

PRVÁ SÉRIA: Game of Thrones sa z počiatku prezentoval ako úryvok z poslaneckej snemovne striedaný starým dobrým vintage pornom. Postupne si ale dlhé pasáže odohrávajúce sa v často uzavretých a izolovaných kulisách oblúbite, konec koncov je to ako čítať knihu, len si nemusíte toľko namáhať mozog a oči. Vysnívané veľkoleposti nečakajte, postupom času vás potešia aj malé outdoor zábery alebo ukážka mini vojska. Kupodivu GoT nepôsobí lacno, práve naopak, vystupuje inovatívne, no zlyháva v podaní problematiky. Len málokto má záujem od hardcore intrigy a poltické ťahanice, ľudia potrebujú viac prestrejší obsah diela, nie tak úzko zameraný. Inými slovami, keby sa k príbehu pristupovalo s lepšou dynamikou a nezakladalo sa všetko na koverzáciách miestami pripomínajúcich ťahanice z anime, neuvažoval by som nad iným hodnotením ako 5*. Aj napriek negatívam ale pod 85% nepôjdem... DRUHÁ SÉRIA: O niečo menej kecania a viac akcie... s postavami je už vätšina divákov stotožnená a možno aj preto sa mi zdala o dosť divácky prívetivejšia. Neobsahuje o toľko menej intríg a ani o tolko viac bodov, len sa jej konečne darí rozvíjať príbeh svižnejšie a pútavejšie. Konečne môžu GoT hodnotiť ako dokonalý seriál aj ludia, ktorí nikdy neboli fanúšikmi fantasy. TRETIA SÉRIA: Neposúva príbeh moc dopredu, no svižne pracuje s už rozpytvanými dejovými líniami a postavami. Rozhovori sú pútavejšie ako kedykoľvek predtým a dočkal som sa aj kvalitných zvratov. Hodnotím ju zatiaľ ako najlepšiu z doteraz zhliadnutých troch. ŠTVRTÁ SÉRIA: Opäť pokračuje a prezentuje sa vysoko na nebesiach kinematrografickej seriálov zábavy. PIATA SÉRIA (Začiatok): Seriál sa dostáva do dokonalosti. Intrigy, akcia, dej, dráma i politika sú v perfekcionistickej rovnováhe. CELKOVÉ HODNOTENIE SERIÁLU: 100%! ()

speedy7929

I. séria - Bájny / fantasy príbeh. Kráľovstvo rozdelené na sedem častí, v každej časti sú iné zvyky, iní ľudia iná kultúra. Zo začiatku série som bol v tom stratený ako sa to všetko miešalo, nevedel som hneď priradiť kto kam patrí, ku koncu som púšťal jeden diel za druhým. Prekvapivý dej, dúfam že to tak bude pokračovať aj v ďalšej sérií. + draky na konci :)) 85% II. séria - pozrel som ju asi tak týždeň od konca prvej ( nebyť skúšok dám ju možno aj za dva dni ). Dej graduje, draky rastú, vojna sa rozširuje. Síce ma trošku odrádzajú niektoré dlhé dialógy. Znova umrelo dosť postáv, veľa vecí je tak ako by som nečakal, že môžu vôbec byť. 80% III. séria - to čo bolo??! ďalšia prekvapujúca smrť dokonca celého rodu. Už tam zostáva z mojich favoritov len John Sneh a Khaleesi. Som veľmi zvedavý na ďalšiu sériu myslím, že ju zbúcham celkom rýchlo. Akcia sa v tejto serií celkom zväčšila, viac mrtvých viac krvi. Dúfam, že hneď na začiatku zomrie "kráľ" Joffrey, úplne sa mi hnusí a celkom mu to prajem!! 90% koment som písal cez posledný diel pred zranením Sneha, skoro som sa posral keď ho trafila :D IV. séria - PECKA! Pozrel som ju celú asi za 3 dni a nemohol som sa toho nabažiť. Na začiatku sa mi splnili obidve túžby, pričom dej gradoval. Konečne tam boli aj poriadne boje a bitky. Budem sa opakovať ale ozaj na tomto seriály nešetrili krvou. Dosť vecí sa objasnilo a obľúbil som si aj ďalšiu postavu z príbehu, ktorá určite ešte zamieša karty : Arya Stark. Toto bola zatiaľ najlepšia séria ktorú som videl a nemôžem sa dočkať ďalšej :) 95% Aby PIATA séria začala ôsmym dielom a posledné tri boli najlepšie, tak to som ešte nevidel. Pre mňa osobne veľký úpadok voči predchádzajúcim častiam tohto veľkého celku a nezachráni to ani posledný diel, síce dá to slabú náplasť na ranu. 70% SPOLU: 84% ()

TSZ

Středověká fantasy nikdy nebyla můj šálek kávy, ale tohle mě docela chytlo. Některé dějové linie jsou sice mnohem méně zábavné než jiné, ale vzhledem k tomu, že jde o seriál, to ani jinak nešlo. Nemám tušení, zda vydržím až do konce, ale zatím je to i díky nahotě a až neteleviznímu násilí vcelku ojedinělý počin, který má rozhodně potenciál se ještě zlepšovat. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci