Reklama

Reklama

Hra o trůny

(seriál)
  • USA Game of Thrones (více)
Trailer 8
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Iain Glen, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(8) / Epizody(73)

„Ve Hře o trůny zvítězíš, nebo zemřeš.“ Násilí, klamy a intriky ve velkém stylu provází rody Westerosu osmi vynikajícími sériemi. Vše pro jediný účel - usednout na Železný trůn. Cenami Emmy ověnčený seriál natočený na motivy knižních bestsellerů „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina, sleduje obyvatele fantazijního světa, jejichž osudy změní společná hrozba ze Severu: zdánlivě nezastavitelná armáda Nemrtvých. (Magic Box)

(více)

Diskuze

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

mŕtvy, všetci sú mŕtvy, úplne všetci. 10 mesiacov času na to, nájsť si novú obľúbenú postavu :-D

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Torimmer

Tělo bylo narenderované od jiné 'dárkyně'. Je to oficiální. Navíc to muselo dojít snad každému, kdo jí v seriálu viděl.

A.C.C.B

A.C.C.B (hodnocení, recenze)

Torimmer

tiež mi príde ako by jej hlavu digitálne primontovali, ale nehodlám si to zisťovať, nejaký článok sa isto zverejní

Torimmer

Torimmer (hodnocení, recenze)

Jo, jedna věc je, když je nahá do půl těla, před štábem a jedna věc, když musí být nahá celá mezi stovkami lidí. Podle mě to nebylo její tělo a nevíš jestli to bylo její tělo nebo ne. Myslím, že ona má jiná prsa. Just sayin'.

na příspěvěk reagoval A.C.C.B

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Torimmer

Torimmer (hodnocení, recenze)

Nevíte od někud, jestli Lena Headey nebyla ve skutečnosti nahá, a že její hlava byla přidělána na cizí ženské tělo? Já si to myslím. Nebo možná jen určité části těla byly její a jiné ne. Jsem právě viděl nějakou fotku z natáčení a ona tam byla zády otočená, ale ta měla holá.

na příspěvěk reagoval berg.12

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

anomandaris

Postava není reálný člověk. Postava je logický literární konstrukt. Postava je nějakým způsobem charakterizovaná. Reaguje-li postava na situaci nějakým způsobem, musí na totožnou situaci reagovat stejným způsobem. Má-li postava reagovat na totožnou situaci jiným způsobem, musí nejprve dojít ke změně v její charakterizaci. Ke změně v charakterizaci postavy dojde, vystavíme-li postavu novým situacím, a tedy novým zkušenostem. Charakterizaci postavy nelze měnit arbitrárně podle autorovy vůle. Tímto ukončuji robospeak a vypínám program základů literární teorie v pravděpodobně marné naději, že se najde někdo, kdo má o tvorbě sebemenší páru a je jakkoli kvalifikován se k jejím principům vyjadřovat.

 

Že samozvaní fandové nechápou ani to Stáňovo údajné chladnokrevné vraždění, na to už fakt nemám sílu. Nějaký nedílný smysl pro povinnost či spravedlnost je pak zjevně nad jejich interpretační síly. V tomhle okamžiku nabývám přesvědčení, že Stáňovo místo by mohl zaujmout Borat a epizoda by se mohla sestávat z házení kýblů hoven, a přesto by to bylo označeno za přesvědčivý vývoj, páč přece nikdy nemůžem předpovědět, jak na co kdo bude reagovat. Má víra v lidstvo je mrtvá, tímto ofiko končím.

na příspěvěk reagoval anomandaris

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Maerlyn0

Já už fakt nemůžu, jsem v říši divů bo co... celou dobu, od samého začátku, přes tejden, jak naprostý vymatlaný naivní debil tu napadám nelogičnost Stannisových činů. Morálka, relativní, absolutní či neexistující, je mi úplně u prdele, zmínila jsem ji akorát v posledních pár příspěvcích a to výhradně jako pozastavení nad tím, že jistí, někteří, ne všichni fanoušci (ne každý bez výjimky, chápeš?) si v hlavě vytvořili psychopatickou postavu, která v seriálu ani nikde jinde neexistuje, a že navzdory této její psychopatičnosti jim (ne všem, některým, ne každému) nedělá problém propagovat ji jako obdivuhodný paragon ctnosti. Mým hlavním problémem je, že původní skeptik a geniální stratég Stannis nejedná v souladu se svou dřívější seriálovou charakterizací (tak jak ji představili v seriálu), vystupuje jako idiot, třebaže má k dispozici alternativní řešení, jeho situace ani zdaleka není bezvýchodná a neřešitelná, jak se nám seriál snaží namluvit, a jeho činy nemají žádný pořádný kontext, který by je obhajoval, třebaže fandové se míní přetrhnout, aby nějaký vymysleli. No a jelikož všechny aspekty té situace řvou, že Stannis (v seriálu, mluvíme o seriálu, zmínila jsem to už?) by je řešil jinak, následkem toho je, že dříve představený Stannis mizí a jeho místo zaujímá Stáňa z jiné dimenze, který jedná, páč to vypadá kůl, ne páč to dává - vzhledem k jeho situaci a charakterizaci, v seriálu, opakuju! - smysl.

 

Já už fakt nevym, koktám, mluvím svahilsky, mám snad začít gestikulovat nebo vyrážet paviánské skřeky, abych zněla srozumitelněji? Protože čím déle tuhle debatu vedu a čím častěji musím furt a furt opakovat ty nejprimitivnější aspekty toho, co tu tvrdím, tím víc si připadám jak na návštěvě Jedličkova ústavu.

na příspěvěk reagoval Rozinek12, anomandaris

anomandaris

anomandaris (hodnocení, recenze)

kiddo

panebože. Já můžeš zaškatulkovat člověka. Nikdy nevíš, jak daná situace změní daného člověka a čím blíže cíle, můžou být jeho činy být naprosto iracionální s jeho předcházejícími povahovými rysy. Stannis nemusel nikdy řešit taková dilema, a proto sis mylně vytvořit nějaký obraz, ale až byl v opravdové nouzi, ukázalo se, čeho je schopen a on je evidentně schopen obětovat vše. Navíc pořád je to bratrovrah, na to nezapomínejme.

na příspěvěk reagoval kiddo

anomandaris

anomandaris (hodnocení, recenze)

kiddo

Já nikoho neobhajuji. Stannis je mi někde. Můj favorit(ka) pořád žije(Cersei) Teď k tématu. Plácáš naprosté píčoviny. Člověk co upálí vlastní dceru, klidně vykuchá i manželku pro svoje cíle. Stannis je prototyp chladného člověka, takže tohle dává smysl. Proč sem zase taháš feudál panebože. Tohle je smyšlenka, která se inspirovala Válkou růži. Toď vše. Navíc on nárok na Železný trůn musí vznést přes válku, takže nějací dědicové jsou mu v současnosti u prdele, prvně musí vyhrát války, pak si může vzít nějakou pěknou ženušku z dobrého rodu a zplodit dědice. Tohle dává smysl, upálení dává smysl. Jedna z mála věcí, co v tomhle seriálu dává smysl.

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Maerlyn0

Opakuju, tohle všechno jsme tu v průběhu minulého týdne intenzivně řešili. Pokud chceš něco dodat k mým argumentům proti těmhle konkrétním tvrzením, beze všeho to sem napiš a můžem to dál rozvádět, ale bůhvípokolikáté je tu vypisovat nebudu. A ano, "dělání dětí s někým jiným" jde kategoricky proti tomu, kdo Stannis je jako člověk. To už bychom na něj rovnou mohli navlíct růžovou sukýnku a nechat ho tančit kankán, důvěryhodné by to bylo zhruba stejně. Ona charakterizace není arbitrární a nelze ji opomíjet kvůli scénám plným pozlátka, ale prostým obsahu.

na příspěvěk reagoval anomandaris

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

kiddo

A ještě jedna věc, úplně tady překrucuješ, co ti tu píšeme, nikdo tu neobhajuje, co Stannis udělal, ale dá se to pochopit, protože byl v situaci, kdy by nejspíš všichni umřeli a byl úplně zmagořenej Melisandrou. Starost nějakýho následovnictví mu byla úplně u prdele, chápeš?

na příspěvěk reagoval kiddo

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

kiddo

Takže chceš říct, že pro Stannise je prioritní zachování rodu někdy v budoucnosti, když si ještě k tomu může udělat další děti s někým jiným, před tím, že by vyhladověli/umrzli někde mezi Zimohradem a Castle Black? Ono když umřeš na místě, tak nějak nemusíš řešit, co bude za pár let. Byli v naprosto bezvýchodné situaci. Neobhajuju, co udělal, ale krom možností 1) vrátit se a doufat,  že přežije aspoň někdo z nich 2) sedět na zadku, jinou neměl. Vůbec na to nemůžeš nahlížet, jak na to nahlížíš nebo uplatňovat nějakou logiku, protože byli prostě v prdeli. A Stannisovi nefandím.

na příspěvěk reagoval kiddo

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

anomandaris

Stána se snad při upalování modlil za smrt svojí staré? Protože pokud ne, tak musel počítat s tím, že vzhledem k nepodlodnosti Selyse zůstane po Shireenině smrti bez následovníka. A proč by Selyse nenakopl do prdele a nenašel si lepší náhradu, se tu už řešilo - nepochybuju, že pravověrný Stannisův fanoušek nebude mít nejemenší problém přijít i bez mé pomoci s dlouhým seznamem důvodů, proč by konkrétně Stannis něco takového v životě neudělal.

 

Feudální společnost založená na evropském vrcholném středověku, ale tož proč bychom brali ohled na něco tak nudného jako nástupnictví, logiku chování a šlechtické zájmy, když tam jsou draci, žáno. To přece zneplatňuje úplně fšechno.

 

A to není nikomu podezřelé, že při obhajování Stáňových činů jsme z něj udělali naprostého sociopata? "Rodina je mu u prdele, hlavně že dostane to svoje, co na tom, že zabil svou jedinou dceru, udělá si novou, hurá Stannis, konečně sedí na trůňě, nasrat na jeho morálku, je to ydeálňý vůdce!" Následovat ho jako nutné zlo, které mě vyvede z temnoty, no prosím, ale obhajovat jeho činy jako legitimní a ještě ho prezentovat jako ctnostného člověka? Radši ani nedomýšlím, co to o fanoušcích vypovídá.

na příspěvěk reagoval Maerlyn0, anomandaris

anomandaris

anomandaris (hodnocení, recenze)

kiddo

Nevidím důvod, proč by si Stannis nemohl s nějakou novou, plodnou ženou udělat nového dědice. V tomhle případě je jeho dcera naprosto postradatelná. Nevím, proč sem taháš středověk, tohle není středověk. 

na příspěvěk reagoval kiddo

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Maerlyn0

Jop, v seriálu. Všechno, co zmiňuješ, jsme řešili na předchozích stránkách, a upřímně řečeno, počtvrté se mi to vypisovat fakt nechce. Řeknu jenom , že fakt nechápu, jak Stannisovi samozvaní fanoušci tak nonšalantně krčí rameny nad jeho údajným nezájmem o rodinu. Shireen je pro Stannise naprosto nepostradatelná jako jediná dědička, nemluvě o tom, že nebude-li Stannis mít dědice, selže při ochraně říše, což jaxi vnímá jako svou primární roli. Stannis má totiž takovou tu vlastnost, kterou fanoušci nepochopitelně opomíjejí: jmenuje se to smysl pro povinnost. Skoro jako by fandili postavě, která v seriálu neexistuje, a neměli nejmenší ponětí o fungování středověkých společností. Ale jo, máš pravdu, za mou nespokojenost asi může mé předsudečné vnímání.

na příspěvěk reagoval anomandaris, Maerlyn0

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

kiddo

Takže se tu řeší to, že by Stannis nenechal Shireen obětovat? Myslíme Stannise v seriálu? Pokud vím, krom okamžiku ohledně Blackwater ohledně ní nepochyboval a dost s ním zametala. A situace byla bezvýchodná, ono když jsi zapadlá ve sněhu bez zásob a nedostaneš se ani tam, ani tam, tak jsi docela v hajzlu. Stannis nikdy nebyl moc rodinnej typ a že by obětoval svou dceru, aby se zmocnil svého právoplatného trůnu, o čemž furt mele a ještě zachránil svět, jak do něj pořád hučela Melisandre, je naprosto reálné vyústění situace v rámci jeho charakteru. Že sis to zaškatulkovala nějak jinak a nechceš to vidět ty, to už je druhá věc :)

na příspěvěk reagoval kiddo

krypton22

krypton22 (hodnocení, recenze)

Tak to máme za sebou a já jsem poněkud zahlcen. Každopádně Arya super (čert vem knížky), Cersei a Jon OK, Dorne (stále) komedie a vše kolem Stannise průser. Předvčírem nám v noci bouřka zlomila meruňku a se mnou to ani nehlo, ale troufám si tvrdit, že odjezd půlky armády na koních by mě probudil.

anomandaris

anomandaris (hodnocení, recenze)

Dacsus

překombinoval to a byla z toho sračka. Sapkowski je přesně ten spisovatel, co nezvládl ukončit sérii a byla z toho fraška a tupá vyvraždovačka na pěti stránkách. 

 

Trolling? Dyť ten dabing Geralta je strašný. Deal with it.

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

anomandaris

Prekombinoval? Skôr experimentoval, čo viedlo k tomu že je to vskutku jedinečné, a veľmi živo napísané fantasy, značne sa vymykajúce bežným klišé v tomto žánri - podobne sa ešte vymykajú knihy od Gaimana, ale tie nie sú až tak zábavne (v porovnaní so Sapkowskim, zábavné sú a mám ich rád, napr. Nikdykde, Amirický bohovia, Hviezdny prach - ale Sapkowsky je predsaj len niekde inde). No, ak si stratil niť, možno si to len nepochopil - kupodivu, to fantasy sa páči aj ľuďom ktorí inak týmto žánrom opovrhujú. Ono, aby si celkom pochopil Zaklínača, a neviezol sa len po povrchu, to chce mať slušne naštudovanú aj slovanskú mytológiu, okrem iného - inak to naozaj čitateľ môže vnímať zmätkovito, najmä ak autor pristupuje ku každej knihe odlišným spôsobom (čo som ale ja len blahorečil)...

na příspěvěk reagoval anomandaris

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Maerlyn0

Ale jo, Stáňovi to stačit mohlo, ale Stannisovi skeptikovi a bezvěrci, který rudé náboženství vnímá jen jako prostředek k cíli a který by potřeboval stoprocentní úspěchy a bezvýchodnou situaci k tomu, aby vůbec začal uvažovat o obětování svého jediného potomka a dědičky Železného trůnu, natož aby je dotáhl do konce? Ehm, ne.

na příspěvěk reagoval Maerlyn0

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

kiddo

Stannis měl důvod věřit, že Mel funguje. Zabila Renlyho, další králové taky umřeli (ať už to byla její zásluha nebo ne), nenechala se otrávit a naučila ho vidět vize v plamenech. Pokud s tím byl spokojený on, který u toho byl, pak by to mělo stačit i pro tebe, kterás to viděla zdálky :)) Jinak vlastně už ani nevím, co tady řešíme.

na příspěvěk reagoval kiddo

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

134jan134

mně to vůbec nevadí, protože koukej:

 

Pokud se Melisandra může plést o jednom, může se plést i o tom druhém! = pokud se pletla o tom, že Boltonovi pochcípaj, zrovna tak se mohla plést o tom, že oblevu způsobila oběť Shireen! Yay!

 

To znamená, že v aktuální situaci má přinejlepším 50% úspěšnost, přinejhorším 0%, a vzhledem k jejímu úprku na zeď (ačkoli se mi líbí možnost, že to všechno bylo naschvál atd) se ta nulová jeví podstatně pravděpodobnější \(˄_˄)/

Související novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

Reklama

Reklama